Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, ElenGD είπε:

Δεν μίλησα με τον γιατρό.. αύριο έχω ραντεβού θα του το πω τους.. κι εγώ τώρα σκέφτομαι να αρχίσω να πλένω. Έχω πάρει νάιλον θα στρώσω στο συρτάρι και αφού τα βάλω θα το βάλω από πάνω να μην σκονιστουν αν και μέσα στο συρτάρι το θα πάθουν?

Μωρουδιακα από εκεί δεν έχω πάρει.. και γενικά πρώτη φορά αγόρασα.. θα τα πλύνω, θα φορέσω και ΜΕΤΑ θα σας πω για ποιότητα Μ φαίνονται ωραία αλλά εγώ τα καταλαβαίνω μόνο αν τα δοκιμάσω.. πχ αν ζεσταίνομαι η αν βρωμάνε δεν τα ακουμπάω ξανά.. θα δείξει .. θα σας πω τότε.

Πρώτη φορά πήρα όπως γράφω παραπάνω.. οπότε μόλις δοκιμάσω και πως είναι θα σας πω.. φαίνονται πολύ ωραία πάντως!

Το τσάι με τζίντζερ θα το δοκιμάσω.. θα ρωτήσω και για τις παστιλιες αύριο! Ευχαριστώ πολύ!!

 

Να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός να ξέρουμε!!! Αυτό λέω τι θα πάθουν μέσα; Θα τα σκεπάσω και εγώ με κάτι και όλα καλά! Εγώ νυχτικά θα πάρω από κανένα τοπικό εδώ να τα δοκιμάσω γιατί έχω θέμα τα θέλω ακριβώς όπως τα θέλω χαχχαα.... 

πρίν από 47 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Ένας φίλος μου αγοράζει παιδικά ρούχα από το sinsay και μου είπεν ότι ειναι πολύ καλύτερο ποιοτικά από το shein. Εγώ περιμένω να μου φέρει η μητέρα μου τα ρούχα 0-6 που είχα στον γιο μου να δω αριθμητικα τι έχω σε είδος (χειμ.-θερινα) κ μετά θα κάνω αγορές. Κατά τ αλλά τα έχω όλα από το 1ο παιδί. Μόνο εργονομικό μάρσιπο θα πάρω. Έχετε να προτείνετε κανένα;

Από συμπτώματα, μου μειώθηκαν οι καούρες, με πεθαίνει η μέση μου υποφέρω και ναυτίες πρωινές ελάχιστα αφού παίρνω χάπια ακόμη. Ασβέστιο δεν παίρνω με αηδιάζει, περιμένω να δω τις εξεγέρσεις αίματος την Παρασκευή αν έχει πέσει αρκετά θα πάρω συμπληρώμα με το ζόρι. Ανυπομονώ να νιώσω καμία προπαρασκευαστική σύσπαση!!

Α μπράβο το sinsay έχω ακούσει και εγω επίσης!!! Ίσως ρισκάρω για καλοκαιρινά! Εγώ τα έχω βγάλει όλα τα μωρουδιακα! Θα τα πλύνω κιόλας από τώρα! 

Όσο για μάρσιπο έχει η ξαδέρφη μου από asteraki slings είναι εργονομικός και τώρα 14 μηνών η μικρή την βάζει ακόμα είναι πολύ ευχαριστημένη!! απλά είναι λίγο ακριβός πάνω από 100€ έχουν... Μάλλον θα πάρω και εγώ.... 

Εμένα με πονάει το στομάχι μου τελευταία με τον σίδηρο θέλω να κάνω εμετό αμέσως..... Σχεδόν τον έχω σταματήσει... Θα κάνω εξετάσεις και θα πάθω σοκ.....

πρίν από 18 λεπτά , Sweetie32 είπε:

Και εγώ αυτές τις ημέρες θα αρχίσω να πλένω τα ρουχαλακια και λέω να ετοιμάσω και την τσάντα του μαιευτηρίου.Ξερω είναι νωρίς ακόμη αλλά για κάποιο λόγο αγχώθηκα να τα έχω όλα έτοιμα 

Εβλεπα και εγώ από shein να παραγγείλω νυχτικακια και πυτζαμες αλλά βρε κορίτσια όλες είναι 100% ακρυλικό ,ούτε μια δεν βρήκα έστω με βαμβάκι .Παρήγγειλα από sinsay μια πυτζαμα και μάλλον θα πάρω ακόμα μια από πρεναταλ .

Ερώτηση ,έχετε κάνει όλες καμπύλη σακχάρου;Εγώ είμαι 30 εβδομάδα,σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό και ακόμη δεν μου είπε τίποτα για αυτό 

Και εγώ θα αρχίσω να πλένω έχω αγχωθει... Και θα φτιάξω και βαλίτσα λογικά επίσης χαχχαα.. και τα χαρτιά θα τα έχω ετοιμα...

Ακριβώς αυτό κοίταξα και εγώ Σέιν και όλα είναι σατέν και ακρυλικό... Με ενοχλούν αυτά και δεν θα ήθελα να πάω με σατέν στο νοσοκομείο χαχαχαχα... Οπότε θα πάρω από τοπικά εδώ Τρίκαλα για να τα δοκιμάσω κιόλας...

Εγώ έκανα 9/1 καμπύλη ζαχάρου πλήρωσα 10€ συμμετοχή... Ήμουν 25 εβδομάδων νομίζω τότε... Όλα καλά δόξα τω θεώ! Πώς και δεν έκανες ακόμα; Ρώτησε τον... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και κάτι άλλο θα ήθελα να ρωτήσω.. γενικά έχω υγρά εξ αρχής κιτρινωπά. Απλά τις δύο τελευταίες εβδομάδες είναι πιο πολλά τα υγρά σε κίτρινο χρώμα κλασικά απλά μυρίζουν έντονα.... Λέτε να είναι καμιά ουρολοίμωξη και να μην πήρα χαμπάρι και να πάθει τίποτα το μωράκι μου έχω αγχωθει... Δεν έδινα σημασία τόσες μέρες αλλά τώρα σκέφτομαι μήπως είναι κάτι.... Θα πάω αύριο να δώσω ουρά έτσι από μόνη μου για να δω αν έπαθα ουρολοίμωξη... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaZiss said:

Να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός να ξέρουμε!!! Αυτό λέω τι θα πάθουν μέσα; Θα τα σκεπάσω και εγώ με κάτι και όλα καλά! Εγώ νυχτικά θα πάρω από κανένα τοπικό εδώ να τα δοκιμάσω γιατί έχω θέμα τα θέλω ακριβώς όπως τα θέλω χαχχαα.... 

Α μπράβο το sinsay έχω ακούσει και εγω επίσης!!! Ίσως ρισκάρω για καλοκαιρινά! Εγώ τα έχω βγάλει όλα τα μωρουδιακα! Θα τα πλύνω κιόλας από τώρα! 

Όσο για μάρσιπο έχει η ξαδέρφη μου από asteraki slings είναι εργονομικός και τώρα 14 μηνών η μικρή την βάζει ακόμα είναι πολύ ευχαριστημένη!! απλά είναι λίγο ακριβός πάνω από 100€ έχουν... Μάλλον θα πάρω και εγώ.... 

Εμένα με πονάει το στομάχι μου τελευταία με τον σίδηρο θέλω να κάνω εμετό αμέσως..... Σχεδόν τον έχω σταματήσει... Θα κάνω εξετάσεις και θα πάθω σοκ.....

Και εγώ θα αρχίσω να πλένω έχω αγχωθει... Και θα φτιάξω και βαλίτσα λογικά επίσης χαχχαα.. και τα χαρτιά θα τα έχω ετοιμα...

Ακριβώς αυτό κοίταξα και εγώ Σέιν και όλα είναι σατέν και ακρυλικό... Με ενοχλούν αυτά και δεν θα ήθελα να πάω με σατέν στο νοσοκομείο χαχαχαχα... Οπότε θα πάρω από τοπικά εδώ Τρίκαλα για να τα δοκιμάσω κιόλας...

Εγώ έκανα 9/1 καμπύλη ζαχάρου πλήρωσα 10€ συμμετοχή... Ήμουν 25 εβδομάδων νομίζω τότε... Όλα καλά δόξα τω θεώ! Πώς και δεν έκανες ακόμα; Ρώτησε τον... 

Εγώ μάρσιπο έχω από αστεράκι 2 Μέι ται (τον έναν τον ανέβασα σήμερα για πούλημα μαζί με έναν ergobaby original και έναν concord half backle), έχω έναν wrap ελαστικό, ένα ring sling και περιμένω έναν hop tye  half backle που παρήγγειλα χαχαχα.. 

 

Από shein βαμβακερά πήρα αλλά δεν τα εμπιστεύομαι αν δεν τα δω την "αντίδραση" τους πάνω μου!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ElenGD είπε:

Εγώ μάρσιπο έχω από αστεράκι 2 Μέι ται (τον έναν τον ανέβασα σήμερα για πούλημα μαζί με έναν ergobaby original και έναν concord half backle), έχω έναν wrap ελαστικό, ένα ring sling και περιμένω έναν hop tye  half backle που παρήγγειλα χαχαχα.. 

 

Από shein βαμβακερά πήρα αλλά δεν τα εμπιστεύομαι αν δεν τα δω την "αντίδραση" τους πάνω μου!

Άρα βολεύουν αυτοί οι μάρσιποι σωστά; Από το ίδιο ονλαιν σοπ δηλαδή... Είναι ακριβοί αλλά αξίζουν σωστά; Τον Μάρτιο που θα πληρωθώ άδεια μητρότητας θα πάω να πάρω και νυχτικά και κάποια ωραία παντόφλα να έχω... Μην σου πω θα πάρω τα crocs μου.. αυτά είχα και στον μεγάλο μου γιο με βολεψαν παντού, έκανα μπάνιο και με αυτά να μην ακουμπάω κάτω καθόλου και στέγνωναν γρήγορα! Τώρα τα υπόλοιπα τα εχω όλα! Και αποστείρωτη θα πάρω αν τυχόν χρειαστεί για αν βγάλω γάλα να δώσω με μπουκάλι όπως χρειάστηκα και στο πρώτο παιδάκι μου.. αγχώνομαι με τον θηλασμό θέλω πάλι να τα καταφέρω!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaZiss said:

Άρα βολεύουν αυτοί οι μάρσιποι σωστά; Από το ίδιο ονλαιν σοπ δηλαδή... Είναι ακριβοί αλλά αξίζουν σωστά; Τον Μάρτιο που θα πληρωθώ άδεια μητρότητας θα πάω να πάρω και νυχτικά και κάποια ωραία παντόφλα να έχω... Μην σου πω θα πάρω τα crocs μου.. αυτά είχα και στον μεγάλο μου γιο με βολεψαν παντού, έκανα μπάνιο και με αυτά να μην ακουμπάω κάτω καθόλου και στέγνωναν γρήγορα! Τώρα τα υπόλοιπα τα εχω όλα! Και αποστείρωτη θα πάρω αν τυχόν χρειαστεί για αν βγάλω γάλα να δώσω με μπουκάλι όπως χρειάστηκα και στο πρώτο παιδάκι μου.. αγχώνομαι με τον θηλασμό θέλω πάλι να τα καταφέρω!

Εγω σχεδόν δεν χρησιμοποίησα καρότσι. Όλο με μάρσιπο ήμουν. 65-70 έκαναν αυτοί που είχα πάρει (Μέι ται) είναι με ιμάντες.. προσωπικά με βόλευαν πιο πολύ από τα κλιπς αλλά είναι στον άνθρωπο.. άλλοι δεν νιώθουν άνετα να δένουν.. θέλουν απλά να κουμπωνουν. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιον και μέτα να πάρεις για να δεις αν σε βολεύουν τα κλιπς η όχι. Επίσης υπάρχει η ομάδα στο φβ give wrap a chance και η "μεταχειρισμένοι μάρσιποι και υφασμάτινες πάνες" που πουλάνε μεταχειρισμένους (ίσως και ολοκαίνουριους). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , ElenGD είπε:

Εγω σχεδόν δεν χρησιμοποίησα καρότσι. Όλο με μάρσιπο ήμουν. 65-70 έκαναν αυτοί που είχα πάρει (Μέι ται) είναι με ιμάντες.. προσωπικά με βόλευαν πιο πολύ από τα κλιπς αλλά είναι στον άνθρωπο.. άλλοι δεν νιώθουν άνετα να δένουν.. θέλουν απλά να κουμπωνουν. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάποιον και μέτα να πάρεις για να δεις αν σε βολεύουν τα κλιπς η όχι. Επίσης υπάρχει η ομάδα στο φβ give wrap a chance και η "μεταχειρισμένοι μάρσιποι και υφασμάτινες πάνες" που πουλάνε μεταχειρισμένους (ίσως και ολοκαίνουριους). 

Δε έχω πάρει μαρσιπο πάντα με καρότσι είχα τον γιο μου... Τώρα θέλω να πάρω... Αλλά με κλιπς με βολεύει καλύτερα είχα δοκιμάσει την ξαδέρφης μου.... Αλλά κάνει 120€.... Έχουν ανεβάσει τιμές; Θα ήθελα έναν καινούργιο γιατί δεν ξέρω κατά πόσο καλομεταχειρισμενοι θα είναι....

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη ματιά βρήκα και με 60-70€ αυτούς που λέτε (mei tai;). Φαίνονται βολικοι. Μου άρεσαν πιθανόν να αγοράσω κάτι τέτοιο. 

Μήπως για τα κιτρινωπά υγρά χρειάζεται να κάνεις καλλιέργεια ούρων; Μπορεί να είναι οτιδήποτε εκτός ουρολοίμωξης. Νομίζω η ουρολοίμωξη τσούζει κιόλας όταν πηγαίνεις τουαλέτα.

Πάντως να πω ότι σατέν νυχτικό φορούσα μετά την καισαρική κ με βοήθησε τρομερά στο να τσουλαω γλιστρώντας πάνω στο κρεβάτι του νοσοκομείου χωρίς δυσκολία και πόνο μιας και δεν χρησιμοποιουσα τους κοιλιακούς. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Και εγώ αυτές τις ημέρες θα αρχίσω να πλένω τα ρουχαλακια και λέω να ετοιμάσω και την τσάντα του μαιευτηρίου.Ξερω είναι νωρίς ακόμη αλλά για κάποιο λόγο αγχώθηκα να τα έχω όλα έτοιμα 

Εβλεπα και εγώ από shein να παραγγείλω νυχτικακια και πυτζαμες αλλά βρε κορίτσια όλες είναι 100% ακρυλικό ,ούτε μια δεν βρήκα έστω με βαμβάκι .Παρήγγειλα από sinsay μια πυτζαμα και μάλλον θα πάρω ακόμα μια από πρεναταλ .

Ερώτηση ,έχετε κάνει όλες καμπύλη σακχάρου;Εγώ είμαι 30 εβδομάδα,σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό και ακόμη δεν μου είπε τίποτα για αυτό 

Ούτε εγώ έχω κάνει καμπύλη ακόμα , αλλά του ζήτησα να μην κάνω δεν αντέχω πάλι.  Μου έγραψε μια άλλη να κανω και θα πάω την ερχόμενη εβδομαδα όταν νοιωθω οκ ! Για νυχτικιές μαιευτηρίου βαμβακερές κλπ θα βρω το μαγαζι που είχα εντοπίσει και τα σας το γράψω , έχει κατι σετ με νυχτικιές ρόμπα κλπ όλα μαζί σε τιμές καλύτερες από αυτά τα ξένα. Θα το ψάξω και θα το ανεβάσω. 

14 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

 Καλημέρα σας κορίτσια! Διαβάζω κάτι για καούρες, πρέπει να είναι άσχημο αίσθημα... Εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως και το μυαλό μου είναι συνέχεια στο φαί. Δεν με ενοχλεί τίποτα θα γίνω βουβάλι στο τέλος! Επίσης κοιμάμαι στα δεξιά με βολεύει πιο πολύ από αριστερά που λένε ότι είναι καλύτερα. Είμαι ανάποδη τελείως!

Τα ρούχα από Σέιν αργουνε να έρθουν; Έχετε πάρει μωρουδιακα από εκεί; Είναι καλά; Και κάτι ακόμα, λέτε είναι νωρίς να πλύνω από τώρα τα ρουχακια του μπέμπη και να τα βάλω στην ντουλάπα να είναι έτοιμα; Θέλω δύο μήνες ακόμα γιατί πολύ αρχές Απριλίου θα γεννήσω... Αλλά θέλω να τα έχω ετοιμα να τακτοποίησω ντουλάπα να χωρίσω τα ρούχα με του μεγάλου μου γιού γίνεται ένας χαμός δεν ξέρω πως θα τα χωρέσω αλήθεια! Είναι τόσα πολλά!

@ElenGD μίλησες με το γιατρό σου γιατί συνέβη αυτό; Το πρώτο σου φυσιολογικά το έκανες; Μήπως παίζει ρόλο αυτό και είναι πιο χαλαρή η ουρήθρα; Δεν ξέρω ισως λέω χαζομάρα....

Κ εγώ φαΐ φαΐ φαΐ , δεν ηρεμώ αν δεν φαω , τι είναι αυτό ;; Στην κόρη μου δεν ήμουν έτσι.. αν δεν έχεις καούρες είσαι τυχερή και εφόσον δεν έχεις κοιμήσου από οποία μερια σε βολεύει , καθότι δεν ταλαιπωρεισαι. Κ εγώ από δεξιά βολεύομαι αλλά δεν αντέχω και γυρνάω γιατί με καίνε όλα .. Τώρα για την αποθήκευση έχω βρει λύση και με έχει σωσει. Πηρα πλαστικά κουτιά από jysk και σακούλες τροφίμων από ικεα που βγαίνει ο αέρας κ τις σφραγίζεις. Ότι είχα πλύνει κ σιδερώσεις για το μωρό που δεν της εκανε τα βόλευα σε κατηγορίες και μεγέθη ηλικιών με ετικέτα απέξω και τα έβαζα μέσα στο κουτί. Όποτε είναι αποστειρωμένα ακόμα , μόνο τα εσωτερικά φανελάκια θα της πλύνω πάλι αλλά πολύ τελευταία στιγμή ..  Μου έχει σωσει τα κεφάλι αυτός το σύστημα γιατί βγάζεις αέρα με το χέρι τακτοποιεις και μετά τα έχεις ολα έτοιμα πάλι .. 

10 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Ένας φίλος μου αγοράζει παιδικά ρούχα από το sinsay και μου είπεν ότι ειναι πολύ καλύτερο ποιοτικά από το shein. Εγώ περιμένω να μου φέρει η μητέρα μου τα ρούχα 0-6 που είχα στον γιο μου να δω αριθμητικα τι έχω σε είδος (χειμ.-θερινα) κ μετά θα κάνω αγορές. Κατά τ αλλά τα έχω όλα από το 1ο παιδί. Μόνο εργονομικό μάρσιπο θα πάρω. Έχετε να προτείνετε κανένα;

Από συμπτώματα, μου μειώθηκαν οι καούρες, με πεθαίνει η μέση μου υποφέρω και ναυτίες πρωινές ελάχιστα αφού παίρνω χάπια ακόμη. Ασβέστιο δεν παίρνω με αηδιάζει, περιμένω να δω τις εξεγέρσεις αίματος την Παρασκευή αν έχει πέσει αρκετά θα πάρω συμπληρώμα με το ζόρι. Ανυπομονώ να νιώσω καμία προπαρασκευαστική σύσπαση!!

Μαρσιπο εγω είχα πάρει της cangaroo και τον βρήκα εξαιρετικά πρακτικό όσο έκανα τα πάντα. Από σούπερ μαρκετ μέχρι οτιδήποτε με έσωσε κ πάμφθηνος. Όλοι οι άλλοι που δοκίμασα δεν με βόλεψαν ποτέ ούτε οι υφασμάτινοι που έχω δυο και δεν τους βολεύομαι με τπτ. Ακόμα και ένα ακριβό μάρκας που είχα δοκιμάσει μου φανηκε waste of money. Sinsay τα σπάει , πηρα μπόλικα κ τα φοράω ήδη στη μικρή μου. Για το μωρό έχω πάρει τα καλοκαιρινά φορμάκια κ ανυπομονώ να της τα βάλω, τέλειες τιμές, καλή ποιότητα και ωραία σχέδια !! Τα συστήνω ανεπιφύλακτα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Ούτε εγώ έχω κάνει καμπύλη ακόμα , αλλά του ζήτησα να μην κάνω δεν αντέχω πάλι.  Μου έγραψε μια άλλη να κανω και θα πάω την ερχόμενη εβδομαδα όταν νοιωθω οκ ! Για νυχτικιές μαιευτηρίου βαμβακερές κλπ θα βρω το μαγαζι που είχα εντοπίσει και τα σας το γράψω , έχει κατι σετ με νυχτικιές ρόμπα κλπ όλα μαζί σε τιμές καλύτερες από αυτά τα ξένα. Θα το ψάξω και θα το ανεβάσω. 

Κ εγώ φαΐ φαΐ φαΐ , δεν ηρεμώ αν δεν φαω , τι είναι αυτό ;; Στην κόρη μου δεν ήμουν έτσι.. αν δεν έχεις καούρες είσαι τυχερή και εφόσον δεν έχεις κοιμήσου από οποία μερια σε βολεύει , καθότι δεν ταλαιπωρεισαι. Κ εγώ από δεξιά βολεύομαι αλλά δεν αντέχω και γυρνάω γιατί με καίνε όλα .. Τώρα για την αποθήκευση έχω βρει λύση και με έχει σωσει. Πηρα πλαστικά κουτιά από jysk και σακούλες τροφίμων από ικεα που βγαίνει ο αέρας κ τις σφραγίζεις. Ότι είχα πλύνει κ σιδερώσεις για το μωρό που δεν της εκανε τα βόλευα σε κατηγορίες και μεγέθη ηλικιών με ετικέτα απέξω και τα έβαζα μέσα στο κουτί. Όποτε είναι αποστειρωμένα ακόμα , μόνο τα εσωτερικά φανελάκια θα της πλύνω πάλι αλλά πολύ τελευταία στιγμή ..  Μου έχει σωσει τα κεφάλι αυτός το σύστημα γιατί βγάζεις αέρα με το χέρι τακτοποιεις και μετά τα έχεις ολα έτοιμα πάλι .. 

Μαρσιπο εγω είχα πάρει της cangaroo και τον βρήκα εξαιρετικά πρακτικό όσο έκανα τα πάντα. Από σούπερ μαρκετ μέχρι οτιδήποτε με έσωσε κ πάμφθηνος. Όλοι οι άλλοι που δοκίμασα δεν με βόλεψαν ποτέ ούτε οι υφασμάτινοι που έχω δυο και δεν τους βολεύομαι με τπτ. Ακόμα και ένα ακριβό μάρκας που είχα δοκιμάσει μου φανηκε waste of money. Sinsay τα σπάει , πηρα μπόλικα κ τα φοράω ήδη στη μικρή μου. Για το μωρό έχω πάρει τα καλοκαιρινά φορμάκια κ ανυπομονώ να της τα βάλω, τέλειες τιμές, καλή ποιότητα και ωραία σχέδια !! Τα συστήνω ανεπιφύλακτα !!!

Δεν ξέρω τι γίνεται με το φαγητό αλήθεια.. ούτε εγώ ήμουν έτσι στην πρώτη εγκυμοσύνη! Αν δεν φαω νομίζω θα πέσω κάτω ειλικρινά... Φουσκώνω αλλά νομίζω πεινάω ακόμα και τρώω! Ααααα δεν το σκέφτηκα αυτό με τις σακούλες που βγαίνει ο αέρας.... Θα το έχω στα υπόψιν μου! Εγώ σκέφτηκα τελικά το βράδυ να τα τακτοποίησω όπως θέλω στην ντουλάπα να φτιάξω χώρο και για τα δυο μου παιδιά και όταν μπω στον μήνα μου θα τα πλύνω και θα τα ξανά βάλω στην θέση τους πλυμένα και σιδέρωμενα! 

Όσο για τον μάρσιπο μάλλον κανέναν φτηνό θα πάρω εν τέλη αλλά φοβάμαι κιόλας γιατί πρέπει να κάθεται καλά το μωρό να μην απομωθει κλπ.... Από sinsay θα κάνω απόπειρα για καλοκαιρινά φορμακια! Εν τω μεταξύ τα έχω όλα αλλά θέλω και άλλα χαχαχα.. λέω κρίμα να έχει μεταχειρισμένα να του πάρω μερικά δικά του καθαρά! Όχι υπερβολές βέβαια! Του έχω σπρέι ήδη ένα φορμακι για την έξοδο μας από νοσοκομείο και θα πάρω αλλά 2-3 να φοράει και δικό του πρώτο ρουχακι! Γιατί στο νοσοκομείο θα φοράει φορμακια δεν παρέχουν αυτά που έχει το ιδιωτικό...

Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2023 at 5:05 ΜΜ, Mpoumpou23 είπε:

Να τα πάρεις και να καμαρώνεις κοριτσάκι μου!!!Εγώ παρήγγειλα κ κάτι αλλά από αυτά που είχα στο μυαλό μου γιατί τα είδα και μου άρεσαν πολύ!!!Θα με βρίσει βέβαια ο άνδρας μου γιατί όλο ψωνίζω αλλά δεν πειράζει!!!

Σίγουρα έως 2 μηνών παίρνω γιατί μετά θα καλοκαιριασει και έχω τα ρούχα του γιου μου!

Κορίτσι μου μίλησες με τον γιατρό?Εμένα θα με δει μεθαύριο!Έχω κι εγώ κ συσπάσεις κ πόνους περιόδου κ γενικά νιώθω ότι ζοριζομαι!

Ναι μίλησα και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να νιώθω τους πόνους αυτούς εκτός κι αν είναι πολύ έντονοι. Δύο μέρες τώρα είμαι ρεπό και είμαι αρκετά καλύτερα σε αυτό το θέμα αλλά με έχει τρελάνει το στομάχι μου! Ξεκίνησα και ζοριζομαι πολύ και δε ξέρω πως θα τη βγάλουμε μέχρι μέσα Απριλίου. αν και δε νομίζω να φτάσω μέχρι. 

 

On 30/1/2023 at 8:38 ΜΜ, ElenGD είπε:

Γεια σααας! Σήμερα έφτασαν τα πρώτα πράγματα για εμένα χαχα πήρα νυχτικες εγκυμοσύνης από shein και ήρθαν! Βέβαια ούτε να τις δοκιμάσω δεν έχω προλάβει..

Έχω απίστευτες καούρες καθε βράδυ. Περιμένω μεθαύριο που έχω γιατρό να του κάνω 2000 ερωτήσεις! Ούτε στο πρώτο τόσες απορίες...

Επίσης δεν θα πιστέψετε τι έπαθα σήμερα.. πάω κάνω τσισα  σηκώνομαι πάω σαλόνι, ξαφνικά αισθάνθηκα να τρέχουν νερα στο εσώρουχο.. πανικοβλήθηκα λέω σπάσαν τα νερά..  πάω τουαλέτα πάλι, σερβιετακι, εσώρουχο και παντελόνι μούσκεμα.. είχα κατουρήθει!!! Σοοοοοοκ! Όλη μέρα από τον φόβο μου πήγα στους γονείς μου και καθόμουν.. είναι δυνατόν???

μας ενημερώνεις όταν σου πει ο γιατρός 

22 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Και εγώ αυτές τις ημέρες θα αρχίσω να πλένω τα ρουχαλακια και λέω να ετοιμάσω και την τσάντα του μαιευτηρίου.Ξερω είναι νωρίς ακόμη αλλά για κάποιο λόγο αγχώθηκα να τα έχω όλα έτοιμα 

Εβλεπα και εγώ από shein να παραγγείλω νυχτικακια και πυτζαμες αλλά βρε κορίτσια όλες είναι 100% ακρυλικό ,ούτε μια δεν βρήκα έστω με βαμβάκι .Παρήγγειλα από sinsay μια πυτζαμα και μάλλον θα πάρω ακόμα μια από πρεναταλ .

Ερώτηση ,έχετε κάνει όλες καμπύλη σακχάρου;Εγώ είμαι 30 εβδομάδα,σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό και ακόμη δεν μου είπε τίποτα για αυτό 

Λένε ότι άμα μπεις στον 7ο μήνα καλό είναι να είσαι έτοιμη γιατί η βροχή και η γέννα δε ξέρεις πότε θα 'ρθει. Εγώ φυσικά δεν έχω ετοιμάσει απολύτως τίποτα και δε ξέρω και πότε θα τα κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/1/2023 at 8:13 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Πήρα ένα σήμερα και η χαρά μου δεν περιγράφεται χαχα! Θα πάρω κάνα 2-3 ακόμα και τέλος γιατί έχω ήδη 14 φορμακια από τον γιο μου και μου είχαν δώσει κιόλας... 

Εμένα καμια φορά με πονάει η μέση μου... Και γενικά συσπάσεις έχω αν εννοούμε το πέτρωμα κοιλιάς για λίγο σαν μούδιασμα σαν πίεση αλλά γισ λίγο και τέλος όχι συνέχεια.... Μια φορά την μέρα κυρίως όταν κουράζομαι.... Συνήθως ο μπέμπης μου κάθεται ψηλά και με πιέζει πάνω δεν μπορώ να σκύψω να καθίσω,πρέπει να είμαι λίγο προς τα πίσω... Και εννοείται κλωτσιές πολλές φορές! Δεν τον χωράει ο τόπος που λέμε χαχαχαχα...

 

Καλά κάνεις κορίτσι μου κ μαζεύεις φορμακια!!!! Έρχονται σε λίγο καιρό τα κουκλάκια μας πρώτα ο Θεός!!!!Εμένα φέρνει βόλτες σε όλη την κοιλιά. Σήμερα έχω γιατρό και θα ξεκινήσω αναρρωτική γιατί δεν αντέχω άλλο. Έχω να τον ρωτήσω κ πολλά σήμερα. Επίσης μόλις φάω (ειδικά το πρωί) μετά από μισή ώρα αρχίζω κ έχω ταχυκαρδία και φοβάμαι μην είναι σακχαρο. Η καμπύλη ηταν καλή και μέχρι στιγμής σε όσες εξετάσεις έχω κάνει είχα πολύ καλό νηστείας και γλυκοζηλιωμένη.

1 ώρα πρίν, GeoA είπε:

Ναι μίλησα και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να νιώθω τους πόνους αυτούς εκτός κι αν είναι πολύ έντονοι. Δύο μέρες τώρα είμαι ρεπό και είμαι αρκετά καλύτερα σε αυτό το θέμα αλλά με έχει τρελάνει το στομάχι μου! Ξεκίνησα και ζοριζομαι πολύ και δε ξέρω πως θα τη βγάλουμε μέχρι μέσα Απριλίου. αν και δε νομίζω να φτάσω μέχρι. 

 

μας ενημερώνεις όταν σου πει ο γιατρός 

Λένε ότι άμα μπεις στον 7ο μήνα καλό είναι να είσαι έτοιμη γιατί η βροχή και η γέννα δε ξέρεις πότε θα 'ρθει. Εγώ φυσικά δεν έχω ετοιμάσει απολύτως τίποτα και δε ξέρω και πότε θα τα κάνω.

Εγώ θα βγω σήμερα σε αναρρωτική γιατί δεν αντέχω άλλο με συσπάσεις και κούραση κορίτσι μου. Σήμερα θα με δει και ο γιατρός και ελπίζω να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Καλά κάνεις κορίτσι μου κ μαζεύεις φορμακια!!!! Έρχονται σε λίγο καιρό τα κουκλάκια μας πρώτα ο Θεός!!!!Εμένα φέρνει βόλτες σε όλη την κοιλιά. Σήμερα έχω γιατρό και θα ξεκινήσω αναρρωτική γιατί δεν αντέχω άλλο. Έχω να τον ρωτήσω κ πολλά σήμερα. Επίσης μόλις φάω (ειδικά το πρωί) μετά από μισή ώρα αρχίζω κ έχω ταχυκαρδία και φοβάμαι μην είναι σακχαρο. Η καμπύλη ηταν καλή και μέχρι στιγμής σε όσες εξετάσεις έχω κάνει είχα πολύ καλό νηστείας και γλυκοζηλιωμένη.

Εγώ θα βγω σήμερα σε αναρρωτική γιατί δεν αντέχω άλλο με συσπάσεις και κούραση κορίτσι μου. Σήμερα θα με δει και ο γιατρός και ελπίζω να είναι όλα καλά!

Λίγο ακόμα έμεινε!! 2 μήνες πες με το καλό!!!! Αχ και εμένα μερικές φορές είναι λες και κάνει σβούρες τον νιώθω παντού σε όλη την κοιλιά χαχαχαχα.. τρέμει ολόκληρη η κοιλιά μου και νιώθω δόνηση δρόμο το σώμα μου χαχαχα... Και εγώ όταν τρώω έχω ταχυπαλμια λα και γενικά πάντα είναι πιο ανεβασμένοι τώρα στην εγκυμοσύνη... Όσο ναναι είναι λογικό βαραίνουμε και μας πιέζουν όλα! Επιτέλους να βγεις σε αναρρωτική να ξεκουραστείς! Να μας πεις νέα από τον γυναικολόγο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία που πλέον ετοιμάζουμε και αγοράζουμε πράγματα. Πλησιάζει ο καιρός!! Και φαντάζομαι και όσες περιμένετε το 1ο η ανυπομονησία θα ναι διπλάσια. 

Λέω επειδή ο καιρός δεν βοηθάει για περπάτημα να αρχίσω να ανεβοκατεβαίνω σκάλες. Είναι νωρίς λέτε; Μένουμε στον 4ο όροφο αλλά εντάξει λέω να το κάνω για κάνα δυο ορόφους και όχι κάθε μέρα μην με περάσουν για τρελή!

Μετά λέω να αγοράσω μπάλα να κάνω ασκήσεις. Εσείς κάνετε τίποτα;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλά κάνεις κορίτσι μου κ μαζεύεις φορμακια!!!! Έρχονται σε λίγο καιρό τα κουκλάκια μας πρώτα ο Θεός!!!!Εμένα φέρνει βόλτες σε όλη την κοιλιά. Σήμερα έχω γιατρό και θα ξεκινήσω αναρρωτική γιατί δεν αντέχω άλλο. Έχω να τον ρωτήσω κ πολλά σήμερα. Επίσης μόλις φάω (ειδικά το πρωί) μετά από μισή ώρα αρχίζω κ έχω ταχυκαρδία και φοβάμαι μην είναι σακχαρο. Η καμπύλη ηταν καλή και μέχρι στιγμής σε όσες εξετάσεις έχω κάνει είχα πολύ καλό νηστείας και γλυκοζηλιωμένη.

Εγώ θα βγω σήμερα σε αναρρωτική γιατί δεν αντέχω άλλο με συσπάσεις και κούραση κορίτσι μου. Σήμερα θα με δει και ο γιατρός και ελπίζω να είναι όλα καλά!

μας ενημερώνεις τι θα σου πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από γιατρό.. 1337!!! Σοκ και δέος μισό κιλό σε 3 εβδομάδες.. για καούρες λέει φυσιολογικό, να πάρω κανένα μαλοξ , για τα τσισα μου είπε να πηγαίνω πιο συχνά αλλά και αυτό έτυχε.. το μόνο που μου είπε είναι ότι έχω πολύ αμνιακό υγρό και να μειώσω ζυμαρικά ,πατάτες γλυκά, και αν συνεχίσει θα ξανακάνω καμπύλη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...