Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θέμα προγεστερονη


Recommended Posts

Γεια σε όλους!! Είχα κάνει εξέταση προγεστερονης 1/9 και ήταν 34,90..και επαναλάβαμε 7/9 αφου είδαμε το σακο με τον γιατρό και ήταν όλα καλά απλά σήμερα το αποτέλεσμα στην προγεστερονη ήταν 29,64 να σημειωσω σε άλλο μικροβιολογικό εργαστήριο. Ο γιατρός λοιπόν μου είπε να βαζω κολπικα ένα ultragestan  200 το πρωι και να πινω ένα το βράδυ που ουτως η αλλως έπινα.. Έχει περασει καμια άλλη παροιμοια φάση? Φοβάμαι λίγο μη τυχόν και αλλάξει κάτι στην εγκυμοσύνη μου. Είμαι στην 5η εβδομάδα να σημειωσω. Ευχαριστώ πολυ!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/9/2022 at 3:18 ΜΜ, Kaliopaki είπε:

Γεια σε όλους!! Είχα κάνει εξέταση προγεστερονης 1/9 και ήταν 34,90..και επαναλάβαμε 7/9 αφου είδαμε το σακο με τον γιατρό και ήταν όλα καλά απλά σήμερα το αποτέλεσμα στην προγεστερονη ήταν 29,64 να σημειωσω σε άλλο μικροβιολογικό εργαστήριο. Ο γιατρός λοιπόν μου είπε να βαζω κολπικα ένα ultragestan  200 το πρωι και να πινω ένα το βράδυ που ουτως η αλλως έπινα.. Έχει περασει καμια άλλη παροιμοια φάση? Φοβάμαι λίγο μη τυχόν και αλλάξει κάτι στην εγκυμοσύνη μου. Είμαι στην 5η εβδομάδα να σημειωσω. Ευχαριστώ πολυ!! 

Ειμαι στην 5η εβδομαδα και η προγεστερονη μου ειναι 6. Ο γιατρος μου δε θεωρουσε απαραιτητο να παρω συμπληρωμα αλλα επειδη ειμαι φοβιτσιαρα μου εδωσε 2 200αρια τη μερα απο του στοματος..

Ειδικα με τετοια τιμη δε νομιζω οτι υπαρχει λογος ν ανησυχεις..

Σου ευχομαι μια υγιη εγκυμοσυνη και ενα υγιες μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας 

δείτε και άλλες δημοσιεύσεις με θέμα τις τιμές προγεστερόνης

εδώ 

https://parents.org.gr/forum/topic/8576-chamili-progesteroni-i-meiosi-progesteronis/

https://parents.org.gr/forum/topic/1995-utrogestan-stin-egymosuni/

προτιμήστε το parents.org.gr  για ενημερωτικά θέματα! ευχαριστούμε θερμά! 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...