Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Εγώ πάντως τα πονακια στην κοιλιά τα εχω για καλό,ίσως είναι πόνος εμφύτευσης και τραβιουνται οι σύνδεσμοι της μήτρας 

Utrogestan κολπικό - υγρά


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!! Εύχομαι σε όλες τις εγκυμονούσες γερά μωράκια και σε όσες θα ήθελαν ένα μωράκι να τους έρθει γρήγορα! Είμαι καινούργια στην παρέα σας και δεν ξέρω καν αν γράφω σε σωστό θέμα με σωστό τίτλο!!! Είμαι 9w+1 και εδώ και λίγες μέρες ξεκίνησα κάθε βράδυ κολπικά utrogestan των 200. Η γιατρός είδε στον υπέρηχο λίγο αιματακι το οποίο μου είπε ότι μπορεί να είναι και από εμφύτευση κάτι τέτοιο... δηλαδή να είναι ακίνδυνο... επειδή δεν είχα ροζ η καφέ υγρά.... Αλλά μου τα έδωσε προληπτικά... Έχω δύο απορίες: 1) το βάζω κολπικά πριν κοιμηθώ αλλά μετά από δύο ώρες άντε βαριά τρείς θέλω να κατουρήσω δεν αντέχω άλλο, λέτε να μειώνεται η δραστικότητα του χαπιού? 2) έχω περισσότερα λευκά υγρά στο εσώρουχο μου... βασικά και το πρωί κάποια άσπρα σαν ασβέστης όπως είναι το χάπι... Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Από το στόμα ξέρω ότι φέρνει εμετούς και σε χαλάει με ζαλάδες κλπ... Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δ ξερω αν πρεπει να μην πας τουαλετα κ για ποσες ωρες.εγω τα επαιρνα απο το στομα.ζαλαδα πολυ,εμετο ευτυχως δ μου εφερναν

αλλα απο αλλα κοριτσια που τα εβαζαν ελεγαν οτι ειχαν τετοια υγρα.ενημερωσε κ τον γιατρο σου

με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WomensPower είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!! Εύχομαι σε όλες τις εγκυμονούσες γερά μωράκια και σε όσες θα ήθελαν ένα μωράκι να τους έρθει γρήγορα! Είμαι καινούργια στην παρέα σας και δεν ξέρω καν αν γράφω σε σωστό θέμα με σωστό τίτλο!!! Είμαι 9w+1 και εδώ και λίγες μέρες ξεκίνησα κάθε βράδυ κολπικά utrogestan των 200. Η γιατρός είδε στον υπέρηχο λίγο αιματακι το οποίο μου είπε ότι μπορεί να είναι και από εμφύτευση κάτι τέτοιο... δηλαδή να είναι ακίνδυνο... επειδή δεν είχα ροζ η καφέ υγρά.... Αλλά μου τα έδωσε προληπτικά... Έχω δύο απορίες: 1) το βάζω κολπικά πριν κοιμηθώ αλλά μετά από δύο ώρες άντε βαριά τρείς θέλω να κατουρήσω δεν αντέχω άλλο, λέτε να μειώνεται η δραστικότητα του χαπιού? 2) έχω περισσότερα λευκά υγρά στο εσώρουχο μου... βασικά και το πρωί κάποια άσπρα σαν ασβέστης όπως είναι το χάπι... Έχει καμία παρόμοια εμπειρία? Από το στόμα ξέρω ότι φέρνει εμετούς και σε χαλάει με ζαλάδες κλπ... Ευχαριστώ πολύ! 

Με το καλό! Έβαζα πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικά. Ειδικά το πρωί δεν γινόταν να είμαι ξάπλα συνέχεια. Οπότε φρόντιζα να σηκωθώ μισή ώρα περίπου μετά. Προφανώς και θα φύγει κάποια ποσότητα. Η δραστικοτητα όπως τα παίρνεις δεν μειώνεται.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

δ ξερω αν πρεπει να μην πας τουαλετα κ για ποσες ωρες.εγω τα επαιρνα απο το στομα.ζαλαδα πολυ,εμετο ευτυχως δ μου εφερναν

αλλα απο αλλα κοριτσια που τα εβαζαν ελεγαν οτι ειχαν τετοια υγρα.ενημερωσε κ τον γιατρο σου

με το καλο!

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση Να χαίρεσαι το παιδάκι σου ..ή τα παιδάκια σου !!! Ναι θα την πάρω τηλ τη γιατρό γιατί βγήκαν κ οι πρώτες αιματολογικές μου και έχω ανεβασμένα λευκά 14.2 με όριο 10 ...Δεν ξέρω αν έχεις εμπειρία κ στα λευκά να με βοηθήσεις :-P ( ενώ αρχές Ιουλίου πριν μάθω ότι είμαι έγκυος είχα κάνει ξανά και ήταν 7.5 και γενικώς πάντα τόσο ήταν εντός ορίων...δεν είχα θέμα ποτέ..)

2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Με το καλό! Έβαζα πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικά. Ειδικά το πρωί δεν γινόταν να είμαι ξάπλα συνέχεια. Οπότε φρόντιζα να σηκωθώ μισή ώρα περίπου μετά. Προφανώς και θα φύγει κάποια ποσότητα. Η δραστικοτητα όπως τα παίρνεις δεν μειώνεται.

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!! Να χαίρεσαι το παιδί σου ή τα παιδιά σου !!! Με καθησυχασες αφού λες ότι έβαζες εσύ πρωί :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

οχι δ θυμαμαι αν ειχα θεμα με τα λευκα στις εγκυμοσυνες

οποτε ο γιατρος θα σε κατατοπισει

Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη να έχουμε ανεβασμένα λευκά... Κ ότι εφόσον όλα τα άλλα είναι εντάξει οπότε δεν ανησυχούμε για κάτι... Έτσι κ αλλιώς τη Δευτέρα έχω αιματολογο να μου γράψει κ αυτή εξετάσεις οπότε φαντάζομαι ότι θα έχω και δεύτερη γνώμη! Κ πάλι σ ευχαριστώ :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια κ από μένα!έχω πάρει και από το στόμα κ κολπικά utrogestan!από το στόμα δε το συζητώ δύσκολη εμπειρία!αλλά κολπικά αυτά τα υγρά που βλέπεις είναι που λιώνει το υποθέτο και ειναι λογικό να βγαίνουν προς τα έξω!ρωτά κ το γιατρό σου!αλλά από ότι θυμαμαι ήταν πολλά κ ενοχλητικά!

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 2:12 ΠΜ, Chroma είπε:

Γεια κ από μένα!έχω πάρει και από το στόμα κ κολπικά utrogestan!από το στόμα δε το συζητώ δύσκολη εμπειρία!αλλά κολπικά αυτά τα υγρά που βλέπεις είναι που λιώνει το υποθέτο και ειναι λογικό να βγαίνουν προς τα έξω!ρωτά κ το γιατρό σου!αλλά από ότι θυμαμαι ήταν πολλά κ ενοχλητικά!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση...Ήδη το πήρα απόφαση με τα υγρά και το συνήθισα...Ακομα 9 τέτοια χάπια έμειναν...Δεν παραπονιεμαι βέβαια άλλες κοπέλες παίρνουν περισσότερα :-P Την Παρασκευή θα μου πει η γιατρός αν θα τα συνεχίσω...Αν έχεις παιδάκι να το χαίρεσαι αν είσαι εγκυουλα εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Chroma είπε:

Είμαι μανούλα με τρία υπέροχα παιδάκια!ευχαριστώ για τις ευχες!να είσαι καλά!

Να τα χαίρεσαι τα μπουμπουκακια σου!!! Γερά & Καλότυχα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κορίτσι μου έβαζα 1φορα  την ημέρα κολπικά γιατί και εγώ είχα αιματακι τον πρώτο καιρό της εγκυμοσύνης… το έβαζα  το βράδυ που ξαπλωνα…. και εγώ έβλεπα κάτι ασπρακια στο εσώρουχο μου μην μου ανησυχείς είναι φυσιολογικό!!!!!Ολα καλά θα πάνε απλώς μην σηκώνεις βάρη καθόλου και προσπάθησε να μην είσαι αγχωμένη❤️❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...