Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Ωχ... Μην με ρωτάς για βάφτιση... Αστα, πονεμενο θέμα.

Εδω δεν θα τα βαφτισω, δεν θέλω και δεν μου λέει τίποτα και αν και θα μπορούσα να βρω νονούς (ήδη μου ζήτησαν την Α) εν ξέρω δεν μου παει, τους ξέρω πολυ λίγο.

Λογικά στο πρώτο ταξίδι οπότε ειναι αυτο θα τα βαφτισουμε. Αλλα χωρίς πολλα πολλα γιατι δεν μπορω να τα κανονισω ολα απο δω.

Εμείς, οι παππούδες, οι νονοι και 2-3 φίλοι. Τέλος.

Πολυ συγκινητικό που θα βγάλεις το μπαμπα σου. Με το καλο κοριτσάκι μου!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κοριτσάκια μου γλυκά..

Πήγα στον διαβητολόγο και το συμπέρασμα είναι το εξής.. Ναι μεν έχω διαβήτη κύησης αλλά με 2 μετρήσεις τη μέρα (ευτυχώς γλυτώσαμε τις 6) και με προσεκτική διατροφή θα τα καταφέρουμε..

Έπρεπε να είσασταν από τη μια πλευρά να με βλέπετε όταν ο γιατρός μου έδειχνε πως θα κάνω τις μετρήσεις.. Μόνο τα κλάμματα που δεν έβαλα... επιστρατεύτηκε ο άνδρας μου και θα μου κάνει αυτός τις μετρήσεις το πρωί.. για τις μεσημεριανές θα προσπαθήσω μόνη μου..

Σήμερα το πρωί αφού χαλάσαμε 4 ταινίες το ζάχαρο νηστείας ήταν 86. Ο γιατρός μου είπε ότι αν φτάσει πάνω από 92 και το μεσημεριανό πάνω από 136 θα πρέπει να αρχίσω φαρμακευτική αγωγή.. Οπότε για αρχή καλά πάμε..

Ο μπέμπης πάντως ακμαιότατος.. Όλο το βράδυ κάνει νάνι και το πρωί με το που ανοίξω το μάτι μου κάνει και αυτός την εμφάνισή του και με κάνει τόσο μα τόσο χαρούμενη!

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι μου κανετε??????? εγω χαλιαααααααααα σημερα πηγα σε εναν αλλο ρευματολογο φυσικα με το αναπηρικο καροτσακι γιατι δεν μπορω να περπατησω καθολου.Τελικα ξυπνησαμε τον λυκο:( εχει κλειδωσει στο ενα ποδι το ισχυο μου και στο αλλο ποδι το γονατο μου.Μου εδωσε φαρμακα και μου εκανε ενεσεις ενζημων στο γονατο και στο ισχυο.Μετα πηγα στον γυναικολογο μου και μου ειπε οτι μαλλον θα παρει τα μωρακια μου κατα της 10-15 φεβρουαριου,πολυ νωρις.Αυριο μπαινω στον 8ο αλλα και παλι θα ειναι μικρουλικα και σιγουρα θα χρειαστουν θερμοκοιτιδα και δεν σας κρυβω οτι ειμαι πολυ στεναχωρημενη γι'αυτο.

Δομνινακι μου μην φοβασαι δεν θα παθει τιποτα το μωρο σου και η μετρηση του ζαχαρου μου φαινεται μια χαρα.Ωραιο ονομα διαλεξες για το μπεμπη σου με το καλο να τον κρατησεις αγκαλια .

Μισπιγκυ μου περαστικα στα μωρακια σου και ελπιζω σημερα να ειναι καλυτερα.

φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι μου κανετε??????? εγω χαλιαααααααααα σημερα πηγα σε εναν αλλο ρευματολογο φυσικα με το αναπηρικο καροτσακι γιατι δεν μπορω να περπατησω καθολου.Τελικα ξυπνησαμε τον λυκο:( εχει κλειδωσει στο ενα ποδι το ισχυο μου και στο αλλο ποδι το γονατο μου.Μου εδωσε φαρμακα και μου εκανε ενεσεις ενζημων στο γονατο και στο ισχυο.Μετα πηγα στον γυναικολογο μου και μου ειπε οτι μαλλον θα παρει τα μωρακια μου κατα της 10-15 φεβρουαριου,πολυ νωρις.Αυριο μπαινω στον 8ο αλλα και παλι θα ειναι μικρουλικα και σιγουρα θα χρειαστουν θερμοκοιτιδα και δεν σας κρυβω οτι ειμαι πολυ στεναχωρημενη γι'αυτο.

Δομνινακι μου μην φοβασαι δεν θα παθει τιποτα το μωρο σου και η μετρηση του ζαχαρου μου φαινεται μια χαρα.Ωραιο ονομα διαλεξες για το μπεμπη σου με το καλο να τον κρατησεις αγκαλια .

Μισπιγκυ μου περαστικα στα μωρακια σου και ελπιζω σημερα να ειναι καλυτερα.

φιλακια σε ολες

Κοριτσάκι μου γλυκό,

Ξέρω πόσο δυσάρεστη είναι όλη αυτή η κατάσταση για σένα και μόνο να φανταστώ το πόσο επίπονη είναι μπορώ..

Επειδή ο γιατρός σου προτιμά σίγουρα τα παιδάκια σου να έχουν μια μανούλα γερή και ικανή να τα φροντίσει στο πλευρό τους γι' αυτό και μόνο το λόγο είμαι σίγουρη ότι θα σου τα πάρει τόσο νωρίς.. Πάντως αν τα κιλάκια τους ήταν αυτά που μας έγραψες πριν λίγο καιρό, τότε σίγουρα θα έχουν πάρει και άλλο και μπορεί τα μωράκια σου να σε ξαφνιάσουν ευχάριστα και να μη μπουν θερμοκοιτίδα.

Η αδερφή μου γεννήθηκε 7 μηνών πριν 28 χρόνια και βγήκε 2.100 και δεν χρειάστηκε ούτε μια μέρα θερμοκοιτίδα. Να σκέφτεσαι αισιόδοξα και όλα θα πάνε καλά..

Εγώ έκανα τη μέτρηση το μεσημέρι αφού χάλασα 2 ταινίες αυτή τη φορά και το ζάχαρο ήταν 80. Μια χαρά νομίζω..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου μια χαρα ειναι το ζαχαρο σου μην ανησυχεις.Αυτο μου ειπε και ο γιατρος οτι θελει να μην κινδυνευουν τα παιδια και γι'αυτο θα δουμε ποτε θα τα παρει.Και εγω γεννηθηκα 7 μηνων 1800 γραμμαρια και δεν μπηκα και εγω θερμοκοιτιδα αλλα αλλες εποχες τοτε τωρα νομιζω τα βαζουν με το παραμικρο.Φιλακια πολλα και ο θεος ας μας βοηθησει ολες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα από τη συννεφιασμένη Αθήνα..

Ελπίζω να είστε όλες καλά..

Κορίτσια σήμερα πεινάω σαν λύκος.. ακολουθώ κατά γράμμα το πρόγραμμα του διαβητολόγου και μάλλον αρχίζω και κάνω περισσότερες καύσεις.. αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω.. Τέλος πάντων, θα δούμε..

Κατερινάκι μου εύχομαι τα μωράκια σου να σας εκπλήξουν ευχάριστα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα.

Χαθηκα, αλλα κοριτσοα εχουμε μια εβδομαδα και δυο ημερες χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ λογω βλαβης σε εξωτερικο καλωδιο και περιμεναμε τον ΟΤΕ... Τελος παντων,πονεμενη ιστορια γιατι ειχα κι εγω δουλεια για ενα σεμιναριο και δανειζομουν ασυρματο ιντερνετ απο το επανω διαμερισμα για λιγο.

Διαβασα τα νεα σας...

Κατερινα μου κανε λιγη υπομονη ακομα αν και κανεις μεγαλη, αλλα αξιζει για το θαυμα που ζεις...

Δομνινα μου μη σε τρομαζει ο διαβητης. Ειδικα αν κανεις αυτα που σου λεει ο γιατρος δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Κι εγ μετριομουν 5 φορες την ημερα. ολα ξεχνιουνται ομως. Παντα αξιοι να ειστε σα νονοι και με το καλο να βαφτισετε και τον Μακη σας!

Μισπιγκυ μου περαστικουλια σας και να μας τα φιλησεις. Εχουν πυρετο? Βαλε καμια φωτογραφια να σας καμαρωσουμε...

Λενη μου εχεις ολες τις ευχες μας και τις προσευχες μας μαζι σου!!!

Αγγελικ να δωσεις ενα γλυκο φιλακι στο αγγελακι σου. Ειναι ησυχη? Σας αφηνει να κοιμαστε τα βραδια? Γαλα πινει? Εσυ πως τα πας?

Γκοσαμερ εσεις συνηλθατε? Ποτε θα πατε Αθηνα? Θα απευθυνθειτε σε ιδρυμα η σε συμβολαιογραφο? Το εχετε ψαξει?

Εμεις επικοινωνουμε πολυ ωραια με την Δημητρα. Λεει πολλες λεξουλες και μας ξετρελαινει με τα παιχνιδια της. Εγω εκνευριζομαι καμια φορα με τη μαμα μου που της χαλαει το προγραμμα, αλλα σημασια εχει το οτι νιωθω οτι ειναι ασφαλης μαζι της. Εχουμε και το θεμα με τα δοντακια που υποφερει το παιδακι μας,αλλα ειναι παλληκαρι. Εβγαλε κι εναν κυνοδοντα που την ταλαιπωρησε πολυ κι εχει συνολικα 3 τωρα.

Αυτα και τα δικα μας...Ελπιζωνα τα λεμε πιο συχνα και να μη μας χαλασει παλι το τηλ.

Πολλα φιλια και καλο κ

ξημερωμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Μπήκα απλώς να αναφέρω ότι η χθεσινή τιμή ζαχάρου μετά το μεσημεριανό φαγητό ήταν 106 με όριο το 135 και σήμερα το νηστείας 78 με όριο το 92! Νομίζω ότι πάμε πολύ καλά!

Σήμερα κλείνω την 29η βδομάδα και μπαίνω στην 30η! Σαν ψέμματα μου φαίνεται.. Ο μικρούλης μου εξακολουθεί να είναι πολύ καλό παιδάκι και δεν με ταλαιπωρεί καθόλου.. ελπίζω την Τρίτη που έχουμε υπέρηχο να είναι όλα τέλεια και να μεγαλώνει κανονικότατα..

Πάντως έχω αρχίσει ήδη να κουράζομαι αρκετά..

Κοπελιά μου μην ανησυχείς για μας.. Εσείς να είστε καλά και όποτε μπορείς να μας γράφεις.. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε???? εγω τα ιδια δεν εχω καμμια βελτιωση και ειμαι πολυ στεναχωρημενη.Σημερα μπηκα στην 32η εβδομαδα αλλα και παλι ειναι πολυ νωρις να μου παρουν τα μωρα.Αυριο θα παρω τον γιατρο τηλεφωνο και βλεπουμε.

Δομνινακι μια χαρα το ζαχαρο σου μην φοβασαι το μωρακι σου ειναι μια χαρα.

φιλακια πολλα σε ολες............

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω πολλα.

Κατερίνα μου μην ανησυχείς! Ότι γίνει θα ειναι για καλο. Θα τα ζυγισουν ολα, πως ειναι τα μωρα και πως ειναι η μαμα και θα αποφασίσουν το καλύτερο. Εσυ να ξέρεις ότι έχεις κάνει τα αδύνατα δυνατά για τα αγόρια σου!

Είσαι η πιο υπεροχη μανούλα που θα μπορούσαν να έχουν!!!

Σε φιλω


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια!

Κατερινακι μου σε σκέφτομαι, φαντάζομαι την αγωνία σου και την ταλαιπωρία σου.. Μην στεναχωριεσαι όμως, αφου εφτασες ως εδω δεν κινδυνεύουν τα μωρακια σου και ειναι σημαντικο να είσαι εσυ καλα και να έχεις δυνάμεις, οπότε ότι σου πουν οι γιατροί ειναι καλο και για σένα και για τα αντρακια σου! Φαντάζομαι ποσο μεγάλη κοιλια θα έχεις για να σου μετακινήθηκε και σπονδυλος! Πάντως μην πανινοβαλλεσαι, πάνω απο όλα σου είπα, να είσαι εσυ καλα για να τα φρόντισεις!

Δομνινα μου και εσυ μην μας αγχωνεσαι, θα περάσει κι αυτο με λίγο προσοχή και την σωστή διατροφή, άντε εφαγες τον γάιδαρο και είσαι στην ουρά!

Φιλακια σε ολες

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα κοριτσάκια μου..

Κατερινάκι μου είμαι σίγουρη ότι ο γιατρός δεν θα φερθεί ούτε θα ενεργήσει απερίσκεπτα.. Ο συνδυασμός της καλής υγείας των μωρών σου και της δικής σου είναι αυτός που θα τον οδηγήσει σε αποφάσεις.. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να παραμείνουν εντός σου όσο περισσότερο καιρό γίνεται.. αλλά από την άλλη δεν θα πρέπει να υποφέρεις κι εσύ.. Εγώ νομίζω πάντως ότι είσαι σε πολύ καλά χέρια και ο Θεός θα βοηθήσει να πάνε όλα τέλεια..

Πίγκυ μου βλέπω την 9η season του Grace Anatomy τώρα και κάθε φορά λέω από μέσα μου ότι κάπου εκεί γύρω βρίσκεσαι κι εσύ.. Κοντεύετε χρόνο στην Αμερική.. Αλήθεια, συνηθίσατε καθόλου;

Λένη μου η 31η Ιανουαρίου είναι πολύ κοντά... Η σκέψη μου και η θετική μου ενέργεια μαζί σου..

Όσον αφορά εμένα τώρα.. Αναρωτιέμαι αν έχω διαβήτη κύησης τελικά.. Ακολουθώ βέβαια τη διατροφή που μου έχει δώσει ο διαβητολόγος σχεδόν κατά γράμμα και οι μετρήσεις είναι όλες πολύ καλές και εντός ορίων.. Αύριο που θα πάω στο γυναικολόγο θα το συζητήσω μαζί του και αφού συμπληρώνω αύριο μια βδομάδα μετρήσεων θα στείλω και τις μετρήσεις στο διαβητολόγο να δω τι θα μου πει..

Κατά τα άλλα είμαστε καλά.. Εξακολουθώ να κοιμάμαι μια χαρά με ορισμένα διαλείμματα - χθες ξύπνησα στις 4 το πρωί και κοιμήθηκα πάλι στις 8.30 το πρωί για κανένα δίωρο.. Η όρεξή μου δεν έχει αυξηθεί, η κοιλιά μου δεν με ενοχλεί ούτε στον ύπνο ούτε στο περπάτημα οπότε νομίζω πως όλα βαίνουν καλώς..

Τρεις βδομαδούλες ακόμη και μετά τέλος η δουλειά! Γιούπι!

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελια μου χρονια σου πολλα!!!!!!

Να είσαι χαρούμενη κοριτσάκι μου! Να χαίρεσαι την οικογενεια σου και πάντα με υγεία να έρχονται όλα όπως τα θες, είσαι πολυ γλυκια και αξιζεις τα καλυτερα!!

Πολλα πολλα φιλακια!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Πήγαμε γιατρό σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενη.. Το αγοράκι μου έφθασε αισίως το 1.4kg, εγώ για μια ακόμη φορά δεν πήρα ούτε γραμμάριο, έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω, τρέφεται μια χαρά, το ζάχαρό μου ρυθμίζεται μια χαρά με τη διατροφή, δεν έχουμε καμία περιτύλιξη και το καλύτερο όλων; Τέλος Μαρτίου γεννάμε!

Λόγω του διαβήτη θα πάμε με πρόκληση μόλις συμπληρώσω τις 38 βδομάδες.. Οπότε πάρα πολύ κοντά στα γενέθλιά μου θα γίνω μανούλα!

Ο γιατρός θα μας ξαναδεί στις 12 Φλεβάρη για να μου γράψει και την άδεια κύησης και εγώ είμαι κατενθουσιασμένη! 8 βδομάδες μείνανε κορίτσια!

Κοπελιά μου πολύχρονη, πάντα γερή, πάντα χαρούμενη κι ευτυχισμένη!

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχες σας για τα γενέθλιά μου και σας εύχομαι να γεμίσει η ζωη σας με ευτυχία, πολλή αγάπη και πολλά παιδάκια :)

Δομνίνα μου είδες πώς περνάει ο καιρός? Κι εσύ και η κατερίνα σε λίγες μόνο εβδομάδες θα κρατάτε στα χέρια σας αυτό που πρίν λίγο καιρό ήταν ενα όνειρο και μια ελπίδα...

Λένη μου περιμένουμε και τα δικά σου τα νέα :)

Καλό ξημέρωμα σε όλες. Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...