Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου τι μου κανετε??

εμεις μια χαρα ξυπναμε καθε 4 ωρες για γαλατακι και γενικα ειναι πολυ καλα παιδια εεεεεε καπου καπου θα κλαψουν και αυτα αλλα οκ μια χαρα.Λιγο προβλημα το βραδυ εχω με τον υπνο δεν αντεχω το ξενυχτι αλλα χαλαλι τους.Σημερα ειχαμε παιδιατρο και τους καναμε και το πρωτο τους εμβολιο αααααχχχχχ εριξαν πολυ κλαμαααααααααααα:(.Ο νικος πηρε σε ενα μηνα 1700 γραμ.και 5 ποντους και ο βασιλης 1300 γραμμαρια και 4 ποντους.Η παιδιατρος μας ειναι πολυ ευχαριστημενη και μου ειπε οτι πιο καλα δεν θα μπορουσε να ειναι ουφφφφφφ παει και αυτο.Την παρασκευη θα παμε να τους κανουμε υπερηχο στα ισχυα και στο κεφαλακι του βασιλη για τις κυστες.

Lucky μου εμεις τα λεμε και απο το τηλεφωνο περιμενω με αγωνια να ερθει η παρασκευη και να ακουσουμε τα ωραια νεα αντεεεεεεεε να δεις και εσυ την γλυκα χαχαχαχαχα

Δομνινακι μου ισως να τον ποναει η κοιλιτσα του εγω οταν τα παθαινουν αυτο σιδερωνω μια μικρη πετσετουλα και την βαζω αναμεσα στο ζιπουνακι και στο φορμακι και μολις κρυωσει βαζω αλλη και εχω δει τεραστια αποτελεσματα.Τωρα που ρωτας αν θα τον βγαλεις εξω εμας η παιδιατρος μας μας ειπε οτι επιβαλεται να τον βγαλουμε εξω (πριν σαραντησω μας το ειπε) και οτι τα παιδια δεν κρυωνουν οταν βγουν εξω απλα οταν τα πας σε κλειστους χωρους μπορει να κολλησουν καμμια ιωση.Ντυσε το καλα και βουρρρρρρρρ για βολτουλα .

Συμπεθεραααααααα τι κανεις παλι διαβαζεις???

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν γιατι χαθηκαμε ετσι εεεεεεε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια,

Πολυ ευχάριστα τα νέα με τα μωρακια!

Δομνινα μου υπομονη τώρα θα εχει λίγο ξενυχτι αλλα το σημαντικο ειναι ότι έχεις τον κουκλο σου :)

Κατερινακι μου κι εσένα πως μεγαλώνουν ε; Μπράβο τα μαναρια, ειναι και καλα παιδάκια και δεν σε ταλαιπωρούν :D

Lucky μου με το καλο κοριτσάκι μου!! Πες μας καμία λεπτομέρεια!! 3 εμβρυακια βάλατε; Πως πήγε η όλη προσπάθεια; Πολυ χάρηκα που το διάβασα!

Κι εγω κορίτσια είμαι 3ή μερα ξαπλα, έκανα πάλι φυσικο και θα κάνω χοριακη το άλλο σαββατο.

Πολλα φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Το αντράκι μου χθες και σήμερα ήταν πολύ καλό παιδάκι.. Επειδή προχθές δεν είχε κοιμηθεί καλά η ψυχούλα μου, χθες όλη μέρα κοιμόταν, ξυπνούσε, έτρωγε και ξανακοιμόταν.. το βράδυ μας πήγε πολύ καλά.. έφαγε στις 11.30, μετά στις 3.30 και μετά στις 6.30 όπου ξεπροβοδίσαμε τον μπαμπά μας για δουλειά.. τώρα τον έχουμε κάνει μπάνιο, είναι ταισμένος και κοιμάται από τις 7.45 σχεδόν..

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ θέλω να τον βγάλω έξω αλλά ο καιρός ακόμη δεν είναι κατάλληλος.. Εννοείται πως δεν θα τον πάω σε κλειστά μέρη ή σε μέρη με πολύ κόσμο αλλά και πάλι το σκέφτομαι.. είναι τόσο μικρούλης και ανυπεράσπιστος και τρέμω μη μου κολλήσει το παραμικρό.. οπότε λέω να το καθυστερήσω λιγάκι ακόμη!

Κατερινάκι τα μικράκια σου είναι κοτζάμ θηριάκια.. Καλέ αυτά θα μεγαλώσουν πολύ γρήγορα.. σε λίγο έτσι όπως πάνε θα τα καλέσουν φαντάρους! Να είναι πάντα γερά και να τα καμαρώνετε!

Λένη μου χαίρομαι πολύ για σένα που πήρες αυτή την απόφαση. Εύχομαι κα σε σένα τα καλύτερα και ελπίζω την ερχόμενη βδομάδα να πανηγυρίζουμε όλες μαζί!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!

Λενη μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου αντε βρε κοριτσι με το καλο να ειμαστε εγκυουλες μαζι μαζι!!!!

Εμεις τελικα καταφεραμε ενα πολυ καλο αποτελεσμα με το σπερμα και η βιολογος εδω επεμενε να κανουμε πρωτα μια σπερματενχιση, και ετσι και εγινε ξεκινησα με pur..gon 75 iu(μου φανηκε πολυ μικρη η δοση)και στις 10 μερες που ειχαμε ραντεβού ο γιατρος εμεινε εκπληκτος ειχαμε ενα ωαριο 22 χιλιοστα και ενα ενδομιτριο στα 12,ηταν πολυ ευχαριστημενος και ετσι την παρασκευη στις 29 καναμε την σπερματενχιση!!!

Αχ πραγματικα κοριτσια πως το αντεξατε να περιμενετε 15 μερες????εγω κοντευω να τρελαθω ,εκανα και ενα τεστακι και βγηκε αρνητικο και πλανταξα στο κλαμα αλλα μετα επανηλθα παλι και σκεφτηκα οτι ισως ειναι νωρις για τα τεστ του φαρμακιου!!! εχω βεβαια λιγο τρελαθει γιατι αυτη την βδομαδα με ειδαν καπιοι γνωστοι και αρχησαν να ρωτανε κοινους γνωστους αν ειμαι εγκυος γιατι εχω ομορφινει,μετα μου ειπε μια γνωστη μαια οτι μολις μεινεις εγκυος η θυλες σκουρενουν παρουσιαζοντε φλεβες στις θυλες και τα μπιλακια που εχει απανω μεγαλωνουν!!!!Εγω τα εχω ολα αυτα αλλα να σας πω την αληθεια δεν θυμαμαι και πολυ καλα πως ηταν πριν!!!Σας τρελανα με τις χαζομαρες μου???Υπομονη αυριο η θα σταματησω η θα αρχησω να μιλαω για μωρα και αναγουλες χαχαχα!!!!


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα τζιφος η δουλεια 0,14 αρνητικο υπομονη και παμε στα επομενα

Lucky μου ξερω πως ειναι, μην μου στεναχωριεσαι ομως..

Θελω να σου μιλησω ειλικρινα.. Δεν ξερω ποσο καλυτερευσε το σπερμα, ομως για τις σπερμ/σεις χρειαζεται παρα πολυ καλο γιαυτο θα σου ελεγα οτι καλα εκανες και το προσπαθησες μια φορα, ομως ισως δεν ειναι η καταλληλη λυση για σας... Αν ειναι πολυ καλο, οκ.... αν οχι ομως, μην χασεις τον καιρο σου με σπερμ/ση.. Σου τα λεω για να μην χρειαστει να ξανααπογοητευτεις.. εμεις οτι χρειαστεις ειμαστε εδω!

Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, συγνώμη που χαθηκα...

Ετυχαν πολλα... Αλλα τώρα είμαστε οκ, έχουμε βρει τις ισορροπίες μας και πάλι και ολα καλα!

Δομνινα μου, ευτυχώς σου έγραψα τις ευχές μου στο fb, γιατι εδω δεν πρόλαβα να μπω...

Λοιπόν για το σαραντισμα... Τι να σου πω τώρα... Σαραντισμος υπάρχει μονο στην Ελλάδα, πουθενα αλλου στον κόσμο. Εγω όταν ρώτησα τη γιατρο εδω, ευγενικά έβαλε τα γέλια... Φυσικα μου είπε ότι δεν μπορω να πάω τα παιδια κάπου με πολυ κόσμο και καλο ειναι να αποφεύγω τους κλειστούς χώρους αλλα μέχρι εκει.

Τώρα αν το θέμα ειναι θρησκευτικό, ειναι καθαρά όπως νιώθει κανεις, αλλα απο θέμα υγείας πραγματικα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Αρκει να τον προσεχείς τον μικρο.

Να μου τον φιλησεις!

Κατερίνα μεγαλώνουν τα αντρακια σου με τρελους ρυθμούς! Μπράβο στη μαμα!

Λενακι μου παρα πολυ χάρηκα με τα νεα σου!!! Η φύση ξέρει καλυτερα!!! Σ αγαπω πολυ και είμαι σίγουρη ότι ολα θα πανε καλα!!!!

Λάκυ μου... Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι έχεις μπει σε διαδικασία.

Ξέρω πως νιώθεις... Ειναι μονο μια μάχη, εσυ να σκέφτεσαι μονο θετικά.

Έφτιαξε το σπερμα!!!!! Αυτο ειναι σούπερ! Για τις σπερματεγχυσεις θα συμφωνήσω 100% με την Λενη. Σκέψου ότι εμείς είχαμε σούπερ σπερμα και παρόλα αυτα με τις 2 που έκανα τζιφος.


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο να έχουμε όλες κορίτσια..

Το ξέρω ότι χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά με τρέχει ο γιος μου. Χθες ο καημενούλης όλη μέρα ήταν ξύπνιος και ήθελε να θηλάζει.. οπότε καταλαβαίνετε ότι στο τέλος παραλίγο να πάω για απόσυρση από τον πόνο στην πλάτη και στη μέση.. Μπορεί να είναι μόλις 3.200 kg αλλά αν έχεις αυτό το βάρος στα χέρια όλη μέρα ένα ντουβρουτζά τον παθαίνεις..

Πήρε 280 γραμμάρια την τελευταία βδομάδα μόνο από το γάλα μου και σήμερα κλείσαμε και ημερομηνία βάφτισης! 20 Οκτώβρη, ανήμερα τη μέρα της γιορτής του στις 12 το μεσημέρι το μικρό θαυματάκι μου θα πάρει και επίσημα το ονοματάκι του... να είμαστε καλά και γεροί μέχρι τότε!

Λένη μου ελπίζω κάθε μέρα που περνάει να αισθάνεσαι και πιο αισιόδοξα!

Lucky μου λυπάμαι πολύ.. όμως να σκέφτεσαι ότι χάθηκε μια μάχη και όχι ο πόλεμος..

Πίγκυ μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές.. καταλαβαίνω το τρέξιμο που ρίχνεις με 2 μωρά έτοιμα να περπατήσουν και φαντάζομαι τον εαυτό μου σε κανένα χρόνο που θα είμαι στη θέση σου.. Να μου φιλήσεις τα σκιουράκια σου!

Φιλιά πολλά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!

το ξερω οτι ειναι δυσκολη η σπερματενχιση.απλα με ειχαν πισει οτι ειναι κατι παρα πολυ ευκολο στην περιπτωση μας,ο ενθουσιασμος τους με εκανε πραγματικα να το πιστεψω και αυτη η σιγουρια που μου περασαν ηταν οτι χειροτερο,πιαστικα τοσο βλακας και ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!Και κατεληξα να κλαιω στα κρυφα και να φοβαμαι για το επομενο μου βημα δεν θελω να περασω το ιδιο ,ειχαμε αποφασισει να κανουμε δυο σπερματενχισεις και μετα εξωσωματικη,τωρα δεν θελω φοβαμαι σκεφτομαι να παω κατευθειαν σε εξωσωματικη αλλα και παλι τρεμω το αποτελεσμα,δεν ξερω πως θα ξεπερασω αυτο το συναίσθημα και αν το ξεπερνας ποτε! Δεν ηξερα πραγματικα πως ειναι αυτο το συναισθημα αυτη τη στιγμη θαυμαζω και βγαζω το καπελο σε εσας που δεν παρετηστε και συνεχιζεται τις προσπαθειες θελει πολυ μεγαλη δυναμη να προσπερνας την αποτυχια και να συνεχιζεις!!!Εγω προς το παρων την εχω ακομα διπλα μου!!


pXWyp3.png

Τη θετική ενέργεια και την καλή σας σκέψη, παρακαλώ να στείλετε και ο Θεός να πέψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα στην ομορφη παρεα μας.

Συγνωμη κοριτσια που χαθηκα, αλλα πηγαινοντας στην δουλεια εχω βρει πολλες δυσκολιες και δυσκολευομαι να σας γραφω συχνα.

Η μικρουλα μου ειναι μια χαρα δοξα το Θεο το Σαββατο γινεται 6 μηνων.Απιστευτο μου φαινεται πως περναει ο καιρος.Ειναι 7500 κιλα 68 ποντους.Μας εχει τρελλανει ολους.

Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ολες οι κοπελες συντομα να γινουν μητερες.

Δομνινα μου να σου ζησει το ανδρακι σου , να ειναι γερο και τυχερο στην ζωη του, να του δωσεις πολλα πολλα φιλακια.

MissPiggy φιλησε μου τα παιδακια σου , φανταζομαι ποσο θα εχουν μεγαλωσει.

Leni μου αυτο το Σαββατο θα εχεις το αποτελεσμα? Ολα να πανε καλα.Σου στελνω πολλα πολλα φιλακια απο την μικρη μου στην κοιλιτσα σου .Ξερεις οτι πιστευω πολυ στον φυσικο κυκλο και πιστευω οτι θα πετυχεις και θα γινεις μια υπεροχη μανουλα.

Η μικρουλα μου κλαιει πρεπει να παω κοντα της.

Πολλα πολλα φιλακια σε ολες!


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Ξέρω ότι χάθηκα αλλά δεν φταίνε οι βόλτες με τον μπέμπη (που πηγαίνουμε βεβαίως - βεβαίως) αλλά το γεγονός ότι όταν είμαστε σπίτι ο μπέμπης δεν κάθεται μόνος του, ούτε στο καρότσι, ούτε στον καναπέ, ούτε στην καλαθούνα του.. τις ώρες που είναι ξύπνιος θέλει μανούλα, πράγμα που σημαίνει ότι είναι κολλημένος πάνω μου, αλλά πολλές φορές και όταν κοιμάται δεν θέλει να κοιμηθεί πουθενά αλλού εκτός από πάνω μου.. οπότε δυσκολεύομαι πολύ όχι μόνο να μπω αλλά να γράψω κιόλας..

Είμαστε καλά, πήρε 310 ολόκληρα γραμμάρια σε μια βδομάδα με αποκλειστικό θηλασμό και έχουμε φτάσει αισίως τα 3.565 γρμ.. Είναι πολύ συνεργάσιμο το μωρό μου και λατρεύω τις στιγμές που το βράδυ κοιμόμαστε αγκαλίτσα..

Όσες το έχετε ζήσει καταλαβαίνετε ακριβώς τι λέω.. όσες πάλι ετοιμάζεστε να το ζήσετε για πρώτη φορά θα με θυμηθείτε πολύ σύντομα..

Λενάκι καλή επιτυχία για αύριο. Η σκέψη μας και οι ευχές μας μαζί σου..

Αντζελίκ δύσκολη η επιστροφή στη δουλειά; Κι εγώ από τώρα σκέφτομαι το πως θα ξαναγυρίσω..

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας!

Λόγω του ότι απο προχθές είχα λίγο ροζ που με είχε αγχωσει, μου είπε ο γιατρός να κάνω σημερα την χοριακη για να δούμε τι παίζει. Ειναι θετικο! Βέβαια ειναι λίγο χαμηλή, 23 δλδ, αλλα μου είπε ότι μια και το κάναμε μια μερα νωρίτερα ειναι οκ! Για να δούμε ρε κορίτσια

Θυμάμαι αγγελικ μου εσένα που ηταν πολυ χαμηλή και ανέβαινε σιγα σιγα. Ελπίζω να συμβεί και σε μένα....!!! Μακάρι.....

Σας φιλω πολυ ολες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Εδώ και 3-4 μέρες ο μπέμπης μου ταλαιπωρείτο από ένα χουρχούρισμα στο λαιμό το οποίο τον ενοχλούσε αφάνταστα στην αναπνοή και στον ύπνο.. Σε συνεννόηση με την παιδίατρο του ξεκίνησα άφθονο φυσιολογικό ορό στην μυτούλα, η οποία ευτυχώς ξεβούλωνε αμέσως, και εισπνοές πάνω από μια κατσαρόλα με βραστό νερό.. Σήμερα επιτέλους ο καημενούλης έκανε εμετό τα φλέγματα που τον ταλαιπωρούσαν και από κείνη την ώρα είναι πολύ καλύτερα.. Κορίτσια μου πιανόταν η ψυχή που τον έβλεπα και τον άκουγα να υποφέρει το ψυχουλάκι μου.. Ας ελπίσουμε ότι τα έβγαλε όλα τα φλέγματα και θα σταματήσει η ταλαιπωρία του. Για καλό και για κακό θα του συνεχίσω τις εισπνοές σήμερα και αύριο και από βδομάδα θα μας δει και η παιδίατρος..

Αύριο σαραντίζουμε κιόλας και θα πάμε με τον μπαμπά μας και τους νονούς μας στην εκκλησία να πάρουμε την ευχή.. Είμαι τόσο συγκινημένη κοριτσάκια μου..

Λενάκι μου χαμηλή μεν αλλά θετική δε! Αυτό κρατάμε και ελπίζουμε. Ξέρω προσωπικά κοριτσάκι που ξεκίνησε με χοριακή 25 και αυτή τη στιγμή ο γιος της είναι ήδη 2.5 χρονών! Περιμένουμε το νέο μεγάλο νούμερο τη Δευτέρα!

Φιλιά πολλά σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χίλια συγγνώμη που εισβάλλω στην παρέα σας έτσι στα ξαφνικά. Είμαι έτοιμη να κάνω την έβδομη εξωσωματική μου και δυστυχώς έχει αλλάξει το σύστημα του δημοσίου για τα φάρμακα κι έτσι δεν μπορώ να πάρω πια μέσω ΙΚΑ λόγω των πολλών προσπαθειών που έχω κάνει.

Εάν σε κάποια κοπέλα έχουνε περισσέψει γκονάλ και μενοπούρ και δεν τα χρειάζεται γιατί έχει γίνει ήδη ευτυχισμένη..θα το εκτιμούσα πολύ να μου έστελνε ενα προσωπικό μήνυμα γιατί τα έχω πολύ μεγάλη ανάγκη άμεσα!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ για το χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...