Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Ανεπάρκεια τραχηλου και παλι...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κορίτσια . Ξέρει καμία που να έχει κάνει περιδεση , ενώ το ραμμα είναι στην θέση του και είναι μια χαρά από κάτω από αυτό , επάνω από το ραμμα ανοιγοκλείνει συνέχεια ; Ενώ δεν πιέζει ακόμα το μωρό απλά από μόνο του . Έχει τύχει σε καμία ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Lababies είπε:

Καλησπερα κορίτσια . Ξέρει καμία που να έχει κάνει περιδεση , ενώ το ραμμα είναι στην θέση του και είναι μια χαρά από κάτω από αυτό , επάνω από το ραμμα ανοιγοκλείνει συνέχεια ; Ενώ δεν πιέζει ακόμα το μωρό απλά από μόνο του . Έχει τύχει σε καμία ; 

Αυτό στο περιέγραψε ο γιατρός στον υπέρηχο!Κι αν ναι ,τι εξήγηση έδωσε; Εμένα,μετά την περίδεση ο τράχηλος στον υπέρηχο είναι εντελώς κλειστός.

Link to comment
Share on other sites

@Marla@  Μου το περιέγραψε ο γιατρός . Μετά το ραμμα είναι 24mm. Σταθερός από την περιδεση απλά μέσα από το ραμμα εκεί που βρίσκεται το έμβρυο είναι λεπτός και ανοιγοκλείνει . Τι να σου πω @Marla@

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Lababies είπε:

@Marla@  Μου το περιέγραψε ο γιατρός . Μετά το ραμμα είναι 24mm. Σταθερός από την περιδεση απλά μέσα από το ραμμα εκεί που βρίσκεται το έμβρυο είναι λεπτός και ανοιγοκλείνει . Τι να σου πω @Marla@

 

πρίν από 26 λεπτά , Lababies είπε:

@Marla@  Μου το περιέγραψε ο γιατρός . Μετά το ραμμα είναι 24mm. Σταθερός από την περιδεση απλά μέσα από το ραμμα εκεί που βρίσκεται το έμβρυο είναι λεπτός και ανοιγοκλείνει . Τι να σου πω @Marla@

Αφού είναι κλειστός γιατί φοβάσαι;Νομίζω άδικα αγχώνεσαι.Ποιος είναι ο γιατρός σου; Αντιβίωση πήρα μόνο όταν έκανα την περίδεση κι ούτε καλλιέργειες ούρων κάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Lababies είπε:

@Marla@ είναι κλειστός μεν αλλά λεπτός ελαστικός . Φοβάμαι δεν ξέρω .. είμαι στο κρεβάτι κιόλας τα σκέφτομαι πολύ όλα . 

Να μην φοβάσαι.Ολα θα πάνε καλά.Νην κάθεσαι και διαβάζεις τι έπαθε η μία και η άλλη.Η περίδεση είναι πλέον ρουτίνα.Με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και εσένα να σου πάνε ολα καλά . Ισχύει αυτό κάνω από την ημέρα που έκανα περιδεση . Έχω και έναν γιατρό που μια δίνει ελπίδες μια δεν δίνει . Ας πούμε στην αρχή έλεγε θα φτάσουμε μέχρι 28 εβδομάδες τώρα που είμαι 23 σχεδόν λέει μια 32 μια 36. Γιατί λέει αναλόγως ο οργανισμός τι θα κάνει . @Marla@

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Lababies είπε:

Σε ευχαριστώ και εσένα να σου πάνε ολα καλά . Ισχύει αυτό κάνω από την ημέρα που έκανα περιδεση . Έχω και έναν γιατρό που μια δίνει ελπίδες μια δεν δίνει . Ας πούμε στην αρχή έλεγε θα φτάσουμε μέχρι 28 εβδομάδες τώρα που είμαι 23 σχεδόν λέει μια 32 μια 36. Γιατί λέει αναλόγως ο οργανισμός τι θα κάνει . @Marla@

Μην αγχώνεσαι κοριτσι απτην στιγμή που το πρόλαβες κ έκανες περιδεση δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις τίποτα.  Κατσε στο κρεβατάκι σου πρόσεχε με την υγιεινή κανε συχνά εξετασεις για μικρόβια κ επέμενε σε αυτο . Το πρόβλημα με τον τράχηλο ειναι όταν δεν το προλαβαίνεις απτην στιγμή που έκανες περιδεση κ το παρακολουθείς δεν γίνετε τιποτα ειναι υπό έλεγχο.  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2022 at 2:57 ΜΜ, eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!
Δυστυχως κ εγω εχασα ενα εμβρυο πριν 2 βδομαδες στη 19η βδομαδα.. Δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομη να πω την αληθεια..
Εμεις ημασταν κ απο εξωσωματικη, οποτε τωρα ειμαστε ξανα στο μηδεν. 
Οι συσπασεις ξεκινησαν πολυ ελαφρια τη 17η βδ. αλλα με ξαπλα περασαν αμεσως. Τη τελευταια βδομαδα ομως ηρθε μια δυνατη με πονο. πηγα νοσοκομειο αλλα ο γιατρος εκει δεν εξετασε τον τραχηλο. 2 μερες μετα ειχα υγρα πολλα. Νομιζαν οτι ειχαν σπασει τα νερα αλλα απλα ο τραχηλος ειχε ανοιξει τελειως κ γι αυτο ο κολπος ηταν υγρος.. Το εμβρυο ζουσε μεχρι τελευταια στιγμη αλλα ειχε κατεβει πολυ χαμηλα για να γινει περιδεση..
Καποιες κολπικες εξετασεις που εκαναν εκεινη την ωρα βγηκαν καθαρες κ τωρα περιμενουμε τη βιοψια..

Μπορει καποια απο τις κοπελες που εχουν μοιραστει εδω την εμπειρια τους να μου συστησει το γιατρο της που τα καταφερε;; (μενω Αθηνα)
@Lilak90 @Pepi88 @demifilol @Polly1 @Paris.33  
 

Κορίτσι μου γλυκο λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας, δυστυχώς είναι δύσκολες στιγμές και δεν νομίζω ότι μπορούν πολλοί να καταλάβουν τον πονο που βιώνεις.. Μακάρι να ήμουν Αθήνα να ειχα να σου προτείνω γιατρο.. Πάρε το χρόνο σου και μετά ψάξε καλα κάποιον αξιόπιστο. Νομίζω εκείνη η περίοδος ήταν η χειρότερη στη ζωή μου, σιγα σιγα μαλακώνει ο πόνος, δεν φεύγει απλά γίνεται πιο ήπιος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/11/2022 at 9:24 ΠΜ, Pepi88 είπε:

Όχι δεν είσαι του γιατρού απλά επειδή πλέον συμβαίνει πολύ συχνά φοβάσαι λογικό είναι .εγώ που πάω για δεύτερο τώρα να δεις άγχος ...έχω θετικό τεστ και σήμερα πάω για χοριακη..αν και μάλλον δεν πάει πολύ καλά γιατί τα τεστ δεν σκουραίνουν..άντε να δούμε ..και τον προηγούμενο μήνα είχα θετικό και κατέληξε βιοχημική ..

 

On 25/11/2022 at 7:07 ΠΜ, Elle12 είπε:

Γιατι ειμαι του γιατρου...

Οχι δεν εχω συσπασεις.. αρα το βγαζω απο το μυαλο μου τουλαχιστον για τωρσ.. σας ευχαριστω πολυ.. και ευχομαι το καλυτερο για ολες ❤️

Καλα κάνεις και τον πρήζεις τον γιατρό! Πολλοί δεν τον ελέγχουν στην αυχενική και μετα είναι αργά. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει και πολλοί γιατροί δεν ενημερώνονται.  Γενικά η βιβλιογραφία λέει πως η ανεπάρκεια τραχήλου δεν είναι τόσο συνήθης, κάτι που δυστυχώς έχει πια ανατραπεί. Όλα θα πάνε καλά και για τις δυο σας,γιατί απλά είστε ενημερες.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

 

Καλα κάνεις και τον πρήζεις τον γιατρό! Πολλοί δεν τον ελέγχουν στην αυχενική και μετα είναι αργά. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει και πολλοί γιατροί δεν ενημερώνονται.  Γενικά η βιβλιογραφία λέει πως η ανεπάρκεια τραχήλου δεν είναι τόσο συνήθης, κάτι που δυστυχώς έχει πια ανατραπεί. Όλα θα πάνε καλά και για τις δυο σας,γιατί απλά είστε ενημερες.

@Polly1 και την πρώτη φορά που ήμουν έγκυος εσύ μου είχες απαντήσει σε κάτι απορίες με τα τεστ ...και τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο..πως περνάει ο καιρός !!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

@Polly1 και την πρώτη φορά που ήμουν έγκυος εσύ μου είχες απαντήσει σε κάτι απορίες με τα τεστ ...και τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο..πως περνάει ο καιρός !!

Ωωω,αληθεια;; Με το καλό και το 2ο λοιπόν!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2022 at 10:01 ΜΜ, Paris.33 είπε:

Κορίτσι μου γλυκο λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας, δυστυχώς είναι δύσκολες στιγμές και δεν νομίζω ότι μπορούν πολλοί να καταλάβουν τον πονο που βιώνεις.. Μακάρι να ήμουν Αθήνα να ειχα να σου προτείνω γιατρο.. Πάρε το χρόνο σου και μετά ψάξε καλα κάποιον αξιόπιστο. Νομίζω εκείνη η περίοδος ήταν η χειρότερη στη ζωή μου, σιγα σιγα μαλακώνει ο πόνος, δεν φεύγει απλά γίνεται πιο ήπιος 

Σε ευχαριστω πολυ! Κι εγω δε νομιζω οτι ξεχνιεται ποτε κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...