Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Πρόβλημα στις σάλπιγγες και εξωσωματική


Dafni82

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Υπάρχει κάποια από εσάς που λόγω υδροσαλπιγγας κατέληξε σε εξωσωματική? Γιατί εμένα μου βρήκαν δύο υδροσαλπιγγες και μου συνέστησαν αφαίρεση και των δύο σαλπίγγων μου. Καταλαβαίνετε ότι είμαι να σκάσω. Πολύ οδυνηρό. Και ακόμα δεν έχω αποκτήσει το παιδί μου. Και είμαι 40 ετών. Μου διέγνωσαν τις υδροσάλπιγγες στη σαλπιγγογραφια. Αναρωτιέμαι αν σε αυτές τις περιπτώσεις είναι απαραίτητο να αφαιρεί κάποια και τις δύο της σάλπιγγες και να ελπίζει μόνο σε μια εξωσωματική για να κάνει το παιδί της. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκι μου καλώς ήρθες στο forum...καταρχάς με το καλό να περάσει ότι έχεις κ πλέον υπάρχουν πολλοί τρόποι για ένα παιδί...εάν θες υπάρχει το " καφέ εξωσωματικης 2022 "  Σαν θέμα που εκεί σίγουρα θα βρεθεί κάποια κοπέλα να σε βοηθήσει...η το θέμα " cafe Ivf με δωρεά ωαρίων " Υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις εδώ που θα βρεις...σου εύχομαι με το καλό όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Dafni82 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Υπάρχει κάποια από εσάς που λόγω υδροσαλπιγγας κατέληξε σε εξωσωματική? Γιατί εμένα μου βρήκαν δύο υδροσαλπιγγες και μου συνέστησαν αφαίρεση και των δύο σαλπίγγων μου. Καταλαβαίνετε ότι είμαι να σκάσω. Πολύ οδυνηρό. Και ακόμα δεν έχω αποκτήσει το παιδί μου. Και είμαι 40 ετών. Μου διέγνωσαν τις υδροσάλπιγγες στη σαλπιγγογραφια. Αναρωτιέμαι αν σε αυτές τις περιπτώσεις είναι απαραίτητο να αφαιρεί κάποια και τις δύο της σάλπιγγες και να ελπίζει μόνο σε μια εξωσωματική για να κάνει το παιδί της. 

Βασικά να λες ευτυχως που υπάρχει κ η εξωσωματικη. Καλό είναι στα 40 να μην το πολυψαχνεις πως κ τι κανε την εξωσωματικη σου κ αν το πρόβλημα είναι μόνο η σάλπιγγες σε λίγους μήνες θα είσαι μαμα κ θα τα έχεις ξεχάσει όλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκι μου καλώς ήρθες στο forum...καταρχάς με το καλό να περάσει ότι έχεις κ πλέον υπάρχουν πολλοί τρόποι για ένα παιδί...εάν θες υπάρχει το " καφέ εξωσωματικης 2022 "  Σαν θέμα που εκεί σίγουρα θα βρεθεί κάποια κοπέλα να σε βοηθήσει...η το θέμα " cafe Ivf με δωρεά ωαρίων " Υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις εδώ που θα βρεις...σου εύχομαι με το καλό όλα!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου, θα απευθυνθώ σύντομα και σε αυτά τα θέματα. Είναι πολύ σημαντικό που εδώ μέσα μπορεί κάποια να βρει πολλή δύναμη και τόσες όμορφες ευχές ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Dafni82 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου, θα απευθυνθώ σύντομα και σε αυτά τα θέματα. Είναι πολύ σημαντικό που εδώ μέσα μπορεί κάποια να βρει πολλή δύναμη και τόσες όμορφες ευχές ❤️

Τιποτα κοριτσάκι μου...σίγουρα για μερικές γυναίκες δεν είναι όλα εύκολα..συμβαίνουν κ αυτά αλλά με υπομονή επιμονή κ σωστή καθοδηγήσει από τους γιατρούς όλα θα πάνε καλά στο τέλος...καλή σου αρχή για εδώ...σίγουρα θα βρεις πολύ μεγάλη συμπαράσταση κ μεγάλη ψυχική βοήθεια για όλο τον δρόμο που έχεις ...ητε μικρό ητε μεγάλο!..Καλή συνέχεια σου εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dafni82 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Υπάρχει κάποια από εσάς που λόγω υδροσαλπιγγας κατέληξε σε εξωσωματική? Γιατί εμένα μου βρήκαν δύο υδροσαλπιγγες και μου συνέστησαν αφαίρεση και των δύο σαλπίγγων μου. Καταλαβαίνετε ότι είμαι να σκάσω. Πολύ οδυνηρό. Και ακόμα δεν έχω αποκτήσει το παιδί μου. Και είμαι 40 ετών. Μου διέγνωσαν τις υδροσάλπιγγες στη σαλπιγγογραφια. Αναρωτιέμαι αν σε αυτές τις περιπτώσεις είναι απαραίτητο να αφαιρεί κάποια και τις δύο της σάλπιγγες και να ελπίζει μόνο σε μια εξωσωματική για να κάνει το παιδί της. 

Καλησπέρα Δάφνη, εγώ έχω κλειστές και τις δύο σάλπιγγες και η μόνη λύση ήταν η εξωσωματική. Ξεκίνησα τη διαδικασία τον Σεπτέμβρη του 2021 και τώρα βρίσκομαι στον έκτο μήνα εγκυμοσύνης . Την εξωσωματική την έκανα στο fertilia by Genesis στη Θεσσαλονίκη. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο και σε λίγο καιρο να κρατάς στην αγκαλιά σου το μωρακι σου ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dafni82 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Υπάρχει κάποια από εσάς που λόγω υδροσαλπιγγας κατέληξε σε εξωσωματική? Γιατί εμένα μου βρήκαν δύο υδροσαλπιγγες και μου συνέστησαν αφαίρεση και των δύο σαλπίγγων μου. Καταλαβαίνετε ότι είμαι να σκάσω. Πολύ οδυνηρό. Και ακόμα δεν έχω αποκτήσει το παιδί μου. Και είμαι 40 ετών. Μου διέγνωσαν τις υδροσάλπιγγες στη σαλπιγγογραφια. Αναρωτιέμαι αν σε αυτές τις περιπτώσεις είναι απαραίτητο να αφαιρεί κάποια και τις δύο της σάλπιγγες και να ελπίζει μόνο σε μια εξωσωματική για να κάνει το παιδί της. 

Καλησπεραααα

Έχω την μικρη μου 4,5μηνων δίπλα μου

Είχα και τις δύο σάλπιγγες,υδροσαλπιγγες τις αφαίρεσα και ο δρόμος ήταν εξωσωματική

Θέλει πολύ καλή καθοδήγηση από γιατρό, και μην ακούσεις κανέναν να σου πει θα τις ξεβουλωσουμε δεν ισχύει,το υγρό που έχουν μέσα είναι τοξικό και δεν αφήνει να φυτευτεί τιποτα στην μήτρα,πρέπει να αφαιρεθούν το συντομότερο....

Καλή συνέχεια σου εύχομαι και γρήγορα ένα μωράκι δίπλα σου....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...