Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια μου. Μόλις γύρισα από το γιατρό! Είδαμε τον χοριακο χώρο και τον σάκο. Καρδούλα δεν ακούσαμε. Ο γιατρός μ το έβγαλε σχεδόν μια εβδομάδα μικρότερο σε σχεση με την ημερομηνία από την προηγούμενη περίοδο! 4+5 μου είπε περίπου αντί για 5+5 λόγω μεγάλου κύκλου 32 ημερων!Είναι ενδομητριο ευτυχώς και μ ξαναέβαλε ραντεβού 6/10! 

Εγώ αγχώθηκα λίγο όμως!!!!

Θα συμφωνήσω με την @Katerinaaa!! 

Εμένα στο πρώτο υπέρηχο το έβγαλε 10 μέρες μικρότερο σε σχέση με την ημερομηνία περιόδου. 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια μου. Μόλις γύρισα από το γιατρό! Είδαμε τον χοριακο χώρο και τον σάκο. Καρδούλα δεν ακούσαμε. Ο γιατρός μ το έβγαλε σχεδόν μια εβδομάδα μικρότερο σε σχεση με την ημερομηνία από την προηγούμενη περίοδο! 4+5 μου είπε περίπου αντί για 5+5 λόγω μεγάλου κύκλου 32 ημερων!Είναι ενδομητριο ευτυχώς και μ ξαναέβαλε ραντεβού 6/10! 

Εγώ αγχώθηκα λίγο όμως!!!!

Και σε μένα το ίδιο έγινε. Και μάλιστα τη δεύτερη φορά φορά που πήγαμε δεν είχε την "αναμενόμενη" ανάπτυξη,αλλά ο γιατρός το θεώρησε φυσιολογικό. Το ξέρω ότι ότι κ να σου πούμε θα το σκέφτεσαι,αλλά ειλικρινά συμβαίνει συχνά.

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

 Καλησπέρα κοριτσια μου. Μόλις γύρισα από το γιατρό! Είδαμε τον χοριακο χώρο και τον σάκο. Καρδούλα δεν ακούσαμε. Ο γιατρός μ το έβγαλε σχεδόν μια εβδομάδα μικρότερο σε σχεση με την ημερομηνία από την προηγούμενη περίοδο! 4+5 μου είπε περίπου αντί για 5+5 λόγω μεγάλου κύκλου 32 ημερων!Είναι ενδομητριο ευτυχώς και μ ξαναέβαλε ραντεβού 6/10! 

Εγώ αγχώθηκα λίγο όμως!!!!

Eίναι πολύ νωρίς για να ακούσεις καρδούλα, κι εγώ είχα πάει 5 + 6 και μου το είχε πει πριν ξεκινήσουμε ότι δε θα ακούσουμε καρδιά για να μη στεναχωρεθούμε. Μετά μου έκλεισε σε 10 μέρες που είχα μπει στην 7η και όλα καλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Κάναμε σήμερα το πρώτο υπέρηχο! 

Αντί για 6+3 που είμαι από την τελευταία περίοδο με έδειξε 6+1, 2 μέρες πίσω δηλαδή! 

Όλα καλά, ακούσαμε την καρδούλα του άλλα λίγο επειδή είναι πολύ μικρουλι την βλέπαμε που αναβοσβηνε :) και θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες! 

Αααχχ τι υπέροχο συναίσθημα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι ωραία που προστέθηκε άλλη μια καρδουλα στην ομαδα:wub:!  Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό απλά για να δούμε αν είναι ενδομήτριο το κυημα και λογικά θα δούμε και σάκο.....είναι νωρίς ακόμα είμαι 4+3.....χθες είχα τσιμπήματα κεντρικά και πονακια στις ωοθήκες...τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Εσας σας έχουν αρχίσει συμπτώματα τύπου ναυτία κτλ?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα! Τι ωραία που προστέθηκε άλλη μια καρδουλα στην ομαδα:wub:!  Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό απλά για να δούμε αν είναι ενδομήτριο το κυημα και λογικά θα δούμε και σάκο.....είναι νωρίς ακόμα είμαι 4+3.....χθες είχα τσιμπήματα κεντρικά και πονακια στις ωοθήκες...τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Εσας σας έχουν αρχίσει συμπτώματα τύπου ναυτία κτλ?

Κορίτσι μου, τέτοια πονακια είχα και έχω ακόμα και είναι λογικό να υπάρχουν! Μην σε τρομάζει! 

Ναυτίες έχω ήδη από την προηγούμενη βδομάδα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ελενη1993 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Κάναμε σήμερα το πρώτο υπέρηχο! 

Αντί για 6+3 που είμαι από την τελευταία περίοδο με έδειξε 6+1, 2 μέρες πίσω δηλαδή! 

Όλα καλά, ακούσαμε την καρδούλα του άλλα λίγο επειδή είναι πολύ μικρουλι την βλέπαμε που αναβοσβηνε :) και θα ξανά πάω σε 3 εβδομάδες! 

Αααχχ τι υπέροχο συναίσθημα! 

Συγχαρητήρια!!! Φαντάζομαι την χαρά σας! :x

Κοντεύει και το δικό μου ραντεβού, δεν περνάνε οι μέρες!

1 hour ago, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα! Τι ωραία που προστέθηκε άλλη μια καρδουλα στην ομαδα:wub:!  Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό απλά για να δούμε αν είναι ενδομήτριο το κυημα και λογικά θα δούμε και σάκο.....είναι νωρίς ακόμα είμαι 4+3.....χθες είχα τσιμπήματα κεντρικά και πονακια στις ωοθήκες...τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Εσας σας έχουν αρχίσει συμπτώματα τύπου ναυτία κτλ?

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, όλες νομίζω τα έχουμε αυτά. Εμένα τις τελευταίες μέρες έχουν υποχωρήσει αρκετά.. είναι φυσιολογικό!!:wub:

Πέρα από το στήθος και αυτά τα ελαφριά πονακια, πονάει λίγο η μέση μου από χθες, δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα ή είναι από την δουλειά, απλά τώρα τα παρατηρώ όλα. Σήμερα το πρωί που πήρα το utrogestan ξεκίνησα να νιώθω ότι θέλω να κάνω εμετό. Ακόμα την έχω την αίσθηση, ελπίζω να φύγει..  

Κορίτσια, είχα διαβάσει ότι έχεις πολλά υγρά στην εγκυμοσύνη. εγώ κάτι τέτοιο δεν παρατηρώ. Εσείς;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Marianne είπε:

Συγχαρητήρια!!! Φαντάζομαι την χαρά σας! :x

Κοντεύει και το δικό μου ραντεβού, δεν περνάνε οι μέρες!

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, όλες νομίζω τα έχουμε αυτά. Εμένα τις τελευταίες μέρες έχουν υποχωρήσει αρκετά.. είναι φυσιολογικό!!:wub:

Πέρα από το στήθος και αυτά τα ελαφριά πονακια, πονάει λίγο η μέση μου από χθες, δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα ή είναι από την δουλειά, απλά τώρα τα παρατηρώ όλα. Σήμερα το πρωί που πήρα το utrogestan ξεκίνησα να νιώθω ότι θέλω να κάνω εμετό. Ακόμα την έχω την αίσθηση, ελπίζω να φύγει..  

Κορίτσια, είχα διαβάσει ότι έχεις πολλά υγρά στην εγκυμοσύνη. εγώ κάτι τέτοιο δεν παρατηρώ. Εσείς;; 

Πολύ χαρά η αλήθεια είναι!!! :):)

θα έρθει και η σειρά σου, θα ακούσεις αυτόν τον υπέροχο ήχο! :)

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν μπορούσα χωρίς σερβιετακι γιατί γίνομουνν αμέσως χάλια! 

Σε αυτή καμία σχέση! Δεν έχω πολλά υγρά, τα φυσιολογικά θα έλεγα εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Κορίτσια, είχα διαβάσει ότι έχεις πολλά υγρά στην εγκυμοσύνη. εγώ κάτι τέτοιο δεν παρατηρώ. Εσείς;; 

Έχω αρκετά λευκά υγρά και ώρες ώρες καταλαβαίνω τόσο έντονα ότι πεφτουν στο εσώρουχο που νομίζω ότι μου ήρθε περίοδος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κατάλαβα κορίτσια μου! @Katerinaaa @Ελενη1993

Και εγώ κάπως έτσι είμαι. Είναι μέρες που έχω αυτά τα λευκά και άλλες που δεν έχω τίποτα!! 

 

 

 

Πάντως κ εγω έχω πολλά λευκα υγρα! Και στη  προηγούμενη εγκυμοσυνη φορούσα σερβίρετακι!

Βρε κορίτσια εχει γεννησει καμια με ολική αναισθησία ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα τη δευτερα για τον 1ο υπερηχο. Στις 5+4. Ειδαμε σακο ειδαμε εμβρυικα στοιχεια, ολα πολυ καλα, τελειο σημειο στη μητρα πολυ ικανοποιημενος ογ γιατρος.

 Εχω ξανα ραντεβου την Πεμπτη που θα ειμαι 7 ακριβως να ακουσουμε καρδουλα. Μακαρι να εχει δυνατο χτυπο το μωρακι μας.. μακαρι να παει καλα❤️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Να σας ρωτήσω έχετε κατεβάσει κάποια εφαρμογή για την εγκυμοσύνη στο κινητο και αν ναι ποια;; 

Το pregnancy tracker και το pregnancy+

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Να σας ρωτήσω έχετε κατεβάσει κάποια εφαρμογή για την εγκυμοσύνη στο κινητο και αν ναι ποια;; 

Pregnancy+ και momly

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...