Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θέλω παιδάκι


katka

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια αχ κάθε μήνα αγχώνομαι μιας που δεν εχω και στάνταρ περίοδο! Αυτόν τον μήνα όμως είμαι πραγματικά μπερδεμένη μιας που δεν είχα ποτέ κάτι παρόμοιο και θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει πάθει κάποια!!! Τελευταία περίοδο 29 Αυγούστου με 2 σεπτεμβρίου.τελευταια επαφή 13 Σεπτεμβρίου ... Μετά από 3 μέρες άρχισα να έχω συμπτώματα περιόδου και λέω έρχεται σιγά σιγά και στις 19 του μήνα είμαι στην δουλειά νιώθω χάλια δεν με κρατάν τα πόδια μου και νιώθω να κατεβαίνει τρέχω στο μπάνιο και βλέπω ένα μικρό πιγμα αίματος πολύ μικρό αυτά τα έχω περίπου στην τρίτη μέρα περιόδου όταν έχω πολυ αίμα τέλος πάντων λέω εντάξει Ποιος ξέρει ήρθε περίοδος.... Αμ δε ..από τις 19 μέχρι και τις 25 να είναι λες και έχω περίοδο να πονάω να λέω τώρα έρχεται τώρα έρχεται... Και δεν ήρθε μετά μου πέρασαν και τα συμπτώματα περιόδου και τώρα έχω μόνο λίγο το στήθος μου τεστ έκανα αρνητικό μήπως είναι νωρίς ? Και αν δεν είμαι έγκυος αυτό το πιγμα είναι φυσιολογικό χωρίς περίοδο? Λέτε να ήταν  ωορρηξία αυτό ?( στην γυναικολο πήγα αρχή του μήνα δεν έχω τίποτα πέρα από πολυκυστικες που περνώ και βιταμίνες και η ορμόνη έχει κατέβει αρκετά είμαι σε καλό δρόμο ) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , vikib είπε:

επειδη λες οτι εχεις πολυ αστατο κυκλο,περιμεμε ως τη δευτερα κ αν δ ερθει κανε χοριακη.επικοινωνησε κ με τον γιατρο σου μετα

Άρα είναι νωρίς για τεστ ? 

πρίν από 6 λεπτά , Katv είπε:

Άρα είναι νωρίς για τεστ ? 

Πολύ άστατος όχι 7μερες το πολύ πάνω κάτω αλλά έχω κάθε μήνα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katv είπε:

Άρα είναι νωρίς για τεστ ? 

Πολύ άστατος όχι 7μερες το πολύ πάνω κάτω αλλά έχω κάθε μήνα 

οριακα νωρις.επειδη δ ξερεις ωορρηξια,υπολογιζεις με την τελευταια επαφη.5-12μερες μετα θα γινει η εμφυτευση αν εγινε συλληψη.το τεστ μπορει να θελει λιγο παραπανω,η χοριακη ειναι πιο σιγουρη

εγω θα αφηνα το σ/κ για σιγουρια,αλλα αυριο αν κανεις χοριακη θα ειναι σιγουρη

μπορει 7μερες να μην ειναι πολυ,αλλα εχει διαφορα αν κανεις ωορρηξια στις 14 η 21 μερες,γι αυτο το ειπα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/9/2022 at 1:59 ΜΜ, vikib είπε:

οριακα νωρις.επειδη δ ξερεις ωορρηξια,υπολογιζεις με την τελευταια επαφη.5-12μερες μετα θα γινει η εμφυτευση αν εγινε συλληψη.το τεστ μπορει να θελει λιγο παραπανω,η χοριακη ειναι πιο σιγουρη

εγω θα αφηνα το σ/κ για σιγουρια,αλλα αυριο αν κανεις χοριακη θα ειναι σιγουρη

μπορει 7μερες να μην ειναι πολυ,αλλα εχει διαφορα αν κανεις ωορρηξια στις 14 η 21 μερες,γι αυτο το ειπα

Τελικά έκανα σήμερα χωριακή.. αρνητική τι να πω δεν ξέρω ότι ναναι ....ξανά δεν ξανά ασχολούμαι πραγματικά 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενε μεχρι τον πιο μεγαλο σου κυκλο

ισως απλα ακομη ναην εχεις ρυθμιστει

απλα εφοσον εχεις κ πολυκυστικες κ προσπαθεις για μωρο κ να φτιαξεις τον κυκλο(αν θυμαμαι καλα),μιλα κ με την γιατρο σου να ξερει σε τι φαση εισαι,αν χρειαζεται καποια αλλαγη κλπ

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, vikib είπε:

περιμενε μεχρι τον πιο μεγαλο σου κυκλο

ισως απλα ακομη ναην εχεις ρυθμιστει

απλα εφοσον εχεις κ πολυκυστικες κ προσπαθεις για μωρο κ να φτιαξεις τον κυκλο(αν θυμαμαι καλα),μιλα κ με την γιατρο σου να ξερει σε τι φαση εισαι,αν χρειαζεται καποια αλλαγη κλπ

Ακόμα δεν μου έχει έρθει !κουράστικα να πηγαίνω... πριν 3ς βδομάδες εκεί ήμουν και έκανα και αιματολογικές και η ορμόνη που πρέπει να κατέβει κατέβηκε 1.5 μονάδα είμαι πολύ καλά άρα ! Από τον άλλο μήνα θα βάλουμε μπροστά κανονικά για μωρό απλά με ενοχλεί πολύ που από τις 31 μέρες του μήνα της 15 το λιγοτεροοο έχω σύμπτωμα περιόδου η ότι είναι με αποτέλεσμα να πονάω και να μην έχω διάθεση για .......  Και κάθε μήνα μου συμβαίνει και κάτι διαφορετικό ! 

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 12:46 ΠΜ, vikib είπε:

περιμενε μεχρι τον πιο μεγαλο σου κυκλο

ισως απλα ακομη ναην εχεις ρυθμιστει

απλα εφοσον εχεις κ πολυκυστικες κ προσπαθεις για μωρο κ να φτιαξεις τον κυκλο(αν θυμαμαι καλα),μιλα κ με την γιατρο σου να ξερει σε τι φαση εισαι,αν χρειαζεται καποια αλλαγη κλπ

Να κάνω μια τελευταία ερώτηση η χορική μου βγήκε 2.0 είναι αρνιτικο ναι αλλά μήπως πήγε να γίνει κάτι και απλά δεν έγινε  ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katv είπε:

Να κάνω μια τελευταία ερώτηση η χορική μου βγήκε 2.0 είναι αρνιτικο ναι αλλά μήπως πήγε να γίνει κάτι και απλά δεν έγινε  ? 

οποτε εχω κανει χοριακη ηταν θετικη

αλλα απο οσο ξερω δ παιζει ρολο αν ειναι 0,01 η 4.δ μπορεις να δεις κτ τετοιο,οτι πηγε να γινει,νομιζω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , vikib είπε:

οποτε εχω κανει χοριακη ηταν θετικη

αλλα απο οσο ξερω δ παιζει ρολο αν ειναι 0,01 η 4.δ μπορεις να δεις κτ τετοιο,οτι πηγε να γινει,νομιζω

Συγνώμη δεν καταλαβα τι θέλεις να πεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Katv είπε:

Να κάνω μια τελευταία ερώτηση η χορική μου βγήκε 2.0 είναι αρνιτικο ναι αλλά μήπως πήγε να γίνει κάτι και απλά δεν έγινε  ? 

Όχι είναι αρνητική. Αυτή η διαφορά στο 1 ή 2 ειναι ένα περιθώριο του μηχανήματος στις τιμές.  Εχει μια απόκλιση το μηχάνημα στις τιμές.  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katv είπε:

Να κάνω μια τελευταία ερώτηση η χορική μου βγήκε 2.0 είναι αρνιτικο ναι αλλά μήπως πήγε να γίνει κάτι και απλά δεν έγινε  ? 

Σαν χοριακη αρνητική είναι αλλά επειδή έχεις πιο μεγάλο κύκλο απ' ότι κατάλαβα την Δευτέρα που έκανες μπορεί να ήταν ακόμα νωρίς. Αν δεν σου έρθει από βδομάδα ας ξανα κάνεις.. κ εύχομαι να είσαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , mama16 είπε:

Σαν χοριακη αρνητική είναι αλλά επειδή έχεις πιο μεγάλο κύκλο απ' ότι κατάλαβα την Δευτέρα που έκανες μπορεί να ήταν ακόμα νωρίς. Αν δεν σου έρθει από βδομάδα ας ξανα κάνεις.. κ εύχομαι να είσαι!

Δηλαδή με επαφή 13 Σεπτεμβρίου μπορεί να είναι νωρίς ? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katv είπε:

Συγνώμη δεν καταλαβα τι θέλεις να πεις 

αυτο που ειπε η λινα.οτι δ παιζει ρολο αν ειναι 1 η 4

δ μπορεις απο αρνητικη χοριακη να καταλαβεις αν πηγε να γινει κτ

νομιζω απο τις 13/9 επαφη,ακομη κ αν πουμε οτι το σπερμα εζησε 5 μερες,κ εκανες αργα ωορρηξια 17-18/9,αν εγινε τοτε συλληψη,12μερες μετα θα ειχε γινει εμφυτευση.οποτε 3/10 θεωρω οτι θα ειχε φανει

μπορει οι ορμονες να ειναι καλυτερα αλλα ο κυκλος δ εστρωσε νομιζω.απλα θελει περισσοτερο υπομονη αυτο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...