Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

Αρνητικό τεστ και 9 ημέρες καθυστερηση


Singer

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι 38 ετών και έχω ένα αγοράκι 16 μηνών. Τελευταία περίοδος ήταν στις 23 Ιουλίου. Ο κύκλος μου είναι στις 29- 30 ημέρες και κάποιες φορές μπορεί να καθυστερήσει μέχρι 2-3 μέρες. Γύρω στις 9 Αυγούστου, στις διακοπές, είχα κάποιες καφέ εκκρίσεις που κράτησαν για 3-4 ημέρες. Πιθανότατα ωορηξία αν και δεν μου έχει ξανατύχει. Με το σύζυγο δεν προσπαθούμε για άλλο παιδάκι προς το παρόν(αν και εγώ θα ήθελα), απλά στις επαφές μας "τραβιέται" την ώρα της εκσπερμάτισης.. Κανονικά έπρεπε να έχω αδιαθετήσει γύρω στις 22 Αυγούστου και έχουμε 31 και ακόμα δεν έχω τίποτα.. Στις 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα ένα τεστ clear blue αλλά βγήκε αρνητικό. Το έκανα πρωί αν και είχα πιει 4 ποτήρια νερό λίγο πριν (δεν ξέρω αν έχει να κάνει). Από συμπτώματα έχω πονοκεφάλους εδώ και 10 ημέρες, φούσκωμα, εύκολη κόπωση, αοσμες- άχρωμες εκκρίσεις και κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά και στη μέση.. Κατα την άποψή σας υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Κι αν δεν είναι κύηση τι πρόβλημα θα μπορούσα να έχω με τόσες μέρες καθυστερηση? Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για την μεγάλη ανάρτηση!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Singer είπε:

Καλησπέρα! Είμαι 38 ετών και έχω ένα αγοράκι 16 μηνών. Τελευταία περίοδος ήταν στις 23 Ιουλίου. Ο κύκλος μου είναι στις 29- 30 ημέρες και κάποιες φορές μπορεί να καθυστερήσει μέχρι 2-3 μέρες. Γύρω στις 9 Αυγούστου, στις διακοπές, είχα κάποιες καφέ εκκρίσεις που κράτησαν για 3-4 ημέρες. Πιθανότατα ωορηξία αν και δεν μου έχει ξανατύχει. Με το σύζυγο δεν προσπαθούμε για άλλο παιδάκι προς το παρόν(αν και εγώ θα ήθελα), απλά στις επαφές μας "τραβιέται" την ώρα της εκσπερμάτισης.. Κανονικά έπρεπε να έχω αδιαθετήσει γύρω στις 22 Αυγούστου και έχουμε 31 και ακόμα δεν έχω τίποτα.. Στις 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα ένα τεστ clear blue αλλά βγήκε αρνητικό. Το έκανα πρωί αν και είχα πιει 4 ποτήρια νερό λίγο πριν (δεν ξέρω αν έχει να κάνει). Από συμπτώματα έχω πονοκεφάλους εδώ και 10 ημέρες, φούσκωμα, εύκολη κόπωση, αοσμες- άχρωμες εκκρίσεις και κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά και στη μέση.. Κατα την άποψή σας υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Κι αν δεν είναι κύηση τι πρόβλημα θα μπορούσα να έχω με τόσες μέρες καθυστερηση? Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για την μεγάλη ανάρτηση!

 

Πολυ πιθανο να είναι ανωμαλία στον κύκλο. Είναι συνηθισμένο . Κανε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη(αυτο θα σου πει κ ο γιατρός πριν σου δωσει οτιδηποτε) κ πηγαινε στον γιατρό σου να κάνεις έναν υπέρηχο μήπως είναι κυστη κ αν όχι απλά σου δίνει ένα χάπι για να έρθει η περίοδος.  

Οι επόμενοι κύκλοι θα ειναι οκ μην αγχώνεσαι συμβαίνει απλα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρο σου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Singer είπε:

Καλησπέρα! Είμαι 38 ετών και έχω ένα αγοράκι 16 μηνών. Τελευταία περίοδος ήταν στις 23 Ιουλίου. Ο κύκλος μου είναι στις 29- 30 ημέρες και κάποιες φορές μπορεί να καθυστερήσει μέχρι 2-3 μέρες. Γύρω στις 9 Αυγούστου, στις διακοπές, είχα κάποιες καφέ εκκρίσεις που κράτησαν για 3-4 ημέρες. Πιθανότατα ωορηξία αν και δεν μου έχει ξανατύχει. Με το σύζυγο δεν προσπαθούμε για άλλο παιδάκι προς το παρόν(αν και εγώ θα ήθελα), απλά στις επαφές μας "τραβιέται" την ώρα της εκσπερμάτισης.. Κανονικά έπρεπε να έχω αδιαθετήσει γύρω στις 22 Αυγούστου και έχουμε 31 και ακόμα δεν έχω τίποτα.. Στις 7 ημέρες καθυστέρηση έκανα ένα τεστ clear blue αλλά βγήκε αρνητικό. Το έκανα πρωί αν και είχα πιει 4 ποτήρια νερό λίγο πριν (δεν ξέρω αν έχει να κάνει). Από συμπτώματα έχω πονοκεφάλους εδώ και 10 ημέρες, φούσκωμα, εύκολη κόπωση, αοσμες- άχρωμες εκκρίσεις και κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά και στη μέση.. Κατα την άποψή σας υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το τεστ? Κι αν δεν είναι κύηση τι πρόβλημα θα μπορούσα να έχω με τόσες μέρες καθυστερηση? Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για την μεγάλη ανάρτηση!

 

Καλησπέρα... πιστεύω ότι στις 7 ημέρες καθυστέρησης θα είχε δείξει θετικό αποτέλεσμα εάν ήσουν έγκυος.

Πάντα υπάρχει η πιθανότητα εγκυμοσύνης με τη διακεκομμένη επαφή. Ίσως κάτι να ξεφύγει.

Πιστεύω ότι είναι κάποια ανωμαλία του κύκλου σου ίσως λόγω της θάλασσας που επηρεάζει τον κύκλο μερικές φορές.

Πάντως εγώ σου εύχομαι αφού θέλεις και δεύτερο παιδάκι να έρθει σύντομα στην αγκαλιά σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...