Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Κατερίνα μου το τέλος ειναι πολυ δύσκολο...

Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Και εγω χάλια ήμουν και σκέψου δεν είχα και άλλο θέμα υγείας... Ρωτα τη Λενη που μιλαγαμε στο msn και ήταν εδω 3-4 τη νύχτα και δεν μπορούσα να κλείσω μάτι....

Και εγω μετρούσα τις ώρες, όχι τις μέρες

Αλλα πραγματικα θα τα ξεχάσεις ολα μεσα σε 2 λεπτα, στο υπόσχομαι...

Και εγω τώρα στα γράφω και νομίζω ότι έχουν συμβεί σε άλλον!

Δομνινακι τελική ευθεία και εσυ ε; Μπράβο κορίτσι μου με το καλο!

Κοπελια ολόκληρο κορίτσι η Δημητρουλα!!! Ακόμα δεν μπορω να το πιστέψω!

Εμείς τρέχουμε με το σπίτι αυτα τις μέρες 20/2 μετακομίζουμε και γίνεται χαμοοοος!

Σας φολω


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Εγώ δεν είμαι και πολύ καλά αυτές τις μέρες.. Το ζάχαρο νηστείας έχει ανέβει αρκετά χωρίς συγκεκριμένο λόγο ενώ το ζάχαρο μετά το φαγητό είναι μια χαρά. Επίσης η πίεσή μου έχει αρχίσει να μου πέφτει επικίνδυνα.. Μιλάμε για νούμερα 7.5 με 5.5 ή 8 με 6.5... δεν ξέρω που να το αποδώσω.. Λέω ότι ο μπέμπης πιέζει κάποια αρτηρία και διακόπτεται η τροφοδοσία του αίματος.. Αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό το πρωί και θέλω να δω πως είναι το μωρό.. Αν τρέφεται σωστά, αν έχει πάρει βάρος, αν ο πλακούντας είναι σε καλή κατάσταση, αν τα υγρά είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο.. Βλέπετε έχω θορυβηθεί λιγάκι από τα νούμερα νηστείας και λέω να πάρω και τον διαβητολόγο αύριο και να πάω με τον υπέρηχο το απόγευμα να με δει και να δούμε τι θα κάνουμε.. Ποια είναι η γνώμη σας;

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Ήρθα κι εγώ κι είμαι πολύ χαρούμενη παρόλο που είμαι ξύπνια από τις 4 το πρωί.. Μετά την 3η επίσκεψη στην τουαλέτα ύπνος δεν μου κόλλαγε και ένας λόγος παραπάνω η επίσκεψή μας σήμερα στο γυναικολόγο και τον διαβητολόγο..

Τα νέα μας είναι πολύ καλά και μπορώ να πω ότι έχω ανέβει ψυχολογικά.. Ο μπεμπάκος έφτασε το 1.740 γραμμάρια και εγώ έχασα 2 ολόκληρα κιλά.. Δηλαδή μέχρις στιγμής έχω πάρει μόνο 5.5 κιλά! Ο μικρός είναι κινητικότατος, δεν έχει καμία περιτύλιξη και είναι στην 45η θέση ανάπτυξης με άριστα το 50! Κλείσαμε ραντεβού για doppler την ερχόμενη Δευτέρα 18/2/2013 και επόμενο ραντεβού με το γιατρό μας στις 26/2/2013! Ο γιατρός μου με τις μετρήσεις του ζαχάρου που του έδειξα θεώρησε ότι ίσως χρειαστεί να αρχίσω ινσουλίνη - αν όντως συμβεί αυτό θα πάμε με καισαρική στις 27/3 ενώ αν τα καταφέρουμε χωρίς ινσουλίνη πάμε με πρόκληση στις 29/3/2013! Τον ρώτησα για την πίεση και μου είπε ότι χαίρεται που είναι χαμηλά και δεν τον ανησυχεί καθόλου που πέφτει.. Από την υπέρταση προτιμάει 1000 φορές την υπόταση!

Μετά από αυτά πήγα λίγο φοβισμένη για το τι θα ακούσω στον διαβητολόγο.. Όπου οποία μεγάλη έκπληξη με περίμενε.. Ο γιατρός με εξέτασε και μου είπε ότι ναι μεν τα νούμερα των μετρήσεων είναι λίγο τσιμπημένα αλλά εφόσον το μωρό εξελίσσεται άψογα, παίρνει το σωστό βάρος, εγώ δεν βάζω κιλά και δεν έχω κατακράτηση θα προσπαθήσουμε όσο πάει να μην πάρω ινσουλίνη.. πράγμα που σημαίνει ότι θα με βλέπει σχεδόν κάθε βδομάδα. Γι' αυτή τη βδομάδα να παρακολουθώ πάλι τις μετρήσεις μου, αν ξυπνάω το βράδυ να τρώω κάτι και θα με δει πάλι την ερχόμενη Δευτέρα. Αν τα καταφέρει θα έρθει για το doppler στο μαιευτήριο. Αν πάλι δεν τα καταφέρει θα πάω αμέσως μετά στο ιατρείο του..

Κορίτσια ανακουφίστηκα πάρα πολύ με αυτά που μου είπε.. Θέλω να ελπίζω ότι δεν θα χρειαστεί να κάνω τελικά ινσουλίνη και πως ο μπέμπης μου θα είναι μια χαρούλα.. Κορίτσια το πολύ σε 6 βδομάδες θα τον έχω στην αγκαλιά μου.. Απίστευτο μου φαίνεται!

Είμαι πολύ καλά και πολύ χαρούμενη σήμερα! Να' ναι καλά το μικράκι μου κορίτσια, ζητάω πολλά; μόνο αυτό!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σε όλες!!!

Δομνίνα μου πολύ χάρηκα ποου ανέβηκες ψυχολογικά και που το μωράκι σας μεγαλώνει σωστά και καλα! Με τον διαβητη μην αγχώνεσαι, ΄όλα θα πάνε καλά. Οι γιατροί φοβούνται και γι αυτό θέλουν να τον έχουν υπο έλεγχο, αλλά εσύ άφησε τον εαυτό σου στα χερια των γιατρών κι ό,τι σου πουν για το καλό του μικρού σου...Πλησιάζει ο καιρός που θα κρατήσεις το μικρό σου. Θα είσαι μια ξετρελαμένη μαμά, χιχι!!!

Κατερίνα πώς είσαι? Τα πόδια σου χάλια? Τα μωράκια όμως καλά, έτσι?

Οι υπολοιπες κοπέλες καλά? Τα μωράκια της παρέας?

Η Δήμητρα έχει κολήσει αυτ'ες τις ημέρες με τα τρία γουρουνάκια και όλο φωνάζει "νταντά ταλιόλυλε" (ξύλο παλιόλυκε ), χαχα. Έχει ζωηρέψει πολύ κι έχει και γκρινίτσα λόγω δοντιών. Βγάζει συνέχεια τώρα, κάθε δύο με τρείς ημέρες κι ένα...

Σας φιλώ όλες και περιμενουμε νέα απο όλες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

Δομνινα πολυ χαρηκα με τα νεα σου. Ολα θα εξελυχτουν τελεια.Θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια σε λιγο καιρο.Εχεις να περασεις απιστευτες στιγμες.

Ευχομαι ολες να ειστε καλα!

Η μικρη μου πηγε 6540κιλα , ηρθε η παιδιατρος της καναμε το 2ο εμβολιο.Δοξα το Θεο ολα ειναι καλα!

Πολλα πολλα φιλια και απο εμανα και απο την μικρη μου!

Σας σκεφτομαι παντα!

Φιλια πολλα!


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε??? το ξερω οτι χαθηκα αλλα την Παρασκευη τα ξημερωματα εφερα στον κοσμο δυο υπεροχα αλλα μικροσκωπικα αγορακια ο ενας γεννηθηκε 2480 και ο αλλος 2140 στην 33η εβδομαδα.Την πεμπτη το απογευμα εσπασαν τα νερα και ημουν ολη την νυχτα στην κλινικη γιατι επρεπε να περασουν 12 ωρες απο την στιγμη που εκανα την ενεση στην κοιλια μου.Ηταν ενα δυσκολο βραδυ γιατι απο της 3,30 με επιασαν πονοι και ειχα και συσπασεις.Στο τελος μου φωναζαν οι μαιες να μην σπρωχνω γιατι πιανουν το κεφαλακι του ενος και θα γεννησω.Τελικα στης 6,34 γεννηθηκε ο ενας και στης 6,35 ο δευτερος.Γεννησα με καισαρικη με επισκληριδιο και ευτυχως γιατι προλαβα να δω λιγο τα μωρουλια μου αφου τα εβαλαν σε θερμοκοιτιδα και τα πηγαν σε κρατικο νοσοκομειο στην εντατικη νεογνων.Δοξα το θεο ηταν μεγαλα και μολις γεννηθηκαν εκλαψαν αμεσως και δεν χρειαστικε να παρουν καθολου οξυγονο.Τωρα αρχισαν να τρωνε κανονικα απο μπουκαλι και να περνουν βαρος.Εγω σημερα βγηκα απο την κλινικη αλλα τα μωρακια μου θα μεινουν ακομα μεσα.Σημερα πηγα και τα ειδα και μου φανηκε τοσο περιεργο,βεβαια απο την στιγμη που πηγα μεχρι την στιγμη που εφυγα δεν μπορουσα να συγκρατησω τα δακρυα μου αχ λιωνωωωωωωωωωωωωωω με τους αντρες μου.Τα ποδια μου ειναι λιγο καλυτερα και ευτυχως περπαταω τωρα με το πι.Ηρθε ενας γιατρος στην κλινικη και μου εκανε κατι ενεσεις και δοξα το θεο ειδα διαφορα αν και ολα ειναι απο την εγκυμοσυνη.Ειχαμε βεβαια και τα απροοπτα μας την κυριακη το πρωι λυποθιμισα και τρομαξα πολυ τον αντρα μου.Εχασα πολυ αιμα στην καισαρικη και η πιεση μου ηταν 8 με 5 και ο αιματοκριτης μου 24.Τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αν και νοιωθω κουρασμενη αυριο θα παω να κοψω τα ραμματα και μακαρι οταν θα παρω τα παιδια στο σπιτι μου να μπορω να περπαταω.Αυτα τα λιγα απο εμενα σας φιλωωωωωω και εγω και τα αντρακια μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε??? το ξερω οτι χαθηκα αλλα την Παρασκευη τα ξημερωματα εφερα στον κοσμο δυο υπεροχα αλλα μικροσκωπικα αγορακια ο ενας γεννηθηκε 2480 και ο αλλος 2140 στην 33η εβδομαδα.Την πεμπτη το απογευμα εσπασαν τα νερα και ημουν ολη την νυχτα στην κλινικη γιατι επρεπε να περασουν 12 ωρες απο την στιγμη που εκανα την ενεση στην κοιλια μου.Ηταν ενα δυσκολο βραδυ γιατι απο της 3,30 με επιασαν πονοι και ειχα και συσπασεις.Στο τελος μου φωναζαν οι μαιες να μην σπρωχνω γιατι πιανουν το κεφαλακι του ενος και θα γεννησω.Τελικα στης 6,34 γεννηθηκε ο ενας και στης 6,35 ο δευτερος.Γεννησα με καισαρικη με επισκληριδιο και ευτυχως γιατι προλαβα να δω λιγο τα μωρουλια μου αφου τα εβαλαν σε θερμοκοιτιδα και τα πηγαν σε κρατικο νοσοκομειο στην εντατικη νεογνων.Δοξα το θεο ηταν μεγαλα και μολις γεννηθηκαν εκλαψαν αμεσως και δεν χρειαστικε να παρουν καθολου οξυγονο.Τωρα αρχισαν να τρωνε κανονικα απο μπουκαλι και να περνουν βαρος.Εγω σημερα βγηκα απο την κλινικη αλλα τα μωρακια μου θα μεινουν ακομα μεσα.Σημερα πηγα και τα ειδα και μου φανηκε τοσο περιεργο,βεβαια απο την στιγμη που πηγα μεχρι την στιγμη που εφυγα δεν μπορουσα να συγκρατησω τα δακρυα μου αχ λιωνωωωωωωωωωωωωωω με τους αντρες μου.Τα ποδια μου ειναι λιγο καλυτερα και ευτυχως περπαταω τωρα με το πι.Ηρθε ενας γιατρος στην κλινικη και μου εκανε κατι ενεσεις και δοξα το θεο ειδα διαφορα αν και ολα ειναι απο την εγκυμοσυνη.Ειχαμε βεβαια και τα απροοπτα μας την κυριακη το πρωι λυποθιμισα και τρομαξα πολυ τον αντρα μου.Εχασα πολυ αιμα στην καισαρικη και η πιεση μου ηταν 8 με 5 και ο αιματοκριτης μου 24.Τωρα ειμαι λιγο καλυτερα αν και νοιωθω κουρασμενη αυριο θα παω να κοψω τα ραμματα και μακαρι οταν θα παρω τα παιδια στο σπιτι μου να μπορω να περπαταω.Αυτα τα λιγα απο εμενα σας φιλωωωωωω και εγω και τα αντρακια μου.

Αχ βρε Κατερινάκι μου!

Καταρχήν να σου ζήσουν τα αντράκια σου! Το βάρος τους καταπληκτικό για την βδομάδα που βρισκόσουν.. Εμείς χθες στις 31 +4 ήμασταν 1.740! Είμαι απολύτως σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα είναι στην αγκαλιά σου αφού άρχισαν αμέσως και το μπουκάλι!

Αλλά αφού μπορούσες να γεννήσεις φυσιολογικά και ο μικρός ήταν έτοιμος γιατί έκανες τελικά καισαρική;

Είμαι σίγουρη ότι είσαι τρισευτυχισμένη.. Και ο άντρας σου κατουρημένος!

Με το καλό να πάρεις τα θαυματάκια σου σπίτι λοιπόν και να είσαι σίγουρη πως θα βρεις τη δύναμη και το κουράγιο να κάνεις γι' αυτά ότι χρειάζονται!

Να μας ζήσουν λοιπόν τα μικρά αστεράκια!:-P


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κατερινάκι μου!

Καταρχήν να σου ζήσουν τα αντράκια σου! Το βάρος τους καταπληκτικό για την βδομάδα που βρισκόσουν.. Εμείς χθες στις 31 +4 ήμασταν 1.740! Είμαι απολύτως σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα είναι στην αγκαλιά σου αφού άρχισαν αμέσως και το μπουκάλι!

Αλλά αφού μπορούσες να γεννήσεις φυσιολογικά και ο μικρός ήταν έτοιμος γιατί έκανες τελικά καισαρική;

Είμαι σίγουρη ότι είσαι τρισευτυχισμένη.. Και ο άντρας σου κατουρημένος!

Με το καλό να πάρεις τα θαυματάκια σου σπίτι λοιπόν και να είσαι σίγουρη πως θα βρεις τη δύναμη και το κουράγιο να κάνεις γι' αυτά ότι χρειάζονται!

Να μας ζήσουν λοιπόν τα μικρά αστεράκια!:-P

ευχαριστωωωωωω πολυ κοριτσακι μου και εσυ με το καλο να γεννησεις το μωρακι σου.Το ενα μωρο κατεβαινε με το κεφαλι και το αλλο με τα ποδια και αναγκαστικα εκανα καισαρικη.Αλλα απο την καισαρικη ειμαι μια χαρα ποναω λιγο αλλα οκ,,,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου να σου ζήσουν κι απο δω!!! Να τα χαιρεσαι τα μικρούλια σου και να τα καμαρώνετε πάντα μαζί με τον αντρούλι σου!!! θα σας πάρει πολυ καιρό για να συνειδητοποιήσετε οτι αυτά τα μωράκια ήταν για 9 μήνες στην κοιλιά σου και οτι τώρα θα μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα με τις δικές σας φροντίδες!

Κι εσύ θα αναρρώσεις κοπέλα μου σιγά σιγά. Υπομονή :) Τώρα ειναι η υπομονή της χαράς!!!

Δομνινα μου και στα δικά σου!

Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μου απιστευτη η ιστορια σου, εδω μας πιασαν εμας τα ζουμια!!

Να ειναι γερα, ευτυχισμενα, καλοτυχα τα αντρακια σου και γρηγορα να μεγαλωσουν λιγο για να τα παρεις σπιτακι!! Χαρηκα παρα πολυ που πηγαν ολα καλα!! Ανησυχουσα λιγο για σενα και ευχομουν να μην ταλαιπωρηθεις!

Μια χαρα και σε κιλα! Πανω απο 2 κιλα..... μια χαρα!

Σε σκεφομαι και σ'αγαπω πολυ, πολλα φιλακιαααα!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερααααααααααααα τι κανετε σημερα????

Λενακι μου σ'ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να αποκτησεις οτι ποθει η καρδια σου και συντομα.

Κοπελια μου σ'ευχαριστω παρα πολυ και εσυ να χαιρεσαι την πανεμορφη Δημητρουλα μας (αρχισα τα καλοπιασματα αφου απο τωρα ψαχνουμε νυφες χαχαχαχαχαχα)

εγω καλα ειμαι λιγο με τραβαει η τομη αλλα δεν παραπονιεμαι τα περιμενα πολυ χειροτερα τα πραγματα ομως η καισαρικη τελικα δεν ειναι τιποτα τουλαχιστον ετσι την βιωσα εγω.Το απογευμα θα παμε παλι ηρακλειο και μακαρι να προλαβω να παω να δω τα αντρακια μου

φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Χαρές σήμερα στο καφέ μας αφού κατέφτασαν τα αστεράκια της Κατερινούλας μας! Και πάλι να σου ζήσουν κοριτσάρα μου, να πας να τα δεις και πολύ σύντομα να τα πάρετε σπίτι σας για να τους αφοσιωθείτε εξ ολοκλήρου!

Εμείς είμαστε καλά, ο μπέμπης τώρα το πρωί υπερκινητικός και αυτό με κάνει πολύ χαρούμενη.. Ευτυχώς τίποτε δεν με ταλαιπωρεί μέχρι στιγμής.. ούτε καούρες, ούτε πόνοι στα ισχία ούτε τίποτε.. Αφού ακόμη μπορώ και γυρνάω μόνη μου το βράδυ πλευρό.. Εντάξει, έχουμε μια κράμπα που και που αλλά αυτό είναι το λιγότερο!

Καλέ είμαι η επόμενη;;;; Δεν το πιστεύω! Αχ Θέε μου κάνε να πάνε όλα καλά και να φτάσω μέχρι τέλους και να κρατήσω το μονάκριβό μου γερό στην αγκαλιά μου!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου έχασα επεισόδια!!

Να σας ζήσουν κορίτσι μου!

Να ειναι πάντα γερα και ευτυχισμένα και σκορπίζουν μονο χρα γύρω τους!

Και εσυ να καμαρωνεις 2 κρητικαρους μέχρι εκει πάνω!!!

Είδες που εμείς κάνουμε σχέδια και αυτα κάνουν αυτο που θέλουν;

Καλα το βάρος τους ειναι τέλειο!!!

Εγω με 3 σχεδόν βδομάδες παραπάνω και ήταν 2170 και 2650!

Τα καταφερες υπέροχα μαμα!!!

Με το καλο τώρα να έρθουν σπίτι τους και καλη ανατροφη!!!

Δομνινα είσαι η επόμενη!!! Ώρα να το συνειδητοποιησεις. Και μην ανησυχείς, ολα θα πανε καλα μέχρι τέλους.

Εμείς μετακομίζουμε και τα έχω παίξει...

Θα σας γράψω αναλυτικά με την πρώτη ευκαιρία.

Φιλια σε όλες!!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Συμπεθερα μου να σας ζήσουν οι κρητικαροι που αν και νωρίς νωρίς ειναι ήδη άντρες με τα όλα τους (αν και τα είπαμε και στο φβ)! Ααααααχ τι αγωνία περάσαμε αλλα τέλος καλο όλα καλα! Η φύση ξέρει! Η φύση προννοει! :-)

Δομνινακι μου ετοιμασου! Σε λίγες μέρες θα κρατάς και εσύ το μπεμπακο σου αγκαλια!

Καλε έχουμε χαρές και καινουρια παιδικά χαμογελά!

Σας φιλώ γλυκα οοοοολες μα οοοολες αλλα φεύγω βιαστικά γιατι εχω εργασία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Εδώ κι εμείς ύστερα από ένα ήσυχο και ξεκούραστο βράδυ! Σήμερα μπαίνω στην 33η βδομάδα και τη Δευτέρα έχω το doppler! Ελπίζω να βγει τέλειο και σε συνδυασμό με τις μετρήσεις του ζαχάρου που τείνουν πάλι στις κανονικές (σήμερα το πρωϊνό ζάχαρο ήταν 89)! να συνεχίσουμε αισιόδοξοι μέχρι το τέλος του υπέροχου ταξιδιού της εγκυμοσύνης..

Και ναι, σήμερα τελευταία μέρα στη δουλειά αλλά υπάρχει ήδη γκρίνια... αλλά αυτό δεν με αγγίζει πλέον..

Προς το παρόν σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...