Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να ρωτησω 31η εβδομάδα ξεκινά ο 8ος  μήνας; επισης πριν 2 ώρες πήρα ένα buscopan γιατί εχω κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά ! δεν μου έκανε δουλειά, μπορώ να πάρω και ένα depon ?

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

Η ζωή είναι όλο εκπλήξεις


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Σε ευχαριστω! Εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτον τον γιατρο!!
Να χαιρεσαι το μικρουλι σου κ ευχομαι απο καρδιας κ ενα δευτερο !! Περασες πολλα κ σου αξιζει καθε ευτυχια

Κατά το γιατρο είναι πολύ δύσκολο να κυοφορησω ξανά και θα με έβαζε σε μεγάλο κίνδυνο,  είμαι χαρούμενη και δοξαζω το θεό που μου έδωσε αυτό το μωρό...σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μιυ να έρθει ένα μωράκι και στη δική σου αγκαλιά και έχεις μόνο χαρές στο σπίτι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Κατά το γιατρο είναι πολύ δύσκολο να κυοφορησω ξανά και θα με έβαζε σε μεγάλο κίνδυνο,  είμαι χαρούμενη και δοξαζω το θεό που μου έδωσε αυτό το μωρό...σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μιυ να έρθει ένα μωράκι και στη δική σου αγκαλιά και έχεις μόνο χαρές στο σπίτι σου!

Σε ευχαριστω πολυυυ!!

Ναι φυσικα να μην το ριψοκινδυνευσεις, ειδικα τωρα που εχεις μια ζωουλα που σε χρειαζεται!!
Κι εγω ως μοναχοπαιδι μεγαλωσα σε μια πολυ "γεματη" οικογενεια :-D

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2022 at 5:02 ΜΜ, Νανα82 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευχή σας, και εσύ να χαίρεσαι για το δώρο που έχεις στην κοιλίτσα αλλά και δίπλα σου.

Είχαμε και εμείς τα θέματα μας βέβαια, τον Νοέμβριο του 2020 έχασα μια μπεμπούλα από ιατρικο λάθος. Ο γιατρός που με είχε αναλάβει ο οποίος ήταν και ο εξωσωματικος μου και ιδιοκτήτης πολύ γνωστού κέντρου που τώρα συγχωνεύτηκε με άλλο κέντρο θεωρούσε μάλλον δεύτερο να μου κάνει εξετάσεις με αποτέλεσμα να πάθω πρόωρη ρήξη υμενων και να γεννήσω το μωρό πάνω στο κρεβάτι μου. Μετά από αυτό ακολούθησε το χάος για εμένα κυρίως ψυχικά, πήρα δύναμη άλλαξα γιατρό και μαζί πήρα και τα 4 έμβρυα που είχα στην κατάψυξη του. Υπόψιν έχω κάνει 5 εξωσωματικές, 7 διεγερσεις όπου η μία ήταν με δότη και τελικα όταν μπήκα στη λίστα για να βρεθεί δοτρια έμεινα έγκυος με φυσική συλληψη, ο νέος εξωσωματικος προσπάθησε να με πείσει να προσπαθήσω με τον σύζυγο μόνοι μας κάτι το οποίο ήταν φυσικά αδύνατο καθώς εμένα μου είχε γίνει εμμονή όλο αυτό.

Τελικά τον περασμένο Σεπτέμβριο καναμε υστεροσκοπηση όπου καθάρισε συμφυσεις ο νέος γιατρός  και τον Οκτώβριο προχώρησα με εμβρυομεταφορα και ο καλός θεός με βοήθησε να πάρω και μια θετική χοριακη, η εγκυμοσυνη μου ήταν πραγματικά δύσκολη αλλά εγώ προσπαθούσα να μένω ήρεμη και να είμαι αισιόδοξη.  Μερικά από ότι έβγαλα στην εγκυμοσυνη πέρα του διαβήτη, θυροειδη,  ήταν 4 ουρολοιμωξεις όπου τελικά από τα μέσα της εγκυμοσύνης με παρακολουθούσε λοιμωξιολογος ώστε να προλάβουμε την ρήξη υμενων, είχα αιματωμα αλλά το χειρότερο ήταν ο πλακούντας που ήταν επιποματικος παρόλα αυτά εγώ έλεγα οτι το μωρό θα το γεννήσω. Ο γιατρός πιστεύω ότι πολλές φορές απελπιστικε και αμφέβαλλε αλλά στεκόταν δίπλα μου προσπαθώντας για το καλύτερο. Τελικά την 1 Μαΐου και αφού πρώτα έφαγα το μεσημεριανό μου ο γιος μου αποφάσισε να γεννηθεί στις 32 εβδομάδες ακριβώς καθώς έπαθα ολική ρήξη πλακουντα, έφτασα στο μητέρα συνοδευόμενη από μηχανές Δίας στο νοσοκομείο με περιμεναν γιατι ειχαν ενημερώθει από το γιατρο μου (βοήθησε και η μέρα που ήταν αργια) και τελικά στο παραπεντε προλάβαμε το μωρό. Ακολούθησε μενν για 23 ημέρες αλλά τώρα όλοι είμαστε σπίτι μας, πιστεύω λοιπόν από την εμπειρία που απέκτησα ότι η ηρεμία και η αισιοδοξια βοηθανε πολύ, μπορεί ο δρόμος να μην είναι στρωμένος πάντα αλλά στο τέλος έρχεται η δικαίωση μαζί με ένα pampers που βρωμάει :grin:..

Αχ αχ αχ σαγαπω ωωωωωω ωωωωωω. Αυτό!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...