Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Βγήκα θετική στον HPV χωρίς συμπτώματα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ακριβώς τον ίδιο συνέβη κ σε μένα!

Πήρατε αγωγή κορίτσια.. εγώ περνώ ένα σπρέι για 3 μήνες μου είπε η γιατρός μου

3 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Κι εγώ όταν δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα φάνηκε στο τεστ Παπ.

Πήρατε κάποια αγωγή κορίτσια τι σας συμβούλεψε η γυναικολόγος σας.. εμένα φάνηκε πολύ ψύχραιμη πάντως! Εγώ είχα φρικαρει

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Πήρατε αγωγή κορίτσια.. εγώ περνώ ένα σπρέι για 3 μήνες μου είπε η γιατρός μου

Πήρατε κάποια αγωγή κορίτσια τι σας συμβούλεψε η γυναικολόγος σας.. εμένα φάνηκε πολύ ψύχραιμη πάντως! Εγώ είχα φρικαρει

Μου είχε κάνει καυτηριασμό. Αυτό βέβαια συνέβη πριν πολλά χρόνια. Αρχικά μου είχε δώσει βιταμίνη Ε.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Πήρατε αγωγή κορίτσια.. εγώ περνώ ένα σπρέι για 3 μήνες μου είπε η γιατρός μου

Πήρατε κάποια αγωγή κορίτσια τι σας συμβούλεψε η γυναικολόγος σας.. εμένα φάνηκε πολύ ψύχραιμη πάντως! Εγώ είχα φρικαρει

Εγώ κορίτσι μου έκανα πολλές εξετάσεις, βιταμίνες και κολπική κρέμα στην αρχή για τρείς μήνες, μετά δεν υποχωρούσε ξαναέκανα Παπ και ήταν πιο προχωρημένο.Ακολουθησε μια σειρά εξετάσεων και στο τέλος επέμβαση όπου αφαιρέθηκε η βλάβη.Απο τότε πάνω κάτω τέσσερα χρόνια όλα καλά.Δεν χρειάζεται καθόλου άγχος να ξέρεις μόνο κακό θα κάνεις.Το παρακολουθείς και ακούς τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Πήρατε αγωγή κορίτσια.. εγώ περνώ ένα σπρέι για 3 μήνες μου είπε η γιατρός μου

Πήρατε κάποια αγωγή κορίτσια τι σας συμβούλεψε η γυναικολόγος σας.. εμένα φάνηκε πολύ ψύχραιμη πάντως! Εγώ είχα φρικαρει

κ εγω βρηκα σε τυχαιο ελεγχο,εναν χρονο μετα την δευτερη γεννα μου(πριν 4,5χρ δλδ)

εκ των υστερων θεωρω προσωπικα,σαν ασθενης δ εχω τις γνωσεις,οτι θα ηθελα μια διαφορετικη προσεγγιση

αυτο που εκανα ηταν πολυ συχνα τεστ παπ.ειχαμε δει κ ποια στελεχη του ιου ευθυνονταν.επαιρνα βιτ ε.νομιζω οτι επρεπε να κανω την κολποσκοπηση πιο αμεσα.πανω που την προγραμματισα το παπ βγηκε καθαρο.φυσικα η κολποσκοπηση εδειξε τις αλλοιωσεις που υπαρχουν,μικρου βαθμου ευτυχως

στην ουσια ποτε δ "ξεπερνας" τον ιο.απλα κοιμαται.δυο χρονια περιπου ειχα θεμα στις εξετασεις.απο τοτε τπτ ξανα,κ συνεχιζω με ετησιο ελεγχο κανονικα

εφοσον το βρηκες κ το παρακολουθεις,προσπαθησε να ηρεμησεις.ειναι κτ πολυ συχνο.κ σε μεγαλο ποσοστο μετα απο λιγο καιρο ο ιος "κοιμαται" κ δ δημιουργει ιδιαιτερα θεματα

γενικα φροντισε τον εαυτο σου,το ανοσοποιητικο σου.κ να εισαι ηρεμη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα σπρέι μου έχει δώσει μόνο... Και στην κολποσκόπηση που κάναμε μου είπε ότι δεν βλέπει καμία αλλοιώση ή κάτι που να την προβληματίζει.. μου είπε ν κάνω τ σπρέι για 3 μήνες εκτός των ημερών που έχω περίοδο και ν πάω από Οκτώβρη πάλι για έλεγχο..

On 7/6/2022 at 10:40 ΠΜ, Μαίρη Μπ. είπε:

Εγώ κορίτσι μου έκανα πολλές εξετάσεις, βιταμίνες και κολπική κρέμα στην αρχή για τρείς μήνες, μετά δεν υποχωρούσε ξαναέκανα Παπ και ήταν πιο προχωρημένο.Ακολουθησε μια σειρά εξετάσεων και στο τέλος επέμβαση όπου αφαιρέθηκε η βλάβη.Απο τότε πάνω κάτω τέσσερα χρόνια όλα καλά.Δεν χρειάζεται καθόλου άγχος να ξέρεις μόνο κακό θα κάνεις.Το παρακολουθείς και ακούς τον γιατρό σου.

Εμένα ένα σπρέι μου έχει δώσει μόνο... Και στην κολποσκόπηση που κάναμε μου είπε ότι δεν βλέπει καμία αλλοιώση ή κάτι που να την προβληματίζει.. μου είπε ν κάνω τ σπρέι για 3 μήνες εκτός των ημερών που έχω περίοδο και ν πάω από Οκτώβρη πάλι για έλεγχο..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Εμένα ένα σπρέι μου έχει δώσει μόνο... Και στην κολποσκόπηση που κάναμε μου είπε ότι δεν βλέπει καμία αλλοιώση ή κάτι που να την προβληματίζει.. μου είπε ν κάνω τ σπρέι για 3 μήνες εκτός των ημερών που έχω περίοδο και ν πάω από Οκτώβρη πάλι για έλεγχο..

Εμένα ένα σπρέι μου έχει δώσει μόνο... Και στην κολποσκόπηση που κάναμε μου είπε ότι δεν βλέπει καμία αλλοιώση ή κάτι που να την προβληματίζει.. μου είπε ν κάνω τ σπρέι για 3 μήνες εκτός των ημερών που έχω περίοδο και ν πάω από Οκτώβρη πάλι για έλεγχο..

Αφού η κολποσκόπηση δεν δείχνει κάτι να μην ανησυχείς, κάνε αυτό που σου είπε και πήγαινε για επανέλεγχο τον Οκτώβριο.Αυτο που σου λέω με σιγουριά είναι να μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει λόγος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο που δ εδειξε αλλοιωσεις η κολποσκοπηση

σκεψου εμενα ειναι κ απο τα επικινδυνα στελεχη

θα συμφωνησω με την μαιρη να χαλαρωσεις.παιζει πολυ σημαντικο ρολο η αντιδρααη του γιατρου

αληθεια,τι σπρευ ειναι αυτο που σου εδωσε;ετσι να το εχω υποψιν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, vikib είπε:

πολυ καλο που δ εδειξε αλλοιωσεις η κολποσκοπηση

σκεψου εμενα ειναι κ απο τα επικινδυνα στελεχη

θα συμφωνησω με την μαιρη να χαλαρωσεις.παιζει πολυ σημαντικο ρολο η αντιδρααη του γιατρου

αληθεια,τι σπρευ ειναι αυτο που σου εδωσε;ετσι να το εχω υποψιν

Καλημέρα!Κι εγώ είχα τους 2 πιο επικίνδυνους τύπους και δόξα το Θεό όλα καλά,γι αυτό της λέω να μην αγχώνεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα!Κι εγώ είχα τους 2 πιο επικίνδυνους τύπους και δόξα το Θεό όλα καλά,γι αυτό της λέω να μην αγχώνεται..

την καταλαβαινω.μεχρι που αλλαξα γιατρο κ εκανα την κολποσκοπηση κ εγω ειχα φρικαρει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , vikib είπε:

την καταλαβαινω.μεχρι που αλλαξα γιατρο κ εκανα την κολποσκοπηση κ εγω ειχα φρικαρει

Όλες φρικαρουμε εγώ καθόμουν τα βράδια πάνω απ'το παιδί μου που κοιμόταν και έκλαιγα έλεγα πού θα το αφήσω.. Όμως από πάρα πολλές περιπτώσεις βλέπω οτι αν το παρακολουθείς με τον γιατρό σου όλα διορθώνονται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...