Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 hour ago, μάφιν είπε:

 

Κάτι τέτοια κάνει ο γιατρός μου και με ξενερώνει. Το Σάββατο κάναμε πρώτο υπέρηχο. Τον παίρνω τώρα, του λέω μήπως πρέπει να παίρνω φυλλικό οξύ? "α, δεν παίρνεις? νόμιζα ότι έπαιρνες" και μου 'έδωσε filicine...ελπίζω να μην είναι αργά. 

Μα δεν σου ανεβάζουν την πίεση με κάτι τέτοιες απαντήσεις;;; 

 Και εμένα χθες έτσι μου έκανε!!! Δεν θυμόταν καν ότι ο κύκλος είναι άστατος, ότι κάνω 35-40 μέρες κύκλο μπορεί κ παραπάνω. Απογοητευτικά να πολύ! Εντάξει αντιλαμβάνομαι ότι δεν γίνεται να θυμάται την κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά όχι κ έτσι. Με υπολόγιζε με 28αρι κύκλο να μου εξηγώ κ ήταν σαν να μην με ακούει !!! 

Μου είπε ότι "ακούμε καρδιά στις 7 εβδομάδες". Συγγνώμη κορίτσια. Με έχει πιάσει το παράπονο κ το άγχος. 

Διάβασα ότι ακούς καρδια όταν η χοριακη είναι πάνω από 10.000... ξέρετε αν ισχύει ;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Marianne είπε:

Μα δεν σου ανεβάζουν την πίεση με κάτι τέτοιες απαντήσεις;;; 

 Και εμένα χθες έτσι μου έκανε!!! Δεν θυμόταν καν ότι ο κύκλος είναι άστατος, ότι κάνω 35-40 μέρες κύκλο μπορεί κ παραπάνω. Απογοητευτικά να πολύ! Εντάξει αντιλαμβάνομαι ότι δεν γίνεται να θυμάται την κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά όχι κ έτσι. Με υπολόγιζε με 28αρι κύκλο να μου εξηγώ κ ήταν σαν να μην με ακούει !!! 

Μου είπε ότι "ακούμε καρδιά στις 7 εβδομάδες". Συγγνώμη κορίτσια. Με έχει πιάσει το παράπονο κ το άγχος. 

Διάβασα ότι ακούς καρδια όταν η χοριακη είναι πάνω από 10.000... ξέρετε αν ισχύει ;;; 

Όντως έχουν ένα κάρο πράγματα αλλά έτσι σε κάνουν να αισθάνεσαι υπεύθυνη να διαβάζεις και να μαθαίνεις εσύ μην τυχόν και ξεφύγει κάτι. Γιατί δεν αισθάνεσαι ασφαλής. Τέλοσπάντων ελπίζω να είναι μέχρι εκεί τα ατοπήματα.Το ξέρω τώρα ότι θα σε ζώσουν τα φίδια μέχρι την Τετάρτη και είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να θυμάσαι τι σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω. 

Εγώ έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο και διάβασα ότι πολλές άκουσαν την 7η και την 8η εβδομαδα. Μια ανέφερε και την 9η.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Μα δεν σου ανεβάζουν την πίεση με κάτι τέτοιες απαντήσεις;;; 

 Και εμένα χθες έτσι μου έκανε!!! Δεν θυμόταν καν ότι ο κύκλος είναι άστατος, ότι κάνω 35-40 μέρες κύκλο μπορεί κ παραπάνω. Απογοητευτικά να πολύ! Εντάξει αντιλαμβάνομαι ότι δεν γίνεται να θυμάται την κάθε κοπέλα ξεχωριστά αλλά όχι κ έτσι. Με υπολόγιζε με 28αρι κύκλο να μου εξηγώ κ ήταν σαν να μην με ακούει !!! 

Μου είπε ότι "ακούμε καρδιά στις 7 εβδομάδες". Συγγνώμη κορίτσια. Με έχει πιάσει το παράπονο κ το άγχος. 

Διάβασα ότι ακούς καρδια όταν η χοριακη είναι πάνω από 10.000... ξέρετε αν ισχύει ;;; 

Έχεις πολύ μεγάλο κύκλο!! Αυτό αλλάζει τα δεδομένα.... ωραίος γιατρός και αυτός μπράβο του..εγώ τόσα χρόνια ακόμα δεν έχω βρει γυναικολόγο να μου κάνει...πολύ δύσκολο τελικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχετε σκεφτεί που θα γεννήσετε πρώτα ο Θεός? 

Σε ιδιωτικό ή δημόσιο? 

Εγώ το πρώτο μου παιδάκι σε δημόσιο χίλια τα εκατό ευχαριστημένη, στο Αρεταίειο συγκεκριμένα... 

Τώρα επειδή ο γιατρός μου θα είναι μόνο σε ιδιωτικό αποφάσισα να γεννήσω στο Έλενας με έναν καινούριο για εμένα γιατρό αλλά πολύ καλό όπως τον είδα στο πρώτο ραντεβού! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχετε σκεφτεί που θα γεννήσετε πρώτα ο Θεός? 

Σε ιδιωτικό ή δημόσιο? 

Εγώ το πρώτο μου παιδάκι σε δημόσιο χίλια τα εκατό ευχαριστημένη, στο Αρεταίειο συγκεκριμένα... 

Τώρα επειδή ο γιατρός μου θα είναι μόνο σε ιδιωτικό αποφάσισα να γεννήσω στο Έλενας με έναν καινούριο για εμένα γιατρό αλλά πολύ καλό όπως τον είδα στο πρώτο ραντεβού! 

Και γω δημόσιο το πρώτο και τώρα πάλι πρώτα ο Θεός....αν πάω Αθήνα τότε στο Έλενα....αν πάω Θεσσαλονίκη από όπου κατάγομαι τότε πρέπει να βρω κάποιον εκεί....δε ξέρω ακόμα τίποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Γύρισα απ' τον γιατρό. Ακούσαμε ξανά καρδούλα πιο δυνατά αυτή τη φορά. Ανέβηκαν οι παλμοί .Ο υπέρηχος με έβγαζε 7+0 εβδομάδων. Όλα καλά.

@Marianne κι εγώ βάση περιόδου με 28 ημερών κύκλο με δείχνει 8+0 εβδομάδων. Όμως έχω μεγαλύτερο κύκλο,οπότε είναι φυσιολογική μια απόκλιση. 

Όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη,δες και την χοριακη πως αυξάνεται κ αν θέλεις κάνε επίσκεψη κ σε έναν άλλο γιατρό.

  • Μου αρέσει 5

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το γεννησα σε ιδιωτικό.η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τον γιατρό μου κ από την κλινική αλλά λόγω οικονομικών σκέφτομαι να γεννήσω στο δημόσιο με άλλο γιατρο (που ακόμα δεν έχω ψάξει γιατί είμαι λίγο δύσκολη στις αλλαγές χαχαχα)

Γνωρίζει καμια αν στα δημόσια κάνουν ολική αναισθησία ή μονο ραχιαια στην καισαρικη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mar-micky είπε:

Το πρώτο το γεννησα σε ιδιωτικό.η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τον γιατρό μου κ από την κλινική αλλά λόγω οικονομικών σκέφτομαι να γεννήσω στο δημόσιο με άλλο γιατρο (που ακόμα δεν έχω ψάξει γιατί είμαι λίγο δύσκολη στις αλλαγές χαχαχα)

Γνωρίζει καμια αν στα δημόσια κάνουν ολική αναισθησία ή μονο ραχιαια στην καισαρικη; 

Ολική αναισθησία σε γέννα;; Δε το έχω ξανακούσει :huh: Στα δημόσια ούτε επισκληρίδιο δεν κάνουν σε φυσιολογικό τοκετό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Spring_girl είπε:

Ολική αναισθησία σε γέννα;; Δε το έχω ξανακούσει :huh: Στα δημόσια ούτε επισκληρίδιο δεν κάνουν σε φυσιολογικό τοκετό.

Καισαρικη θα κάνω γιατί έκανα και στην πρώτη μου δυστυχώς. Κ θα χρειαστώ ολική γιατί έκανα χειρουργείο στη μέση πριν 10 μήνες κ απαγορεύεται να κάνω επισκληριδιο. Μόνο ολική μ είπε ο γυναικολόγος μου! Γι αυτό ρωτάω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mar-micky είπε:

Καισαρικη θα κάνω γιατί έκανα και στην πρώτη μου δυστυχώς. Κ θα χρειαστώ ολική γιατί έκανα χειρουργείο στη μέση πριν 10 μήνες κ απαγορεύεται να κάνω επισκληριδιο. Μόνο ολική μ είπε ο γυναικολόγος μου! Γι αυτό ρωτάω!

Αααα δε το ξέρω καθόλου.. Πρέπει να ρωτήσεις για να είσαι σίγουρη όπως και να χει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

 

Γνωρίζει καμια αν στα δημόσια κάνουν ολική αναισθησία ή μονο ραχιαια στην καισαρικη; 

Ναι,η κουμπάρα μου που γέννησε είχε κάνει ολική αναισθησία.

 

 

Κι εγώ τον γιο μου τον είχα γεννήσει σε ιδιωτική κλινική. Δεν ήταν η αρχική μου επιλογή,αλλά είχα πετύχει έναν άθλιο γιατρό στο νοσοκομείο κ αντί να ψάξω άλλον πήγα με στην κλινική με τον ιδιώτη γιατρό μου. 

Τώρα σκέφτομαι το νοσοκομείο. 

Εγώ είχα γεννήσει φυσιολογικά. Ελπίζω κ τώρα...

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε δημόσιο αν έχεις δικό σου γιατρό κάνουν σίγουρα επισκληριδιο γέννησε φυσιολογικά η ξαδέρφη μου και της έκαναν! Όπως και εγώ με καισαρική δεν ήμουν με ολική νάρκωση! 

Τώρα αν πας σε εφημερεύον χωρίς γιατρό δεν γνωρίζω εκεί τι γίνετε! 

Αν υπάρχει θέμα υγείας έννοειτε σου κάνουν ολική! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν είπε:

Καλά αποτελέσματα σήμερα @Marianne!! 

Καλημέρα!!! Πήγα πρωί πρωί και περιμένω τα αποτελέσματα από στιγμή σε στιγμή. Νομίζω θα μου βγει η καρδιά έξω από την αγωνία. Ελπίζω να αυξάνεται.... Θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ανέβηκε!!! Από 6790 πήγε 8690!!

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε να μην αγχώνομαι, το ότι ανεβαίνει είναι καλό σημάδι απλά μάλλον έκανα πολύ αργά ωορρηξία από ότι υπολόγισε. Θα επαναλάβω την Δευτέρα. Θέλουμε λέει να φτάσουμε τις 12000 για να πάω για υπέρηχο ξανά, αλλά πιστεύει ότι όλα θα πάνε καλά, το βλέπει να συμβαίνει συχνά! 

Ελπίζω να είναι όντως έτσι τα πράγματα και το σπορακι μου να μεγαλώνει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...