Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Λίγο ακόμα έμεινε!! 2 μήνες πες με το καλό!!!! Αχ και εμένα μερικές φορές είναι λες και κάνει σβούρες τον νιώθω παντού σε όλη την κοιλιά χαχαχαχα.. τρέμει ολόκληρη η κοιλιά μου και νιώθω δόνηση δρόμο το σώμα μου χαχαχα... Και εγώ όταν τρώω έχω ταχυπαλμια λα και γενικά πάντα είναι πιο ανεβασμένοι τώρα στην εγκυμοσύνη... Όσο ναναι είναι λογικό βαραίνουμε και μας πιέζουν όλα! Επιτέλους να βγεις σε αναρρωτική να ξεκουραστείς! Να μας πεις νέα από τον γυναικολόγο!!!

@GeoA @MariaZiss Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το μωρό!1133γρ φτάσαμε και γύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω!Εγώ για να μην αγχώνομαι από Δευτέρα θα ξεκινήσω μόνο 2 μετρήσεις στο σακχαρο την ημέρα για να ξέρουμε που βαδίζουμε γιατί συνήθως κάνω υπογλυκαιμία. Βγαίνω και σε αναρρωτική και επιτέλους νιώθω "ελεύθερη"!!!

1 ώρα πρίν, ElenGD είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γύρισα από γιατρό.. 1337!!! Σοκ και δέος μισό κιλό σε 3 εβδομάδες.. για καούρες λέει φυσιολογικό, να πάρω κανένα μαλοξ , για τα τσισα μου είπε να πηγαίνω πιο συχνά αλλά και αυτό έτυχε.. το μόνο που μου είπε είναι ότι έχω πολύ αμνιακό υγρό και να μειώσω ζυμαρικά ,πατάτες γλυκά, και αν συνεχίσει θα ξανακάνω καμπύλη!

Μπράβο το μπεμπακι!!!!Κι εγώ τώρα γύρισα!!!!1137γρ και ο δικός μου!!!!Στην προηγούμενη κύηση ειχα αυξημένο αμνιακό κ σε 2 εβδομάδες αφού έτρωγα πιο προσεκτικά πήγε σε φυσιολογικά επίπεδα!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

@GeoA @MariaZiss Γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το μωρό!1133γρ φτάσαμε και γύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω!Εγώ για να μην αγχώνομαι από Δευτέρα θα ξεκινήσω μόνο 2 μετρήσεις στο σακχαρο την ημέρα για να ξέρουμε που βαδίζουμε γιατί συνήθως κάνω υπογλυκαιμία. Βγαίνω και σε αναρρωτική και επιτέλους νιώθω "ελεύθερη"!!!

Μπράβο το μπεμπακι!!!!Κι εγώ τώρα γύρισα!!!!1137γρ και ο δικός μου!!!!Στην προηγούμενη κύηση ειχα αυξημένο αμνιακό κ σε 2 εβδομάδες αφού έτρωγα πιο προσεκτικά πήγε σε φυσιολογικά επίπεδα!

Μπράβο κοριτσάρες πάντα τέτοια να ακούμε!!!! Σε ποια εβδομάδα είναι τόσα κιλά τα μωράκια σας; Εγώ είχα αύριο ραντεβου αλλά μου το ακύρωσε γιατι έχει χειρουργείο στο Ιασώ και θα πάω τρίτη να δούμε πως πάει και ο δικός μου και να δούμε και την υδρονεφρωση πως πάει....

@Mpoumpou23 κάνεις υπογλυκαιμίες και τώρα στην εγκυμοσύνη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , MariaZiss είπε:

Μπράβο κοριτσάρες πάντα τέτοια να ακούμε!!!! Σε ποια εβδομάδα είναι τόσα κιλά τα μωράκια σας; Εγώ είχα αύριο ραντεβου αλλά μου το ακύρωσε γιατι έχει χειρουργείο στο Ιασώ και θα πάω τρίτη να δούμε πως πάει και ο δικός μου και να δούμε και την υδρονεφρωση πως πάει....

@Mpoumpou23 κάνεις υπογλυκαιμίες και τώρα στην εγκυμοσύνη;

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!!Εγώ είμαι 27 και 3 και είναι τόσο το μωρό. Στην προηγούμενη κύηση έκανα συνέχεια υπογλυκαιμία κ μάλιστα στις ίδιες εβδομάδες με τώρα, οπότε γι'αυτό θα το κοιτάμε καλού κακού!

 


 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MariaZiss said:

Μπράβο κοριτσάρες πάντα τέτοια να ακούμε!!!! Σε ποια εβδομάδα είναι τόσα κιλά τα μωράκια σας; Εγώ είχα αύριο ραντεβου αλλά μου το ακύρωσε γιατι έχει χειρουργείο στο Ιασώ και θα πάω τρίτη να δούμε πως πάει και ο δικός μου και να δούμε και την υδρονεφρωση πως πάει....

@Mpoumpou23 κάνεις υπογλυκαιμίες και τώρα στην εγκυμοσύνη;

Εχθές ήμουν 27+6 . Αγχώθηκα με αυτά που διαβάζω για το αμνιακό..  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Χαίρομαι που είστε όλες καλά και διαβάζοντας βλέπω ότι λίγο πολύ έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα .Μου  είχαν φανεί περίεργες οι ταχυκαρδίες που έχω τελευταία αλλά λέτε ότι έχετε και εσείς οπότε είναι φυσιολογικό.

Αύριο ξεκινάω δωρεάν μαθήματα ανώδυνου τοκετού με τις μαίες Αγίας Παρασκευής μέσω zoom μήπως και ξεστραβωθω χαχα.Ο μπέμπης είναι 1850 γρ και είμαι στην 30 εβδομάδα και έχει πάρει θέση με το κεφάλι κάτω .

Κορίτσια ότι βρίσκετε που να αξίζει από ψώνια να λέτε 

 

20 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Αχ τι ωραία που πλέον ετοιμάζουμε και αγοράζουμε πράγματα. Πλησιάζει ο καιρός!! Και φαντάζομαι και όσες περιμένετε το 1ο η ανυπομονησία θα ναι διπλάσια. 

Λέω επειδή ο καιρός δεν βοηθάει για περπάτημα να αρχίσω να ανεβοκατεβαίνω σκάλες. Είναι νωρίς λέτε; Μένουμε στον 4ο όροφο αλλά εντάξει λέω να το κάνω για κάνα δυο ορόφους και όχι κάθε μέρα μην με περάσουν για τρελή!

Μετά λέω να αγοράσω μπάλα να κάνω ασκήσεις. Εσείς κάνετε τίποτα;;;

Έχει δωρεάν μάθημα το mnb center για πιλάτες εγκυμοσύνης ,θα βρεις πληροφορίες στο sait τους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Εχθές ήμουν 27+6 . Αγχώθηκα με αυτά που διαβάζω για το αμνιακό..  

Αχ μην το σκέφτεσαι!!!! Να λες τον γιατρό σου για οτιδήποτε θέλεις μόνο αυτόν θα ακούς. Η κάθε περίπτωση είναι τελείως διαφορετική!!!! 

4 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Καλημέρα!!Χαίρομαι που είστε όλες καλά και διαβάζοντας βλέπω ότι λίγο πολύ έχουμε όλες τα ίδια συμπτώματα .Μου  είχαν φανεί περίεργες οι ταχυκαρδίες που έχω τελευταία αλλά λέτε ότι έχετε και εσείς οπότε είναι φυσιολογικό.

Αύριο ξεκινάω δωρεάν μαθήματα ανώδυνου τοκετού με τις μαίες Αγίας Παρασκευής μέσω zoom μήπως και ξεστραβωθω χαχα.Ο μπέμπης είναι 1850 γρ και είμαι στην 30 εβδομάδα και έχει πάρει θέση με το κεφάλι κάτω .

Κορίτσια ότι βρίσκετε που να αξίζει από ψώνια να λέτε 

 

Έχει δωρεάν μάθημα το mnb center για πιλάτες εγκυμοσύνης ,θα βρεις πληροφορίες στο sait τους 

Εγώ δεν τον ρώτησα ποτέ για την ταχυκαρδία αλλά τώρα τελευταία και εγώ έχω... Όταν τρώω σίγουρα έχω μετά με πιέζουν όλα χαχχα.... Κάθε φορά με μετράει ο γιατρός και έχω γύρω στους 90 και πάνω αλλά ποτέ δεν μου είπε κάτι... Η πίεση είναι καλή..... 

Μπέμπαρος θα βγει!!!! Ο πρώτος μου γιος 30 εβδομάδων ήταν 1525... Τώρα είμαι στην 30η αλλά την τρίτη έχω ραντεβού τελικά θα δούμε αλλά νομίζω λιγότερο θα είναι γιατί πριν ένα μήνα ήταν 713γρ.... Είναι ελαφρύ μωρό! Εγώ δεν ξέρω αν είναι με το κεφάλι πάνω κάτω αλλά αφού θα πάω με καισαρική δεν με απασχολεί και πολυ χαχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 7:54 ΜΜ, Mpoumpou23 είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!!Εγώ είμαι 27 και 3 και είναι τόσο το μωρό. Στην προηγούμενη κύηση έκανα συνέχεια υπογλυκαιμία κ μάλιστα στις ίδιες εβδομάδες με τώρα, οπότε γι'αυτό θα το κοιτάμε καλού κακού!

 

Ααααα μάλιστα... Ούτε η υπογλυκαιμία είναι καλή.... Να το κοιτάς εννοείται!!! Αυτά λύνονται δόξα τω θεώ!!!! Αχ άντε α δω και εγώ πόσο θα είναι σε βάρος... Εσάς σας λένε και τι ύψος έχει;

πρίν από 9 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς γυρνάμε από το γιατρό, όλα καλά με τη μπεμπουλα μας, έφτασε το 1,070 κιλό χαχα! Σε 3 εβδομάδες θα με ξαναδεί.. εσείς τι κάνετε;; 

Μεγάλωσε και η μπεμπουλα!!!!!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Άντε τώρα θα πηγαίνουμε πιο συχνά σιγά σιγά για έλεγχο!!! Θα βλέπουμε τα μωράκια μας συχνά!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MariaZiss είπε:

Τι εννοείς για το ρέζους; Τι ένεση είναι αυτήν;

Επειδή έχω ομάδα αίματος ρέζους αρνητική γίνεται προληπτικά μια ένεση γιατί σε περίπτωση που το μωρό έχει θετική μπορεί να συμβεί αντίδραση από τον οργανισμό μου και να προκαλέσει πρόβλημα αναιμίας.. μετά τον τοκετό θα κάνω άλλη μια εκτός αν βγει αρνητικό και το μωρό οπότε όλα καλά! Λογικά ρέζους θετικό θα είσαι για να μη σου το έχει πει ο γιατρός (το καλύτερο και το πιο συχνό). 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Επειδή έχω ομάδα αίματος ρέζους αρνητική γίνεται προληπτικά μια ένεση γιατί σε περίπτωση που το μωρό έχει θετική μπορεί να συμβεί αντίδραση από τον οργανισμό μου και να προκαλέσει πρόβλημα αναιμίας.. μετά τον τοκετό θα κάνω άλλη μια εκτός αν βγει αρνητικό και το μωρό οπότε όλα καλά! Λογικά ρέζους θετικό θα είσαι για να μη σου το έχει πει ο γιατρός (το καλύτερο και το πιο συχνό). 

Ααααα δεν ξέρω ότι υπάρχει περίπτωση για κάτι τέτοιο... Να και κάτι καινούργιο! Εγώ έχω 0 θετικό ναι.... Αφού είναι ελεγχόμενο όλα καλά λοιπόν!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ααααα μάλιστα... Ούτε η υπογλυκαιμία είναι καλή.... Να το κοιτάς εννοείται!!! Αυτά λύνονται δόξα τω θεώ!!!! Αχ άντε α δω και εγώ πόσο θα είναι σε βάρος... Εσάς σας λένε και τι ύψος έχει;

Μεγάλωσε και η μπεμπουλα!!!!!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Άντε τώρα θα πηγαίνουμε πιο συχνά σιγά σιγά για έλεγχο!!! Θα βλέπουμε τα μωράκια μας συχνά!!!! 

Ύψος δεν μας λένε όχι. Μόνο κιλά. 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Ύψος δεν μας λένε όχι. Μόνο κιλά. 

Έχω ακούσει από κάποιες που τις λένε ααααα θα γίνει πολυ ψηλό έχει ψηλά πόδια και είναι τόσο σε ύψος... Εμένα μου λέει δεν μπορούμε να ξέρουμε πως θα γίνει ένας άνθρωπος στην πορεία... Μιλάνε για ότι βλέπουν, το τώρα! Αυτό αλλάζει...

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Είμαι 27+2 σήμερα! Έφαγα και την ένεση για το ρέζους αρνητικό που έχω όλα καλά! 🤣

Είμαστε ακριβώς τα ίδια , κ εγώ σήμερα 27+3 πήγα.. άντε να δούμε !

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Ύψος δεν μας λένε όχι. Μόνο κιλά. 

Εμένα πάντως μου έλεγαν στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και σε αυτήν που ρώτησα μου λένε φαίνεται βάση μηρού βγάζει προσεγγιστικά το μηχάνημα ένα νούμερο. Στην κόρη μου που βγήκε χιλιόμετρο μου το είχαν πει ότι έχει μεγάλο μηρό και μου είπαν στο περίπου οτι θα βγει πολύ ψηλη όπου έπεσαν μέσα . Σε αυτήν μου λένε τα ίδια οτι έχει μεγάλο μηρό και πατούσα Φροντο. Το έχω ξαναδεί το έργο.. τα πλευρά μου , η κυστη μου και τα νεφρά μου γνωρίζουν καλά τι επακολουθεί ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...