Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 hour ago, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Ακούσαμε κ εμείς καρδούλα σήμερα. Κανονικά είχα ραντεβού την άλλη Δευτέρα,αλλά πήρα το γιατρό κ πήγαμε σήμερα. Όλα καλά σύμφωνα με τον γιατρό. 

Αυτά από εμένα...

Μπράβο! Μακάρι να παίρνουμε σειρά και μεις σιγά σιγα<3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Ακούσαμε κ εμείς καρδούλα σήμερα. Κανονικά είχα ραντεβού την άλλη Δευτέρα,αλλά πήρα το γιατρό κ πήγαμε σήμερα. Όλα καλά σύμφωνα με τον γιατρό. 

Αυτά από εμένα...

Τελειαααα! Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου? Και εγώ ανυπομονώ για την παρασκευή! Πιστεύω να ακούσουμε και εμείς καρδούλα θα είμαι 6+3!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Τελειαααα! Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου? Και εγώ ανυπομονώ για την παρασκευή! Πιστεύω να ακούσουμε και εμείς καρδούλα θα είμαι 6+3!! 

Καλημέρα!!! Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως μετράω για να καταλάβω ότι έχω αλλάξει εβδομάδα ;;; Παρακολουθώ την εφαρμογή που την έχω ρυθμίσει με αυτά που μου είπε ο γιατρός στο πρώτο ραντεβού!! 

Δηλαδή θα πάει 6+7 και μετά αλλάζει εβδομάδα; Συγγνώμη μπορεί να είναι και χαζό αυτό που ρωτάω αλλά είμαι άσχετη.

Για παράδειγμα η εφαρμογή σήμερα που λέει ότι είμαι 6+0 και σε παρένθεση 7 εβδομάδων. Αυτό με μπερδεύει. Αν είναι έτσι το σκ που θα πάω γιατρό πόσο θα είμαι; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα!!! Μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις πως μετράω για να καταλάβω ότι έχω αλλάξει εβδομάδα ;;; Παρακολουθώ την εφαρμογή που την έχω ρυθμίσει με αυτά που μου είπε ο γιατρός στο πρώτο ραντεβού!! 

Δηλαδή θα πάει 6+7 και μετά αλλάζει εβδομάδα; Συγγνώμη μπορεί να είναι και χαζό αυτό που ρωτάω αλλά είμαι άσχετη.

Για παράδειγμα η εφαρμογή σήμερα που λέει ότι είμαι 6+0 και σε παρένθεση 7 εβδομάδων. Αυτό με μπερδεύει. Αν είναι έτσι το σκ που θα πάω γιατρό πόσο θα είμαι; :wacko:

Κορίτσι μου καλημέρα! 

Πάει ως 6+6 μετά είσαι 7 εβδομάδων ακριβώς! 

Η παρένθεση είναι ότι έχεις ήδη κλείσει την 6η εβδομάδα και διανύεις πλέον την 7η! 

Σάββατο θα είσαι 6+3 και Κυριακή 6+4 

Κάθε Τετάρτη θα αλλάζεις εβδομάδα! 

Καλέ μην ζητάς συγνώμη, για αυτό είμαστε εδώ οποία ξέρει λύνει τις απορίες της άλλης! 

Παρεμπιπτόντως είμαστε με μια μέρα διάφορα! :)

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! 

Πάει ως 6+6 μετά είσαι 7 εβδομάδων ακριβώς! 

Η παρένθεση είναι ότι έχεις ήδη κλείσει την 6η εβδομάδα και διανύεις πλέον την 7η! 

Σάββατο θα είσαι 6+3 και Κυριακή 6+4 

Κάθε Τετάρτη θα αλλάζεις εβδομάδα! 

Καλέ μην ζητάς συγνώμη, για αυτό είμαστε εδώ οποία ξέρει λύνει τις απορίες της άλλης! 

Παρεμπιπτόντως είμαστε με μια μέρα διάφορα! :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Τέλεια, άρα λογικά θα ακούσουμε και εμείς καρδούλα;;; 

Πωπωω, δεν περνάνε οι μέρες!! Μακάρι μακάρι :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Τέλεια, άρα λογικά θα ακούσουμε και εμείς καρδούλα;;; 

Πωπωω, δεν περνάνε οι μέρες!! Μακάρι μακάρι :x

Ααααχχχ ναι μακαριιι!! Εγώ την Παρασκευή έχω ραντεβού το πρωί! :)

Πεπιμένω πως και πως!!! 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Ελενη1993 είπε:

Τελειαααα! Σε ποια εβδομάδα είσαι κορίτσι μου? Και εγώ ανυπομονώ για την παρασκευή! Πιστεύω να ακούσουμε και εμείς καρδούλα θα είμαι 6+3!! 

Είμαι στην έβδομη εβδομάδα. Χθες με μέτρησε 6+1 . Βάση ΤΕΡ,είμαι μεγαλύτερη εβδομάδα,αλλά μάλλον έγινε καθυστερημένη σύλληψη ή δεν ξέρω τι άλλο. 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,με το καλό να ακούσετε κ εσείς καρδούλα.

Περιμένω κ εγώ να πάω ξανά τη Δευτέρα,να την ακούσουμε καλύτερα,να δω ότι μεγαλώνει...

 

Σε εμάς ήρθε απροσδόκητα αυτή η εγκυμοσύνη... Δεν ήμουν έτοιμη :lol:. Ακόμα προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω κάποιες στιγμές.:lol::lol:

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την ερώτηση βρε κορίτσια....αλλά έχετε καθόλου επαφές από τότε που μάθατε ότι είστε έγκυες; Το σκέφτομαι να κάνω να μην κάνω....γιατί αν όλα πάνε καλά,θα έχω μηηηνες ξηρασίας μπροστά μου:lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Συγγνώμη για την ερώτηση βρε κορίτσια....αλλά έχετε καθόλου επαφές από τότε που μάθατε ότι είστε έγκυες; Το σκέφτομαι να κάνω να μην κάνω....γιατί αν όλα πάνε καλά,θα έχω μηηηνες ξηρασίας μπροστά μου:lol:

Χαχαχαχα πως σε καταλαβαίνω!!!

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα οι γιατροί αφήνουν. Ωστόσο από την προηγούμενη εγκυμοσυνη μου θυμάμαι να μ λέει ο γιατρός μου ότι καλό είναι να κλείσιμο τους 3 μήνες που είναι και οι πιο "επικίνδυνοι " κ μετά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mar-micky είπε:

Χαχαχαχα πως σε καταλαβαίνω!!!

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα οι γιατροί αφήνουν. Ωστόσο από την προηγούμενη εγκυμοσυνη μου θυμάμαι να μ λέει ο γιατρός μου ότι καλό είναι να κλείσιμο τους 3 μήνες που είναι και οι πιο "επικίνδυνοι " κ μετά!

Μετά τους 3 μήνες που θα βγει η κοιλουμπα άντε κυνήγα τον να σου κάτσει.....:lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Συγγνώμη για την ερώτηση βρε κορίτσια....αλλά έχετε καθόλου επαφές από τότε που μάθατε ότι είστε έγκυες; Το σκέφτομαι να κάνω να μην κάνω....γιατί αν όλα πάνε καλά,θα έχω μηηηνες ξηρασίας μπροστά μου:lol:

Κι εγώ το φοβάμαι λίγο, παρόλο που ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε κανονικά. Είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έχω ξεθαρρέψει ακόμα :rolleyes:. Το στήθος μου εν τω μεταξύ δε χωράει στα σουτιέν, πού θα φτάσει απορώ :confused:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Συγγνώμη για την ερώτηση βρε κορίτσια....αλλά έχετε καθόλου επαφές από τότε που μάθατε ότι είστε έγκυες; Το σκέφτομαι να κάνω να μην κάνω....γιατί αν όλα πάνε καλά,θα έχω μηηηνες ξηρασίας μπροστά μου:lol:

Καλημέρα!!! Εμείς εχουμε κανονικά επαφές. Ο γιατρός απλά του σύστησε να είναι προσεκτικός και να μην είναι ολοκληρώνει μέσα.. :P

12 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ το φοβάμαι λίγο, παρόλο που ο γιατρός μας είπε ότι μπορούμε κανονικά. Είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έχω ξεθαρρέψει ακόμα :rolleyes:. Το στήθος μου εν τω μεταξύ δε χωράει στα σουτιέν, πού θα φτάσει απορώ :confused:

Αχαχαχα καλημερααα ... Την ίδια απορία έχω και εγώ!!!

Πρώτη φορά το βλέπω έτσι, κάθε μέρα και διαφορετικό :P

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα κοριτσια μου. Μόλις γύρισα από το γιατρό! Είδαμε τον χοριακο χώρο και τον σάκο. Καρδούλα δεν ακούσαμε. Ο γιατρός μ το έβγαλε σχεδόν μια εβδομάδα μικρότερο σε σχεση με την ημερομηνία από την προηγούμενη περίοδο! 4+5 μου είπε περίπου αντί για 5+5 λόγω μεγάλου κύκλου 32 ημερων!Είναι ενδομητριο ευτυχώς και μ ξαναέβαλε ραντεβού 6/10! 

Εγώ αγχώθηκα λίγο όμως!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar-micky είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια μου. Μόλις γύρισα από το γιατρό! Είδαμε τον χοριακο χώρο και τον σάκο. Καρδούλα δεν ακούσαμε. Ο γιατρός μ το έβγαλε σχεδόν μια εβδομάδα μικρότερο σε σχεση με την ημερομηνία από την προηγούμενη περίοδο! 4+5 μου είπε περίπου αντί για 5+5 λόγω μεγάλου κύκλου 32 ημερων!Είναι ενδομητριο ευτυχώς και μ ξαναέβαλε ραντεβού 6/10! 

Εγώ αγχώθηκα λίγο όμως!!!!

Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου για καρδουλα! Μην αγχώνεσαι! Σχεδόν σε όλες ο υπέρηχος για κάποιο λόγο βγαίνει μια βδομάδα νωρίτερα...το ακούω συνέχεια και μου συνέβαινε και εμενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...