Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 20/6/2023 at 7:07 ΠΜ, chara14 είπε:

Nα 'σαι καλά!! Εσύ για πότε έχετε προγραμματίσει με το καλό;

Εμεις έχουμε πητ μέχρι 17 Ιουλίου, είμαι στην 37η εβδομάδα και γενικά ο γιατρός μου αν δεν συντρέχει λόγος σοβαρός, σε αφήνει μέχρι το τέλος, ακόμα και 41η. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

On 20/6/2023 at 7:07 ΠΜ, chara14 είπε:

Nα 'σαι καλά!! Εσύ για πότε έχετε προγραμματίσει με το καλό;

Εμεις έχουμε πητ μέχρι 17 Ιουλίου, είμαι στην 37η εβδομάδα και γενικά ο γιατρός μου αν δεν συντρέχει λόγος σοβαρός, σε αφήνει μέχρι το τέλος, ακόμα και 41η. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Geogi είπε:

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

On 20/6/2023 at 7:07 ΠΜ, chara14 είπε:

Ας τους έχουμε εμπιστοσύνη, αυτοί ξέρουν. Ο καθένας με το πρόγραμμά του!

Ζώνες; δεν το ξέρω... μάλλον δεν θα το κάνω...δεν προλαβαίνω χιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες 10 μέρες και, είμαι μόνο με διάρροια … συμβαίνει κ σε σας ;;; Σε ότι κ αν φάω … να πω πως είμαι 33+5…

Καλημέρα! Μήπως σε έχει πειράξει το σίδηρο; μερικές φορές αντί για δυσκοιλιοτητα φέρνει διάρροια. Είναι αρκετές οι μέρες που έχεις. 

πρίν από 24 λεπτά , chara14 είπε:

Ας τους έχουμε εμπιστοσύνη, αυτοί ξέρουν. Ο καθένας με το πρόγραμμά του!

Ζώνες; δεν το ξέρω... μάλλον δεν θα το κάνω...δεν προλαβαίνω χιχι

Ναι σίγουρα αυτοί ξέρουν καλύτερα για την κάθε γυναίκα ξεχωριστά! Δεν νομίζω να το κάνεις, γίνεται όταν μπαίνεις στο μήνα σου, σε βάζουν σε κάτι σαν καρδιογραφημα είναι, για να δουν αν κάνεις συσπάσεις και αν το μωρό ζορίζεται.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Geogi είπε:

Καλημέρα! Μήπως σε έχει πειράξει το σίδηρο; μερικές φορές αντί για δυσκοιλιοτητα φέρνει διάρροια. Είναι αρκετές οι μέρες που έχεις. 

Δεν έχω πάρει σίδηρο σε όλη την εγκυμοσύνη… ήμουν πολύ καλά στις τιμές ! Ναι , είναι καμία 10αρια μέρες σίγουρα κ μου φαίνεται περίεργο …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Geogi είπε:

Δεν νομίζω να το κάνεις, γίνεται όταν μπαίνεις στο μήνα σου, σε βάζουν σε κάτι σαν καρδιογραφημα είναι, για να δουν αν κάνεις συσπάσεις και αν το μωρό ζορίζεται.  

Το nst θα κάνω απ' ό,τι είπε. Τώρα αυτό είναι το καρδιοτοκογράφημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, minnie26 είπε:

Δεν έχω πάρει σίδηρο σε όλη την εγκυμοσύνη… ήμουν πολύ καλά στις τιμές ! Ναι , είναι καμία 10αρια μέρες σίγουρα κ μου φαίνεται περίεργο …

Τότε να ρωτήσεις τον γιατρό σου καλύτερα κορίτσι μου, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο και οι μέρες είναι αρκετές για διάρροια. 

πρίν από 23 λεπτά , chara14 είπε:

Το nst θα κάνω απ' ό,τι είπε. Τώρα αυτό είναι το καρδιοτοκογράφημα;

Μπράβο ναι αυτό είναι! Ζώνες το λένε μάλλον  επειδή στα δένουν στην κοιλιά με ζώνη κάπως χάχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες 10 μέρες και, είμαι μόνο με διάρροια … συμβαίνει κ σε σας ;;; Σε ότι κ αν φάω … να πω πως είμαι 33+5…

Ευτυχώς βρήκα κάποια!!!κ εγώ το ίδιο κορίτσι μου μόνο το πρωί όμως σπάνια με πιάνει μέσα στη μέρα κ πριν πάω έχω έντονο πόνο σαν τσούξιμο στο κάτι μέρος της κοιλιάς...δεν το ανέφερα στη γιατρό μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Geogi είπε:

Μπράβο ναι αυτό είναι! Ζώνες το λένε μάλλον  επειδή στα δένουν στην κοιλιά με ζώνη κάπως χάχα 

Θεωρώ πως είμαστε έτοιμες να πιάσουμε δουλειά ως βοηθοί μαίας χαχχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ευτυχώς βρήκα κάποια!!!κ εγώ το ίδιο κορίτσι μου μόνο το πρωί όμως σπάνια με πιάνει μέσα στη μέρα κ πριν πάω έχω έντονο πόνο σαν τσούξιμο στο κάτι μέρος της κοιλιάς...δεν το ανέφερα στη γιατρό μου..

Εγώ πάω καθημερινά τουαλέτα κ κάθε μέρα τ ίδιο θέμα ! Κ πριν πάω μ πιάνει κ μένα ένα πονακι κ καταλαβαίνω ότι είναι γιατί θέλω να πάω τουαλέτα … περίεργο δεν είναι; Βέβαια διάβασα πως είναι φυσιολογικό κ αυτό με τη διάρροια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Εγώ πάω καθημερινά τουαλέτα κ κάθε μέρα τ ίδιο θέμα ! Κ πριν πάω μ πιάνει κ μένα ένα πονακι κ καταλαβαίνω ότι είναι γιατί θέλω να πάω τουαλέτα … περίεργο δεν είναι; Βέβαια διάβασα πως είναι φυσιολογικό κ αυτό με τη διάρροια.

Κ εμένα ακριβώς όπως το περιγράφεις..δεν θεώρησα ότι είναι κάτι σοβαρό για να το αναφέρω στη γιατρό μου πιστεύω ότι είναι συνηθισμένο κ εγώ από ότι διάβασα επειδή πιέζεται πολύ το έντερο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/6/2023 at 11:01 ΜΜ, chara14 είπε:

Περιμένοντας νέα από @LeneL ,πήγα σήμερα στον γιατρό. Την Τρίτη πάω για nst,θα κάνω άλλη μια δόση κορτιζόνης,το εμβόλιο για τον κοκκύτη και 30 Ιουνίου, 35η ακριβώς, έρχεται!!

Γέννησα τη Δευτέρα, ήμασταν ακριβώς 35 εβδομάδα! Τα μωρά είναι δίπλα μου από το πρώτο βράδυ.. ειλικρινά δεν υπάρχουν λόγια, έχουμε χαζέψει εντελώς..

Τα μωρά κατευθασαν τη Δευτέρα στις 9.31 ο μεγάλος αδελφός και στις 9,32 η μικρούλα. 4.450 κιλά, συνολικά, απόλυτης ευτυχίας!!!!! Διδυμακια στη ζωη, διδυμακια και στο ζώδιο τελικά και ήδη έχουν κάνει τις καρδιές μας κομπολόι στα μικρά τους χεράκια. Και στα δικά σας κορίτσια, με έναν πόνο και με πολλη τύχη!

  • Λουλούδια 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , LeneL είπε:

Γέννησα τη Δευτέρα, ήμασταν ακριβώς 35 εβδομάδα! Τα μωρά είναι δίπλα μου από το πρώτο βράδυ.. ειλικρινά δεν υπάρχουν λόγια, έχουμε χαζέψει εντελώς..

Τα μωρά κατευθασαν τη Δευτέρα στις 9.31 ο μεγάλος αδελφός και στις 9,32 η μικρούλα. 4.450 κιλά, συνολικά, απόλυτης ευτυχίας!!!!! Διδυμακια στη ζωη, διδυμακια και στο ζώδιο τελικά και ήδη έχουν κάνει τις καρδιές μας κομπολόι στα μικρά τους χεράκια. Και στα δικά σας κορίτσια, με έναν πόνο και με πολλη τύχη!

Αχ κορίτσι μου πόση χαρά μας δίνεις... (Εμείς ημασταν μαζί στις βδομάδες) να τα χαρείς τα παιδάκια σου,να είναι γερά κ χαμογελαστα παντα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Γέννησα τη Δευτέρα, ήμασταν ακριβώς 35 εβδομάδα! Τα μωρά είναι δίπλα μου από το πρώτο βράδυ.. ειλικρινά δεν υπάρχουν λόγια, έχουμε χαζέψει εντελώς..

Τα μωρά κατευθασαν τη Δευτέρα στις 9.31 ο μεγάλος αδελφός και στις 9,32 η μικρούλα. 4.450 κιλά, συνολικά, απόλυτης ευτυχίας!!!!! Διδυμακια στη ζωη, διδυμακια και στο ζώδιο τελικά και ήδη έχουν κάνει τις καρδιές μας κομπολόι στα μικρά τους χεράκια. Και στα δικά σας κορίτσια, με έναν πόνο και με πολλη τύχη!

Πόσο χαίρομαι για εσάς, που είστε καλά!!!! Να σας ζήσουν τα γλυκούλια!!!!❤️ ❤️

Δεν φαντάζεσαι τί δύναμη μου δίνεις!!! Για την 35η εννοώ..

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Εμεις έχουμε πητ μέχρι 17 Ιουλίου, είμαι στην 37η εβδομάδα και γενικά ο γιατρός μου αν δεν συντρέχει λόγος σοβαρός, σε αφήνει μέχρι το τέλος, ακόμα και 41η. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

Εμεις έχουμε πητ μέχρι 17 Ιουλίου, είμαι στην 37η εβδομάδα και γενικά ο γιατρός μου αν δεν συντρέχει λόγος σοβαρός, σε αφήνει μέχρι το τέλος, ακόμα και 41η. Οπότε έχουμε δρόμο ακόμα. 

Χθες ξεκινήσαμε ζώνες, όλα καλά αλλά μου έκανε αυτή την κολπική εξέταση η οποια με πόνεσε πάρα πολύ... 

Καλησπερα κ με το καλό!

Σε ποια βδομάδα εισαι κ σου έκανε κολπικη εξέταση.  Δεν εχω εμπειρια, ειμαι στην 21η βδομάδα κ γενικα ψάχνομαι παρα πολυ κυριως λογω φοβου. Εχω διαβασει πως αυτη η εξεταση ειναι απαραίτητη εφοσον ξεκινησει ο τοκετος. Νωριτερα μπορει να τον προκαλεσει. Να ξερεις παντως πως μπορεις να πεις οχι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, μόλις γυρισαμε απ τον γιατρό.. 34κ5 σήμερα κ η μικρή είναι 2.500 κιλά.. Κάναμε καρδιοτοκογραφο ( κοιμόταν σε Ολη την εξέταση) καθώς κ λήψη κολπικου υγρού για εξετάσεις... Ηθελα ν ρωτησω έχει καμια αλλη πρισμενα πόδια; εμένα είναι λίγο, θα κάνω  εξετάσεις (αίμα κ ούρα)  για προεκλαμψία την παρασκευη,ο γιατρός λέει πως δεν θα είναι κάτι αλλά λίγο τρομαξα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...