Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και συγνώμη που χάθηκα πάλι, αλλά είχαμε γιορτή στο σχολείο κι έμενα μεχρι αργά, οπότε μετά μέχρι να μαζέψω την ασυμμάζευτη Δήμητρα, πήγαινε αργά και δεν είχα κουράγιο να γράψω. Διάβαζα τα νέα σας την ώρα που έπινα καφε το πρωί.

Βλέπω οτι όλες έχουμε ευχάριστα νέα κι επικρατεί ένα χαρούμενο κλίμα στην παρέα μας :)

Γκοσάμερ μου νομίζω οτι η απόφασή σας είναι όχι απλά σπουδαία, αλλά κάτι υπέροχο και μοναδικό και είναι σημαντικό το οτι συμφωνείτε... Έχετε κάνει αίτηση σε ίδρυμα ή έχετε μιλήσει με κάποιους ανθρώπους ώστε να σας δοθεί κάποιο παιδάκι νεογέννητο? Εγώ είμαι υιοθετημενη και είμαι πολύ ευγνώμων στους γονείς μου και μια ξαδέλφη μου υιοθέτησε ενα κοριτσάκι και ειναι τρισευτυχισμένη... Ενημέρωσέ μας οποτε μπορείς και δεν σημαίνει οτι θα σε χάσουμε, έτσι?

Δομνίνα μου η ευτυχία σου ξεχειλίζει κάθε φορά που γράφεις. Φαντάζομαι πόσο θα φαίνεται αυτό και στο πρόσωπό σου!!!Πάντα έτσι να είσαι απο δω και πέρα γιατί σε περιμένουν ανεπανάληπτες στγμές με τον γιό σας!

Κατερινα μου η κοιλίτσα σου είναι υπέροχη κι εσύ κουκλάρα!!! Σου πάει πολύ η μητρότητα :) Πώς είσαι απο το βάρος?

Λένη μου ειδα κι εγώτις φωτογραφίες και είσαι πανέμορφη. Περιμένουμε και το βίντεο να σε καμαρωσουμε :)

Μισπίγκυ μου εμφανίστηκαν δηλ δοντάκια ή ετοιμάζονται? ε'ιναι ωραιο που έχετε πάντα παρέα, αλλά σιγουρα θα είναι διπλή κούραση για σένα κυρίως.

ΑΓΓΕΛΙΚ που είσαι? Τί κάνει το αγγελούδι σου?

Εμείς ειχαμε την γιορτή σήμερα και ο αντρας μου πήγε με την Δήμητρα να κάνει υπέρηχο κοιλίας που μας είχε γράψει η γιατρός, ότα ψάχναμε για ουρολοίμωξη κλπ. Όλα καλά κι απο κει και έτσι ηρεμήσαμε εντελώς. Η Δημητρα μιλάει αστμάτητα και κάνει απίστευτα νάζια. Έχει και κάτι νευρακια κάποιες φορές, αλλά γενικά είναι υπάκουη και πολλή καλή, αχ αχ αχ!!!

Αυτά κι απο μας. Απο αύριο ξεκινάμε διακοπές και θα την χορτάσω τη μπουμπού μου :)

Πολλά φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Τυχερές οι μανούλες που κάνουν επάγγελμα το οποίο τους επιτρέπει να κάθονται αυτές τις γιορτινές μέρες με τα ζουζούνια τους.. νομίζω πως αυτό είναι το νόημα των Χριστουγέννων.. Να παίρνεις τα μωρά και να ξαμολιέσαι στις βόλτες... χαίρονται αυτά, χαιρόμαστε κι εμείς..

Κοπελιά μου να χαρείς όσο περισσότερο γίνεται αυτές τις μέρες με τη Δήμητρα.. Είναι στην ωραιότερη ηλικία που κάνει συνεχώς νάζια, σκέρτσα και λέει διάφορα.. Ανυπομονώ να φτάσει και η δική μας σειρά!

Μου περιγράφει η αδερφή μου σκηνές με το γιο της που μεθαύριο κλείνει δυο μήνες ζωής και φαντάζομαι και μένα με τον πιτσιρίκο μου.. Είμαι καλά γιατρέ μου;

Από ύπνο δόξα το Θεό.. αναπληρώνω όλους τους προηγούμενους μήνες.. Αύριο πρέπει να πάμε να κοιτάξουμε για σταυρό για τη βάφτιση που έχουμε τον Γενάρη και διάφορες άλλες εξωτερικές δουλίτσες.. Κυριακή χαλαρά στο σπίτι!

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε???? εγω ειμαι ετσι και ετσι αλλα ευτυχως τα μωρακια μου ειναι μια χαρα.Σημερα πηγαμε στον γιατρο και δοξαααααααα το θεο μεγαλωνουν κανονικα και ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης.Εκλεισα και ραντεβου για τo doppler στης 14/1/13 μακαρι να πανε και εκει ολα καλα.Εγω εχω διαφορα μικροπροβληματα πρωτον με εχουν πονεσει τα γονατα μου και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απο το βαρος της κοιλιας αλλα το κακο ειναι οτι δυσκολευομαι να περπατησω ,αλλα προβλημα ειναι οτι αρχισαν να με πειραζουν οι αιμοραιδες μου αυτο ειναι πραγματικο βασανοοοοοο ουφφφφφφφφ,αστε που τα μωρα πανε πολυ ψηλα και νομιζω οτι θα μου σπασουν τα πλευρα μου,οσο για τον υπνο χαλια μαυρα με το που παω να γυρισω στο κρεβατι ξυπναω δεν βολευομαι με τιποτα.

Κοπελια μου ειδες μεγαλη κοιλια που εχω ????? δηλαδη οταν θα παω στον 9ο ποσο θα γινει???? απο κιλα παω μια χαρα μου ειπε ο γιατρος εχω παρει 5,5 μεχρι στιγμης και ειναι ευχαριστημενος αλλα πρεπει να προσεχω τωρα να μην τρωω πολυ αλατι για να μην ανεβει η πιεση μου και δευτερον να μην τρωω γλυκα για το ζαχαρο :(.Τι ωραια που θα σταματησεις τωρα το σχολειο και θα εχεις την δημητρουλα μας ολη την μερα δικια σου θα χορτασεις παιχνιδια μαζι της.Να της δωσεις πολλα φιλακια.

Δομνινακι μου περναει γρηγορα ο καιρος αυτο εχω καταλαβει εγω και σε λιγο θα κραταμε τα αντρακια μας αγκαλια.Μα γιατι να μην βγαλεις να δουμε και εσενα την κοιλιτσα σου??? αληθεια εσυ ποσα κιλα εχεις παρει???

Μισπιγκυ μου πω πω τρεξιμο ε??? τελικα ειναι πολυ δυσκολο με δυο παιδια και εγω που δεν θα εχω και βοηθεια θα τα βρω σκουρα μαλλον.Να μου φιλισεις τα σκιουρακια σου

Λενακι μουυυυυυυυ πανεμορφο μου κοριτσακι εισαι τελειααααααα πολυ ωραιες φωτογραφιες αντε περιμενουμε και το βιντεακι να σε δουμε

συμπεθεραααααα που χαθηκες καλεεεεεεεεεεε????? περιμενουμε νεα σου

Αγγελικουλα και εσυ χαθηκες σε ταλαιπωρει η πριγκιπισα σου????

φιλακια πολλα σε ολεςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημέρα!

Μπήκα στα γρήγορα να σας πω οτι φυσικά και δεν θα με ξεφορτωθείτε τόσο εύκολα! Χιχιχι.... Είχα ετοιμασίες στο σπίτι γιατί περίμενα τον μικρό που ήρθε εχθές και είμαστε οοοοοολοι κατα ενθουσιασμένοι! Δεν προλαβαίνω να σας γράψω αλλα γιατί του είχα υποσχεθεί οτι θα στολή σούμα μαζί το σπίτι και έχει σηκωθεί απο τις 7! Αυτά ειναι γούστα χαχαχαχα! Σας αγαπώ πολυ όλες και σας εύχομαι καλα Χριστούγεννα (ελπίζω να προλάβω να σας ξανά γράψω μέχρι τότε βέβαια!) φιλια πολλά σε οοοοοολα τα μωρά μας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Συγνωμη που χαθηκα , αλλα να ξερετε οτι σας σκεφτομαι και σας αγαπω !

Μπαινω διαβαζω και δεν προλαβαινω να γραψω.

Εμεις ειμαστε καλα δοξα το Θεο.Η μικρουλα μου μεγαλωνει εφτασε 5140 κιλα.Ειναι καλα , ξενυχταμε λιγακι αλλα ειναι μοναδικες και ανεπαναλυπτες αυτες οι στιγμες που δεν ξαναερχονται και ετσι προσπαθω να τις ζησω οσο μπορω.Η μικρουλα αρχιζει και εστιαζει και μας κοιτα και χαμογελα , ειναι υπεροχη.Σας στελνει τα φιλια της.

Kopelia μου ευτυχως που η Δημητρουλα μας ειναι μια χαρα , περασατε ζορη αλλα τωρα ολα ειναι μια χαρα , δωστεις πολλα πολλα φιλακια!

Δομνινακι πολυ χαιρομαι που ολα πανε μια χαρουλα, εισαι τρισευτυχισμενη και αυτο φαινεται.Ετσι να εισαι παντα.Με το καλο να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο.Φιλακι στην κοιλιτσα σου.

Leni μου χαιρομαι που εχεις χαλαρωσει αυτο ειναι πολυ καλο , ολα θα ερθουν με την ωρα τους , χαλαρωσε και να περνας καλα.

Cossamer με το καλο να αποκτησετε το παιδακι σας, μανα ειναι αυτη που μεγαλωνει , αυτο ειναι το μονο σιγουρο και αφου αυτο αποφασησατε με το καλο , ολα να ερθουν οπως επιθυμειτε.

MissPiggy μου καταλαβαινω οτι οι πονοι στα δοντια πρεπει να ειναι μεγαλη ταλαιπωρια και για τα παιδακια και για εσενα , που θα παει θα βγουν τα δοντακια και θα περασουν οι πονοι.Δωσε πολλα φιλακια στα μικρα σου.

Σας φιλαμε ολες γλυκα και εγω και η κορουλα μου.

Σας ευχομαστε καλα Χριστουγεννα με υγεια και ευτυχια και καθε επιθυμια της καθε μιας να γινει πραγματικοτητα συντομα.

Θα προσπαθησω να μπαινω οσο μπορω , να ξερετε οτι σας σκεφτομαι.

Φιλακια πολλα!


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου και χρόνια πολλά!

Πρωϊνή - πρωϊνή σήμερα και σας γράφω με την ησυχία μου..

Κατερινάκι μου γλυκό κι εγώ 5 κιλά έχω πάρει, κι εγώ τα έχω πάρει όλα στην κοιλιά και ο γιατρός δεν ανησυχεί καθόλου.. Μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ούτε με την τουαλέτα, ούτε με τον ύπνο, ούτε και με το περπάτημα αλλά εγώ έχω ένα μωράκι..

Ξέρω πως είναι ζόρικη η κατάσταση για σένα αλλά δυο ψυχούλες μεγαλώνουν μέσα σου και ταλαιπωρούν λίγο τη μανούλα.. με το καλό το doppler λοιπόν και σύντομα να φτάσει και η δική μου σειρά.. Εγώ στις 14 Γενάρη θα είμαι 27 εβδομάδων..

Redglitter είδα το βαφτιστήρι σου στο φατσοβιβλίο.. Η χαρά και η ευτυχία που είναι μαζί σας είναι ζωγραφισμένη στο πρόσωπό του.. Ανυπομονώ και τα δικά μου βαφτιστήρια να μεγαλώσουν λίγο ακόμη για να περνάμε μαζί τους τέτοιες στιγμές!

Agelik μου εννοείται ότι η μπεμπούλα σου προηγείται.. και όντως αυτές οι στιγμές που ζείτε τώρα είναι ανεπανάληπτες.. Ανυπομονώ κι εγώ να τις ζήσω..

Εγώ αύριο θα είμαι στο γραφείο οπότε θα τα πούμε και απο κει..

Προς το παρόν σας φιλώ γλυκά και σας εύχομαι μια υπέροχη Κυριακή!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγγελική μου πολυ χάρηκα που μας είπες ενα γεια!!!

Να μας φιλησεις τη μπουμπου σου και να περάσετε υπέροχα πρώτα Χριστούγεννα!!

Περνάει πολυ γρήγορα η φάση του μωρού και γίνονται παιδάκια...

Κατερίνα μου, το μονο που μπορω να σου πω ειναι κουράγιο... Το τελείωμα με 2 μωρακια ειναι ζόρι... Αξίζει όμως τον κόπο!

Δομνινα μου θα τα πούμε και αύριο αλλα να μου φιλησεις το αντρακι σου!

Redglitter με κάλυψε η Δομνινα! Τέλειο φωτο κάνατε στο βαφτιστηρι!

Εμείς κάνουμε πολλές πολλές βόλτες αυτες τις μέρες!!!

Με εχει δυσκολέψει λίγο ο Κ γιατι δεν θέλει καθόλου τις στέρεες στροφές και όλη μέρα παλεύω να τον ταισω. Αν καταφέρω να φάει 1 γεύμα απο τα 3 και αυτο μην φανταστείτε 3-4 κουταλιες ειναι αθλος! Θα μάθει που θα παει...

Οπως λέω και για τον ύπνο... Θα κοιμηθούν, που θα παει!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά και καλή βδομάδα από μένα..

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσετε τα πιο όμορφα Χριστούγεννα με τους αγαπημένους σας ανθρώπους και τα μωράκια σας αγκαλίτσα!

Προς το παρόν σας φιλώ αλλά και αύριο υπόσχομαι ότι δεν θα σας ξεχάσω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλα Χριστούγεννα κοριτσακια μου! Να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τα μωρά και σας και γκαστρουλες μου γλυκές του χρόνου με τα αντρακια σας στην αγκαλιά σας και εσείς! Λενι μου και Αθενιαν εύχομαι του χρόνου τα Χριστούγεννα να έχουμε γεννητουρια αν όχι νωρίτερα! Σας αγαπω όλες πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλα και καλα!!

Γεμάτα ευτυχία, χαμογελα και όμορφες στιγμές!

Ελπίζω να περάσετε όλες καλα, εγω συγκινήθηκα πολυ που ήταν τα πρώτα Χριστούγεννα με τα σκιουρακια μας!

Σας φιλω!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα,πολλα,πολλα,ευλογημενα,γεματα χαρεs κ παιδικεs φωνουλεs! Πωs περασατε? Εμειs πολυ καλα,ξεχωριστα γιατι η μικρη μαs τρελανε με τα ναζια τηs κ τα λογακια τηs καθωs k με το τυμπανο που εκανε τον μικρο τυμπανιστη. πολλα φιλια σε ολεs !

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά!

Εδώ κι εγώ στη δουλειά σήμερα.. κρατάω τις Θερμοπύλες.. Εντάξει, έχω δουλειά να κάνω αλλά θα προτιμούσα 1000 φορές να είμαι σπίτι μου χαλαρή.. Τις τελευταίες μέρες έχω κάτι χαζοπονάκια στην κοιλιά και νομίζω ότι είναι το έντερο... εντάξει, δεν είναι κάτι τραγικό αλλά που και που είναι ενοχλητικό..

Ο μπέμπης λογικά μεγαλώνει μια χαρά και δίνει πολύ έντονα το παρόν, οπότε η μανούλα είναι ήρεμη και χαλαρή..

Μετράω μέρες αφενός για να πάμε στον γιατρό να τον δούμε και αφετέρου για να φύγουμε να πάμε στην Ξάνθη για να βαφτίσουμε το 2ο βαφτιστήρι μας.. Ανυπομονώ λέμε..

Τα Χριστούγεννα τα περάσαμε πολύ ήσυχα. Το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό στην κουνιάδα μου όπου χάρηκα το 1ο βαφτιστήρι μου πάρα πολύ, όχι όμως και το φαγητό διότι ήταν ανάλατο και κακοψημένο (τουλάχιστον το ρολό χοιρινό που είχαν στο φούρνο).. έφαγα όμως ρύζι με τυρί και κάτι έγινε.. Το βράδυ πήγαμε επίσκεψη σε μια φίλη μας που γιόρταζε και 2η μέρα Χριστουγέννων τη βγάλαμε στο σπίτι με απόλυτη ξεκούραση..

Δεν έχω ιδιαίτερα καλή διάθεση, το ομολογώ.. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα Χριστούγεννα και διάφορα περνούσαν από το μυαλό μου.. Όμως στο επόμενο δευτερόλεπτο σκεφτόμουν το γιο μου και το χαμόγελο εγκαθίστατο και πάλι στο πρόσωπό μου!

Ελπίζω να περάσατε όλες υπέροχα και ο καινούργιος χρόνος να μας βρει όλες με τα αγαπημένα μας πρόσωπα μονιασμένες και αγαπημένες..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια χρόνια πολλα κι απο μένα&ότι επιθυμείτε!!

Εγω πήγα στο Καρπενήσι 3 μερες και η αλήθεια ειναι ότι ενω αρχικά ήμουν πολυ αρνητική γιατι το μόνο που ήθελα ηταν να μην κάνω τίποτα, να ξεκουραστω και να κοιμάμαι, τελικα ηταν καλα, ξέφυγα λίγο, είδα το βουνό και την φύση και χαλάρωσα!

Απο χθες πάλι δουλίτσα, Αστα δομνινα μου κι εγω το φέρνω βαρέως!

Παραμονη πρωτοχρονιάς θα κάνουμε Σπιτι μας με μερικούς φίλους, εσείς τι θα κάνετε;

Εύχομαι σε ολες Ευτυχια, υγεια, ομορφεσ στιγμες, να "μας μπει" καλα :) και να έχουμε και ευχάριστα νέα!!!

Φιλακια πολλα και να περάσετε τελεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα..

Εμείς παραμονή Πρωτοχρονιάς θα πάμε σε ένα φιλικό μας ζευγάρι.. Είναι η πρώτη φορά στα 6 χρόνια που είμαι με τον άνδρα μου που θα πάμε κάπου αλλού εκτός από το σπίτι μας και από το σπίτι της αδερφής του για να υποδεχθούμε τον καινούργιο χρόνο και πολύ το χαίρομαι! Πέρισυ ο καημένος είχε απογραφή και θυμάμαι ότι από τις 22:30 το βράδυ είχαμε πέσει για ύπνο..

Ανήμερα έχω πει στα πεθερικά μου και στην κουνιάδα μου να έρθουν για φαγητό το μεσημέρι αλλά ακόμη δεν ξέρω σίγουρα αν έρθουν.. Αν δεν έρθουν έχω σκοπό να βγούμε με το σύζυγο για φαγητό.. Δεν έχω καμία διάθεση να με βρει ο καινούργιος χρόνος στην κουζίνα και μόνη με το σύζυγο..

Μέχρι τότε όμως έχουμε μέρες!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...