Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε??? εγω εχω πολυ τρεξιμο με την δουλεια και η αληθεια ειναι οτι νοιωθω χαλια ολο κουρασμενη και μετα που γυριζω ξαπλωνω αλλα και παλι δεν μπορω να ησυχασω.Εμεις Χριστουγεννα μειναμε σπιτι μαζι με τον αντρα μου και φυσικα τα μωρακια μας ηθελα να ξεκουραστω και δεν πηγαμε πουθενα.Την πρωτοχρονια θα παμε το βραδυ στην αδελφη μου να αλλαξουμε τον χρονο και την ημερα της πρωτοχρονιας θα παμε στο χωριο στους γονεις μου γιατι γιορταζει και ο μπαμπας μου (του χρονου αν θελει ο θεος θα γιορταζω και εγω τον γιο μου αφου θα του δωσω το ονομα του παππου του χι χι χι .Για την κοιλια δεν λεω τιποτα να δω που θα φτασειιιιιιιιιιιιιι οσοι με βλεπουν μου λενε μπηκες στο μηνα σου???? και οταν λεω οχι στον 7ο ειμαι μου λενε τεραστια κοιλια εχεις χαχαχαχα.Αυτα απο μενα σας στελνω τα φιλια μου και καλα να περναμε και παντα χαρες οι λυπες να μεινουν στον παλιο τον χρονο στον καινουργιο θελω μονο χαρες........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μένα!

Πρωϊνή - Πρωϊνή σήμερα διότι κάτι η καούρα (ευτυχώς ελάχιστη), κάτι κάποια πονάκια στην κοιλιά που θέλω να ελπίζω ότι προέρχονται από το μεγάλωμα της μήτρας δεν μου άφησαν περιθώρια ύπνου.. και προκειμένου να στριφογυρίζω στο κρεβάτι και να ταλαιπωρώ τον σύζυγο είπα να σηκωθώ!

Κατερινάκι μου γλυκό υπομονή.. είναι δύσκολο το ξέρω και είναι απολύτως φυσιολογικό να νιώθεις συνεχώς κουρασμένη.. τα αντράκια σου μεγαλώνουν μια χαρά και σε βαραίνουν αλλά προκειμένου να βγούν αυτά τελειόμηνα και υγιέστατα πρέπει να κάνεις λίγο κουράγιο..

Να φανταστώ ότι το ένα θα πάρει το όνομα του πατέρα σου και το άλλο το όνομα του πεθερού σου! Με το καλό λοιπόν!

Λογικά τα κοριτσάκια μας γεννήσαν με επισκληρίδιο.. τουλάχιστον η Πίγκυ μας απ' όσο θυμάμαι.. και η πρακτική στις μέρες μας αυτή είναι.. βέβαια όλα εξαρτώνται από την εξέλιξη του τοκετού και από τη σωματική κατάσταση της μητέρας ... Έχεις αρχίσει από τώρα να το σκέφτεσαι;

Εμένα πάλι με πάει για φυσιολογικό τοκετό και μακάρι να γίνει έτσι..

Πήρα χθες τηλέφωνο την κουνιάδα μου για να δω αν θα έρθουν την Πρωτοχρονιά και τα πεθερικά μου είναι άρρωστα.. Η πεθερά μου έχει το λαιμό της και ο πεθερός μου το δόντι του.. Ο μικρός μου ανηψούλης έχει καταρροή και όπως καταλαβαίνετε είναι όλοι μια ομορφιά.. Έτσι ακόμη δεν ξέρω τι θα γίνει με το τραπέζι ανήμερα την Πρωτοχρονιά.

Βλέποντας και κάνοντας λοιπόν!

Πολλά φιλιά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Πώς πάνε οι ετοιμασίες για την Πρωτοχρονιά? Πήρατε παιχνίδια για τα μικρά σας παιδάκια ή ανηψάκια ή βαφτιστηράκια?

Εμείς γεμίσαμε δώρα της μικρής και δεν εχουμε με τι να πρωτοπαίξουμε. Της τα κρύψαμε τα περισσότερα και προς το παρόν παίζει με ένα τύμπανο παριστάνοντας τον μικρό τυμπανιστή και κάτι μαράκες και διαβάζουμε ένα βιβλίο για τον Αη Βασίλη με ηχους.

Κατερίνα μου εγώ έκανα ολική νάρκωση γιατί η γιατρός μου φοβόταν την επισκληρίδιο. Το μόνο που με στενοχώρησε είναι οτι είδα μετά απο όλους το μωράκι μου. Πάντως οι περισσότεροι επισκληρίδιο κάνουν.

Οι υπόλοιπες κοπέλες όλες καλά?

Πολλά φιλιά και καλές ετοιμασίες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλενάδες μου καλές καλη χρόνια και ευτυχισμένη να έχουμε! Ολα τα καλα να φέρει το 2013 στην κάθε μια ξεχωριστά!!!

Με το καλο οι εγκυουλες μας και με ενα πόνο! Κατερινακι εσυ με 2, γιατι με 1 δεν γίνεται!

Leni Και gossamer το 2013 θα γεμίσουν τα σπίτια σας μωρουδιστικα γέλια!!!

Κοπελια μου και στην Δημητρουλα μας να φέρει ολα τα καλα και ενα μικρο αδερφακι!

Εμείς περάσαμε παρα πολυ ωραίες γιορτές! Είχαμε παρέα, είχε άδεια ο μπαμπάς μας... Αχ πως θα ξαναπώ σε ρυθμούς απο αύριο;;;;

Κατερίνα να χαίρεσαι τον μπαμπα σου! Και με το καλο του χρόνου και το γιο σου!

Εγω γέννησα με επισκληριδιο και ήταν υπέροχα! Γιατι και δεν νιώθεις τίποτα και είσαι εκει για τις πρώτες μαγικες στιγμές των παιδιών σου!!!

Το ξέρω κοριτσάκι μου ότι είσαι τεράστια, με κοιλια ετοιμογενης αλλα σκέψου ότι έχεις 2 μικρα ανθρωπακια εκει μεσα!

Τον άλλο παιδαρο πως θα τον βγάλετε λοιπόν;

Σας φιλω όλες και πάλι καλη χρόνια!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααα χρονια πολλα καλη χρονια με υγειαααααααα πανω απο ολααααααααααααα.Πως τα περασατε???? εμεις οικογενειακα αλλα ομορφα και ησυχα.Τα γονατα μου δεν με κρατανε πια με πονανε και τα δυο αφου μου ειναι δυσκολο και να περπατησω αλλα θα κανω υπομονη για τα μωρακια μου.

Μισπιγυ μου ευχαριστω για τις ευχες σου για τον μπαμπα μου να εισαι καλα και να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου.Τον εναν οπως καταλαβατε θα τον βγαλω Βασιλη το ονομα του μπαμπα μου και τον δευτερο θα τον βγαλω Νικο το ονομα του πεθερου μου.Ας ερθουν με το καλο μονο αυτο σκεφτομαι τελευταια.Και μαλλον επισκληριδιο θα κανω και εγω αν και φοβαμαι λιγο να ειμαι ξυπνια και να ξερω οτι μπαινει μαχαιρι πανω μου αλλα ελπιζω να το ξεπερασω.

Φιλακια πολλα σε ολες και ευχομαι στην καθε μια ξεχωριστα οτι επιθυμει να το αποκτησει το 2013 αλλα πανω απο ολα να εχουμε την υγεια μας κοριτσακια μου ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κοριτσάκια μου γλυκά!

Με το καλό να υποδεχθούμε τα μωράκια μας εμείς που περιμένουμε..

Οι ήδη μανούλες να χαίρονται κάθε λεπτό και στιγμή από τη ζωή των μικρών τους και να κάνουν υπομονή γιατί τα καλύτερα έρχονται..

Τα κοριτσάκια που είναι στην αναμονή πολύ σύντομα να κάνουν πραγματικότητα το όνειρό τους..

Κατερινάκι μου υπομονή.. Θα περάσει ο καιρός και σε λίγο δεν θα το πιστεύεις ότι θα κρατάς τα αντράκια σου στην αγκαλιά σου.. Κοντεύεις να μπεις στον όγδοο!

Εμείς ήμαστε καλά.. Λογικά μεγαλώνουμε και γινόμαστε όμορφα παιδάκια! Τρώμε όλο μας το φαγητό και ραντεβού έχουμε με το γιατρό μας στις 9 Γενάρη.. 11 Γενάρη φεύγουμε για Ξάνθη και πραγματικά ανυπομονώ!

Μας φέρανε και το καρεκλάκι αυτοκινήτου για τον μπέμπη.. Ήταν της ανηψιάς μου αλλά όλως τυχαίως είναι σε μπλε χρώμα και εγώ και ο Δομνίνος καθόμαστε και το κοιτάμε με τις ώρες προσπαθώντας να φανταστούμε πως θα είναι ο πιτσιρίκος μας εκεί μέσα.. Μας έχει πάρει ήδη το μυαλό από τώρα όπως καταλαβαίνετε!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλά και δημιουργικά!!!

Να έχουμε μια ευλογημένη χρονιά όλες μας στην παρέα μας απο όλες τις πλευρές!!!

Κι εμείς περάσαμε πολύ καλά και ετοιμαζόμαστε να φύγουμε για Αράχωβα για 3 μερούλες και χαίρομαι πολύ γιατί θα είμαστε οι 3 μας και θα χορτάσουμε το μπουμπούκι μας με παιχνίδια και νάζια.

Πολλά φιλιά σε όλες σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Και ναι, έσπασα το φράγμα των 100 ημερών! 99 μέρες μείνανε μέχρι την πολυπόθητη έλευση του Δομνίνου junior και ακόμη αδυνατώ να το πιστέψω..

Σήμερα πήρα και τον γιατρό τηλέφωνο διότι τις τελευταίες μέρες ξυπνάω τα βράδια με κράμπες στα πόδια και ανησύχησα λιγάκι αλλά με καθησύχασε εντελώς.. Μου είπε να κόψω το αλάτι σχεδόν τελείως διότι γίνεται κατακράτηση υγρών στους μύες και μου προκαλεί αυτό το θεματάκι..

Επόμενο ραντεβού την Τετάρτη και ανυπομονώ να δω τον μικρούλη μου..

Να περνάτε όλες υπέροχα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλή χρονια και απο μένα με υγεία και το 2013 να φέρει στην καθεμιά μας οτι επιθυμεί!( λίγο καθυστερημένα βέβαια αλλα οι ευχές ειναι ευχές! :-) )

Εμάς σήμερα ειναι τελευταία μέρα με τον μικρό και δεν σας κρύβω οτι παρ'ολο που κουράστηκαμε θα μας λείψει πολυ! Και εμείς περάσαμε πολυ όμορφα και οικογενειακά (πέτυχε η πρόβα! ) και τόσο εγω όσο και ο Μιμης μου το κατα ευχαριστηθηκαμε γιατί μέχρι και πέρσι ξεσαλωναμε! Κάτι μου λέει οτι του χρόνου θα έχουμε και το παιδάκι μας!

Δομνινακι μου και συμπεθερα περιμένουμε πως και πως τα νέα απο τα αντρακια μας!

Σας φιλώ οοοοοολες γλυκά και σας στέλνω την πιο γλυκιά μου καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

Καλη χρονια να εχουμε και ευχομαι ο καινουργιος χρονος να φερει στην καθεμια μας οτι επιθυμει .

Εμεις ειμαστε καλα , μεγαλωνουμε , πηγαμε 2,5 μηνων και γιναμε 5600 κιλα. Εχει αρχισει και επικοινωνει με ολους, χαμογελα , γελακια, κραυγουλες, παιζουμε με τα παιχνιδακια και ολα ειναι μια χαρα δοξα το Θεο. Ευχομαι σε ολες σας να ειστε ευτυχισμενες και οι εγκυουλες να γεννησουν και να κρατησουν τα μωρακια αγκαλιτσα και οσες προσπαθουν να ειναι σιγουρες οτι το 2013 θα φερει το μωρακι που ζητανε στην αγκαλια τους.

Εγω γεννησα με επισκληριδιο , πολυ ωραια εμπειρια διοτι ειδα το μωρακι μου μολις γεννηθηκε και το κρατησα στην αγκαλια μου.

Πολλα πολλα φιλακια σε ολες απο εμενα και την μικρουλα μου!

Σας σκεφτομαι και σας αγαπω και ας μην μπορω να μπαινω συνεχεια .

Φιλιαααααααααα!


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

Έχω Δομνινακι τι ωραία!!!!

Όνομα έχετε αποφασίσει;

Redglitter σου το εύχομαι μεσα απο την καρδια μου του χρόνου να είστε 3!

Αγγελική μου να μου τη φιλησεις την κούκλα σου!!! Στείλε μου και φωτο με μειλ να το δω το κοριτσάκι σου!!!

Εμείς πάμε για εμβόλιο και την προηγούμενη φορα είχαν κάνει πυρετο και τα δυο. Ελπίζω αυτη τη φορα να είμαστε πιο τυχεροί...

Σας φιλω όλες!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Αύριο έχω το καθιερωμένο ραντεβού με το γιατρό μου.. Ήθελα να με δει πριν φύγω ταξίδι, θέλω να μου γράψει τα φάρμακα, τις εξετάσεις αίματος και ούρων και την καμπύλη ζαχάρου και να φύγω ήσυχη και χαλαρή.. Ανυπομονώ να δω τον πιτσιρίκο μου και καίγομαι να μάθω πόσο βάρος έχει! Είναι καλό παιδί; τρώει όλο του το φαγητό; Αύριο στις 2 το μεσημέρι είναι το ραντεβού..

Θα έρθω στη δουλειά το πρωί στις 9 και θα φύγω στις 13.. Μετά εννοείται ότι δεν θα ξανάρθω..

Πίγκυ μου ελπίζω αυτή τη φορά το εμβόλιο να μη σας φέρει καμία παρενέργεια και να το περάσετε όσο πιο ανώδυνα γίνεται..

Με πήρε σήμερα η κουμπάρα μου τηλέφωνο και μου είπε ότι το βαφτιστήρι μου δήλωσε ότι θα κοιμηθεί με τη νονά του... Έχω λιώσει ήδη κορίτσια..

Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και χρόνια πολλά για των Φώτων. Καλή φώτιση να έχουμε όλες σε όλους τους τομείς της ζωής μας!!!

Τί κάνετε? Πώς περάσατε?

Δομνίνα μου περιμένουμε τα νέα σου αύριο :) Ο μπεμπάκος σας θα είναι ένας κούκλος και σίγουρα πολυ καλό παιδάκι :)

Μισπίγκυ μου πώς πήγε το εμβόλιο? Πώς είναι τα σκιουράκια μας? Έκλαψαν πολύ, ε?

Κατερίνα τα διδυμάκια μας σε ταλαιπωρούν?

ΑΓΓΕΛΙΚ να δώσεις ένα φιλάκι στην κουκλίτσα σου.

Γκοσάμερ το τζακόσκυλο είναι όλα τα λεφτά :) Με το θ'εμα της υιοθεσίας έχετε προχωρήσει?

Λένη εσύ τί κάνεις? Πήγατε πουθενά αυτές τις ημέρες?

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία στην Αράχωβα, αλλά τέτοια κούραση με την Δήμητρα δεν την περιμεναμε. Δεν μαζευόταν με τίποτα. Είχε πολλά παιδάκια εκεί που μέναμε και όλο έπαιζε, οπότε δεν ήθελε να κοιμηθεί με τίποτα. Την έπαρνε ο ύπνος κατά τις 12 το βράδυ και ξυπνουσε στις 7 το πρωί με διάθεση για τρελά παιχνίδια. Λέει και πολλές λεξούλες τώρα και είναι απόλαυση. Συνεννοούμαστε τώρα, αλλά έχει γίνει διεκδικητική, πιο απαιτητική, αλλά γενικά καλό παιδάκι.

Περιμένουμε νέα απο όλες :)

Πολλά φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...