Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα ...εγώ συνεχίζω με τη χολοσταση κ χθες μου έκανε εισαγωγή η γιατρός για να με παρακολουθεί...το πλάνο είναι την επόμενη Παρασκευή να με βάλει καισαρική..36.5..γτ δεν θέλει να το ρισκάρει να με αφήσει παραπάνω...ελπίζω όλα να πάνε καλά..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Geogi είπε:

Ουυυ εμάς είναι μόνιμη η κατάσταση αυτή στο γιατρό. Με το που πάμε εκεί, τέλος ούτε κουνιέται ούτε τίποτα, γυρνάει και την πλατουλα και τέλος. Να φανταστείς από την β επιπέδου, την προηγούμενη φορά είδαμε λίγο τη φατσουλα της. Όλες μου οι φίλες έχουν πολλές φώτο από υπερήχους, εμείς ζήτημα 3-4 χάχα. 

Εγώ δεν αγχώνομαι γιατί το έχω συνηθίσει πια, συν ότι την υπόλοιπη μέρα είναι πάρα πολύ δραστήρια. 

Σήμερα που Εχουμε ραντεβού θα τρώω καραμέλες για να την γλυκανω..

πρίν από 9 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα ...εγώ συνεχίζω με τη χολοσταση κ χθες μου έκανε εισαγωγή η γιατρός για να με παρακολουθεί...το πλάνο είναι την επόμενη Παρασκευή να με βάλει καισαρική..36.5..γτ δεν θέλει να το ρισκάρει να με αφήσει παραπάνω...ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Με το καλό να ερθει κ το δικό σου το μωρακι..  Γεμιζουμε ζουζουνακια σιγά σιγά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, LeneL είπε:

κι εγώ όμως ήμουν σίγουρη ότι καταλάβαιναν ότι τα χαϊδεύω εγώ και τα έπιανα και τους έδινα και οδηγίες προς το τέλος που να σταθούν για να μην έχω δύσπνοια!

Άψογη σε βρίσκω!!!!!

7 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Στο μεταξύ κι εγώ με τα μικρά το σχολείο σκέφτηκα αλλά για τα πάρτυ τους! Λέω, 19 έχουν γενέθλια, μέχρι τις 15 πηγαίνουν σχολείο, θα μπορούμε να δίνουμε άνετα τις προσκλήσεις στους συμμαθητές για το πάρτι, δε θα τους ψάχνουμε μέσα στο κατακαλοκαιρο!

Χαχα!! Δεν υπάρχουμε!! κοιτάμε μπροστά!

1 ώρα πρίν, Geogi είπε:

Στις ζώνες παρατήρησαμε, πως με το που ακούει τη φωνή του και τη χαϊδεύει, έπεφταν οι παλμοι της αρκετά. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει η είναι στη ρομαντική φαντασία μας χαχα

Να το με τους παλμούς!! Αφού σκέφτηκα πως δεν πείραξα τις ζώνες, τί γίνεται;

1 hour ago, Tintin είπε:

Αχ βρε κορίτσια κοιμάται κ σε σας όταν κάνετε ζώνες; εμείς 2 φορες κάναμε κ τις 2 κοιμότανε κ λίγο ανησύχησα γτ ηταν χαμηλοί παλμοί ... Μετα π πήγαμε για τον υπέρηχο τον κλωτσουσε τόσο τον γιατρό π δεν μπορούσε ν κανει την μέτρηση ο άνθρωπος κ λίγο χαλαρωσα ...

Μάλλον έχουν το προγραμματάκι τους!!! Και μέτρα εδώ με τον υπέρηχο, μέτρα εκεί. Τους βαρέθηκαν και δείχνουν πλάτη!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Από ένα σημείο και μετά μπαίνεις στον αυτόματο.. καλά κι εμείς είναι πολύ αρχή ακόμα, απλά για την ώρα μας βγαίνει το σχέδιο μάχης που έχουμε κάνει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θέλει πολύ βοήθεια και από το μπαμπά και να πιάνουν τα χέρια του. Εγω μόλις είναι να φάνε, λίγο πριν βασικά γιατί αν πεινάει δεν έχει υπομονή για στήθος, παίρνω το ένα μωρό, το θηλάζω και μετά ο μπαμπάς του δίνει μπουκάλι κι εγώ θηλάζω το άλλο. Αντλήσεις κάνω σε άσχετη φάση όταν κοιμούνται.

Από ύπνο εμείς κοιμόμαστε όπου βρούμε για την ώρα. Στο σαλόνι έχουμε τα πορτ μπεμπέ και στο δωμάτιο τα λικνα. Κούνιες δεν έχουμε στήσει ακόμα γιατί θα μετακομίσουμε σύντομα..

Υποθέτω ότι μπορείς να τα έχεις μαζί μέχρι να αρχίσουν να κουνιούνται πολύ και να ενοχλούν το ένα το άλλο 

Και εμείς λέμε για μετακόμιση αλλα μάλλον από την καινούργια χρόνια πρωτα ο Θεός.

Εμεις έχουμε για αρχή μια κούνια αλλα λέω να πάρουμε αργότερα μια ακόμα και όχι από την αρχή. Αν τώρα δυσκολευτούμε τόσο ίσως και να αγοράσουμε και την δεύτερη.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γυρισαμε απο υπέρηχο κ ζώνες..  Η μικρή δεν άφησε το γιατρό να την μετρήσει σήμερα.. Την έπιασε κ λόξυγκας μετα οποτε οι μετρήσεις γίνανε στο περιπου... Στις ζώνες επειδή ήτανε δραστήρια ειχαμε καλες μετρήσεις.. Αν όλα πάνε καλά γύρω στις 19 πάμε για γέννα...

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα ...εγώ συνεχίζω με τη χολοσταση κ χθες μου έκανε εισαγωγή η γιατρός για να με παρακολουθεί...το πλάνο είναι την επόμενη Παρασκευή να με βάλει καισαρική..36.5..γτ δεν θέλει να το ρισκάρει να με αφήσει παραπάνω...ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Όλα θα πάνε καλά! Καλύτερα που σε έκανε εισαγωγή για να είσαι πιο ήρεμη, αφού θα σε παρακολουθούν συνεχώς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Όλα θα πάνε καλά! Καλύτερα που σε έκανε εισαγωγή για να είσαι πιο ήρεμη, αφού θα σε παρακολουθούν συνεχώς 

Κ εγώ αυτό σκέφτομαι..μου κάνουν 2 φορές την ημέρα non stress οπότε την ακούω κ ησυχάζω!!!απλά αυτή η αναμονή στο νοσοκομείο είναι σκότωμα..

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

@LeneL άργησα να απαντήσω αλλά είμαι εδώ! Πολύ σε χαίρομαι με τ διδυμάκια σου ε; Το μυαλό μ είναι συνεχώς σε σένα να δω τ γράφεις ! Χαχα! Εγώ είμαι καλά , δεν έχω θέμα με τον ύπνο..απλά πολλές φορές ξυπνάω μες τη νύχτα για κατούρημα κ μετά δε με ξανά παίρνει! Μόνο αυτό … έχουμε επισκεφτεί κ παιδίατρο για να κάνουμε κάποιες ερωτήσεις που είχαμε κ τώρα περιμένουμε ! Στις 14 αν όλα πάνε καλά γεννάω! Στον καρδιοτοκογραφο που κάνω συνέχεια κουνιούνται… αφού κάθε φορά μου λέει θα τρέχετε κ δε θα φτάνετε με τόσο ζωηρά παιδιά ! Χαχα!

@Tintin να είσαι φαγωμένη πριν πας και να τρως κ κάτι γλυκό ώστε να κουνιέται το ζουζούνι!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ninarelita να είσαι ήσυχη τώρα με την εισαγωγή γιατί σε παρακολουθούν κ θα είσαι ασφαλής !!! Με το καλό !!! 
 

Ποιες μείναμε για να γεννήσουμε Ιούλιο;;; Έχω χάσει τη μπάλα με τόσες γέννες ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

@Ninarelita να είσαι ήσυχη τώρα με την εισαγωγή γιατί σε παρακολουθούν κ θα είσαι ασφαλής !!! Με το καλό !!! 
 

Ποιες μείναμε για να γεννήσουμε Ιούλιο;;; Έχω χάσει τη μπάλα με τόσες γέννες ! 

Η αλήθεια είναι πως ησύχασα γτ ακούω 2φορες την ημέρα την μπέμπα οπότε δεν το έχω στο μυαλό μου..

Πραγματικά στην ομάδα αυτή έγινε μεγάλη ανατροπή...😂😂

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

@LeneL άργησα να απαντήσω αλλά είμαι εδώ! Πολύ σε χαίρομαι με τ διδυμάκια σου ε; Το μυαλό μ είναι συνεχώς σε σένα να δω τ γράφεις ! Χαχα! Εγώ είμαι καλά , δεν έχω θέμα με τον ύπνο..απλά πολλές φορές ξυπνάω μες τη νύχτα για κατούρημα κ μετά δε με ξανά παίρνει! Μόνο αυτό … έχουμε επισκεφτεί κ παιδίατρο για να κάνουμε κάποιες ερωτήσεις που είχαμε κ τώρα περιμένουμε ! Στις 14 αν όλα πάνε καλά γεννάω! Στον καρδιοτοκογραφο που κάνω συνέχεια κουνιούνται… αφού κάθε φορά μου λέει θα τρέχετε κ δε θα φτάνετε με τόσο ζωηρά παιδιά ! Χαχα!

@Tintin να είσαι φαγωμένη πριν πας και να τρως κ κάτι γλυκό ώστε να κουνιέται το ζουζούνι!!!!

Μια χαρά σε βρίσκω! Περνάει και ο καιρός, σύντομα θα τα κρατάς αγκαλιά! Να σου πω κι εμένα ήταν πολύ κινητικά και μου έλεγε τα ίδια ο γιατρός, αλλά για την ώρα είναι πολύ ήσυχα. Βέβαια ίσως φταίει και που είναι τόσο μικρούλια και μεγαλώνοντας να δείξουν αλλά ταλέντα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Μια χαρά σε βρίσκω! Περνάει και ο καιρός, σύντομα θα τα κρατάς αγκαλιά! Να σου πω κι εμένα ήταν πολύ κινητικά και μου έλεγε τα ίδια ο γιατρός, αλλά για την ώρα είναι πολύ ήσυχα. Βέβαια ίσως φταίει και που είναι τόσο μικρούλια και μεγαλώνοντας να δείξουν αλλά ταλέντα!!!!

Ποιος ξέρει ! Θα δείξει! Ότι κ αν ειναι θα ανταπεξέλθουμε ! Απλά άμα ειναι κ λίγο ήρεμα θα είμαστε κ μείς πιο χαλαροί!! 35εβδ ακριβώς σήμερα … σε 2 εβδομάδες τ περιμένω!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

@Ninarelita να είσαι ήσυχη τώρα με την εισαγωγή γιατί σε παρακολουθούν κ θα είσαι ασφαλής !!! Με το καλό !!! 
 

Ποιες μείναμε για να γεννήσουμε Ιούλιο;;; Έχω χάσει τη μπάλα με τόσες γέννες ! 

Εμείς έχουμε την ίδια μέρα στις 14/7 , εγώ αύριο μπαίνω στην 36η εβδομάδα…Σήμερα πήγαμε αλλά δεν καταφέραμε και πάλι στον κρδιοτοκογραφο 😂χτυπάνε παρά πολύ και κινούνται επίσης πολύ…κατά τ´αλλα στα κιλα καλά ειμαστε, ο τράχηλος είναι 30χιλ.Ελπίζω να περιμένουν τα μικρά άλλες δυο εβδομάδες 

Εχω ακριβώς το ίδιο με τα βραδινά ξυπνήματα αλλά ευτυχώς κοιμάμαι πολύ εύκολα ξανά.

On 28/6/2023 at 3:21 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα ...εγώ συνεχίζω με τη χολοσταση κ χθες μου έκανε εισαγωγή η γιατρός για να με παρακολουθεί...το πλάνο είναι την επόμενη Παρασκευή να με βάλει καισαρική..36.5..γτ δεν θέλει να το ρισκάρει να με αφήσει παραπάνω...ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου και πιστεύω χίλιες φορές που σου έκανε εισαγωγή μα είσαι και εσυ ήρεμη απο το να αγχώνεσαι στο σπίτι…Λίγο υπομονή ακόμα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Εμείς έχουμε την ίδια μέρα στις 14/7 , εγώ αύριο μπαίνω στην 36η εβδομάδα…Σήμερα πήγαμε αλλά δεν καταφέραμε και πάλι στον κρδιοτοκογραφο 😂χτυπάνε παρά πολύ και κινούνται επίσης πολύ…κατά τ´αλλα στα κιλα καλά ειμαστε, ο τράχηλος είναι 30χιλ.Ελπίζω να περιμένουν τα μικρά άλλες δυο εβδομάδες 

Εχω ακριβώς το ίδιο με τα βραδινά ξυπνήματα αλλά ευτυχώς κοιμάμαι πολύ εύκολα ξανά.

 

Σωστά !!! Κ εγώ σημερα 35+1! Οποτε κ οι δυο πρώτα ο θεός γεννάμε στις 37 εβδομάδες… τέλεια είναι ο τράχηλος σου !!!!!! Εμένα ήταν 24χιλ κ αγχώθηκα …κ εγώ αυτό ελπίζω , να περιμένουν τμικρακια λίγο ακόμη! 
Τι έχεις ; Αγοράκια - κορίτσια ; Τι βάρος έχουν τ μικρά ζουζούνια ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2023 at 12:18 ΠΜ, Geogi είπε:

Όχι όχι δεν με τρόμαξες! Είχα διαβάσει αρκετά γιαυτό άλλωστε, αλλά προτίμησα να τον εμπιστευτώ. Βέβαια, επειδή τις 2, 3 πρώτες φορές που πήγε να το κάνει, πονούσα πολύ και αντιδρούσα κάπως, ήταν κάπως αυστηρός μαζί μου ενώ δεν το συνηθίζει. Πιο πολύ αυτό με πείραξε πάρα ο πόνος. 

Δεν ξέρω κορίτσια, στη φάση που είμαι δεν εχω ούτε τη δύναμη ούτε τη διάθεση να πάω κόντρα σε αυτό το σύστημα και στον γιατρο μου. 

@Maria Ad την διαστολή μου είπε ότι βλέπουν. Εγώ δεν είχα καθόλου πάντως. 

Εμένα με υπέρηχο με κοίταξε κολπικά προχθές που είμαι στην 39η βδομάδα. Και είπε δεν έχω καθόλου διαστολή...Το μωρό είναι ήδη 3500 κιλά. Και συσπάσεις στον καρδιοτογραφο δεν έχω ακόμα κάτι πιο έντονο...Έχω αγχωθεί πολύ...Εσείς πως τα πάτε???

On 28/6/2023 at 4:21 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα ...εγώ συνεχίζω με τη χολοσταση κ χθες μου έκανε εισαγωγή η γιατρός για να με παρακολουθεί...το πλάνο είναι την επόμενη Παρασκευή να με βάλει καισαρική..36.5..γτ δεν θέλει να το ρισκάρει να με αφήσει παραπάνω...ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Τουλάχιστον είσαι πιο ήρεμη πιστεύω με την συνεχή παρακολούθηση μέσα..Σίγουρα είναι πολύ κουραστική η καθημερινότητα αλλά είναι για λίγο και το καλό σας!!Θα σε έχει πιάσει μεγαλύτερη ανυπομονησία φαντάζομαι τώρα ε??Όλα καλά θα πάνε κορίτσι είμαι σίγουρη!

Επίσης μπορεί να γεννησουμε μαζί! Εγώ έχω Πητ το Σάββατο στις 8/7 αλλά θα ξαναδώ τη γιατρό την Δευτέρα να κλείσουμε ραντεβού για πρόκληση Πέμπτη ή Παρασκευή μάλλον. Και το καλύτερο είναι ότι στο νοσοκομείο έχουν ελλείψεις από αναισθησιολογους κ άμα είμαι τυχερή θα ρθει κάποιος για επισκληριδιο από την αρχή που θέλω.Θα είναι κ κοντά στα 4 κιλά μέχρι τότε η μπέμπα κ εγώ με στενή λεκάνη κ μ έχει πιάσει απελπισία, κλαίω κάθε μέρα απ το φόβο μου....Η γιατρός είπε θα κάνουμε μια προσπάθεια αλλά δεν τα βλέπει εύκολα τα πράγματα απ ότι κτλβα....

On 29/6/2023 at 10:01 ΠΜ, minnie26 είπε:

@Ninarelita να είσαι ήσυχη τώρα με την εισαγωγή γιατί σε παρακολουθούν κ θα είσαι ασφαλής !!! Με το καλό !!! 
 

Ποιες μείναμε για να γεννήσουμε Ιούλιο;;; Έχω χάσει τη μπάλα με τόσες γέννες ! 

Κ εγώ έμεινα!!Είμαστε κάμποσες ακόμα νομίζω!Με το καλό για όλες μας να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας με όσο καλύτερη εμπειρία γίνεται και να είμαστε όλοι υγιείς κ εμείς κ τα μικρούλια μας κορίτσια! ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...