Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Εγώ πήγα στο γιατρό και η αλήθεια είναι απογοητευτικά λίγο. Ο υπέρηχος με έβγαλε 6+1 είδαμε έμβρυο μέσα στο σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά! 

Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως την ακούει στις 6 + κάτι αλλά ότι μπορεί να είμαστε οριακά. Νομίζω ότι με αγχωνεσαι λίγο.

Μου εγραψε δύο χοριακες, μια για αύριο και μια για την Τετάρτη, για να δούμε αν αυξάνεται... 

Θέλω να ελπίζω ότι απλά είναι μικρουλι... 

Πείτε μου την γνώμη σας βρε κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Marianne είπε:

Εγώ πήγα στο γιατρό και η αλήθεια είναι απογοητευτικά λίγο. Ο υπέρηχος με έβγαλε 6+1 είδαμε έμβρυο μέσα στο σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά! 

Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως την ακούει στις 6 + κάτι αλλά ότι μπορεί να είμαστε οριακά. Νομίζω ότι με αγχωνεσαι λίγο.

Μου εγραψε δύο χοριακες, μια για αύριο και μια για την Τετάρτη, για να δούμε αν αυξάνεται... 

Θέλω να ελπίζω ότι απλά είναι μικρουλι... 

Πείτε μου την γνώμη σας βρε κορίτσια!

Καλε η μαμα μου στον αδερφο μου την ακουσε στις 8 βδομαδες. 6 εβδομαδες ειναι πολυ οριακα και μονο αν εισαι τυχερη.. μην απογοητευεσαι! Υπομονη και επανελαβε σε 1 βδομαδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marianne είπε:

Εγώ πήγα στο γιατρό και η αλήθεια είναι απογοητευτικά λίγο. Ο υπέρηχος με έβγαλε 6+1 είδαμε έμβρυο μέσα στο σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά! 

Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως την ακούει στις 6 + κάτι αλλά ότι μπορεί να είμαστε οριακά. Νομίζω ότι με αγχωνεσαι λίγο.

Μου εγραψε δύο χοριακες, μια για αύριο και μια για την Τετάρτη, για να δούμε αν αυξάνεται... 

Θέλω να ελπίζω ότι απλά είναι μικρουλι... 

Πείτε μου την γνώμη σας βρε κορίτσια!

Εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έχω ιδεα. Ίσως τα κοριτσια που είναι ήδη μανούλες να ξέρουν να σου πουν. Είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε τώρα να έχεις καλή ψυχολογία και θα δεις που η χοριακη αυριο θα είναι μια χαρα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marianne είπε:

Εγώ πήγα στο γιατρό και η αλήθεια είναι απογοητευτικά λίγο. Ο υπέρηχος με έβγαλε 6+1 είδαμε έμβρυο μέσα στο σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά! 

Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως την ακούει στις 6 + κάτι αλλά ότι μπορεί να είμαστε οριακά. Νομίζω ότι με αγχωνεσαι λίγο.

Μου εγραψε δύο χοριακες, μια για αύριο και μια για την Τετάρτη, για να δούμε αν αυξάνεται... 

Θέλω να ελπίζω ότι απλά είναι μικρουλι... 

Πείτε μου την γνώμη σας βρε κορίτσια!

Η αλήθεια είναι ότι έπρεπε να πας λίγες μέρες αργότερα! Όντως είναι οριακά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Εγώ πήγα στο γιατρό και η αλήθεια είναι απογοητευτικά λίγο. Ο υπέρηχος με έβγαλε 6+1 είδαμε έμβρυο μέσα στο σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά! 

Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως την ακούει στις 6 + κάτι αλλά ότι μπορεί να είμαστε οριακά. Νομίζω ότι με αγχωνεσαι λίγο.

Μου εγραψε δύο χοριακες, μια για αύριο και μια για την Τετάρτη, για να δούμε αν αυξάνεται... 

Θέλω να ελπίζω ότι απλά είναι μικρουλι... 

Πείτε μου την γνώμη σας βρε κορίτσια!

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι!! Καρδούλα να αναβοσβηνει μήπως ειδατε? Και εμείς πολύ οριακά την πιάσαμε στο να την ακούσουμε στις 6+1! Υπάρχει περίπτωση η σύλληψη να έγινε πιο μετά από την ημέρα της ωορρηξίας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ! Νομίζω περισσότερο με αγχωσε ο γιατρός γιατί ήταν πολύ σίγουρος πως έπρεπε να την ακούσουμε...

θα κάνω τις χοριακες και ελπίζω να αυξάνονται κανονικά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ! Νομίζω περισσότερο με αγχωσε ο γιατρός γιατί ήταν πολύ σίγουρος πως έπρεπε να την ακούσουμε...

θα κάνω τις χοριακες και ελπίζω να αυξάνονται κανονικά! 

Κι εγώ 6 είχα πάει την πρώτη φορά αλλά ο γιατρός πριν ξεκινήσουμε μας είπε ότι ειναι πολύ οριακό για καρδιά και δε θα ακούσουμε μάλλον. Μας το είπε για να μη στεναχωρεθούμε μετά. Νομίζω ο γιατρός και ο τρόπος που σου λέει ό,τι έχει να σου πει παίζει τεράστιο ρόλο. Καλά αποτελέσματα στη χοριακή!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ 6 είχα πάει την πρώτη φορά αλλά ο γιατρός πριν ξεκινήσουμε μας είπε ότι ειναι πολύ οριακό για καρδιά και δε θα ακούσουμε μάλλον. Μας το είπε για να μη στεναχωρεθούμε μετά. Νομίζω ο γιατρός και ο τρόπος που σου λέει ό,τι έχει να σου πει παίζει τεράστιο ρόλο. Καλά αποτελέσματα στη χοριακή!!

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την χοριακη! Βγήκε 6790

Θα κάνω άλλη μία την Τετάρτη, εάν αυξάνεται είμαστε καλά! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marianne είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την χοριακη! Βγήκε 6790

Θα κάνω άλλη μία την Τετάρτη, εάν αυξάνεται είμαστε καλά! 

Σούπερ!! Με το καλό! Πραγματικά το πρώτο τρίμηνο μου φαίνεται λίγο άχαρο, συνέχεια εξετάσεις και άγχος συν του ότι δε μπορείς ακόμα να το μοιραστείς με ασφάλεια με φίλους κτλ. Νομίζω μετά την αυχενική με το καλό θα χαλαρώσουμε όλες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Marianne είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από την χοριακη! Βγήκε 6790

Θα κάνω άλλη μία την Τετάρτη, εάν αυξάνεται είμαστε καλά! 

Μπράβο! Καλά αποτελέσματα και την Τετάρτη!

 

πρίν από 19 λεπτά , Spring_girl είπε:

Σούπερ!! Με το καλό! Πραγματικά το πρώτο τρίμηνο μου φαίνεται λίγο άχαρο, συνέχεια εξετάσεις και άγχος συν του ότι δε μπορείς ακόμα να το μοιραστείς με ασφάλεια με φίλους κτλ. Νομίζω μετά την αυχενική με το καλό θα χαλαρώσουμε όλες! 

Ναι είναι πολύ άχαρο και εγώ προέρχομαι από εξωσωματική και φοβάμαι πολύ... Διαβάζω διάφορα για το τι πρέπει να τρώμε κτλ για να ξεχνιέμαι και να χαίρομαι.  Μέρα μέρα, θα φτάσουμε στο τρίμηνο, που θα πάει?!:) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , μάφιν είπε:

Μπράβο! Καλά αποτελέσματα και την Τετάρτη!

 

Ναι είναι πολύ άχαρο και εγώ προέρχομαι από εξωσωματική και φοβάμαι πολύ... Διαβάζω διάφορα για το τι πρέπει να τρώμε κτλ για να ξεχνιέμαι και να χαίρομαι.  Μέρα μέρα, θα φτάσουμε στο τρίμηνο, που θα πάει?!:) 

Αχχ νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο :roll: Όλοι μου λένε ότι δε θα καταλάβω πότε θα περάσει ο καιρός! Άντε να δούμε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Spring_girl είπε:

Αχχ νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο :roll: Όλοι μου λένε ότι δε θα καταλάβω πότε θα περάσει ο καιρός! Άντε να δούμε :)

Πότε είναι ο επόμενος? Εγώ έκλεισα τώρα για 6/10. Θα είμαι 6 +5. Φυλλικό/Φολικό οξύ κορίτσια εσείς παίρνετε? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , μάφιν είπε:

Πότε είναι ο επόμενος? Εγώ έκλεισα τώρα για 6/10. Θα είμαι 6 +5. Φυλλικό/Φολικό οξύ κορίτσια εσείς παίρνετε? 

Τελειαααα!!!! Ναι ναι από την πρώτη χοριακη που ήταν θετική μου είπε ο γιατρός να πίνω! Ως την αυχενική σίγουρα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , μάφιν είπε:

Πότε είναι ο επόμενος? Εγώ έκλεισα τώρα για 6/10. Θα είμαι 6 +5. Φυλλικό/Φολικό οξύ κορίτσια εσείς παίρνετε? 

Κι εγώ 6/10! Θα είμαι 9 + 6. Παίρνω κι εγώ folidex κάθε πρωί!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Τελειαααα!!!! Ναι ναι από την πρώτη χοριακη που ήταν θετική μου είπε ο γιατρός να πίνω! Ως την αυχενική σίγουρα! 

 

πρίν από 52 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κι εγώ 6/10! Θα είμαι 9 + 6. Παίρνω κι εγώ folidex κάθε πρωί!

Κάτι τέτοια κάνει ο γιατρός μου και με ξενερώνει. Το Σάββατο κάναμε πρώτο υπέρηχο. Τον παίρνω τώρα, του λέω μήπως πρέπει να παίρνω φυλλικό οξύ? "α, δεν παίρνεις? νόμιζα ότι έπαιρνες" και μου 'έδωσε filicine...ελπίζω να μην είναι αργά. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...