Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 minutes ago, Fay_ said:

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

      Μην ανησυχείς … κάποιο αγγείο ίσως ;;; Καλύτερα να ξεπλωσεις να μην κανείς κάτι … να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη … 

Άδεια μητρότητας


Recommended Posts

Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτήσω για την άδεια κυοφοριας και λοχειας. Εγω δε συμπληρωνω τα 200 ενσημα πριν την ΠΗΤ και δεν δικαιουμαι το επίδομα μητρότητας. Θελω να ρωτήσω δικαιουμαι να σταματήσω στον 7ο?

πρίν από 10 λεπτά , Κικηη είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Κικηη είπε:

Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτήσω για την άδεια κυοφοριας και λοχειας. Εγω δε συμπληρωνω τα 200 ενσημα πριν την ΠΗΤ και δεν δικαιουμαι το επίδομα μητρότητας. Θελω να ρωτήσω δικαιουμαι να σταματήσω στον 7ο?

 

Καλησπέρα, καλύτερα πάρε στο τηλεφωνικό κέντρο να ρωτήσεις για εφκα-οαεδ, στο 1555. Λογικά δικαιουσαι να βγεις σε άδεια αλλά δεν θα πληρωθείς :(


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλησπέρα, καλύτερα πάρε στο τηλεφωνικό κέντρο να ρωτήσεις για εφκα-οαεδ, στο 1555. Λογικά δικαιουσαι να βγεις σε άδεια αλλά δεν θα πληρωθείς :(

Καλησπέρα. Πηρα εκει 2 φορες αλλα δεν εβγαλα άκρη. Στον εφκα δεν ηξεραν να μου πουν και ο οαεδ μου ειπε να ρωτήσω τον εργοδότη μου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κικηη είπε:

Καλησπέρα. Πηρα εκει 2 φορες αλλα δεν εβγαλα άκρη. Στον εφκα δεν ηξεραν να μου πουν και ο οαεδ μου ειπε να ρωτήσω τον εργοδότη μου.

Τότε κλείσε ένα ραντεβού να πας στις παροχές του εφκα μπας και ξέρουν καλύτερα εκεί. Πίστευα από το τηλέφωνο θα έδιναν μια απάντηση. Αλλά επιβεβαίωσαν για ακόμα μια φορά ότι δεν είναι και τόσο σχετικοί. Αμάν δηλ...κι εγώ που έχω ρωτήσει διάφορα δεν ήξεραν να δώσουν σίγουρη απάντηση.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Τότε κλείσε ένα ραντεβού να πας στις παροχές του εφκα μπας και ξέρουν καλύτερα εκεί. Πίστευα από το τηλέφωνο θα έδιναν μια απάντηση. Αλλά επιβεβαίωσαν για ακόμα μια φορά ότι δεν είναι και τόσο σχετικοί. Αμάν δηλ...κι εγώ που έχω ρωτήσει διάφορα δεν ήξεραν να δώσουν σίγουρη απάντηση.

Ακριβώς... Τι να πω.. Τουλαχιστον να ξέρω εαν μπορώ να σταματήσω γιατί με τη κοιλια στο στόμα και καθε μερα μισή ωρα δρομος να πάω και μισή να ερθω είναι ταλαιπωρία... Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου... Να σε ρωτήσω μηπως ξερεις πως σβήνουμε τον λογαριασμό εδω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Κικηη είπε:

Ακριβώς... Τι να πω.. Τουλαχιστον να ξέρω εαν μπορώ να σταματήσω γιατί με τη κοιλια στο στόμα και καθε μερα μισή ωρα δρομος να πάω και μισή να ερθω είναι ταλαιπωρία... Σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου... Να σε ρωτήσω μηπως ξερεις πως σβήνουμε τον λογαριασμό εδω?

Καλημέρα, να είσαι καλά. Λογικά μπορείς να πάρεις άδεια αλλά δεν θα πληρώνεσαι.

Όχι δεν ξέρω καθόλου πώς σβήνεις τον λογαριασμό.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Κικηη είπε:

Καλησπέρα. Πηρα εκει 2 φορες αλλα δεν εβγαλα άκρη. Στον εφκα δεν ηξεραν να μου πουν και ο οαεδ μου ειπε να ρωτήσω τον εργοδότη μου.

Στο 1555 δεν δουλεύουν υπάλληλοι του ΕΦΚΑ και δεν γνωρίζουν. Μπορείς να πάρεις καλύτερα τηλέφωνο το τμήμα Παροχών Ασθένειας της Τοπικής Δ/νση ΕΦΚΑ της περιοχής σου. Λογικά μπορείς να πάρεις άδεια κυοφοριας και λοχείας χωρίς να πληρώνεσαι ούτε να σου βάζουν κανονικά ένσημα! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...