Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , minnie26 είπε:

@mariaalexiou συγχαρητήρια !!! Να έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι !!! 💖

@LeneL δε πειράζει, μια χαρά θα είναι τα μωράκια σου! Εύχομαι όλα με το καλό!! 
 

Και στα δικα μου νέα , βγήκαν τ αποτελέσματα κ απ τ αλλά σύνδρομα δεν έχει κανένα ! Όποτε περιμένουμε αύριο να δούμε τ θα μας πει κ ο παιδοχειρουργός και τ αποτελέσματα μιας ακόμη εξέταση που θα βγει σε 2-3 εβδομάδες!

Επίσης έχει κάποια άλλη κράμπες στη κοιλιά ;;;; Γιατί με αγχώνει! 

Μπράβο βρε minnie . περάσατε σύγχιση αλλά απ' ο,τι φαίνεται είναι κάτι που αντιμετωπίζεται! Εγώ από χτες το βράδυ ενοιωθα λίγο σαν πόνους όταν περίμενα να αδιαθετησω, αλλά πολύ ελαφριά. Σήμερα το έλεγα στο γιατρό μου και μου είπε ότι επειδή είναι ψηλά ο τράχηλος δεν είναι κάτι που μας απασχολει αυτές οι κράμπες. Βέβαια εγώ μπαίνω νωρίς τελικά, αλλά για άλλο λόγο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ολο χαρές να Εχουμε κοριτσάκια μου απο δω κ πέρα.. Μονο καλά νέα να μαθαίνουμε... Κράμπες είχα εγώ στην κοιλιά κ στα ισχία.. Μεγαλώνει το σωμα μας κ προετοιμάζεται για τον τοκετό μου είπε ο γιατρός.. Το μαγνήσιο βοηθάει αρκετά αν κ κάνε μια ερώτηση κ στον γιατρό σου.. 

πρίν από 21 λεπτά , minnie26 είπε:

@mariaalexiou συγχαρητήρια !!! Να έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι !!! 💖

@LeneL δε πειράζει, μια χαρά θα είναι τα μωράκια σου! Εύχομαι όλα με το καλό!! 
 

Και στα δικα μου νέα , βγήκαν τ αποτελέσματα κ απ τ αλλά σύνδρομα δεν έχει κανένα ! Όποτε περιμένουμε αύριο να δούμε τ θα μας πει κ ο παιδοχειρουργός και τ αποτελέσματα μιας ακόμη εξέταση που θα βγει σε 2-3 εβδομάδες!

Επίσης έχει κάποια άλλη κράμπες στη κοιλιά ;;;; Γιατί με αγχώνει! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Κορίτσια κι εγώ από μανούλα Ιουλίου πάω σε μανούλα Ιουνίου.... Το ένα από τα δίδυμα έχει μπλοκάρει κάπου τον ομφάλιο λώρο, δε σιτίζεται καλά κι έχει μείνει λίγο πίσω στα κιλά του... Πάμε για γέννα λοιπόν την άλλη εβδομάδα ή Δευτέρα 19 ή Τετάρτη 21.... Μου έκανε ένεση κορτιζόνης σήμερα, θα κάνω άλλη μια δόση αύριο και Τετάρτη καρδιοτοκογραφος!

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου κ θα κρατήσεις γρήγορα τα μωράκια σου αγκαλιά!!!!με το καλό εύχομαι κ περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!!!💮💮💮💐💐💐💮💮💮

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

@mariaalexiou συγχαρητήρια !!! Να έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι !!! 💖

@LeneL δε πειράζει, μια χαρά θα είναι τα μωράκια σου! Εύχομαι όλα με το καλό!! 
 

Και στα δικα μου νέα , βγήκαν τ αποτελέσματα κ απ τ αλλά σύνδρομα δεν έχει κανένα ! Όποτε περιμένουμε αύριο να δούμε τ θα μας πει κ ο παιδοχειρουργός και τ αποτελέσματα μιας ακόμη εξέταση που θα βγει σε 2-3 εβδομάδες!

Επίσης έχει κάποια άλλη κράμπες στη κοιλιά ;;;; Γιατί με αγχώνει! 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα τα νέα το περίμενα!!!

Εγώ έχω αρκετές κράμπες κ το ανέφερα στο γιατρό μου κ μου είπε προετοιμάζεται η μήτρα είναι φυσιολογικό αλλά στην πορεία αν γίνονται πιο έντονες θα αυξήσουμε το μαγνήσιο..συσπάσεις να μην κάνεις οι κράμπες είναι στο πρόγραμμα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Γεννησαμε 36 και 6. Σπάσανε τα νερά και είχε μηκωνιο άρα καισαρική

Όλα καλά, 2805

 

Συγχαρητήρια Μαρία, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!! Να είναι γερό και καλότυχο το μικρούλι σας!!! 

@LeneLμε το καλό τα μωράκια σας! Όλα να πάνε καλά!! Ήρθε ο καιρός, Να τα πάρεις αγκαλίτσα!

@minnie26τι ωραία νέα είναι αυτά! Σε σκεφτόμουν πολύ, τι άγχος σας, η στεναχώρια σας, αλλά τα χειρότερα που φοβόσασταν, πάνε πέρασαν! Τώρα θα λυθεί το πρόβλημα, διάβασα αρκετά γιαυτο και πιστεύω ότι με ένα καλό γιατρό δεν θα έχει κανένα πρόβλημα το μικρούλι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Geogi είπε:

@minnie26τι ωραία νέα είναι αυτά! Σε σκεφτόμουν πολύ, τι άγχος σας, η στεναχώρια σας, αλλά τα χειρότερα που φοβόσασταν, πάνε πέρασαν! Τώρα θα λυθεί το πρόβλημα, διάβασα αρκετά γιαυτο και πιστεύω ότι με ένα καλό γιατρό δεν θα έχει κανένα πρόβλημα το μικρούλι. 

Μόλις κλείσαμε το ραντεβού για αύριο με τον γιατρό κ μου είπε με πολύ λίγες λεπτομέρειες απλά για να ησυχάσω ..ότι είναι βαριάς μορφής υποσπαδιας κ τ παιδί χρειάζεται πολλαπλά χειρουργικά..(4-5)…αύριο θα τα συζητήσουμε αναλυτικότερα κ θα δούμε που θα μας οδηγήσει…

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , minnie26 είπε:

Μόλις κλείσαμε το ραντεβού για αύριο με τον γιατρό κ μου είπε με πολύ λίγες λεπτομέρειες απλά για να ησυχάσω ..ότι είναι βαριάς μορφής υποσπαδιας κ τ παιδί χρειάζεται πολλαπλά χειρουργικά..(4-5)…αύριο θα τα συζητήσουμε αναλυτικότερα κ θα δούμε που θα μας οδηγήσει

Αυτό τώρα που μάθατε, αλλάζει το πλάνο της γέννας σας; Ή πάτε κανονικά για όσο το δυνατόν περισσότερο να μείνουν στην κοιλίτσα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , LeneL είπε:

Αυτό τώρα που μάθατε, αλλάζει το πλάνο της γέννας σας; Ή πάτε κανονικά για όσο το δυνατόν περισσότερο να μείνουν στην κοιλίτσα;

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα !!! Φαντάζομαι πως δεν αλλάζει κάτι για τις εβδομάδες της γεννάς γιατί τ χειρουργείο θα γίνει στο μωρό αφού χρονίσει! Θα ξέρω αύριο τ βράδυ περισσότερα ! 
 

ποσο θα είσαι όταν θα γεννήσεις απ εβδομάδα ; Κ πως νιώθεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , minnie26 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα !!! Φαντάζομαι πως δεν αλλάζει κάτι για τις εβδομάδες της γεννάς γιατί τ χειρουργείο θα γίνει στο μωρό αφού χρονίσει! Θα ξέρω αύριο τ βράδυ περισσότερα ! 
 

ποσο θα είσαι όταν θα γεννήσεις απ εβδομάδα ; Κ πως νιώθεις ;;;

Α, τότε ναι, μάλλον δε θα αλλάξει κάτι.. 

Εγώ αν γεννήσω Δευτέρα θα είμαι 35 και αν γεννήσω Τετάρτη 35+2..από τη μια θα ήθελα έστω άλλη μια εβδομάδα, να έχει γράψει το 36 δλδ, γιατί νομίζω ότι τώρα ασχέτως κιλών θα μείνουν και λίγο θερμοκοιτίδα.. απ την άλλη με το που μπήκα στον όγδοο έχω μεγάλη δυσφορία και δύσπνοια, επαθα και το διάστρεμμα όταν έπεσα και ήμουν σχεδόν σε ακινησία και νοιωθω πολύ οριακά και τα νεύρα μου και την ψυχολογία μου.. μάλλον θετικά νοιωθω που θα τα δω επιτέλους και ο γιατρός ήταν τελείως καθησυχαστικος!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@mariaalexiou Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Υγεία να έχει!! 
Εγώ κορίτσια έχω μπει στην 38η εβδομάδα! Την Παρασκευή παραλίγο να γεννήσω γιατί είχα γαστρεντερίτιδα κ από τους πολλούς εμετούς είχα συσπάσεις ανά 10 λεπτά! Ευτυχώς πήρα σιρόπι κ ηρέμησα κ μου πέρασαν οι συσπάσεις. Τώρα έχω αραιά κ που κ περιμένω να δω πότε θα γεννήσω 🥰 Πιστεύω μέχρι το ΣΚ κάτι θα έχει γίνει!

Κουράγιο σε όλες!!

  • Καλή τύχη! 3
  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Α, τότε ναι, μάλλον δε θα αλλάξει κάτι.. 

Εγώ αν γεννήσω Δευτέρα θα είμαι 35 και αν γεννήσω Τετάρτη 35+2..από τη μια θα ήθελα έστω άλλη μια εβδομάδα, να έχει γράψει το 36 δλδ, γιατί νομίζω ότι τώρα ασχέτως κιλών θα μείνουν και λίγο θερμοκοιτίδα.. απ την άλλη με το που μπήκα στον όγδοο έχω μεγάλη δυσφορία και δύσπνοια, επαθα και το διάστρεμμα όταν έπεσα και ήμουν σχεδόν σε ακινησία και νοιωθω πολύ οριακά και τα νεύρα μου και την ψυχολογία μου.. μάλλον θετικά νοιωθω που θα τα δω επιτέλους και ο γιατρός ήταν τελείως καθησυχαστικος!

Δε πειράζει, ας είσαι κ 35..όλα μια χαρα θα είναι! Μππρει να καθίσουν απλα λίγες μέρες θερμοκοιτίδα κ όχι παραπάνω… τι ανυπομονησία πάντως κ αυτη! Λαχταράς να τα συναντήσεις,μα τα δεις… 

Πόσες ενέσεις θα κανείς στο σύνολο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Δε πειράζει, ας είσαι κ 35..όλα μια χαρα θα είναι! Μππρει να καθίσουν απλα λίγες μέρες θερμοκοιτίδα κ όχι παραπάνω… τι ανυπομονησία πάντως κ αυτη! Λαχταράς να τα συναντήσεις,μα τα δεις… 

Πόσες ενέσεις θα κανείς στο σύνολο;

Η αλήθεια είναι ότι από την ώρα που είπαμε να γεννήσω την άλλη βδομάδα με έχει πιάσει τρελή ανυπομονησία. Πριν που νόμιζα ότι είχα 2-3 εβδομάδες ακόμα , ήμουν πιο υπομονετική! Θα κάνω συνολικά 2 κορτιζόνης. Έκανα μια χτες και θα κάνω και άλλη μία σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! 
και εγώ από μανούλα Ιουλίου έγινα μανούλα Ιουνίου ! 
Γεννησα μετά από αιμορραγία την Τετάρτη 32 εβδ. 7/6 με καισαρική λόγο επιχειλιου πλακούντα. Εγώ νοσηλευτικά 3 μέρες στην ΜΕΘ και η Μπέμπα είναι ακόμα στη ΜΕΝΝ γεννήθηκε 2.000kg ακριβώς ! Έχουμε χάσει βέβαια και προσπαθούμε να αναπνεύσουμε χωρίς βοήθεια. 
τωρα φουλ αντλήσεις για να προσφέρουμε το χρυσάφι μας στο μωρό μας ! 
Με το καλό όλα τα μωράκια της ομάδα στην ώρα τους. 
😇

  • Λουλούδια 11

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 
και εγώ από μανούλα Ιουλίου έγινα μανούλα Ιουνίου ! 
Γεννησα μετά από αιμορραγία την Τετάρτη 32 εβδ. 7/6 με καισαρική λόγο επιχειλιου πλακούντα. Εγώ νοσηλευτικά 3 μέρες στην ΜΕΘ και η Μπέμπα είναι ακόμα στη ΜΕΝΝ γεννήθηκε 2.000kg ακριβώς ! Έχουμε χάσει βέβαια και προσπαθούμε να αναπνεύσουμε χωρίς βοήθεια. 
τωρα φουλ αντλήσεις για να προσφέρουμε το χρυσάφι μας στο μωρό μας ! 
Με το καλό όλα τα μωράκια της ομάδα στην ώρα τους. 
😇

Βρε τι γίνεται???με βλέπω τελευταία κ καταιδρωμενη...Να σου ζήσει κορίτσι μου πέρασες δύσκολα κ εσύ ελπίζω όμως από εδώ κ πέρα όλα να πάνε καλα κ σε λίγο να είσαστε κ οι 2 στο σπίτι σας!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 
και εγώ από μανούλα Ιουλίου έγινα μανούλα Ιουνίου ! 
Γεννησα μετά από αιμορραγία την Τετάρτη 32 εβδ. 7/6 με καισαρική λόγο επιχειλιου πλακούντα. Εγώ νοσηλευτικά 3 μέρες στην ΜΕΘ και η Μπέμπα είναι ακόμα στη ΜΕΝΝ γεννήθηκε 2.000kg ακριβώς ! Έχουμε χάσει βέβαια και προσπαθούμε να αναπνεύσουμε χωρίς βοήθεια. 
τωρα φουλ αντλήσεις για να προσφέρουμε το χρυσάφι μας στο μωρό μας ! 
Με το καλό όλα τα μωράκια της ομάδα στην ώρα τους. 
😇

Να την χαίρεστε την μικρούλα σας! Όλα τα καλά του κόσμου να έχει και σύντομα να πάτε στο σπίτι σας! 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Life777 είπε:

@mariaalexiou Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! Υγεία να έχει!! 
Εγώ κορίτσια έχω μπει στην 38η εβδομάδα! Την Παρασκευή παραλίγο να γεννήσω γιατί είχα γαστρεντερίτιδα κ από τους πολλούς εμετούς είχα συσπάσεις ανά 10 λεπτά! Ευτυχώς πήρα σιρόπι κ ηρέμησα κ μου πέρασαν οι συσπάσεις. Τώρα έχω αραιά κ που κ περιμένω να δω πότε θα γεννήσω 🥰 Πιστεύω μέχρι το ΣΚ κάτι θα έχει γίνει!

Κουράγιο σε όλες!!

Κορίτσι μου θυμάμαι που σου είχε πει για μεγάλο μωρό εγώ πήγα σήμερα 33 εβδομάδα μπαμ για Doppler κ ενώ όλα τέλεια μου είπε ότι η μπέμπα είναι 2650 κ σίγουρα θα το πάμε καισαρική γτωειναι μεγάλη..επίσης μου είπε να ξανακάνω καμπύλη...ότι να ναι ..πόσο είναι εσένα τώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...