Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Δομνινακι μου να σου ζησει γερο και καλοτυχο να ειναι ελπιζω ολα να ειναι καλα και να κολυμπας σε πελαγη ευτυχιας............πολλα πολλα φιλακια και περιμενουμε οποτε μπορεσεις να μας γραψεις τα νεα σου ........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Είμαι στην πολύ ευχάριστη θέση να σας γράφω από το σπίτι, στο οποίο γυρίσαμε χθες το μεσημέρι και στο μέσα δωμάτιο να έχω μια υπέροχη φατσούλα να κοιμάται αμέριμνη...

Η αλήθεια είναι ότι ο πιτσιρίκος μας έπιασε εξ απροόπτου μιας και όταν πήγαμε στο ΙΑΣΩ το Σάββατο το πρωί στις 16 Μαρτίου για να κάνουμε το NST ο κύριος δεν κουνιόταν καθόλου... είχε αποφασίσει ότι θα κάνει το χατήρι του πατέρα του και θα βγει ψαράκι βλέπετε και έτσι δεν έδινε κανένα σήμα.. ούτε φωνή, ούτε ακρόαση.. η καρδούλα του βέβαια χτυπούσε σε γοργούς ρυθμούς αλλά αυτό δεν μας έφτανε μιας και στο ραντεβού που είχαμε με το γιατρό πριν από το ΙΑΣΩ είχαμε δει ότι οι περιτυλίξεις στο λαιμό εξακολουθούσαν να είναι δυο..

Έτσι είπαμε να βγω από το μηχάνημα για να φάω κάτι μπας και γλυκαθεί ο μικρός και αρχίσει τις κλωτσιές και όντως αυτό έκανα.. Όταν όμως ξαναμπήκα στην αίθουσα και λίγο πριν με βάλουν στο μηχάνημα για δεύτερη φορά είχα ένα τηλεφώνημα από τον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ότι μπαίνουμε κατευθείαν για καισαρική μιας και δεν ήθελε να με τραβολογάει στο ΙΑΣΩ 3 φορές τη μέρα για NST και με την προοπτική του τριημέρου της Καθαρής Δευτέρας και του απίστευτου άγχους που θα είχα εγώ εάν τυχόν και δεν άκουγα το μικρό για λίγο..

Μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια αλλά σε μισό δευτερόλεπτο του απάντησα θετικά και βγήκα έξω να ενημερώσω και το σύζυγο.. Δεν λέτε που τελευταία στιγμή του είπα να πάρουμε τη βαλίτσα που είχα ετοιμάσει μόλις το προηγούμενο βράδυ μαζί..

Δίνω λοιπόν τα στοιχεία μου στην υποδοχή ασθενών, φιλάω τον σύζυγο και αποσύρομαι σε ένα δωματιάκι για να αρχίσει η γνωστή διαδικασία.. ξύρισμα, κλύσμα, καρδιογράφημα, ιστορικό, ορός κλπ.... Αφού γίναν όλα αυτά πήρα το γνωστό δρόμο προς το χειρουργείο όπου και μετά από λίγο ξεκίνησε η διαδικασία της επισκληριδίου... Εγώ επειδή δεν τα πάω καλά γενικά με τις βελόνες άρχισα να αισθάνομαι κάπως από την ψυχολογική πίεση που αισθανόμουν εκείνη τη στιγμή.. άρχισα να γέρνω είναι η αλήθεια και ζήτησα να μυρίσω ένα βαμβάκι με λίγο οινόπνευμα για να πάρω τα πάνω μου και να συνέλθω.. Τέλος πάντων.. με ξαπλάρουν στη γνωστή θέση του σταυρού και ξεκινάνε... Δεν κατάλαβα τίποτε.. η αλήθεια είναι ότι νύσταζα πολύ εκείνη τη στιγμή, δεν ξέρω γιατί, και ευχαρίστως αν δεν με ταρακουνούσαν να έριχνα έναν υπνάκο... Ευτυχώς που δεν το έκανα όμως διότι σε 10 λεπτά από τη στιγμή που άρχισε η όλη διαδικασία είδα και άκουσα ένα μπλε πλασματάκι να κάνει την εμφάνισή του δίπλα μου.. Ο γιός μου είχε γεννηθεί επιτέλους! Ο καημενούλης βγήκε μπλε από την πίεση που αισθανόταν τόσο καιρό λόγω των περιτυλίξεων... Ακούστηκε αμέσως η φωνούλα του και μου τον φέραν πάνω μου για να του δώσω το πρώτο φιλάκι... και μόλις του μίλησα άνοιξε τα υπέροχα ματάκια του και με κοίταζε απορημένος... Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω το τι αισθάνθηκα εκείνη τη στιγμή.. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι αισθανόμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο...

Αφού τελείωσε η επέμβαση και πήγα στην αίθουσα ανάνηψης για καμιά ωρίτσα, με ανεβάσαν μετά στο δωμάτιο όπου ύστερα από λίγη ώρα κατέφτασε και ο άντρας της ζωής μου, ο πιτσιρίκος μου, ο γιος μου... Όχι να το παινευτώ αλλά είναι πανέμορφος.. έχει μια απίστευτη φατσούλα και πολλά καστανόξανθα μαλλάκια... και είναι μόνο δικός μου... ε καλά, και του μπαμπά του..

Τον έβαλα στο στήθος από την πρώτη στιγμή και το έπιασε αμέσως και με θέληση.. Ευτυχώς αναρρώσαμε και οι δυο μια χαρά και έτσι από χθες είμαστε σπιτάκι μας όπου προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας..

Σας εύχομαι πραγματικά σε όλες όσες δεν το έχετε ζήσει να το ζήσετε το συντομότερο.. Κοιτώντας τα μάτια του γιου μου και βλέποντάς τον να κοιμάται αμέριμνος στο κρεβατάκι του απορώ πως τόσο καιρό ζούσα χωρίς αυτόν...

Ένας κύκλος έκλεισε (της εγκυμοσύνης) και ένας καινούργιος κύκλος ξεκινά (της μητρότητας)...

Θέλω να σας ευχαριστήσω που ήσασταν πλάι μου τόσο καιρό και με στηρίξατε με τα λόγια και την ενθάρρυνσή σας..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου γλυκο να τον χαίρεστε!!! Είχα 2-3 μερες να μπω και δεν είχα διάβασει αυτα τα τέλεια νέα!! Να ειναι γέρος δυνατός και να σας χαρίζει πάντα όλα τα χαμογελά του κόσμου!!!

Πολλα φιλακια και απόλαυσε το μεγαλύτερο δώρο:)

Κοριτσακια φιλακια και σε σας, σας σκέφτομαι πάντα και σας αγαπώ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Οι πρώτες μέρες στο σπίτι με το μωρό είναι γεμάτες μοναδικά συναισθήματα και εμπειρίες.. Χθες κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο.. Μάλιστα μας το έκανε ο μπαμπάς διότι είναι πιο έμπειρος (λόγω του ότι έχει ήδη ένα παιδί και τα θυμάται καλύτερα!).. είμαστε πολύ καλά παιδάκια και συνεργάσιμα.. Μάλιστα έχουμε ξεκινήσει και θηλασμό και πάμε όλο και καλύτερα.. Το καμάρι μου σιγά σιγά μπαίνει σε πρόγραμμα και δεν μας ταλαιπωρεί καθόλου.. Μπορώ να κάθομαι να τον κοιτάω με τις ώρες!

Σας φιλάμε γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου ποσο μα ποσο χαιρομαι για σενα να εισαι καλα και να χαιρεσαι το ομορφο αντρακι σου και ναιιιιιιιιιιιι ειναι μονο δικο σουυυυυυυυυυυυ (εε λιγο και του μπαμπα του) χαχαχαχα καλη ανατροφη να εχει και καλα σαραντα.

Εμεις σαραντησαμε στης 20 του μηνα πηγαμε στην εκκλησια και πηραμε την ευχη.Τα αντακια μου ειναι μια χαρα και μεγαλωνουν πολυ γρηγορα.Ο Νικος ειναι 4050 κιλα και πινει 120 γραμμαρια γαλα και ο Βασιλης 3680 και πινει 90 γραμμαρια γαλα.Ειναι απιστευτες φατσουλες.

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν???? τα φιλια μας και την αγαπη μας σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, καλησπέρα!

Σήμερα γίναμε κιόλας μιας βδομάδας! Καλέ πως περνάει έτσι ο καιρός; Αδιανόητο..

Είμαστε καλά αλλά χθες το βράδυ τραβήξαμε μια απίστευτη ταλαιπωρία.. Το καημενούλι μου πάλευε από τις 22:30 να κοιμηθεί αλλά με το που κοιμόταν και τον ακούμπαγα στην κούνια του, τσουπ, το μάτι γαρίδα και στριγκλίες.. Βρε τι αγκαλιές τον έκανα, τι πάνα του άλλαξα, τι τον τάισα πότε από το στήθος και πότε ξένο.. τίποτε αυτός.. Κάποια στιγμή κατά τις 3.30 τα ξημερώματα έκανε κακά και επιτέλους ηρέμησε... Ο μπαμπάς μας τον φάσκιωσε και μου τον έδωσε αγκαλίτσα στο κρεβάτι όπου με είχε οχυρώσει με μαξιλάρια διότι έβλεπε την εξάντλησή μου και κοιμηθήκαμε έτσι χωρίς να κουνήσουμε τα δυο μας μέχρι τις 7 το πρωί.. Ξύπνησε, θήλασε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9.. όπου ξαναθήλασε, έκανε άλλη μια φορά κακά και κοιμήθηκε το αστεράκι μου από τις 10:15 μέχρι τις 12:00.. Το καημένο, το ενοχλούσε η κοιλίτσα του.. Σήμερα όμως αφού έχει κάνει ήδη 3 φορές κακά είναι πολύ καλύτερα.. Τι ζόρι τραβάνε και αυτά τα καημένα.. Κι εμάς δεν πήγε το μυαλό μας..

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το στήθος.. έχει κάνει γρομπαλάκια και αυτό σημαίνει ότι το γάλα έχει συσσωρευτεί.. Μίλησα με κάποιες κοπέλες που έχουν εμπειρία και μου είπαν τι να κάνω ακριβώς.. Ομολογώ ότι βοήθησαν πολύ και ελπίζω να καλυτερέψω αρκετά..

Κατερινάκι μου πότε προλάβατε και σαραντίσατε κιόλας; Θηρία τα μικράκια σου.. Εμείς τρώμε στην καλύτερη μόλις 40 γρμ... αλλά είμαστε και 45 μέρες μικρότεροι!

Φιλάκια πολλά σε όλα τα κορίτσια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλησπέρα!

Σήμερα γίναμε κιόλας μιας βδομάδας! Καλέ πως περνάει έτσι ο καιρός; Αδιανόητο..

Είμαστε καλά αλλά χθες το βράδυ τραβήξαμε μια απίστευτη ταλαιπωρία.. Το καημενούλι μου πάλευε από τις 22:30 να κοιμηθεί αλλά με το που κοιμόταν και τον ακούμπαγα στην κούνια του, τσουπ, το μάτι γαρίδα και στριγκλίες.. Βρε τι αγκαλιές τον έκανα, τι πάνα του άλλαξα, τι τον τάισα πότε από το στήθος και πότε ξένο.. τίποτε αυτός.. Κάποια στιγμή κατά τις 3.30 τα ξημερώματα έκανε κακά και επιτέλους ηρέμησε... Ο μπαμπάς μας τον φάσκιωσε και μου τον έδωσε αγκαλίτσα στο κρεβάτι όπου με είχε οχυρώσει με μαξιλάρια διότι έβλεπε την εξάντλησή μου και κοιμηθήκαμε έτσι χωρίς να κουνήσουμε τα δυο μας μέχρι τις 7 το πρωί.. Ξύπνησε, θήλασε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9.. όπου ξαναθήλασε, έκανε άλλη μια φορά κακά και κοιμήθηκε το αστεράκι μου από τις 10:15 μέχρι τις 12:00.. Το καημένο, το ενοχλούσε η κοιλίτσα του.. Σήμερα όμως αφού έχει κάνει ήδη 3 φορές κακά είναι πολύ καλύτερα.. Τι ζόρι τραβάνε και αυτά τα καημένα.. Κι εμάς δεν πήγε το μυαλό μας..

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το στήθος.. έχει κάνει γρομπαλάκια και αυτό σημαίνει ότι το γάλα έχει συσσωρευτεί.. Μίλησα με κάποιες κοπέλες που έχουν εμπειρία και μου είπαν τι να κάνω ακριβώς.. Ομολογώ ότι βοήθησαν πολύ και ελπίζω να καλυτερέψω αρκετά..

Κατερινάκι μου πότε προλάβατε και σαραντίσατε κιόλας; Θηρία τα μικράκια σου.. Εμείς τρώμε στην καλύτερη μόλις 40 γρμ... αλλά είμαστε και 45 μέρες μικρότεροι!

Φιλάκια πολλά σε όλα τα κορίτσια!

Γλυκια μου μανουλιτσα καλησπερα καταλαβαινω την αγωνια σου για το αντρακι σου που εκλαιγε το ιδιο ειχα παθει και εγω ειδες μια ταλαιπωρια που περναν τα καημένα??? και το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερεις τι εχουν και δεν μπορεις να βοηθησεις.Τα δικα μου τα αντρακια οταν τα πηρα απο την εντατικη νεογνων επιναν ο ενας 50 γραμμαρια και ο αλλος 40 και ηταν 20 ημερων οποτε ο δικος σου μια χαρα τα παει σε λιγο καιρο θα δεις που θα ζηταει παραπανω χαχαχαχαχα.Οι μερες θα περασουν τοσο γρηγορα που δεν θα το καταλαβεις καθολου.Δεν θα ξερεις τι μερα εχουμε τι μηνα τι ωρα ειναι και διαφορα τετοια βεβαια εμενα ειναι και δυο αν και ζωη να εχουν δεν με πολυταλαιπωρουν εεεεεεε σαν μωρακια θα κλαψουν θα γκρινιαξουν αλλα οκ ειναι καλα παιδακια.Να μου φιλησεις το μικρο Δομνινακι και να ειναι παντα γερο και καλοτυχο.Εσυ κοριτσακι μου να προσεχεις να τρως καλα και να κοιμασε οποτε μπορεις για να περνεις δυναμεις,φιλακια πολλα πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλήμέρα!

Σήμερα ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα με το θέμα του στήθους.. Να είναι καλά ο κουμπάρος μου.. Μέσα σε όλα τα πράγματα που μας έδωσε για το μωρό μου είχε δώσει κι ένα χειροκίνητο θήλαστρο.. Ευτυχώς δηλαδή.. Το χρησιμοποίησα άμεσα, έβγαλα όλο το περισσευούμενο γάλα από το αριστερό στήθος και έτσι όχι μόνο ξεπρήστηκε άμεσα αλλά θήλασε και το μωρό αρκετές φορές από κει..

Το χθεσινό βράδυ το περάσαμε κι αυτό αγκαλίτσα.. Μας βγήκε αγκαλίτσας ο μπόμπιρας.. Έτρωγε, γλάρωνε, τον έβαζα στην καλαθούνα και μετά από λίγο έβγαζε τσιρίδα.. Μόνο στην αγκαλιά ηρεμούσε.. Τι να κάνω η γυναίκα, υπέκυψα.. Τον πήρα αγκαλίτσα και έτσι κοιμηθήκαμε ήσυχα όλο το βράδυ.. Ξύπνησε στις 7, έφαγε, κοιμήθηκε πάλι λίγο, ξύπνησε κοντά στις 9 όπου αλλάξαμε πάνα γιατί είχαμε λερωθεί, φάγαμε πάλι και μετά τον πάρκαρα στην καλαθούνα του όπου επιτέλους κοιμάται.. Μου φαίνεται ότι είναι νυχτερινός τύπος!

Κατερινάκι μου εγώ πήρα τηλέφωνο και την παιδίατρο να τη ρωτήσω πόσο πρέπει να τρώει διότι στην αρχή δεν στο κρύβω ανησύχησα που έτρωγε τόσο λίγο.. Όμως κι αυτή με τη σειρά της με καθησύχασε στο ότι είναι απολύτως φυσιολογικό να τρώει αυτή την ποσότητα.. Τώρα βέβαια θηλάζουμε αποκλειστικά και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.. Τρίτη - Τετάρτη θα έρθει η γιατρός στο σπίτι οπότε θα δούμε και ακριβώς αν και πόσο βάρος έχει πάρει!

Φιλάκια στα αντράκια σου!

Φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μας και χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν!

Κάθε μέρα που περνάει είμαστε όλο και καλύτερα.. Ο μπεμπίνος μου θηλάζει αποκλειστικά πια και έτσι φτιάχνει σιγά σιγά πρόγραμμα.. Το χθεσινό μας βράδυ πήγε πολύ καλά διότι τον πήρε ο πατέρας του αγκαλίτσα και κοιμηθήκανε μαζί.. Μετά τον βάλαμε ανάμεσά μας και μόλις ξύπναγε τον θήλαζα και αποκοιμιόταν σχεδόν αμέσως.. Ξύπνησε στις 1, στις 4, στις 7 και στις 9.30.. Τώρα κοιμάται στην καλαθούνα του από τις 11 και κατά τις 14:00 τον περιμένω να ξυπνήσει. Ξέρω ότι δεν είναι καλό αυτό που κάνουμε αλλά δεν μπορώ να του αντισταθώ.. Εγώ και ο Δομνίνος πάντως είμασταν τόσο κουρασμένοι από την αυπνία που είχε συσσωρευτεί τις προηγούμενες μέρες που σήμερα ξυπνήσαμε τελικά στις 9.30 μαζί με τον μπέμπη!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου γλυκια να σου ζήσει και απο δω ο κουκλος σου!

Να τον χαίρεσαι όσο περισσότερο μπορείς γιατι πίστεψε με θα μεγαλώσει τόσο γρήγορα που δεν θα το πιστεύεις!!

Σας φιλω και τους 2.

Gossamer μου, ελπίζω σύντομα και στο δικό σας σπίτι να ακούγονται παιδικές φωνουλες!

Και καλα λες, τελευται έχουμε βγει πολυ γιατι οι γονείς μου φεύγουν σε μια βδομάδα και είπαμε να βγούμε όσο προλαβαίνουμε...


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ είμαστε και πάλι.. Δεν μπορείτε να πείτε ότι σας αφήνω ανενημέρωτες.. Κάθε μέρα μπαίνω και δίνω αναφορά! Λοιπόν εμείς κάθε μέρα που περνάει πάμε όλο και καλύτερα.. Τώρα το μόνο μου άγχος είναι να δω πόσο βάρος πήρε αυτές τις μέρες που τον θηλάζω αποκλειστικά, όχι για να βεβαιωθώ ότι έχω γάλα, διότι αυτό το βλέπω, αλλά για να βεβαιωθώ ότι το γάλα μου είναι θρεπτικό και φτάνει στον μπέμπη. Αύριο το βράδυ θα έρθει η παιδίατρος, να μας δει, να μας εξετάσει, να μας ζυγίσει και να μας δώσει περαιτέρω οδηγίες.. Άντε να γίνει κι αυτό για να συνεχίσω χωρίς άγχος το θηλασμό..

Πίγκυ μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. Όσο για το πόσο γρήγορα μεγαλώνουν, έχεις απόλυτο δίκιο.. ήδη ο μικρός μου είναι κοντά 10 ημερών και δεν το πιστεύω ότι έχουν περάσει κιόλας 10 μέρες από τη γέννησή σου..

Είδα τη φωτογραφία που έχεις ανεβάσει με το χιόνι και ζηλεύω.. Εκμεταλλεύσου τους γονείς σου όσο γίνεται περισσότερο.. Βγείτε και πάλι βγείτε τώρα που μπορείτε.

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πολλές απουσίες βλέπω και στενοχωριέμαι γι' αυτό.. Τέλος πάντων.. ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμη καλύτερα..

Εμείς είμαστε μια χαρά. Επιτέλους, ήρθε η παιδίατρος χθες και μας ξετίναξε.. Το γενικό συμπέρασμα είναι ότι το αγοράκι μου είναι τέλειο! Με αποκλειστικό θηλασμό πήρε 200 ολόκληρα γραμμάρια σε μια βδομάδα και έτσι δεχτήκαμε τα θερμά συγχαρητήρια της παιδιάτρου και εντολή να συνεχίσουμε ακάθεκτοι.

Μου είπε ότι είναι τζόρας, πεισματάρης και δυναμικός και όντως αν βλέπατε πως αντιδρούσε σε όλα αυτά που του έκανε δεν θα πιστεύατε ότι αυτό το μωρό είναι μόλις 13 ημερών! Μας έδωσε βιταμινούλα D να παίρνουμε από το στόμα και σταγονίτσες προβιοτικές για το εντεράκι του.. Μας είπε ότι πολύ πιθανόν να ξεκινήσει σύντομα κολικούς αλλά να μη το δέσουμε και κόμπο. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη από τη γενική εικόνα του μωρού και τώρα θα μας ξαναδεί μόλις σαραντίσουμε. Απλά θα πρέπει να τον ζυγίζουμε κάθε βδομάδα για να βεβαιωνόμαστε ότι παίρνει το κατάλληλο βάρος!

Το ξέρω ότι είμαι κουκουβάγια αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ καιρό για να ζήσω όλη αυτή την ευτυχία!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κουκλιτσες μου!!! Επεστρεψα!!!!

Ποοποοο εχω τοσα πολλα να σχολιασω τοσα νεα τοσα γεννητουρια!!!!! Θα αρχησω με τα ποιο προσφατα!!!!

ΔΟΜΝΙΝΑ μου να χαιρεσαι τον μωρακι σου και καλη ανατροφη να εχει ο μικρος δομνινος!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ μου να σου ζησουν τα αγορακια σου να σου ευχηθω και απο δω!

ΑΓΓΓΕΛΙΚ μου το αστερακι σου πηγε 5 μηνων ποπο πως περασε ο καιρος να σου ζησει κοριτσακι μου να ναι παντα γερο και δυνατο!!!

ΠΙΓΚΥ μου τι κανουν τα σκιουρακια μας?Αρχησαν και τρωνε και φαγακι τελειααα ακομα σε ταλεπορει ο Κ με το φαγητο?

ΚΟΠΕΛΙΑ μου η Δημητρουλα σου τι κανει?Θα εχει γινει τωρα ολοκληρη δεσποινιδα!!!

ΛΕΝΙ μου εσυ τι κανεις?

Gossamer Reedglitter εσυ πως τα πας με το διαβασμα?

Ομορφιες μου εγω ειμαι μια χαρα περιμενω αυτην την Παρασκευη να παω να κανω την χωριακη!!!

καλη συνεχεια!!!:P:p


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Μόνο αυτό θα σας πω.. χθες το βράδυ από τις 12.30 κατάφερα να τον κοιμήσω στις 2 τα ξημερώματα και αυτό αφού είχε κουραστεί πολύ και τον πήρα και τον έβαλα πάνω μου.. μετά εννοείται στο κρεβάτι μας και το πρωί κατά τις 4.30 τα ίδια.. Μάλλον περνάει ή ψιλοκολικούς ή κάποιο άλμα ανάπτυξης το καημενούλι μου..

Σήμερα νομίζω πως είμαστε λίγο καλύτερα.. κοιμάται στην καλαθούνα του αυτή τη στιγμή..

Φτύστε μας..!

Η καημένη η μάνα (δηλαδή εγώ) μόλις με 4 ώρες ύπνο αλλά χαλάλι του!

Φιλιά πολλά!

Υ.Γ. Να ρωτήσω.. εσείς οι μανούλες μήπως έτυχε να βγάλετε τα μωράκια σας βόλτα πριν σαραντίσουν; πολύ θα το ήθελα αλλά φοβάμαι γιατί ο καιρός είναι περίεργος και δεν είμαστε τώρα να κολλάμε τίποτε..

Καλή επιτυχία Lucky μου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...