Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Άγχος και απελπισία


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Pozi είπε:

Το έχω ακούσει και εγώ αυτό όμως όταν πήγα να μιλήσω με το κέντρο εξωσωματικής και ετοιμαζόμουνα πια για την 4η προσπάθεια ένα κύκλο πριν ξεκινήσω ρώτησα τον γιατρό αν δοκίμαζα μόνη μου με φυσικούς κύκλους και η απάντηση του ήταν δεν έχει περίπτωση. 
Στον κύκλο αυτό πριν κάνω την εξωσωματική με είδε την 9η ημέρα και μου είπε όχι δεν βλέπω τίποτα. 
Πήγα σπίτι και αποφάσισα να παραγγείλω τα τεστ και τα ξεκίνησα από την 11η έτσι για πλάκα. 
Πήρα θετικό τεστ εκεί που μου έλεγε δεν βλέπει τίποτα και δεν έχει περίπτωση. 
Έμεινα εγκυος εκει που μου έλεγαν δεν θα μείνω με φυσική σύλληψη. 
Ο γυναικολόγος που μου έκανε την επείγουσα καισαρική ο οποιος ήξερε και αυτοσ το ιστορικό μου φεύγωντας από εκει τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να κάνω φυσική σύλληψη επειδή έχουν προηγηθεί τοσες εξωσωματικές και τόσα φάρμακα μου είπε ότι ένα μικρό ποσοστό μπορεί να συλλάβει εάν ειναι υγιές το ζευγάρι και αποβάλουν το άγχος. 
Και έτσι και έγινε ήταν η πρώτη φορά που παρακολούθησα ωορρηξία μέχρι την 23η ημέρα. Τόσο καιρό την βλέπαμε μάξιμουμ ως την 14η. 
Όποτε αμφιβάλω αν έχω πετύχει ποτέ και την ωορρηξία μου. 
 

Aχ έχεις κι εσύ ένα αγγελάκι στον ουρανό όπως κι εγώ όπως και πολλές γυναίκες!!

Απορώ με τέτοιο κύκλο πώς και κοιταγανε για ωορρηξία την 9η ημέρα. Είναι δυνατόν? 

Όπως και να έχει χαίρομαι που τα κατάφερες και τους διεψευσες!!!!!!!

Τις ορμόνες σου, θύμισε μου, τις είχες κοιτάξει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 minutes ago, Mariam23 said:

Aχ έχεις κι εσύ ένα αγγελάκι στον ουρανό όπως κι εγώ όπως και πολλές γυναίκες!!

Απορώ με τέτοιο κύκλο πώς και κοιταγανε για ωορρηξία την 9η ημέρα. Είναι δυνατόν? 

Όπως και να έχει χαίρομαι που τα κατάφερες και τους διεψευσες!!!!!!!

Τις ορμόνες σου, θύμισε μου, τις είχες κοιτάξει?

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! 

ειχα κάνει την Lh, FSH., testosterone, DHEA-S , Hydroprogesterone, D4 

θυροειδή, ινσουλίνη, κορτιζόλη. Α.Μ.Η 

Εχω ένα φάκελο που είναι γεμάτο αναλύσεις. 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Pozi είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!! 

ειχα κάνει την Lh, FSH., testosterone, DHEA-S , Hydroprogesterone, D4 

θυροειδή, ινσουλίνη, κορτιζόλη. Α.Μ.Η 

Εχω ένα φάκελο που είναι γεμάτο αναλύσεις. 
 

Άρα αφού ήταν όλα κομπλέ πως εξηγείται ο μεγάλος κύκλος? Έχεις πολυκυστικες?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mariam23 said:

Άρα αφού ήταν όλα κομπλέ πως εξηγείται ο μεγάλος κύκλος? Έχεις πολυκυστικες?

Όχι δεν έχω πολυκυστικές και όσοι με είδαν γιατί άλλαξα άπειρους γιατρούς για να μάθω τι γίνετε γιατί είναι έτσι ο κύκλος μου; Η απάντηση τους ήταν ότι οι αναλύσεις μου δεν συνάδουν με τον κύκλο περίοδο. 
τι να πω ακόμα δεν ξέρω η ίδια και το ειχα και παράπονο έλεγα ρε παιδί μου αφού δεν βρίσκουν κάτι γιατί; 
και στο τέλος πέρασα όλα αυτά που πέρασα και είμαι εδώ που είμαι. 
Τι να πω πω Θεος να μας βοηθήσει να τα καταφέρουμε και όσες ταλαιπωρηθήκαμε σύντομα να τα καταφέρουμε όλες να κρατήσουμε στα χέρια μας ένα υγιές μωράκι. 
Εσυ ποσό εβδομάδων έχασες το μωράκι; Μάθατε τον λόγο η ηταν τυχαίο γεγονός; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Pozi είπε:

Όχι δεν έχω πολυκυστικές και όσοι με είδαν γιατί άλλαξα άπειρους γιατρούς για να μάθω τι γίνετε γιατί είναι έτσι ο κύκλος μου; Η απάντηση τους ήταν ότι οι αναλύσεις μου δεν συνάδουν με τον κύκλο περίοδο. 
τι να πω ακόμα δεν ξέρω η ίδια και το ειχα και παράπονο έλεγα ρε παιδί μου αφού δεν βρίσκουν κάτι γιατί; 
και στο τέλος πέρασα όλα αυτά που πέρασα και είμαι εδώ που είμαι. 
Τι να πω πω Θεος να μας βοηθήσει να τα καταφέρουμε και όσες ταλαιπωρηθήκαμε σύντομα να τα καταφέρουμε όλες να κρατήσουμε στα χέρια μας ένα υγιές μωράκι. 
Εσυ ποσό εβδομάδων έχασες το μωράκι; Μάθατε τον λόγο η ηταν τυχαίο γεγονός; 

Εμείς κάναμε διακοπή κύησης στις 21 εβδομάδες λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας. Ήμασταν τυχεροί στην ατυχία μας που το βρήκαμε γιατί οι υπέρηχοι και η αυχενική ήταν αρκετά καλοί. Κάτι την 17η εβδομάδα μας υποψιασε και κάναμε αμνιοπαρακέντηση. 

Το μωράκι θα είχε πολλά  δύσκολα προβλήματα στην ζωή του. 

Τυχαίο γεγονός μας είπαν αφού κάναμε καρυότυπο ζεύγους και ήταν φυσιολογικοί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

24 minutes ago, Mariam23 said:

Εμείς κάναμε διακοπή κύησης στις 21 εβδομάδες λόγω χρωμοσωμικης ανωμαλίας. Ήμασταν τυχεροί στην ατυχία μας που το βρήκαμε γιατί οι υπέρηχοι και η αυχενική ήταν αρκετά καλοί. Κάτι την 17η εβδομάδα μας υποψιασε και κάναμε αμνιοπαρακέντηση. 

Το μωράκι θα είχε πολλά  δύσκολα προβλήματα στην ζωή του. 

Τυχαίο γεγονός μας είπαν αφού κάναμε καρυότυπο ζεύγους και ήταν φυσιολογικοί!

Όποτε θα κανείς τώρα τις ορμονολογικές και ταυτόχρονα θα πάρει αντιβίωση ο σύζυγος και αν είναι όλα οκ και με τα αποτελέσματα σου μετά απλά προχωράτε  για μια νέα προσπάθεια ; 
Εισαι μικρή σε ηλικία όποτε είναι ένα συν για εσένα. Και το άλλο μένεις έγκυος! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Pozi είπε:

Όποτε θα κανείς τώρα τις ορμονολογικές και ταυτόχρονα θα πάρει αντιβίωση ο σύζυγος και αν είναι όλα οκ και με τα αποτελέσματα σου μετά απλά προχωράτε  για μια νέα προσπάθεια ; 
Εισαι μικρή σε ηλικία όποτε είναι ένα συν για εσένα. Και το άλλο μένεις έγκυος! 
 

Ναι ναι κάπως έτσι θα κινηθούμε. Αναμένουμε αποτελέσματα σπερμοδιαγραμματος για να μιλήσουμε με τον ουρολόγο. 

Αγωνίαααα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mariam23 said:

Ναι ναι κάπως έτσι θα κινηθούμε. Αναμένουμε αποτελέσματα σπερμοδιαγραμματος για να μιλήσουμε με τον ουρολόγο. 

Αγωνίαααα!!!!

Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου. 
Θα μπαίνω να διαβάζω τα νέα σου. 
Με το καλο να έχεις όλα τα αποτελέσματα και να πάνε ολα καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...