Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Καλησπερα κ με το καλό!

Σε ποια βδομάδα εισαι κ σου έκανε κολπικη εξέταση.  Δεν εχω εμπειρια, ειμαι στην 21η βδομάδα κ γενικα ψάχνομαι παρα πολυ κυριως λογω φοβου. Εχω διαβασει πως αυτη η εξεταση ειναι απαραίτητη εφοσον ξεκινησει ο τοκετος. Νωριτερα μπορει να τον προκαλεσει. Να ξερεις παντως πως μπορεις να πεις οχι.

Ευχαριστω, επίσης! Το συζήτησα αρκετά και με τη μαία και μου είπαν πως προκαλεί τοκετό μόνο αν το θέλεις και το κάνεις με συγκεκριμένο τρόπο. Τώρα απλά θέλουν να τσεκάρουν τον τράχηλο και σε καμία περίπτωση δεν θέλουν να προκαλέσουν τοκετό νωρίς. Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι ότι πονεσα πολύ και με έχει πιάσει φοβία και για τη γέννα καθώς μου είπαν ότι και κατά τη διάρκεια θα το κάνουν συχνά. 

3 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Γεια σας κορίτσια, μόλις γυρισαμε απ τον γιατρό.. 34κ5 σήμερα κ η μικρή είναι 2.500 κιλά.. Κάναμε καρδιοτοκογραφο ( κοιμόταν σε Ολη την εξέταση) καθώς κ λήψη κολπικου υγρού για εξετάσεις... Ηθελα ν ρωτησω έχει καμια αλλη πρισμενα πόδια; εμένα είναι λίγο, θα κάνω  εξετάσεις (αίμα κ ούρα)  για προεκλαμψία την παρασκευη,ο γιατρός λέει πως δεν θα είναι κάτι αλλά λίγο τρομαξα.. 

Εγώ είμαι στην 37η και μέχρι τώρα δεν πριστηκα καθόλου, αλλά υπήρχε ήδη φόβος για προεκλαμψία οπότε έπαιρνα σαλοσπιρ και απέφευγα το αλάτι.  Νομίζω όμως ότι προληπτικά στο κάνει, είσαι σχεδόν στο μήνα σου, το ότι πριστηκες λίγο δεν σημαίνει απαραίτητα κατι ανησυχητικό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια κ απ μένα ! 33+6σήμερα … ο γιατρός μου είπε να έχω έτοιμη βαλίτσα γιατί μπορεί να σπάσουν τ νερά ανά πάσα στιγμή! Αν όχι , στις 14 Ιουλίου τ παίρνουμε μ καισαρική! ζυγίζουν 2250 κ 2000 κιλά ! Καλά είναι… τράχηλος 2.4… εσάς ποσό ήταν ;;;

@LeneL συγχαρητήρια !!!!! Κρατάς στα χέρια σου τα πολυτιμότερα δωρα!!!! 💜💙 Τι καλά που δν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα! Καταφέρνεις ν τα θηλάζεις; 
 

Επισης ποιες ενέσεις έκανες για τα πνευμονια;;; Υπάρχει μήπως κ άλλη κοπέλα που έκανε;; Κ αν ναι , ποιες; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Γεια σας κορίτσια κ απ μένα ! 33+6σήμερα … ο γιατρός μου είπε να έχω έτοιμη βαλίτσα γιατί μπορεί να σπάσουν τ νερά ανά πάσα στιγμή! Αν όχι , στις 14 Ιουλίου τ παίρνουμε μ καισαρική! ζυγίζουν 2250 κ 2000 κιλά ! Καλά είναι… τράχηλος 2.4… εσάς ποσό ήταν ;;;

@LeneL συγχαρητήρια !!!!! Κρατάς στα χέρια σου τα πολυτιμότερα δωρα!!!! 💜💙 Τι καλά που δν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα! Καταφέρνεις ν τα θηλάζεις; 
 

Επισης ποιες ενέσεις έκανες για τα πνευμονια;;; Υπάρχει μήπως κ άλλη κοπέλα που έκανε;; Κ αν ναι , ποιες; 

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

@LeneLμου συγχαρητήρια για τα θαυματακια σου να είναι γερά κ τυχερά σου εύχομαι!!!

Τα δικά μου νέα κορίτσια με την φαγούρα είναι ότι τελικά είναι χολοσταση κύησης μετά από πολλές εξετάσεις κ ταλαιπωρία..έχω μια εβδομάδα να κοιμηθώ λόγω της ασταμάτητης βραδυνης φαγούρας...χθες ξεκίνησα θεραπεία γτ έπρεπε να σιγουρέψουμε ότι είναι αυτό κ μέσα σε όλα έπαθα ξανά κ ουρολοίμωξη...μαρτύριο

Τώρα θα κάνω 2 non stress την εβδομάδα κ κα θε εβδομάδα εξετάσεις..αν ανέβουν πολύ τα χολικα οξέα θα κάνουμε εισαγωγή κ θα το τραβήξουμε όσο πάει..είμαι 34.3 τώρα εύχομαι όλα να πάνε καλά .

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Ευχαριστω, επίσης! Το συζήτησα αρκετά και με τη μαία και μου είπαν πως προκαλεί τοκετό μόνο αν το θέλεις και το κάνεις με συγκεκριμένο τρόπο. Τώρα απλά θέλουν να τσεκάρουν τον τράχηλο και σε καμία περίπτωση δεν θέλουν να προκαλέσουν τοκετό νωρίς. Δεν ξέρω, η αλήθεια είναι ότι πονεσα πολύ και με έχει πιάσει φοβία και για τη γέννα καθώς μου είπαν ότι και κατά τη διάρκεια θα το κάνουν συχνά. 

Εγώ είμαι στην 37η και μέχρι τώρα δεν πριστηκα καθόλου, αλλά υπήρχε ήδη φόβος για προεκλαμψία οπότε έπαιρνα σαλοσπιρ και απέφευγα το αλάτι.  Νομίζω όμως ότι προληπτικά στο κάνει, είσαι σχεδόν στο μήνα σου, το ότι πριστηκες λίγο δεν σημαίνει απαραίτητα κατι ανησυχητικό 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση. Συγνωμη αν σε τρομαξα, δεν το ηθελα! Κι εγω να ξερεις ψαχνομαι παρα πολυ κ ειδικα μεσα απο εμπειριες. Κ παλι απο οσα εχω διαβασει ακομα κ κατα την διαρκεια του τοκετου δεν έχουν δικαιωμα να σου κανουν συνέχεια αυτή την εξεταση. Πραγματικα δεβ ξέρω.  Επειδη επεσα θυμα περιγεννητικης βιας στην πρωτη μου αποξεση έχω θυμωσει παρα πολυ κ δεν θελω να μου συμβει παλι.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Πόσο χαίρομαι για εσάς, που είστε καλά!!!! Να σας ζήσουν τα γλυκούλια!!!!❤️ ❤️

Δεν φαντάζεσαι τί δύναμη μου δίνεις!!! Για την 35η εννοώ..

 

Όλα θα πάνε καλά! Να μην ανησυχείς για τίποτα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 19/6/2023 at 11:01 ΜΜ, chara14 είπε:

Περιμένοντας νέα από @LeneL ,πήγα σήμερα στον γιατρό. Την Τρίτη πάω για nst,θα κάνω άλλη μια δόση κορτιζόνης,το εμβόλιο για τον κοκκύτη και 30 Ιουνίου, 35η ακριβώς, έρχεται!!

Με το καλό!!!Να εχεις μια καλή εμπειρία γέννας και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!

23 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Γέννησα τη Δευτέρα, ήμασταν ακριβώς 35 εβδομάδα! Τα μωρά είναι δίπλα μου από το πρώτο βράδυ.. ειλικρινά δεν υπάρχουν λόγια, έχουμε χαζέψει εντελώς..

Τα μωρά κατευθασαν τη Δευτέρα στις 9.31 ο μεγάλος αδελφός και στις 9,32 η μικρούλα. 4.450 κιλά, συνολικά, απόλυτης ευτυχίας!!!!! Διδυμακια στη ζωη, διδυμακια και στο ζώδιο τελικά και ήδη έχουν κάνει τις καρδιές μας κομπολόι στα μικρά τους χεράκια. Και στα δικά σας κορίτσια, με έναν πόνο και με πολλη τύχη!

Να τα χαίρεστε τα μωρουλινια σας!!!Τέλειο το ζώδιο του Διδύμου είμαι κ εγώ!!!Χάχα χάχα.Ευχομαι υγεια κ μόνο ευτυχισμένες στιγμες με τα παιδάκια σας ,καλή ανατροφή!

 

On 21/6/2023 at 8:51 ΠΜ, Geogi είπε:

Εμεις έχουμε πητ μέχρι 17 Ιουλίου, είμαι στην 37η εβδομάδα και γενικά ο γιατρός μου αν δεν συντρέχει λόγος σοβαρός, σε αφήνει μέχρι το τέλος, ακόμα και 41η. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

Εμεις έχουμε πητ μέχρι 17 Ιουλίου, είμαι στην 37η εβδομάδα και γενικά ο γιατρός μου αν δεν συντρέχει λόγος σοβαρός, σε αφήνει μέχρι το τέλος, ακόμα και 41η. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

Κολπική εξέταση τι εννοείς???Με το χέρι που λένε κάποιες ότι σου κάνουν?εγώ κλείνω τις 38 κ δεν μου έκανε κάτι. Τι τσεκάρουν σου είπε???

4 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

@LeneLμου συγχαρητήρια για τα θαυματακια σου να είναι γερά κ τυχερά σου εύχομαι!!!

Τα δικά μου νέα κορίτσια με την φαγούρα είναι ότι τελικά είναι χολοσταση κύησης μετά από πολλές εξετάσεις κ ταλαιπωρία..έχω μια εβδομάδα να κοιμηθώ λόγω της ασταμάτητης βραδυνης φαγούρας...χθες ξεκίνησα θεραπεία γτ έπρεπε να σιγουρέψουμε ότι είναι αυτό κ μέσα σε όλα έπαθα ξανά κ ουρολοίμωξη...μαρτύριο

Τώρα θα κάνω 2 non stress την εβδομάδα κ κα θε εβδομάδα εξετάσεις..αν ανέβουν πολύ τα χολικα οξέα θα κάνουμε εισαγωγή κ θα το τραβήξουμε όσο πάει..είμαι 34.3 τώρα εύχομαι όλα να πάνε καλά .

Αφού ξεκίνησες θεραπεία θα βοηθήσει τι στο καλό!!εύχομαι να μπεις στον μήνα σου για ν μην αγχώνεσαι τόσο για το μωράκι σου κ πρόωρο τοκετό,αλλά πιστεύω μια χαρά θα τα πας με θεραπεία τώρα.Εχεις κ μεγάλο μωράκι αν θυμάμαι καλά οπότε μην αγχώνεσαι γενικά, όλα καλά θα πάνε!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Maria Ad είπε:

Με το καλό!!!Να εχεις μια καλή εμπειρία γέννας και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!

Να τα χαίρεστε τα μωρουλινια σας!!!Τέλειο το ζώδιο του Διδύμου είμαι κ εγώ!!!Χάχα χάχα.Ευχομαι υγεια κ μόνο ευτυχισμένες στιγμες με τα παιδάκια σας ,καλή ανατροφή!

 

Κολπική εξέταση τι εννοείς???Με το χέρι που λένε κάποιες ότι σου κάνουν?εγώ κλείνω τις 38 κ δεν μου έκανε κάτι. Τι τσεκάρουν σου είπε???

Αφού ξεκίνησες θεραπεία θα βοηθήσει τι στο καλό!!εύχομαι να μπεις στον μήνα σου για ν μην αγχώνεσαι τόσο για το μωράκι σου κ πρόωρο τοκετό,αλλά πιστεύω μια χαρά θα τα πας με θεραπεία τώρα.Εχεις κ μεγάλο μωράκι αν θυμάμαι καλά οπότε μην αγχώνεσαι γενικά, όλα καλά θα πάνε!

Αγαπάμε διδυμακια λοιπόν! Εμείς τα έχουμε όλα εις διπλούν. Δίδυμα διδυμακια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Με το καλό!!!Να εχεις μια καλή εμπειρία γέννας και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!

Να τα χαίρεστε τα μωρουλινια σας!!!Τέλειο το ζώδιο του Διδύμου είμαι κ εγώ!!!Χάχα χάχα.Ευχομαι υγεια κ μόνο ευτυχισμένες στιγμες με τα παιδάκια σας ,καλή ανατροφή!

 

Κολπική εξέταση τι εννοείς???Με το χέρι που λένε κάποιες ότι σου κάνουν?εγώ κλείνω τις 38 κ δεν μου έκανε κάτι. Τι τσεκάρουν σου είπε???

Αφού ξεκίνησες θεραπεία θα βοηθήσει τι στο καλό!!εύχομαι να μπεις στον μήνα σου για ν μην αγχώνεσαι τόσο για το μωράκι σου κ πρόωρο τοκετό,αλλά πιστεύω μια χαρά θα τα πας με θεραπεία τώρα.Εχεις κ μεγάλο μωράκι αν θυμάμαι καλά οπότε μην αγχώνεσαι γενικά, όλα καλά θα πάνε!

Αχ αυτό σκέφτομαι κ εγώ να περάσει άλλη μια εβδομάδα να είμαι πιο ήσυχη..ναι ευτυχώς η μπέμπα είναι μεγάλη ευχαριστώ πολύ Μαρία μου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

@LeneL κορίτσι μου συγχαρητήρια , να σας ζήσουν τα μωράκια και κάθε ευτυχία μέσα από την καρδιά μου..

Και σε όσα κορίτσια γεννήσανε εύχομαι τα καλύτερα…
 

@minnie26 διάβασα για την αγωνία που περάσατε και εύχομαι να είναι όλα περαστικά και να έρθουν με το καλό και να τα ξεπεράσετε κορίτσι μου όλα τα δύσκολα..

Εμεις είμαστε 35 εβδομάδα , έχουμε ημερομηνία στις 14/7 με καισαρική δηλαδή 38 εβδομάδα..Επίσης για ενέσεις κορτιζόνης εδώ μου είπαν ότι κάνουν μόνο αν έχουν κάποια ένδειξη για προωροτητα και αυτό μέχρι την 34 εβδομάδα..Μετά δεν κάνουν..

Το αγοράκι μας ειναι γύρω στα 2450 και το κοριτσάκι 2000 κιλά…Εύχομαι να πάνε σε όλες μας καλά και να τα καταφέρουμε  

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

Σε ευχαριστώ για την απαντηση. Συγνωμη αν σε τρομαξα, δεν το ηθελα! Κι εγω να ξερεις ψαχνομαι παρα πολυ κ ειδικα μεσα απο εμπειριες. Κ παλι απο οσα εχω διαβασει ακομα κ κατα την διαρκεια του τοκετου δεν έχουν δικαιωμα να σου κανουν συνέχεια αυτή την εξεταση. Πραγματικα δεβ ξέρω.  Επειδη επεσα θυμα περιγεννητικης βιας στην πρωτη μου αποξεση έχω θυμωσει παρα πολυ κ δεν θελω να μου συμβει παλι.

Όχι όχι δεν με τρόμαξες! Είχα διαβάσει αρκετά γιαυτό άλλωστε, αλλά προτίμησα να τον εμπιστευτώ. Βέβαια, επειδή τις 2, 3 πρώτες φορές που πήγε να το κάνει, πονούσα πολύ και αντιδρούσα κάπως, ήταν κάπως αυστηρός μαζί μου ενώ δεν το συνηθίζει. Πιο πολύ αυτό με πείραξε πάρα ο πόνος. 

Δεν ξέρω κορίτσια, στη φάση που είμαι δεν εχω ούτε τη δύναμη ούτε τη διάθεση να πάω κόντρα σε αυτό το σύστημα και στον γιατρο μου. 

@Maria Ad την διαστολή μου είπε ότι βλέπουν. Εγώ δεν είχα καθόλου πάντως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Tintin είμαι κ εγώ με πρησμένα πόδια , έκανα κάθε μήνα εξετάσεις ουρα κ αίμα για προεκλαμψία , μετράω κάθε μέρα πίεση τ πρωί… δεν είναι απαραίτητα σημασία προκλαμψιας αυτό ! Συμβαίνει λόγω της κατακράτησης … όλα καλά , να μην ανησυχείς! 
 

@LeneL έχεις καταφέρει να θηλάσεις ; Πως είναι τ πράγματα ; Κ επίσης τι ενέσεις κορτιζόνης είχες κάνει ;;; 
 

@Ninarelita εμένα μ σταμάτησε η φαγούρα ευτυχώς … μην ανησυχείς , όλα θα πάνε καλά ! Κάνε ότι χρειάζεται .. σχεδόν φτάσαμε στο τέλος !!! 
 

@Toxotaki είμαστε σε καλό δρόμο αν κ ακόμη περιμένουμε τ αποτελέσματα μιας εξέτασης …τότε θ γνωρίζουμε κ περισσότερα ! Επίσης μου έδωσε ημερομηνία τοκετού 14.7 , 37εβδ θ είμαι τότε εκτός κ αν μου σπάσουν τ νερά! Είμαστε μια εβδομάδα ακριβώς διαφορά … εγώ σήμερα τελειώνω με τις ενέσεις δεύτερη μέρα κ έκανα ντεξατον.. ο τράχηλος σου ποσό είναι;;; Μ αγχώνει αυτό τ κομμάτι !

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

@Tintin είμαι κ εγώ με πρησμένα πόδια , έκανα κάθε μήνα εξετάσεις ουρα κ αίμα για προεκλαμψία , μετράω κάθε μέρα πίεση τ πρωί… δεν είναι απαραίτητα σημασία προκλαμψιας αυτό ! Συμβαίνει λόγω της κατακράτησης … όλα καλά , να μην ανησυχείς! 
 

@LeneL έχεις καταφέρει να θηλάσεις ; Πως είναι τ πράγματα ; Κ επίσης τι ενέσεις κορτιζόνης είχες κάνει ;;; 
 

@Ninarelita εμένα μ σταμάτησε η φαγούρα ευτυχώς … μην ανησυχείς , όλα θα πάνε καλά ! Κάνε ότι χρειάζεται .. σχεδόν φτάσαμε στο τέλος !!! 
 

@Toxotaki είμαστε σε καλό δρόμο αν κ ακόμη περιμένουμε τ αποτελέσματα μιας εξέτασης …τότε θ γνωρίζουμε κ περισσότερα ! Επίσης μου έδωσε ημερομηνία τοκετού 14.7 , 37εβδ θ είμαι τότε εκτός κ αν μου σπάσουν τ νερά! Είμαστε μια εβδομάδα ακριβώς διαφορά … εγώ σήμερα τελειώνω με τις ενέσεις δεύτερη μέρα κ έκανα ντεξατον.. ο τράχηλος σου ποσό είναι;;; Μ αγχώνει αυτό τ κομμάτι !

Καλημέρα! Επειδή τα μωρά βγήκαν λίγο μικρούλια λόγω εβδομάδας, οι γιατροί προτείναν να γίνειε μεικτή διατροφή ( και θηλασμός και μπουκάλι) γιατί δεν υπήρχε περιθώριο να χάσουν καθόλου βάρος και ο θηλασμός θέλει ένα διάστημα για να εδραιωθεί. Σε γενικές γραμμές τα καταφέρνουν, θηλάζουν, εγώ βγάζω και με το θηλαστρο για να ενεργοποιηθεί ο μαστός. Καλομαθαν όμως με το μπουκάλι, είναι και λαίμαργα τα παιδάκια μου και για την ώρα μας ζοριζει λίγο ο θηλασμός..

Είχα κάνει δύο δόσεις κορτιζόνη, αλλά δε θυμάμαι ποιες ενέσεις καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Καλημέρα! Επειδή τα μωρά βγήκαν λίγο μικρούλια λόγω εβδομάδας, οι γιατροί προτείναν να γίνειε μεικτή διατροφή ( και θηλασμός και μπουκάλι) γιατί δεν υπήρχε περιθώριο να χάσουν καθόλου βάρος και ο θηλασμός θέλει ένα διάστημα για να εδραιωθεί. Σε γενικές γραμμές τα καταφέρνουν, θηλάζουν, εγώ βγάζω και με το θηλαστρο για να ενεργοποιηθεί ο μαστός. Καλομαθαν όμως με το μπουκάλι, είναι και λαίμαργα τα παιδάκια μου και για την ώρα μας ζοριζει λίγο ο θηλασμός..

Είχα κάνει δύο δόσεις κορτιζόνη, αλλά δε θυμάμαι ποιες ενέσεις καθόλου..

Καλημέρα ! Κατάλαβα , δεν πειράζει όλα καλά ! Τι έγινε στη γεννα ; Με το που γεννήθηκαν στα έριξαν στην αγκαλιά; Φαντάζομαι καισαρική μ επισκληρίδειο… πως είναι να κρατάς δυο ζωούλες στα χέρια σου ταυτόχρονα ; 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Όχι όχι δεν με τρόμαξες! Είχα διαβάσει αρκετά γιαυτό άλλωστε, αλλά προτίμησα να τον εμπιστευτώ. Βέβαια, επειδή τις 2, 3 πρώτες φορές που πήγε να το κάνει, πονούσα πολύ και αντιδρούσα κάπως, ήταν κάπως αυστηρός μαζί μου ενώ δεν το συνηθίζει. Πιο πολύ αυτό με πείραξε πάρα ο πόνος. 

Δεν ξέρω κορίτσια, στη φάση που είμαι δεν εχω ούτε τη δύναμη ούτε τη διάθεση να πάω κόντρα σε αυτό το σύστημα και στον γιατρο μου. 

@Maria Ad την διαστολή μου είπε ότι βλέπουν. Εγώ δεν είχα καθόλου πάντως. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση. Σου εύχομαι να πανε ολα τελεια!

Σε καταλαβαινω πολυ σε αυτο που λες, οτι δεν εχεις την δύναμη να πας κοντρα... ετσι ενιωθα κι εγω στην πρωτη απώλεια.  Αργησα αλλα όταν συνειδητοποιησα ποσα πραγματα δεχτηκα περασα ενα μεγαλο διαστημα θυμού!. Ορκίστηκα στον εαυτο μου να μην το επιτρεψω πάλι. 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατι μερικοι γιατροι συνεχίζουν κ κανουν καταχρηση αυτης της εξετασης; Ειναι ανηθικο κ τραυματικο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση. Σου εύχομαι να πανε ολα τελεια!

Σε καταλαβαινω πολυ σε αυτο που λες, οτι δεν εχεις την δύναμη να πας κοντρα... ετσι ενιωθα κι εγω στην πρωτη απώλεια.  Αργησα αλλα όταν συνειδητοποιησα ποσα πραγματα δεχτηκα περασα ενα μεγαλο διαστημα θυμού!. Ορκίστηκα στον εαυτο μου να μην το επιτρεψω πάλι. 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατι μερικοι γιατροι συνεχίζουν κ κανουν καταχρηση αυτης της εξετασης; Ειναι ανηθικο κ τραυματικο!

Σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά και κάποια στιγμή να ξεπεράσεις τον πόνο και τον θυμό που ένιωσες. Μη το αφήνεις όμως να σε επηρεάζει σε σημείο που Να Χαλας τις όμορφες στιγμές που ζεις τώρα! Εγώ αυτό δεν θέλω τώρα. Περάσαμε κι εμείς αρκετά για να έρθει αυτό το μικρουλι και δεν θέλω να χαλάσω αυτές τις στιγμές, ούτε να έρθει στον κόσμο σε ένα κλίμα έντασης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...