Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Μπράβο κορίτσι μου !!! Ώρα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου!!!!  Εγώ αύριο πάω να κάνω επαναληπτική εξέταση για τον θυρεοειδή,  κάτι δεν της άρεσε της γυναικολογου μου( πολύ χαμηλή tsh ) κ την Δευτέρα που έχω την αυχενική θα πάω κ στον ενδοκρινολογο του Έλενα.  .  . Έχετε κάνει καθόλου κοιλίτσα ρε κορίτσια;;;

Α εγώ την έχω την κοιλίτσα μου δεν μπορώ να πω! Κ εγώ έχω λίγο θυρεοειδή μου τον βρήκε στην αρχή της εγκυμοσύνης κ παίρνω χαπάκι! Δεν είναι κάτι ανάλογα βέβαια κ τα ποσοστά.. εμένα ήταν λίγο.. ελπίζω να πάνε όλα καλά και για σένα με τις εξετάσεις σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Γειά σας κορίτσια,κάναμε σήμερα την αυχενικη κ όλα ήταν καλά ευτυχώς! μου είπε ότι είναι όλες οι μετρήσεις πολύ καλές! Μου έφυγε ένα άγχος προς το παρόν! Εσείς πως τα πατε?

Μπράβο!!Τι ανακούφιση!!! Εμένα η αυχενική είναι στις 17 του μήνα...Έχουν περάσει ήδη δύο βδομάδες από τον τελευταίο υπέρηχο κι αναρωτιέμαι πώς θα περάσουν άλλες δύο!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Γειά σας κορίτσια,κάναμε σήμερα την αυχενικη κ όλα ήταν καλά ευτυχώς! μου είπε ότι είναι όλες οι μετρήσεις πολύ καλές! Μου έφυγε ένα άγχος προς το παρόν! Εσείς πως τα πατε?

Τέλεια νέα! Μπράβο! Εγώ έκλεισα σήμερα αυχενική για τις 22, οπότε έχω μέρες ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Jiji είπε:

Α εγώ την έχω την κοιλίτσα μου δεν μπορώ να πω! Κ εγώ έχω λίγο θυρεοειδή μου τον βρήκε στην αρχή της εγκυμοσύνης κ παίρνω χαπάκι! Δεν είναι κάτι ανάλογα βέβαια κ τα ποσοστά.. εμένα ήταν λίγο.. ελπίζω να πάνε όλα καλά και για σένα με τις εξετάσεις σου!

Κ εμείς ελπίζουμε να είναι λόγω υψηλής χοριακης  , τώρα είναι που αρχίζει να πέφτει . . . Αλλιώς αν είναι υπερθυροειδισμος θα είναι λίγο μανίκι.  . . Θα δείξει!!! Όλα καλά πιστεύω θα πάνε.  . . Εγώ κοιλίτσα ποτέ.  . .μόνο στήθος που ούτε εγώ δεν το πιστεύω!!! Χαχαχα! το papp-a μετά από ποσες μερες σου είπαν βγαίνουν τα αποτελέσματα;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Με το καλο ολες μας!!Κ ελεγα τοσο καιρο δεν θα ανοιξει θεμα για τις εγκυουλες του Φεβρουαριου;

Εγω ειμαι 12w1d σημερα, την Παρασκευη εχω αυχενικη κ το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο!! Ειχα μια παλλινδρομη περυσι βεβαια πολυ νωρις αλλα φοβαμαι μηπως το μωρακι μου δεν αναπτυσσεται οσο πρεπει..

πηγα στον γιατρο την προηγ Δευτερα κ με εβγαλε 11 εβδομαδων κ crl 4 εκ, ειναι καλα λετε; Οσα κοριτσια κανατε αυχενικη ποσα εκ ηταν το μωρακι σας; 

Απο συμπτωματα εγω εχω αυπνια πολλες φορες, συχνοουρια κ πονο στο στομαχι αναγουλες κλπ κ που κ που κανω κ εμετο..διαπιστωνω οτι το στομαχι μου χωνευει πολυ γρηγορα τις τροφες κ τρωω ανα δυο ωρες! Μολις μενει λιγο αδειο με πιανει ανακατωσουρα..αλλα γενικοτερα δεν υπαρχει ιδιαιτερη ανακουφιση κ δεν ξερω τι να κανω..

Σας βομβαρδισα βραδιατικα συγνωμη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Κ εμείς ελπίζουμε να είναι λόγω υψηλής χοριακης  , τώρα είναι που αρχίζει να πέφτει . . . Αλλιώς αν είναι υπερθυροειδισμος θα είναι λίγο μανίκι.  . . Θα δείξει!!! Όλα καλά πιστεύω θα πάνε.  . . Εγώ κοιλίτσα ποτέ.  . .μόνο στήθος που ούτε εγώ δεν το πιστεύω!!! Χαχαχα! το papp-a μετά από ποσες μερες σου είπαν βγαίνουν τα αποτελέσματα;;

Εδώ στο Βερολίνο δεν κάνουμε papp-a πάρα μόνο αν συντρέχει κάποιος λόγος...απ τη στιγμή που οι τιμές της αυχενικής ήταν καλές μου είπε δε χρειάζεται κατι άλλο...εγώ είχα κ τα κιλακια μου από πριν μπορεί γι αυτό να έχω τόση κοιλίτσα!

πρίν από 14 λεπτά , N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με το καλο ολες μας!!Κ ελεγα τοσο καιρο δεν θα ανοιξει θεμα για τις εγκυουλες του Φεβρουαριου;

Εγω ειμαι 12w1d σημερα, την Παρασκευη εχω αυχενικη κ το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο!! Ειχα μια παλλινδρομη περυσι βεβαια πολυ νωρις αλλα φοβαμαι μηπως το μωρακι μου δεν αναπτυσσεται οσο πρεπει..

πηγα στον γιατρο την προηγ Δευτερα κ με εβγαλε 11 εβδομαδων κ crl 4 εκ, ειναι καλα λετε; Οσα κοριτσια κανατε αυχενικη ποσα εκ ηταν το μωρακι σας; 

Απο συμπτωματα εγω εχω αυπνια πολλες φορες, συχνοουρια κ πονο στο στομαχι αναγουλες κλπ κ που κ που κανω κ εμετο..διαπιστωνω οτι το στομαχι μου χωνευει πολυ γρηγορα τις τροφες κ τρωω ανα δυο ωρες! Μολις μενει λιγο αδειο με πιανει ανακατωσουρα..αλλα γενικοτερα δεν υπαρχει ιδιαιτερη ανακουφιση κ δεν ξερω τι να κανω..

Σας βομβαρδισα βραδιατικα συγνωμη..

Γλυκιά μου καλώς ήρθες κ με το καλό το μωρακι σου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ είχα μια παλινδρομη πριν κ φαντάζομαι το άγχος σου τώρα...αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κ όλα θα πάνε καλά! Εγώ ακόμα το παθαίνω αυτό με το φαγητό μόλις αρχίσω λίγο να πειναω ανακατεύομαι αμέσως...κ επίσης μερικές φορές αν φάω κάτι κ μου κάτσει στραβά κάνω εμετό! Νομίζω είναι όλα φυσιολογικά.. συχνοουρια έχω επίσης ακόμη κ είμαι στην 13η εβδομάδα...όσο για τη μέτρηση εμένα σήμερα μου μέτρησε στην αυχενικη 6,5 εκ οπότε πιστεύω είσαι καλά μέχρι στιγμής! 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jiji said:

Εδώ στο Βερολίνο δεν κάνουμε papp-a πάρα μόνο αν συντρέχει κάποιος λόγος...απ τη στιγμή που οι τιμές της αυχενικής ήταν καλές μου είπε δε χρειάζεται κατι άλλο...εγώ είχα κ τα κιλακια μου από πριν μπορεί γι αυτό να έχω τόση κοιλίτσα!

Γλυκιά μου καλώς ήρθες κ με το καλό το μωρακι σου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ είχα μια παλινδρομη πριν κ φαντάζομαι το άγχος σου τώρα...αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά κ όλα θα πάνε καλά! Εγώ ακόμα το παθαίνω αυτό με το φαγητό μόλις αρχίσω λίγο να πειναω ανακατεύομαι αμέσως...κ επίσης μερικές φορές αν φάω κάτι κ μου κάτσει στραβά κάνω εμετό! Νομίζω είναι όλα φυσιολογικά.. συχνοουρια έχω επίσης ακόμη κ είμαι στην 13η εβδομάδα...όσο για τη μέτρηση εμένα σήμερα μου μέτρησε στην αυχενικη 6,5 εκ οπότε πιστεύω είσαι καλά μέχρι στιγμής! 

Σε ευχαριστω πολυ! Μακαρι να ειναι ολα καλα! Θα σας πω τα νεα μου την Παρασκευη!! 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια  να σας ρωτήσω κάτι πιο προσωπικό που με έχει προβληματισει...σεξ κάνετε κανονικά?εγώ στις αρχές φοβόμουν λόγω της παλινδρομης που είχα πέρυσι...κ δεν είχα κ όρεξη μέσα σε όλο μου το άγχος...όμως τώρα που ηρέμησα κ με την αυχενική το σκέφτομαι γιατί λυπάμαι κ αυτόν τον έρμο τον σύζυγο αλλά η αλήθεια είναι δεν έχω κ την τρελή όρεξη κ ανησυχώ λιγακι :')

Εσείς πως τα πατε?έχετε όρεξη γενικά?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Jiji said:

Βρε κορίτσια  να σας ρωτήσω κάτι πιο προσωπικό που με έχει προβληματισει...σεξ κάνετε κανονικά?εγώ στις αρχές φοβόμουν λόγω της παλινδρομης που είχα πέρυσι...κ δεν είχα κ όρεξη μέσα σε όλο μου το άγχος...όμως τώρα που ηρέμησα κ με την αυχενική το σκέφτομαι γιατί λυπάμαι κ αυτόν τον έρμο τον σύζυγο αλλά η αλήθεια είναι δεν έχω κ την τρελή όρεξη κ ανησυχώ λιγακι :')

Εσείς πως τα πατε?έχετε όρεξη γενικά?

Εμενα μεχρι στιγνης δεν μου το επιτρεπει ο γιατρος…δεν ξερω αν το κανει λογω του οτι  ειμαι απο εξωσωματικη..παντως τωρα με τις ανακατωσουρες δεν εχω κ πολλη ορεξη η αληθεια ειναι αλλα πριν υπηρχαν καποιες φορες που ηθελα..παντως μεχρι τωρα εχω δει κατι wet dreams που λενε κ ειχα κ ονειρωξη στον υπνο μου..φανταζομαι λογω των ορμονων συμβαινει αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/8/2022 at 11:22 ΜΜ, Jiji είπε:

Βρε κορίτσια  να σας ρωτήσω κάτι πιο προσωπικό που με έχει προβληματισει...σεξ κάνετε κανονικά?εγώ στις αρχές φοβόμουν λόγω της παλινδρομης που είχα πέρυσι...κ δεν είχα κ όρεξη μέσα σε όλο μου το άγχος...όμως τώρα που ηρέμησα κ με την αυχενική το σκέφτομαι γιατί λυπάμαι κ αυτόν τον έρμο τον σύζυγο αλλά η αλήθεια είναι δεν έχω κ την τρελή όρεξη κ ανησυχώ λιγακι :')

Εσείς πως τα πατε?έχετε όρεξη γενικά?

Εμάς η γιατρός μας αφήνει κανονικά το μόνο που μας είπε είναι να χρησιμοποιήσουμε προφυλακτικο (¿¡¿¡) που έχουμε να το χρησιμοποιήσουμε 5 χρόνια κ χαχχαχαχα γέλιο θα εχει . . . Αλλά δεν νομίζω ότι αυτή την στιγμή θέλω να νιώσω το παραμικρό εκεί κάτω με τόση προγεστερονη.  . . Ονειρωξεις φουλ όμως.  . . Αφού πήρα την γυναικολογο κ της λέω δεν πιστεύω να κάνω κακό στα μωρά;;; κ μου είπε ότι ο οργασμός προκαλεί πάρα πολυυυ μικρές συσπάσεις που δεν βλάπτουν ( στην περίπτωση μου πάντα ε ) κάθε περίπτωση πάντα είναι διαφορετική! 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έχω ονειρωξεις γι αυτό λέω μήπως να ξεκινήσω το σεξ ξανά μπας κ φταίει η αποχη χαχαχχααχ

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Προς το παρόν δεν νοιώθω να έχω τρελή διαθεση πάντως...ας κάνουνε υπομονή τα αγορια εμείς τοσα περνάμε χαχαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.  Περιμένουμε και εμείς το αγγελούδι μας τον Φεβρουάριο. Να σας  αναφέρω ότι έχω αρκετό άγχος  γιατί  είχα χάσει το παιδακι μου στις 33 εβδομάδες. Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ο μήνας Φεβρουάριος να γίνει ο αγαπημένος μας. Είμαι 8w 1d και θα γεννήσω με καισαρική γιατί δεν πέρασε αρκετός καιρός που είχα γεννήσει με καισαρική. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2022 at 3:33 ΜΜ, Pozi είπε:

Γεια σας κορίτσια.  Περιμένουμε και εμείς το αγγελούδι μας τον Φεβρουάριο. Να σας  αναφέρω ότι έχω αρκετό άγχος  γιατί  είχα χάσει το παιδακι μου στις 33 εβδομάδες. Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ο μήνας Φεβρουάριος να γίνει ο αγαπημένος μας. Είμαι 8w 1d και θα γεννήσω με καισαρική γιατί δεν πέρασε αρκετός καιρός που είχα γεννήσει με καισαρική. 

Καλώς την!!! Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου!! Αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά!! Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!! Φιλιά!!

On 2/8/2022 at 10:19 ΜΜ, N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με το καλο ολες μας!!Κ ελεγα τοσο καιρο δεν θα ανοιξει θεμα για τις εγκυουλες του Φεβρουαριου;

Εγω ειμαι 12w1d σημερα, την Παρασκευη εχω αυχενικη κ το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο!! Ειχα μια παλλινδρομη περυσι βεβαια πολυ νωρις αλλα φοβαμαι μηπως το μωρακι μου δεν αναπτυσσεται οσο πρεπει..

πηγα στον γιατρο την προηγ Δευτερα κ με εβγαλε 11 εβδομαδων κ crl 4 εκ, ειναι καλα λετε; Οσα κοριτσια κανατε αυχενικη ποσα εκ ηταν το μωρακι σας; 

Απο συμπτωματα εγω εχω αυπνια πολλες φορες, συχνοουρια κ πονο στο στομαχι αναγουλες κλπ κ που κ που κανω κ εμετο..διαπιστωνω οτι το στομαχι μου χωνευει πολυ γρηγορα τις τροφες κ τρωω ανα δυο ωρες! Μολις μενει λιγο αδειο με πιανει ανακατωσουρα..αλλα γενικοτερα δεν υπαρχει ιδιαιτερη ανακουφιση κ δεν ξερω τι να κανω..

Σας βομβαρδισα βραδιατικα συγνωμη..

Γειά σου αγαπητή!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!Όλα καλά με την αυχενική;Με το καλό να γίνουμε όλες μαμάδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 10:19 ΜΜ, N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια!! Με το καλο ολες μας!!Κ ελεγα τοσο καιρο δεν θα ανοιξει θεμα για τις εγκυουλες του Φεβρουαριου;

Εγω ειμαι 12w1d σημερα, την Παρασκευη εχω αυχενικη κ το αγχος εχει χτυπησει κοκκινο!! Ειχα μια παλλινδρομη περυσι βεβαια πολυ νωρις αλλα φοβαμαι μηπως το μωρακι μου δεν αναπτυσσεται οσο πρεπει..

πηγα στον γιατρο την προηγ Δευτερα κ με εβγαλε 11 εβδομαδων κ crl 4 εκ, ειναι καλα λετε; Οσα κοριτσια κανατε αυχενικη ποσα εκ ηταν το μωρακι σας; 

Απο συμπτωματα εγω εχω αυπνια πολλες φορες, συχνοουρια κ πονο στο στομαχι αναγουλες κλπ κ που κ που κανω κ εμετο..διαπιστωνω οτι το στομαχι μου χωνευει πολυ γρηγορα τις τροφες κ τρωω ανα δυο ωρες! Μολις μενει λιγο αδειο με πιανει ανακατωσουρα..αλλα γενικοτερα δεν υπαρχει ιδιαιτερη ανακουφιση κ δεν ξερω τι να κανω..

Σας βομβαρδισα βραδιατικα συγνωμη..

Κορίτσι μου πως πήγε η αυχενική σου ?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...