Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας...μάλλον είναι γραφτό όλες να γεννησουμε νωρίτερα από αυτή την ομάδα...

Έχει ακούσει καμία για την χολοσταση κύησης?μου παρουσιάστηκε εδώ κ 2 μέρες τρομερή φαγούρα στις παλάμες κ στα πέλματα..πολύ κουφή κατάσταση κ η γιατρός μου μου είπε ότι είναι χολοσταση κύησης σήμερα πήγα για εξετάσεις κ περιμένω..έχω αγχωθεις πάρα πολύ γτ μου είπε ότι αν είναι πολύ ψηλές οι τιμές πάμε για καισαρική πολυ νωρίτερα..

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου γεια σας...μάλλον είναι γραφτό όλες να γεννησουμε νωρίτερα από αυτή την ομάδα...

Έχει ακούσει καμία για την χολοσταση κύησης?μου παρουσιάστηκε εδώ κ 2 μέρες τρομερή φαγούρα στις παλάμες κ στα πέλματα..πολύ κουφή κατάσταση κ η γιατρός μου μου είπε ότι είναι χολοσταση κύησης σήμερα πήγα για εξετάσεις κ περιμένω..έχω αγχωθεις πάρα πολύ γτ μου είπε ότι αν είναι πολύ ψηλές οι τιμές πάμε για καισαρική πολυ νωρίτερα..

Η κολλητή μου είχε κ της έδωσε διατροφη, γέννησε στις 38 εβδομαδες με προκληση.. Εκανε εξετάσεις αίματος κάθε βδομάδα για να ξέρει πως παει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tintin είπε:

Η κολλητή μου είχε κ της έδωσε διατροφη, γέννησε στις 38 εβδομαδες με προκληση.. Εκανε εξετάσεις αίματος κάθε βδομάδα για να ξέρει πως παει...

Δηλαδή δεν είναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ πολύ..ουφ κ η γιατρός για να μη με αγχώδεις μου είπε θα τα πούμε όταν βγουν τα αποτελέσματα αλλά εγώ όλο το βράδυ googlara κ το έφτασα στα άκρα...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου γεια σας...μάλλον είναι γραφτό όλες να γεννησουμε νωρίτερα από αυτή την ομάδα...

Έχει ακούσει καμία για την χολοσταση κύησης?μου παρουσιάστηκε εδώ κ 2 μέρες τρομερή φαγούρα στις παλάμες κ στα πέλματα..πολύ κουφή κατάσταση κ η γιατρός μου μου είπε ότι είναι χολοσταση κύησης σήμερα πήγα για εξετάσεις κ περιμένω..έχω αγχωθεις πάρα πολύ γτ μου είπε ότι αν είναι πολύ ψηλές οι τιμές πάμε για καισαρική πολυ νωρίτερα..

Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό. Τι να πω βρε κορίτσι μου, το το έχεις τραβήξει σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν λέγεται. Είσαι πολύ δυνατή κι εσύ και η μικρούλα σου κι όπως ξεπεράσατε τα υπόλοιπα, έτσι κι αυτό. Έχεις φτάσει στο τέλος σχεδόν, το μωρό είναι μεγάλο και να χρειαστεί να στο πάρουν λίγο νωρίτερα, όλα καλα θα είναι! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Επέστρεψα ξανά με νέα… και οι γιατροί που επισκεφτήκαμε μας είπαν πως τ θέμα λύνεται με τ αγοράκι μας… συμβαίνει 1 στις 300 γεννήσεις ! Απλά σίγουρα δε θα χρειαστεί ένα χειρουργοί… το ποσα χειρουργεία θα χρειαστεί εξαρτάται απ τ ποσό σοβαρό είναι τ θέμα και αυτό θα τ γνωρίζουμε αφού γεννηθουν τ μωράκια μας ! Τέλος , περιμένουμε κ τον γονιδιακό έλεγχο για να δούμε ότι όλα είναι καλά κ δεν κινδυνεύουμε απ κάτι..να υπάρξει καμία έκπληξη στο τέλος!!!!!! Να ενημερώσω πως είμαι 32+5! Τ αποτελέσματα θα βγουν σε 2 εβδομάδες κ κάτι ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 3
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Επέστρεψα ξανά με νέα… και οι γιατροί που επισκεφτήκαμε μας είπαν πως τ θέμα λύνεται με τ αγοράκι μας… συμβαίνει 1 στις 300 γεννήσεις ! Απλά σίγουρα δε θα χρειαστεί ένα χειρουργοί… το ποσα χειρουργεία θα χρειαστεί εξαρτάται απ τ ποσό σοβαρό είναι τ θέμα και αυτό θα τ γνωρίζουμε αφού γεννηθουν τ μωράκια μας ! Τέλος , περιμένουμε κ τον γονιδιακό έλεγχο για να δούμε ότι όλα είναι καλά κ δεν κινδυνεύουμε απ κάτι..να υπάρξει καμία έκπληξη στο τέλος!!!!!! Να ενημερώσω πως είμαι 32+5! Τ αποτελέσματα θα βγουν σε 2 εβδομάδες κ κάτι ..

Ολα με το καλό να έρθουν κ να χαίρεσαι 2 παιδαρους!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Geogi είπε:

Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό. Τι να πω βρε κορίτσι μου, το το έχεις τραβήξει σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν λέγεται. Είσαι πολύ δυνατή κι εσύ και η μικρούλα σου κι όπως ξεπεράσατε τα υπόλοιπα, έτσι κι αυτό. Έχεις φτάσει στο τέλος σχεδόν, το μωρό είναι μεγάλο και να χρειαστεί να στο πάρουν λίγο νωρίτερα, όλα καλα θα είναι! 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ εκεί που λέω τώρα όλα καλά κάτι εμφανίζεται από το πουθενά...τι να πω εύχομαι όλα να πάνε καλά..ευχαριστώ πάρα πολύ!!!💗💗

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Επέστρεψα ξανά με νέα… και οι γιατροί που επισκεφτήκαμε μας είπαν πως τ θέμα λύνεται με τ αγοράκι μας… συμβαίνει 1 στις 300 γεννήσεις ! Απλά σίγουρα δε θα χρειαστεί ένα χειρουργοί… το ποσα χειρουργεία θα χρειαστεί εξαρτάται απ τ ποσό σοβαρό είναι τ θέμα και αυτό θα τ γνωρίζουμε αφού γεννηθουν τ μωράκια μας ! Τέλος , περιμένουμε κ τον γονιδιακό έλεγχο για να δούμε ότι όλα είναι καλά κ δεν κινδυνεύουμε απ κάτι..να υπάρξει καμία έκπληξη στο τέλος!!!!!! Να ενημερώσω πως είμαι 32+5! Τ αποτελέσματα θα βγουν σε 2 εβδομάδες κ κάτι ..

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ανακούφιση με αυτά που σου είπανε όλα θα πάνε μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

@LeneL θυμάσαι που μιλούσαμε εσύ για αϋπνίες και εγώ για εφιάλτες;

Ε, εγώ το πήγα ένα βήμα πιο κάτω. Γι΄αυτό χάθηκα, με αποσυντόνησε αυτό που συνέβη.

Πέμπτη, 8 του μηνός είχα πάει στον γιατρό. Μου είπε αυτά που μου είπε. Εγώ αγχώθηκα υπερβολικά (αν και νόμιζα ότι το διαχειριζομαι) και Παρασκευή βράδυ...υπνοβάτης...έκανα ελάχιστα πράγματα που τα κατάλαβα το πρωί. Το Σάββατο όμως έκανα περισσότερα και μεταξύ άλλων ήθελα να ξεκλειδώσω την πόρτα να φύγω. Ευτυχώς που εδώ και ένα μήνα ανοίγει με δυσκολία και δεν την είχα φτιάξει...

Τώρα έχω πάει στους δικούς μου και ευτυχώς δεν το ξαναέκανα. Ο γιατρός μου είπε να ψάξω αν κάτι με πίεσε ψυχολογικά το τελευταίο 3ημερο χαχαχα...

 

Όσο για τα νέα σου, τα διάβασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! θα σε διαβάζω!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 2:21 ΠΜ, mariaalexiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Γεννησαμε 36 και 6. Σπάσανε τα νερά και είχε μηκωνιο άρα καισαρική

Όλα καλά, 2805

 

Μαράκι δεν το πιστεύω!! Να σας ζησει κοπελα μου!!! Γερό κ καλότυχο το μικρούλι σας!!!Ολα τα καλα!!! 

Οταν θα μπορεις αμα θελεις πες μας την εμπειρία σου! Πως ηταν η πρώτη γνωριμία σας???? ❤️❤️❤️

On 12/6/2023 at 12:58 ΜΜ, LeneL είπε:

Κορίτσια κι εγώ από μανούλα Ιουλίου πάω σε μανούλα Ιουνίου.... Το ένα από τα δίδυμα έχει μπλοκάρει κάπου τον ομφάλιο λώρο, δε σιτίζεται καλά κι έχει μείνει λίγο πίσω στα κιλά του... Πάμε για γέννα λοιπόν την άλλη εβδομάδα ή Δευτέρα 19 ή Τετάρτη 21.... Μου έκανε ένεση κορτιζόνης σήμερα, θα κάνω άλλη μια δόση αύριο και Τετάρτη καρδιοτοκογραφος!

Αχ ετοιμαζεσαι κ εσυ??! Δεν το πιστευω πόσα νεα στην ομάδα μας??? Με το καλο κοπελα μου να υποδεχτεις τα παιδακια σου! Ολα καλα θα πάνε!!! Με το καλο!!!! 💗

On 12/6/2023 at 2:52 ΜΜ, minnie26 είπε:

@mariaalexiou συγχαρητήρια !!! Να έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι !!! 💖

@LeneL δε πειράζει, μια χαρά θα είναι τα μωράκια σου! Εύχομαι όλα με το καλό!! 
 

Και στα δικα μου νέα , βγήκαν τ αποτελέσματα κ απ τ αλλά σύνδρομα δεν έχει κανένα ! Όποτε περιμένουμε αύριο να δούμε τ θα μας πει κ ο παιδοχειρουργός και τ αποτελέσματα μιας ακόμη εξέταση που θα βγει σε 2-3 εβδομάδες!

Επίσης έχει κάποια άλλη κράμπες στη κοιλιά ;;;; Γιατί με αγχώνει! 

Κοριτσακι μου ευτυχώς ολα καλα με τις εξετάσεις και για τα σύνδρομα! Ευχομαι να γεννηθούν τα παιδακια σας και να λυθεί μετα πολυ εύκολα το θέμα με το αγορακι σας, μιας κ είναι υγιέστατα. Ολα να πανε καλα απο δω κ πέρα εύχομαι τα καλύτερα!!! 

On 12/6/2023 at 11:16 ΜΜ, Life777 είπε:

@mariaalexiou Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Υγεία να έχει!! 
Εγώ κορίτσια έχω μπει στην 38η εβδομάδα! Την Παρασκευή παραλίγο να γεννήσω γιατί είχα γαστρεντερίτιδα κ από τους πολλούς εμετούς είχα συσπάσεις ανά 10 λεπτά! Ευτυχώς πήρα σιρόπι κ ηρέμησα κ μου πέρασαν οι συσπάσεις. Τώρα έχω αραιά κ που κ περιμένω να δω πότε θα γεννήσω 🥰 Πιστεύω μέχρι το ΣΚ κάτι θα έχει γίνει!

Κουράγιο σε όλες!!

Ακομα κυκλοφορεί η χαζο γαστρεντεριτιδα ρε παιδακι μου?! Ευτυχως ολα καλά κ δεν γέννησες σε αυτην την κατάσταση γιατί σε εξασθενει κ αυτη η ίωση. Περιμένεις λες να γεννησεις πριν τις 40 εβδομάδες?? Γιατι?? Σου ειπε κατι ο γιατρος ή λογω συσπάσεων? 

Εγω μεθαύριο κλεινω τις 37 βδομαδες αλλα δεν εχω κανει ποτέ συσπαση που να την νιωσω. Ο καρδιοτοκογραφος σημειωνει κατι μικρες αραια κ πού αλλά δεν νιωθω τίποτα... Εσυ τι νιώθεις??? 

On 14/6/2023 at 12:20 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου γεια σας...μάλλον είναι γραφτό όλες να γεννησουμε νωρίτερα από αυτή την ομάδα...

Έχει ακούσει καμία για την χολοσταση κύησης?μου παρουσιάστηκε εδώ κ 2 μέρες τρομερή φαγούρα στις παλάμες κ στα πέλματα..πολύ κουφή κατάσταση κ η γιατρός μου μου είπε ότι είναι χολοσταση κύησης σήμερα πήγα για εξετάσεις κ περιμένω..έχω αγχωθεις πάρα πολύ γτ μου είπε ότι αν είναι πολύ ψηλές οι τιμές πάμε για καισαρική πολυ νωρίτερα..

Το εχω ακουσει κοπελα μου αλλά οχι σαν κατι τραγικό. Ακου τον γιατρο κ μην διαβάζεις στο ιντερνετ!! Οταν λες καισαρικη κ πολυ νωρίτερα τι εννοείς? Ποσο εισαι τωρα???? 

On 13/6/2023 at 10:32 ΠΜ, Aria konsta είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 
και εγώ από μανούλα Ιουλίου έγινα μανούλα Ιουνίου ! 
Γεννησα μετά από αιμορραγία την Τετάρτη 32 εβδ. 7/6 με καισαρική λόγο επιχειλιου πλακούντα. Εγώ νοσηλευτικά 3 μέρες στην ΜΕΘ και η Μπέμπα είναι ακόμα στη ΜΕΝΝ γεννήθηκε 2.000kg ακριβώς ! Έχουμε χάσει βέβαια και προσπαθούμε να αναπνεύσουμε χωρίς βοήθεια. 
τωρα φουλ αντλήσεις για να προσφέρουμε το χρυσάφι μας στο μωρό μας ! 
Με το καλό όλα τα μωράκια της ομάδα στην ώρα τους. 
😇

Να χαιρεστε την μπέμπα σας κοπελα μου! Να σας ζήσει, να ειναι γερη κ καλοτυχη!!! Θα φαει και θα μεγαλώσει μια χαρά, αφου ειναι ολα καλα στην υγεία της να εισαι σίγουρη! Ολα τα καλα ευχομαι και να πατε γρήγορα σπιτακι σας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Maria Ad είπε:

Μαράκι δεν το πιστεύω!! Να σας ζησει κοπελα μου!!! Γερό κ καλότυχο το μικρούλι σας!!!Ολα τα καλα!!! 

Οταν θα μπορεις αμα θελεις πες μας την εμπειρία σου! Πως ηταν η πρώτη γνωριμία σας???? ❤️❤️❤️

Αχ ετοιμαζεσαι κ εσυ??! Δεν το πιστευω πόσα νεα στην ομάδα μας??? Με το καλο κοπελα μου να υποδεχτεις τα παιδακια σου! Ολα καλα θα πάνε!!! Με το καλο!!!! 💗

Κοριτσακι μου ευτυχώς ολα καλα με τις εξετάσεις και για τα σύνδρομα! Ευχομαι να γεννηθούν τα παιδακια σας και να λυθεί μετα πολυ εύκολα το θέμα με το αγορακι σας, μιας κ είναι υγιέστατα. Ολα να πανε καλα απο δω κ πέρα εύχομαι τα καλύτερα!!! 

Ακομα κυκλοφορεί η χαζο γαστρεντεριτιδα ρε παιδακι μου?! Ευτυχως ολα καλά κ δεν γέννησες σε αυτην την κατάσταση γιατί σε εξασθενει κ αυτη η ίωση. Περιμένεις λες να γεννησεις πριν τις 40 εβδομάδες?? Γιατι?? Σου ειπε κατι ο γιατρος ή λογω συσπάσεων? 

Εγω μεθαύριο κλεινω τις 37 βδομαδες αλλα δεν εχω κανει ποτέ συσπαση που να την νιωσω. Ο καρδιοτοκογραφος σημειωνει κατι μικρες αραια κ πού αλλά δεν νιωθω τίποτα... Εσυ τι νιώθεις??? 

Το εχω ακουσει κοπελα μου αλλά οχι σαν κατι τραγικό. Ακου τον γιατρο κ μην διαβάζεις στο ιντερνετ!! Οταν λες καισαρικη κ πολυ νωρίτερα τι εννοείς? Ποσο εισαι τωρα???? 

Τώρα είμαι 33,6 περιμένω σήμερα κάτι εξετάσεις για να δει αν θα μεβαλει μέσα για πιο στενή παρακολούθηση..ευτυχώς η μπουλουκα είναι 2700 σχεδόν οπότε μου είπε δεν θα έχουμε θέμα..απλά μου είπε ότι σίγουρα θα κάνουμε καισαρική τώρα για ποτέ θα δείξει η κατασταση..😔😔

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chara14 είπε:

@LeneL θυμάσαι που μιλούσαμε εσύ για αϋπνίες και εγώ για εφιάλτες;

Ε, εγώ το πήγα ένα βήμα πιο κάτω. Γι΄αυτό χάθηκα, με αποσυντόνησε αυτό που συνέβη.

Πέμπτη, 8 του μηνός είχα πάει στον γιατρό. Μου είπε αυτά που μου είπε. Εγώ αγχώθηκα υπερβολικά (αν και νόμιζα ότι το διαχειριζομαι) και Παρασκευή βράδυ...υπνοβάτης...έκανα ελάχιστα πράγματα που τα κατάλαβα το πρωί. Το Σάββατο όμως έκανα περισσότερα και μεταξύ άλλων ήθελα να ξεκλειδώσω την πόρτα να φύγω. Ευτυχώς που εδώ και ένα μήνα ανοίγει με δυσκολία και δεν την είχα φτιάξει...

Τώρα έχω πάει στους δικούς μου και ευτυχώς δεν το ξαναέκανα. Ο γιατρός μου είπε να ψάξω αν κάτι με πίεσε ψυχολογικά το τελευταίο 3ημερο χαχαχα...

 

Όσο για τα νέα σου, τα διάβασα και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! θα σε διαβάζω!!

Απίστευτο αυτό που σου συνέβη!!!! Πραγματικά το πήγες παραπέρα! Ευτυχώς που δεν κατάφερες να βγεις έξω, να γινόταν και τίποτα χειρότερο... Άγχος είναι όλο αυτό! Θέλει καλή διαχείριση η φάση, γιατί κάτι οι ορμόνες κάτι το άγχος, δε μας βλέπω καλά!!!

Εγώ Δευτέρα πρωί μπαίνω για καισαρική, θα είμαι ακριβώς στην 35 εβδομάδα. Περιμένω απλά να δω αν θα χρειαστεί τα μικρά να μπουν θερμοκοιτίδα και για πόσο...

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε πως η υπνοβασία εχει καταγραφεί σε ποσοστό 25% των εγκύων. Ωστόσο, είναι κάτι μου με έκανε να αισθανθώ ντροπή..

Δευτέρα μεσημέρι θα πάω και εγώ στον γιατρό να μου πει για ημερομηνία.

Με το καλό τα παιδάκια σου!!!!

Όλα θα πάνε άψογα!!!!!

Αυτό με την θερμοκοιτίδα είναι που μου μπλόκαρε το σύστημα...

πρίν από 13 λεπτά , LeneL είπε:

Απίστευτο αυτό που σου συνέβη!!!! Πραγματικά το πήγες παραπέρα! Ευτυχώς που δεν κατάφερες να βγεις έξω, να γινόταν και τίποτα χειρότερο... Άγχος είναι όλο αυτό! Θέλει καλή διαχείριση η φάση, γιατί κάτι οι ορμόνες κάτι το άγχος, δε μας βλέπω καλά!!!

Εγώ Δευτέρα πρωί μπαίνω για καισαρική, θα είμαι ακριβώς στην 35 εβδομάδα. Περιμένω απλά να δω αν θα χρειαστεί τα μικρά να μπουν θερμοκοιτίδα και για πόσο...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Μου είπε πως η υπνοβασία εχει καταγραφεί σε ποσοστό 25% των εγκύων. Ωστόσο, είναι κάτι μου με έκανε να αισθανθώ ντροπή..

Δευτέρα μεσημέρι θα πάω και εγώ στον γιατρό να μου πει για ημερομηνία.

Με το καλό τα παιδάκια σου!!!!

Όλα θα πάνε άψογα!!!!!

Αυτό με την θερμοκοιτίδα είναι που μου μπλόκαρε το σύστημα...

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι, θύμησέ μου; Ανησυχείς λόγω θερμοκοιτίδας ε; Δεν ξέρω, εννοείται δεν είναι ιδανικό, αλλά για καλό είναι! Κι εμείς αγχωθηκαμε αρκετά στην αρχή, αν όμως στην κοιλίτσα δεν παίρνουν ο,τι χρειάζεται, η θερμοκοιτίδα θα τα βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2023 at 6:21 PM, Ninarelita said:

Κορίτσι μου θυμάμαι που σου είχε πει για μεγάλο μωρό εγώ πήγα σήμερα 33 εβδομάδα μπαμ για Doppler κ ενώ όλα τέλεια μου είπε ότι η μπέμπα είναι 2650 κ σίγουρα θα το πάμε καισαρική γτωειναι μεγάλη..επίσης μου είπε να ξανακάνω καμπύλη...ότι να ναι ..πόσο είναι εσένα τώρα?

Ειμαι 37 κ 4 και ειναι 3350kg. 

4 hours ago, Maria Ad said:

Μαράκι δεν το πιστεύω!! Να σας ζησει κοπελα μου!!! Γερό κ καλότυχο το μικρούλι σας!!!Ολα τα καλα!!! 

Οταν θα μπορεις αμα θελεις πες μας την εμπειρία σου! Πως ηταν η πρώτη γνωριμία σας???? ❤️❤️❤️

Αχ ετοιμαζεσαι κ εσυ??! Δεν το πιστευω πόσα νεα στην ομάδα μας??? Με το καλο κοπελα μου να υποδεχτεις τα παιδακια σου! Ολα καλα θα πάνε!!! Με το καλο!!!! 💗

Κοριτσακι μου ευτυχώς ολα καλα με τις εξετάσεις και για τα σύνδρομα! Ευχομαι να γεννηθούν τα παιδακια σας και να λυθεί μετα πολυ εύκολα το θέμα με το αγορακι σας, μιας κ είναι υγιέστατα. Ολα να πανε καλα απο δω κ πέρα εύχομαι τα καλύτερα!!! 

Ακομα κυκλοφορεί η χαζο γαστρεντεριτιδα ρε παιδακι μου?! Ευτυχως ολα καλά κ δεν γέννησες σε αυτην την κατάσταση γιατί σε εξασθενει κ αυτη η ίωση. Περιμένεις λες να γεννησεις πριν τις 40 εβδομάδες?? Γιατι?? Σου ειπε κατι ο γιατρος ή λογω συσπάσεων? 

Εγω μεθαύριο κλεινω τις 37 βδομαδες αλλα δεν εχω κανει ποτέ συσπαση που να την νιωσω. Ο καρδιοτοκογραφος σημειωνει κατι μικρες αραια κ πού αλλά δεν νιωθω τίποτα... Εσυ τι νιώθεις??? 

Το εχω ακουσει κοπελα μου αλλά οχι σαν κατι τραγικό. Ακου τον γιατρο κ μην διαβάζεις στο ιντερνετ!! Οταν λες καισαρικη κ πολυ νωρίτερα τι εννοείς? Ποσο εισαι τωρα???? 

Να χαιρεστε την μπέμπα σας κοπελα μου! Να σας ζήσει, να ειναι γερη κ καλοτυχη!!! Θα φαει και θα μεγαλώσει μια χαρά, αφου ειναι ολα καλα στην υγεία της να εισαι σίγουρη! Ολα τα καλα ευχομαι και να πατε γρήγορα σπιτακι σας!!! 

@Maria Ad Είναι σαν να πετρώνει η κοιλιά, σαν κράμπα δηλαδή που προκαλεί ελαφρώς δυσφορία κ κρατάει γύρω στα 60’’. Εγώ τις ένιωθα κ τις νιώθω κ στις τρεις εγκυμοσύνες πολύ έντονα… Θα πάμε με ραντεβού~πρόκληση λόγω θρομβοφιλίας κυρίως γτ πρέπει να σταματήσω τις ενεσούλες νωρίτερα 24~48h. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...