Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Όλα ηλεκτρονικά τα έκανα!!!Δεν ξέρω τι φάση περνάνε!!!Στην ανατολική Αττική!

Οτι νάναι... Ποιος ξέρει.. πάντως δεν θα έπρεπε να αργουνε καθόλου να βάλουν τα λεφτά μου φαίνεται περίεργο ειλικρινά.... 

πρίν από 42 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Και εγώ σήμερα είδα ένα φορμάκι λεπτό σχετικά 0-1 μηνών κ δεν άντεξα το ψώνισα ήταν υπέροχο! 

Δεν ξέρω γενικά τίποτα για το ΙΚΑ κτλ αλλά είχα κάνει αίτηση ηλεκτρονικά για τους γονείς μου για να πάρουν γυαλιά, δαπάνη. Τα έβαλαν πάρα πολύ σύντομα. Νομίζω μήνα έκαναν. 

Καλά έκανες!!!!!! Θα ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά... Αν και εχω από το πρώτο μου παιδάκι αλλά θέλω μικρά μικρά να μην του είναι μεγάλα και φεύγουν κρίμα... Όσο τα φορέσει δεν με νοιάζει!!!  Δεν ξέρω τι φάσεις περνάνε στο ικανοί υπάλληλοι.... Πρέπει να γίνεται η δουλειά σωστά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Οτι νάναι... Ποιος ξέρει.. πάντως δεν θα έπρεπε να αργουνε καθόλου να βάλουν τα λεφτά μου φαίνεται περίεργο ειλικρινά.... 

Καλά έκανες!!!!!! Θα ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά... Αν και εχω από το πρώτο μου παιδάκι αλλά θέλω μικρά μικρά να μην του είναι μεγάλα και φεύγουν κρίμα... Όσο τα φορέσει δεν με νοιάζει!!!  Δεν ξέρω τι φάσεις περνάνε στο ικανοί υπάλληλοι.... Πρέπει να γίνεται η δουλειά σωστά!

Το έχω πάρει απόφαση, πρώτα θα γεννήσω και μετά θα με πληρώσουν!!!Έχετε πάρει και βελουτε φορμακια?? ή μόνο μακό?και αν ναι τι νούμερο??


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Το έχω πάρει απόφαση, πρώτα θα γεννήσω και μετά θα με πληρώσουν!!!Έχετε πάρει και βελουτε φορμακια?? ή μόνο μακό?και αν ναι τι νούμερο??

Εγώ στο πρώτο μου παιδάκι δεν είχα πάρει καθόλου βέλουτε... Γεννήθηκε 9/4... Δεν χρειάστηκε.... Μόνο καλό και νούμερο 3 τουλάχιστον.. αλλά του ήταν όλα μεγάλα έως τεράστια γιατί γεννήθηκε μικρούλης... Τώρα θα αγοράσω μακό 5-6 για 1 μηνών και θα πάρω 2-3 βέλουτε γιατί το έχω καημό χαχαχαχα.. και επειδή βλέπω τον καιρό να τραβάει παρά πίσω το κρύο... Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει κρύο όπως το χειμωνα αλλά λέμε τώρα από λαιμό και μόνο και ομορφια! Έστω να βγούμε από το νοσοκομείο με βέλουτε φορμακια να καμαρώνω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 1:29 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Άμα ήξερα θα ζητούσα και εγώ αυτήν!!! Τώρα την έκανα και ευτυχώς όλα πήγαν καλά, το άντεξα άκουγα και μουσική κοιμήθηκα λιγάκι εκεί και όλα καλά χαχαχα... 

Μεράκι το έχω να πάρω 2-3 βέλουτε χαχαχαχα... Μεγάλος καημός! Ίσως πάρω 1 για να το φορέσει μόλις βγουμε με το καλό από το νοσοκομείο! Κυρίως λεπτά θα πάρω αλλά νούμερο 0... Γιατί στο πρώτο μου πήρα 1-3 και ήταν όλα μεγάλα.. γεννήθηκε και νωρίς και ήταν μικροσκοπικός, 2910 και 48 ύψος και τους έφευγαν τα ποδαράκια από την μεριά τους... Θα πάρω 5-6 νούμερο 0 και όσο τα φορέσει! Σε ευχαριστώ θα κοιτάξω στο sinsay... Έχει μεγεθολογιο να φανταστώ; Τι νούμερο να πάρω

Κοιτα αφού το έχεις μαράζι πάρε, ούτως ή άλλως τον πρώτο μήνα θέλουν ζεστη τα γλυκουλια ! Το sinsay έχει μεγεθολογιο αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις τα καλοκαιρινά από εκεί  ή τύπου παντελονάκια γιατί τα φανελάκια έχουν πολύ στενή φόρμα. Κ αν πάρεις βελουτε πάρε μικρό νούμερο αλλά πχ μην έχει ποδαράκια ώστε να αποσβέσεις ότι καιρό και να κάνει. Εγώ στην κόρη μου ότι της πηρα με ποδαράκια , τον πρώτο μήνα κολυμπούσε και το δεύτερο μήνα τα μαζέψαμε.. απλά ξαφνικά ! Ενώ ότι της πηρα πχ νούμερο 0-2 αντι για 1-3 το ευχαριστηθήκαμε σχεδόν μέχρι 3,5-4 μηνών , και απλά βάζαμε πιο μεγάλα καλτσακια.. δεν πρόλαβα γενικά να ευχαριστηθώ ρουχαλάκια μπεμπέ και τα είχα κ σε κόντρα εποχή γιατί γέννησα Οκτώβρη.. 

5 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Το έχω πάρει απόφαση, πρώτα θα γεννήσω και μετά θα με πληρώσουν!!!Έχετε πάρει και βελουτε φορμακια?? ή μόνο μακό?και αν ναι τι νούμερο??

Μάκο ότι και να πάρεις , θα το βάλεις από μέσα στην αρχή σε κοντομάνικο και το καλοκαίρι και σκέτο. Τώρα ανάλογα ποτε θα γεννήσεις (αρχες ή τελος Απρίλη )κ τον καιρό. Πάρε και εσυ το 0-2 θα σε βολέψει, δεν είναι τόσο μεγάλο όσο το 1-3 αλλά δεν κολυμπάνε. Και μετά ούτως ή άλλως καλοκαιριαζει .. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Κοιτα αφού το έχεις μαράζι πάρε, ούτως ή άλλως τον πρώτο μήνα θέλουν ζεστη τα γλυκουλια ! Το sinsay έχει μεγεθολογιο αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις τα καλοκαιρινά από εκεί  ή τύπου παντελονάκια γιατί τα φανελάκια έχουν πολύ στενή φόρμα. Κ αν πάρεις βελουτε πάρε μικρό νούμερο αλλά πχ μην έχει ποδαράκια ώστε να αποσβέσεις ότι καιρό και να κάνει. Εγώ στην κόρη μου ότι της πηρα με ποδαράκια , τον πρώτο μήνα κολυμπούσε και το δεύτερο μήνα τα μαζέψαμε.. απλά ξαφνικά ! Ενώ ότι της πηρα πχ νούμερο 0-2 αντι για 1-3 το ευχαριστηθήκαμε σχεδόν μέχρι 3,5-4 μηνών , και απλά βάζαμε πιο μεγάλα καλτσακια.. δεν πρόλαβα γενικά να ευχαριστηθώ ρουχαλάκια μπεμπέ και τα είχα κ σε κόντρα εποχή γιατί γέννησα Οκτώβρη.. 

Μάκο ότι και να πάρεις , θα το βάλεις από μέσα στην αρχή σε κοντομάνικο και το καλοκαίρι και σκέτο. Τώρα ανάλογα ποτε θα γεννήσεις (αρχες ή τελος Απρίλη )κ τον καιρό. Πάρε και εσυ το 0-2 θα σε βολέψει, δεν είναι τόσο μεγάλο όσο το 1-3 αλλά δεν κολυμπάνε. Και μετά ούτως ή άλλως καλοκαιριαζει .. 

Καλημέρα!!! Εν τω μεταξύ αυτά τα φορμακια με ακάλυπτα ποδαράκια είναι πολύ στη μόδα, παντού τέτοια βλέπω και τα προτιμάνε κιόλας! Το πρώτο μου παιδάκι δεν είναι πολύ αναπτυγμένο εξ αρχής.. σιγά σιγά υψος! Και γενικά λεπτοκομμενος όποτε τα ρούχα το 3 μηνών νούμερο του ήταν μεγάλα και δνε πρόλαβε να τα φορέσει ενώ του έκαναν γιατι καλοκαίριασε! Βέβαια είναι ανάλογα και την φορμα του ρούχου....  Οπότε τώρα αφού έχω ήδη μεγαλύτερα φορμακια θα πάρω το μικρό νούμερο και θα πάρω με ακάλυπτα ποδαράκια να είμαι σίγουρη! Γιατί δεν ξέρω τι ανάπτυξη θα έχει το μωρό αυτό... Μπορεί να έχει μεγαλύτερη ποιος ξέρει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βλέπω που φοράνε στα μωρά  παντελονάκια στυλ κολάν με κορμάκι από επανω  ,βολεύουν αυτά;Φαντάζομαι για αλλαγη Πάνας κατεβάζουν το παντελονάκι μέχρι τα γόνατα και ξεκουμπωνουν μόνο το κορμάκι ,είναι άραγε πρακτικά;

Σήμερα αγόρασα πετσετουλες και υφάσματα με το μέτρο για να μου φτιάξει η μαμά μου σεντονακια και μπουρνουζια και νομίζω θα γίνουν πολύ όμορφα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2023 at 1:14 ΜΜ, Sweetie32 είπε:

Βλέπω που φοράνε στα μωρά  παντελονάκια στυλ κολάν με κορμάκι από επανω  ,βολεύουν αυτά;Φαντάζομαι για αλλαγη Πάνας κατεβάζουν το παντελονάκι μέχρι τα γόνατα και ξεκουμπωνουν μόνο το κορμάκι ,είναι άραγε πρακτικά;

Σήμερα αγόρασα πετσετουλες και υφάσματα με το μέτρο για να μου φτιάξει η μαμά μου σεντονακια και μπουρνουζια και νομίζω θα γίνουν πολύ όμορφα 

ναι μια χαρά βολεύουν!!!

Σας χαιρετώ κορίτσια!!! Πως είστε; Εγώ νομίζω θα πλησιάσουν οι μέρες και μετά θα συνειδητοποιήσω ότι ακόμα δεν ετοίμασα τίποτα. 

Αυτές τις μέρες έχω έντονους πόνους περιόδου. Πιστεύω ότι είναι τα έντερα μου αλλά αν συνεχίσει και αύριο θα μιλήσω  με τον γιατρό.

Κατά τ' άλλα κουράστηκα να μη ξέρω τι εβδομάδα είμαι και πλέον ξέρω ότι αλλάζω μήνα κάθε 18.

Νομίζω αυτά! Τα νέα σας λοιπόν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 10:28 ΜΜ, MariaZiss είπε:

Εγώ στο πρώτο μου παιδάκι δεν είχα πάρει καθόλου βέλουτε... Γεννήθηκε 9/4... Δεν χρειάστηκε.... Μόνο καλό και νούμερο 3 τουλάχιστον.. αλλά του ήταν όλα μεγάλα έως τεράστια γιατί γεννήθηκε μικρούλης... Τώρα θα αγοράσω μακό 5-6 για 1 μηνών και θα πάρω 2-3 βέλουτε γιατί το έχω καημό χαχαχαχα.. και επειδή βλέπω τον καιρό να τραβάει παρά πίσω το κρύο... Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει κρύο όπως το χειμωνα αλλά λέμε τώρα από λαιμό και μόνο και ομορφια! Έστω να βγούμε από το νοσοκομείο με βέλουτε φορμακια να καμαρώνω!

Να τα πάρεις και να καμαρώνεις κοριτσάκι μου!!!Εγώ παρήγγειλα κ κάτι αλλά από αυτά που είχα στο μυαλό μου γιατί τα είδα και μου άρεσαν πολύ!!!Θα με βρίσει βέβαια ο άνδρας μου γιατί όλο ψωνίζω αλλά δεν πειράζει!!!

On 28/1/2023 at 12:35 ΠΜ, Afrodite88 είπε:

Κοιτα αφού το έχεις μαράζι πάρε, ούτως ή άλλως τον πρώτο μήνα θέλουν ζεστη τα γλυκουλια ! Το sinsay έχει μεγεθολογιο αλλά θα σου πρότεινα να πάρεις τα καλοκαιρινά από εκεί  ή τύπου παντελονάκια γιατί τα φανελάκια έχουν πολύ στενή φόρμα. Κ αν πάρεις βελουτε πάρε μικρό νούμερο αλλά πχ μην έχει ποδαράκια ώστε να αποσβέσεις ότι καιρό και να κάνει. Εγώ στην κόρη μου ότι της πηρα με ποδαράκια , τον πρώτο μήνα κολυμπούσε και το δεύτερο μήνα τα μαζέψαμε.. απλά ξαφνικά ! Ενώ ότι της πηρα πχ νούμερο 0-2 αντι για 1-3 το ευχαριστηθήκαμε σχεδόν μέχρι 3,5-4 μηνών , και απλά βάζαμε πιο μεγάλα καλτσακια.. δεν πρόλαβα γενικά να ευχαριστηθώ ρουχαλάκια μπεμπέ και τα είχα κ σε κόντρα εποχή γιατί γέννησα Οκτώβρη.. 

Μάκο ότι και να πάρεις , θα το βάλεις από μέσα στην αρχή σε κοντομάνικο και το καλοκαίρι και σκέτο. Τώρα ανάλογα ποτε θα γεννήσεις (αρχες ή τελος Απρίλη )κ τον καιρό. Πάρε και εσυ το 0-2 θα σε βολέψει, δεν είναι τόσο μεγάλο όσο το 1-3 αλλά δεν κολυμπάνε. Και μετά ούτως ή άλλως καλοκαιριαζει .. 

Σίγουρα έως 2 μηνών παίρνω γιατί μετά θα καλοκαιριασει και έχω τα ρούχα του γιου μου!

On 29/1/2023 at 1:48 ΜΜ, GeoA είπε:

ναι μια χαρά βολεύουν!!!

Σας χαιρετώ κορίτσια!!! Πως είστε; Εγώ νομίζω θα πλησιάσουν οι μέρες και μετά θα συνειδητοποιήσω ότι ακόμα δεν ετοίμασα τίποτα. 

Αυτές τις μέρες έχω έντονους πόνους περιόδου. Πιστεύω ότι είναι τα έντερα μου αλλά αν συνεχίσει και αύριο θα μιλήσω  με τον γιατρό.

Κατά τ' άλλα κουράστηκα να μη ξέρω τι εβδομάδα είμαι και πλέον ξέρω ότι αλλάζω μήνα κάθε 18.

Νομίζω αυτά! Τα νέα σας λοιπόν 

Κορίτσι μου μίλησες με τον γιατρό?Εμένα θα με δει μεθαύριο!Έχω κι εγώ κ συσπάσεις κ πόνους περιόδου κ γενικά νιώθω ότι ζοριζομαι!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Να τα πάρεις και να καμαρώνεις κοριτσάκι μου!!!Εγώ παρήγγειλα κ κάτι αλλά από αυτά που είχα στο μυαλό μου γιατί τα είδα και μου άρεσαν πολύ!!!Θα με βρίσει βέβαια ο άνδρας μου γιατί όλο ψωνίζω αλλά δεν πειράζει!!!

Σίγουρα έως 2 μηνών παίρνω γιατί μετά θα καλοκαιριασει και έχω τα ρούχα του γιου μου!

Κορίτσι μου μίλησες με τον γιατρό?Εμένα θα με δει μεθαύριο!Έχω κι εγώ κ συσπάσεις κ πόνους περιόδου κ γενικά νιώθω ότι ζοριζομαι!

Πήρα ένα σήμερα και η χαρά μου δεν περιγράφεται χαχα! Θα πάρω κάνα 2-3 ακόμα και τέλος γιατί έχω ήδη 14 φορμακια από τον γιο μου και μου είχαν δώσει κιόλας... 

Εμένα καμια φορά με πονάει η μέση μου... Και γενικά συσπάσεις έχω αν εννοούμε το πέτρωμα κοιλιάς για λίγο σαν μούδιασμα σαν πίεση αλλά γισ λίγο και τέλος όχι συνέχεια.... Μια φορά την μέρα κυρίως όταν κουράζομαι.... Συνήθως ο μπέμπης μου κάθεται ψηλά και με πιέζει πάνω δεν μπορώ να σκύψω να καθίσω,πρέπει να είμαι λίγο προς τα πίσω... Και εννοείται κλωτσιές πολλές φορές! Δεν τον χωράει ο τόπος που λέμε χαχαχαχα...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σααας! Σήμερα έφτασαν τα πρώτα πράγματα για εμένα χαχα πήρα νυχτικες εγκυμοσύνης από shein και ήρθαν! Βέβαια ούτε να τις δοκιμάσω δεν έχω προλάβει..

Έχω απίστευτες καούρες καθε βράδυ. Περιμένω μεθαύριο που έχω γιατρό να του κάνω 2000 ερωτήσεις! Ούτε στο πρώτο τόσες απορίες...

Επίσης δεν θα πιστέψετε τι έπαθα σήμερα.. πάω κάνω τσισα  σηκώνομαι πάω σαλόνι, ξαφνικά αισθάνθηκα να τρέχουν νερα στο εσώρουχο.. πανικοβλήθηκα λέω σπάσαν τα νερά..  πάω τουαλέτα πάλι, σερβιετακι, εσώρουχο και παντελόνι μούσκεμα.. είχα κατουρήθει!!! Σοοοοοοκ! Όλη μέρα από τον φόβο μου πήγα στους γονείς μου και καθόμουν.. είναι δυνατόν???

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , ElenGD είπε:

Γεια σααας! Σήμερα έφτασαν τα πρώτα πράγματα για εμένα χαχα πήρα νυχτικες εγκυμοσύνης από shein και ήρθαν! Βέβαια ούτε να τις δοκιμάσω δεν έχω προλάβει..

Έχω απίστευτες καούρες καθε βράδυ. Περιμένω μεθαύριο που έχω γιατρό να του κάνω 2000 ερωτήσεις! Ούτε στο πρώτο τόσες απορίες...

Επίσης δεν θα πιστέψετε τι έπαθα σήμερα.. πάω κάνω τσισα  σηκώνομαι πάω σαλόνι, ξαφνικά αισθάνθηκα να τρέχουν νερα στο εσώρουχο.. πανικοβλήθηκα λέω σπάσαν τα νερά..  πάω τουαλέτα πάλι, σερβιετακι, εσώρουχο και παντελόνι μούσκεμα.. είχα κατουρήθει!!! Σοοοοοοκ! Όλη μέρα από τον φόβο μου πήγα στους γονείς μου και καθόμουν.. είναι δυνατόν???

Πως είναι η ποιότητα από shein? Κάποια πολύ παλιότερα μου είχαν βγει οκ και κάποια μάπα και φοβήθηκα να ξανά παραγγειλω 🥺

Καουρες τα ίδια , να ξέρεις από εδώ και πέρα θα είναι σταθερό αυτό .. δοκιμασμένα βοηθάει να υπάρχει κατι λίγο στο στομάχι να τραβάει τα υγρά πχ μια μπουκιά ψωμί , να κοιμάσαι κυρίως από τα αριστερά γιατί από τα δεξιά ανεβαίνει πιο εύκολα το υγρό πάνω στον οισοφάγο λόγω ανατομίας , τζιντζερ -λεμονι θαυματουργό σαν τσάι με Μήλο κ μέλι ( τρελή ανακουφιση) και παστίλιες Rennie (πρόταση γυναικολόγου) ανακουφίζουν αμέσως !

Link to comment
Share on other sites

 Καλημέρα σας κορίτσια! Διαβάζω κάτι για καούρες, πρέπει να είναι άσχημο αίσθημα... Εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως και το μυαλό μου είναι συνέχεια στο φαί. Δεν με ενοχλεί τίποτα θα γίνω βουβάλι στο τέλος! Επίσης κοιμάμαι στα δεξιά με βολεύει πιο πολύ από αριστερά που λένε ότι είναι καλύτερα. Είμαι ανάποδη τελείως!

Τα ρούχα από Σέιν αργουνε να έρθουν; Έχετε πάρει μωρουδιακα από εκεί; Είναι καλά; Και κάτι ακόμα, λέτε είναι νωρίς να πλύνω από τώρα τα ρουχακια του μπέμπη και να τα βάλω στην ντουλάπα να είναι έτοιμα; Θέλω δύο μήνες ακόμα γιατί πολύ αρχές Απριλίου θα γεννήσω... Αλλά θέλω να τα έχω ετοιμα να τακτοποίησω ντουλάπα να χωρίσω τα ρούχα με του μεγάλου μου γιού γίνεται ένας χαμός δεν ξέρω πως θα τα χωρέσω αλήθεια! Είναι τόσα πολλά!

@ElenGD μίλησες με το γιατρό σου γιατί συνέβη αυτό; Το πρώτο σου φυσιολογικά το έκανες; Μήπως παίζει ρόλο αυτό και είναι πιο χαλαρή η ουρήθρα; Δεν ξέρω ισως λέω χαζομάρα....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MariaZiss said:

 Καλημέρα σας κορίτσια! Διαβάζω κάτι για καούρες, πρέπει να είναι άσχημο αίσθημα... Εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως και το μυαλό μου είναι συνέχεια στο φαί. Δεν με ενοχλεί τίποτα θα γίνω βουβάλι στο τέλος! Επίσης κοιμάμαι στα δεξιά με βολεύει πιο πολύ από αριστερά που λένε ότι είναι καλύτερα. Είμαι ανάποδη τελείως!

Τα ρούχα από Σέιν αργουνε να έρθουν; Έχετε πάρει μωρουδιακα από εκεί; Είναι καλά; Και κάτι ακόμα, λέτε είναι νωρίς να πλύνω από τώρα τα ρουχακια του μπέμπη και να τα βάλω στην ντουλάπα να είναι έτοιμα; Θέλω δύο μήνες ακόμα γιατί πολύ αρχές Απριλίου θα γεννήσω... Αλλά θέλω να τα έχω ετοιμα να τακτοποίησω ντουλάπα να χωρίσω τα ρούχα με του μεγάλου μου γιού γίνεται ένας χαμός δεν ξέρω πως θα τα χωρέσω αλήθεια! Είναι τόσα πολλά!

@ElenGD μίλησες με το γιατρό σου γιατί συνέβη αυτό; Το πρώτο σου φυσιολογικά το έκανες; Μήπως παίζει ρόλο αυτό και είναι πιο χαλαρή η ουρήθρα; Δεν ξέρω ισως λέω χαζομάρα....

Δεν μίλησα με τον γιατρό.. αύριο έχω ραντεβού θα του το πω τους.. κι εγώ τώρα σκέφτομαι να αρχίσω να πλένω. Έχω πάρει νάιλον θα στρώσω στο συρτάρι και αφού τα βάλω θα το βάλω από πάνω να μην σκονιστουν αν και μέσα στο συρτάρι το θα πάθουν?

Μωρουδιακα από εκεί δεν έχω πάρει.. και γενικά πρώτη φορά αγόρασα.. θα τα πλύνω, θα φορέσω και ΜΕΤΑ θα σας πω για ποιότητα Μ φαίνονται ωραία αλλά εγώ τα καταλαβαίνω μόνο αν τα δοκιμάσω.. πχ αν ζεσταίνομαι η αν βρωμάνε δεν τα ακουμπάω ξανά.. θα δείξει .. θα σας πω τότε.

15 hours ago, Afrodite88 said:

Πως είναι η ποιότητα από shein? Κάποια πολύ παλιότερα μου είχαν βγει οκ και κάποια μάπα και φοβήθηκα να ξανά παραγγειλω 🥺

Καουρες τα ίδια , να ξέρεις από εδώ και πέρα θα είναι σταθερό αυτό .. δοκιμασμένα βοηθάει να υπάρχει κατι λίγο στο στομάχι να τραβάει τα υγρά πχ μια μπουκιά ψωμί , να κοιμάσαι κυρίως από τα αριστερά γιατί από τα δεξιά ανεβαίνει πιο εύκολα το υγρό πάνω στον οισοφάγο λόγω ανατομίας , τζιντζερ -λεμονι θαυματουργό σαν τσάι με Μήλο κ μέλι ( τρελή ανακουφιση) και παστίλιες Rennie (πρόταση γυναικολόγου) ανακουφίζουν αμέσως !

Πρώτη φορά πήρα όπως γράφω παραπάνω.. οπότε μόλις δοκιμάσω και πως είναι θα σας πω.. φαίνονται πολύ ωραία πάντως!

Το τσάι με τζίντζερ θα το δοκιμάσω.. θα ρωτήσω και για τις παστιλιες αύριο! Ευχαριστώ πολύ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ένας φίλος μου αγοράζει παιδικά ρούχα από το sinsay και μου είπεν ότι ειναι πολύ καλύτερο ποιοτικά από το shein. Εγώ περιμένω να μου φέρει η μητέρα μου τα ρούχα 0-6 που είχα στον γιο μου να δω αριθμητικα τι έχω σε είδος (χειμ.-θερινα) κ μετά θα κάνω αγορές. Κατά τ αλλά τα έχω όλα από το 1ο παιδί. Μόνο εργονομικό μάρσιπο θα πάρω. Έχετε να προτείνετε κανένα;

Από συμπτώματα, μου μειώθηκαν οι καούρες, με πεθαίνει η μέση μου υποφέρω και ναυτίες πρωινές ελάχιστα αφού παίρνω χάπια ακόμη. Ασβέστιο δεν παίρνω με αηδιάζει, περιμένω να δω τις εξεγέρσεις αίματος την Παρασκευή αν έχει πέσει αρκετά θα πάρω συμπληρώμα με το ζόρι. Ανυπομονώ να νιώσω καμία προπαρασκευαστική σύσπαση!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτές τις ημέρες θα αρχίσω να πλένω τα ρουχαλακια και λέω να ετοιμάσω και την τσάντα του μαιευτηρίου.Ξερω είναι νωρίς ακόμη αλλά για κάποιο λόγο αγχώθηκα να τα έχω όλα έτοιμα 

Εβλεπα και εγώ από shein να παραγγείλω νυχτικακια και πυτζαμες αλλά βρε κορίτσια όλες είναι 100% ακρυλικό ,ούτε μια δεν βρήκα έστω με βαμβάκι .Παρήγγειλα από sinsay μια πυτζαμα και μάλλον θα πάρω ακόμα μια από πρεναταλ .

Ερώτηση ,έχετε κάνει όλες καμπύλη σακχάρου;Εγώ είμαι 30 εβδομάδα,σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό και ακόμη δεν μου είπε τίποτα για αυτό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...