Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 19/7/2022 at 4:42 ΜΜ, Jiji είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως τα πατε?

Σήμερα είχα ραντεβού με την γιατρό μου !!! Όλα καλά έχουν λίγες μέρες διαφορά στην ανάπτυξη τα δίδυμα αλλά δεν το θεωρεί κάτι παράλογο.  . . Έκλεισα αυχενική στις 8/8 !!!! Τα δικά σας νέα!!!???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωινές ζαλάδες! Με ενοχλούν πάρα πολλές μυρωδιές κ δεν εχω όρεξη για φαΐ,  τρελαίνομαι για λεμόνι φουλ.  .  . Κουλό ,  πριν δεν το ήθελα ποτέ . . . Κ οι πόνοι που έχω χαμηλά!!!! Ελπίζω να ηρεμήσω σε λίγες εβδομάδες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Πρωινές ζαλάδες! Με ενοχλούν πάρα πολλές μυρωδιές κ δεν εχω όρεξη για φαΐ,  τρελαίνομαι για λεμόνι φουλ.  .  . Κουλό ,  πριν δεν το ήθελα ποτέ . . . Κ οι πόνοι που έχω χαμηλά!!!! Ελπίζω να ηρεμήσω σε λίγες εβδομάδες!!!

Αχ πως σας ζηλευω που δεν έχετε όρεξη για φαΐ αχχαχαχ γιατί εγώ τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο κ πρέπει να ηρεμήσω γιατί δε με βλέπω καλά! Εγώ έχω κολλήσει με τα μακαρόνια τα ετρωγα κ πριν αλλά τώρα θέλω σχεδόν κάθε μέρα! Εμένα τα πονακια χαμηλα μειώθηκαν αρκετά..ελπίζω να μην είναι κακό αυτό!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά! Την Παρασκευή είδαμε το μπεμπακι (9+5) κ ήταν όλα καλά! Δυστυχώς όμως από χθες ξεκίνησα να έχω λίγα καφέ υγρά.. έχω στενοχωρηθεί.. ελπίζω να μην είναι τίποτα.. έκανα μια lentogest και ξάπλα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά! Την Παρασκευή είδαμε το μπεμπακι (9+5) κ ήταν όλα καλά! Δυστυχώς όμως από χθες ξεκίνησα να έχω λίγα καφέ υγρά.. έχω στενοχωρηθεί.. ελπίζω να μην είναι τίποτα.. έκανα μια lentogest και ξάπλα..

Καλησπέρα! Εγώ έχω την τριτη την αυ εθνική κ είμαι να σκάσω! Χαίρομαι που είδατε το μπαμπάκι! Ενημέρωσες τον γιατρό σου ?μήπως να πήγαινες να σε δει για να ηρεμησεις?μπορεί να μην είναι κάτι ξέρω ότι συμβαίνει κάποιες φορές στην αρχή της εγκυμοσύνης..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά! Την Παρασκευή είδαμε το μπεμπακι (9+5) κ ήταν όλα καλά! Δυστυχώς όμως από χθες ξεκίνησα να έχω λίγα καφέ υγρά.. έχω στενοχωρηθεί.. ελπίζω να μην είναι τίποτα.. έκανα μια lentogest και ξάπλα..

Arden, καλημέρα!!Την προηγούμενη βδομάδα είχα κι εγώ καφέ για τρεις τέσσερις μέρες.Η μαία δεν ανησύχησε.Απλα άρχισα να παίρνω duphalac για την δυσκοιλια γιατί και τις δύο φορές που μου συνέβη ήταν μετά από ζορισμα στην τουαλέτα...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Καλησπέρα! Εγώ έχω την τριτη την αυ εθνική κ είμαι να σκάσω! Χαίρομαι που είδατε το μπαμπάκι! Ενημέρωσες τον γιατρό σου ?μήπως να πήγαινες να σε δει για να ηρεμησεις?μπορεί να μην είναι κάτι ξέρω ότι συμβαίνει κάποιες φορές στην αρχή της εγκυμοσύνης..

Καλημέρα! Όλα καλά θα είναι στην αυχενική, θα απολαύσετε με λεπτομέρειες το μωράκι! Ναι μίλησα με την γιατρό μου αμέσως. Με είχε δει Παρασκευή βράδυ και αυτό συνέβη Σάββατο πρωί. Θέλω να πιστεύω ότι θα σταματήσει σε 2-3 μέρες, αλλά αν συνεχιστεί θα πάω να με δει. Ξέρω ότι εκτός από ξεκούραση και προγεστερόνη δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Μου είχε συμβεί και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.

4 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Arden, καλημέρα!!Την προηγούμενη βδομάδα είχα κι εγώ καφέ για τρεις τέσσερις μέρες.Η μαία δεν ανησύχησε.Απλα άρχισα να παίρνω duphalac για την δυσκοιλια γιατί και τις δύο φορές που μου συνέβη ήταν μετά από ζορισμα στην τουαλέτα...

Καλημέρα Marla! Πήρα κ εγώ το nujol για αυτό που λες. Μακάρι να σταματήσει σύντομα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Marla@ είπε:

Κορίτσια,να σας ρωτήσω.Τι μαγνήσιο παίρνετε;Έχω το ORBIMAG,το οποίο, πραγματικά με αηδιάζει... Βασανιστήριο κάθε φορά!

Εγώ δεν παίρνω ακόμα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου έδινε το trofocard.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εγώ μένω εξωτερικό,δεν παίρνω μαγνήσιο αλλά το femibion που έχει διάφορα μέσα...επαιρνα κ προγεστερονη αλλα μου ειπε να τη σταματησω στη 12η βδομαδα..προς το παρόν δεν μου έχει δώσει κάτι άλλο.. νομίζω όμως πως είναι διαφορετικά πολλά πράγματα στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,κάναμε σήμερα την αυχενικη κ όλα ήταν καλά ευτυχώς! μου είπε ότι είναι όλες οι μετρήσεις πολύ καλές! Μου έφυγε ένα άγχος προς το παρόν! Εσείς πως τα πατε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji είπε:

Γειά σας κορίτσια,κάναμε σήμερα την αυχενικη κ όλα ήταν καλά ευτυχώς! μου είπε ότι είναι όλες οι μετρήσεις πολύ καλές! Μου έφυγε ένα άγχος προς το παρόν! Εσείς πως τα πατε?

Μπράβο κορίτσι μου !!! Ώρα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου!!!!  Εγώ αύριο πάω να κάνω επαναληπτική εξέταση για τον θυρεοειδή,  κάτι δεν της άρεσε της γυναικολογου μου( πολύ χαμηλή tsh ) κ την Δευτέρα που έχω την αυχενική θα πάω κ στον ενδοκρινολογο του Έλενα.  .  . Έχετε κάνει καθόλου κοιλίτσα ρε κορίτσια;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...