Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , LeneL είπε:

Ο τράχηλος είναι σούπερ, το ξέρω γιατί κι εμένα με μέτρησε χτες και το βρήκε κάπου εκεί και είναι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ είμαι 33 +4 σήμερα και τα μωρά είναι λίγο πάνω από 2.000. Για το κόστος της θερμοκοιτίδας δεν είμαι σίγουρη, αλλά ξέρω ότι την καλύπτουν τα ταμεία, οπότε πόσο να είναι.. τι να πω, ίσως το λέει για να είσαι ψυχολογικά προετοιμασμένη, αλλά να σε πάει όσο πιο πέρα γίνεται!

Μπράβο στα παιδάκια σου !!!

Μπαα.... ήταν απόλυτος ότι θα το πάει για 35η...

Αφού του λέω "δηλαδή δεν θα βγει λέων σύμφωνα με την ΠΗΤ που ήταν για 1/8 ;"

Και μου απαντά γελώντας δυνατά "Δεν υπάρχει περίπτωση!".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , chara14 είπε:

Ναι , είναι ευχαριστημένος με την ανάπτυξή του. Και έχω πάρει μόνο 6,5 κιλά. Τώρα του λέω να πάρει φόρα να μεγαλώσει πιο γρήγορα!

Δεν με νοιάζει για εμένα, ας ταλαιπωρηθώ. Αν και  οι εξετάσεις όλες είναι άριστες σύμφωνα με τον ενδοκρινολόγο και τον αιματολόγο, γι΄΄αυτό με φωνάζει έτσι ο εμβρυολόγος.

Βέβαια, μια φίλη μου είπε να κάνω μια συζήτηση με τον γιατρό πως θα το πάω στο Παίδων σε περίπτωση που χρειαστεί πολλές μέρες νοσηλείας, γιατί δεν βγαίνω οικονομικά. Αυτή πριν χρόνια πλήρωσε πόσα χρήματα σε ιδιωτικό στην Αθήνα, ενω το παιδί δεν χρειαζόταν τελικά τόσες μέρες νοσηλείας. Τί να πω...

Για Αθήνα δυστυχώς δεν γνωρίζω.. Για Θεσσαλονίκη ξέρω πως σε ενα απ τα ιδιωτικά αν η θερμοκοιτιδα είναι για καποιες ώρες είναι δωρεάν, αν χρειαστεί να μείνει για μέρες μπορεί να σταλεί σε δημόσιο νοσοκομειο που είναι δωρεάν.. Εγώ όταν θα πλησιάζουν οι μέρες θα πάω στην κλινική για να ρωτησω κ να ενημερωθω, κάνε κ εσύ μια επίσκεψη για να ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tintin είπε:

Για Αθήνα δυστυχώς δεν γνωρίζω.. Για Θεσσαλονίκη ξέρω πως σε ενα απ τα ιδιωτικά αν η θερμοκοιτιδα είναι για καποιες ώρες είναι δωρεάν, αν χρειαστεί να μείνει για μέρες μπορεί να σταλεί σε δημόσιο νοσοκομειο που είναι δωρεάν.. Εγώ όταν θα πλησιάζουν οι μέρες θα πάω στην κλινική για να ρωτησω κ να ενημερωθω, κάνε κ εσύ μια επίσκεψη για να ξέρεις...

Ναι, ναι.

Θα το συζητήσω με τον ίδιο την επόμενη φορά και θα ρωτήσω και στο Ιασώ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , chara14 είπε:

Μπράβο στα παιδάκια σου !!!

Μπαα.... ήταν απόλυτος ότι θα το πάει για 35η...

Αφού του λέω "δηλαδή δεν θα βγει λέων σύμφωνα με την ΠΗΤ που ήταν για 1/8 ;"

Και μου απαντά γελώντας δυνατά "Δεν υπάρχει περίπτωση!".

Για καρκινακι πας κι εσύ; Περαστικά μας! Μες τη γκρινια είναι οι καρκίνοι.. διαπραγματεύσεις για την ώρα πρέπει να κάνουμε μπας και σωθεί κάτι με τον ωροσκόπο..

Just now, LeneL είπε:

Για καρκινακι πας κι εσύ; Περαστικά μας! Μες τη γκρινια είναι οι καρκίνοι.. διαπραγματεύσεις για την ώρα πρέπει να κάνουμε μπας και σωθεί κάτι με τον ωροσκόπο..

Στο μεταξύ η αϋπνία έχει βαρέσει κόκκινο και λέω ο,τι να ναι... Μανουλες Ιουλίου είμαστε, το 80% για καρκινακια πάμε...🤣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Για καρκινακι πας κι εσύ; Περαστικά μας! Μες τη γκρινια είναι οι καρκίνοι.. διαπραγματεύσεις για την ώρα πρέπει να κάνουμε μπας και σωθεί κάτι με τον ωροσκόπο..

Στο μεταξύ η αϋπνία έχει βαρέσει κόκκινο και λέω ο,τι να ναι... Μανουλες Ιουλίου είμαστε, το 80% για καρκινακια πάμε...🤣

Χαχαχα!!! Τέλειο!!

Υγεία να έχουν και ας είναι και καρκινάκια!!!

Έχεις αϋπνίες;

Εγώ βλέπω τόσους μήνες  κάθε μέρα εφιάλτες (μια βδομάδα στο σύνολο να μην είδα). Όχι κάτι συγκεκριμένο. Σαν ταινίες δράσης. Ό,τι να 'ναι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , chara14 είπε:

Χαχαχα!!! Τέλειο!!

Υγεία να έχουν και ας είναι και καρκινάκια!!!

Έχεις αϋπνίες;

Εγώ βλέπω τόσους μήνες  κάθε μέρα εφιάλτες (μια βδομάδα στο σύνολο να μην είδα). Όχι κάτι συγκεκριμένο. Σαν ταινίες δράσης. Ό,τι να 'ναι...

Αϋπνίες δε λες τίποτα... Έχω να κοιμηθώ μήνες σαν άνθρωπος. Με βρήκε πολύ νωρίς το σύμπτωμα, νομίζω γύρω στον 5ο. Στην αρχή ήταν κλασικά αϋπνία. Τον τελευταίο μήνα το έχει γυρίσει, δεν είναι ότι δεν έχω ύπνο, απλα κάθε 1 ώρα περίπου ξυπνάω, είτε για τουαλέτα, είτε γιατί πονάνε τα ισχύα, ή για κάποιο λόγο τέλος πάντων και μετά θέλω και κάποια ώρα για να κοιμηθώ. Γενικά κοιμάμαι σπαστό και λίγες ώρες συνολικά.. άστα, πίκρα!

Just now, LeneL είπε:

Αϋπνίες δε λες τίποτα... Έχω να κοιμηθώ μήνες σαν άνθρωπος. Με βρήκε πολύ νωρίς το σύμπτωμα, νομίζω γύρω στον 5ο. Στην αρχή ήταν κλασικά αϋπνία. Τον τελευταίο μήνα το έχει γυρίσει, δεν είναι ότι δεν έχω ύπνο, απλα κάθε 1 ώρα περίπου ξυπνάω, είτε για τουαλέτα, είτε γιατί πονάνε τα ισχύα, ή για κάποιο λόγο τέλος πάντων και μετά θέλω και κάποια ώρα για να κοιμηθώ. Γενικά κοιμάμαι σπαστό και λίγες ώρες συνολικά.. άστα, πίκρα!

Τουλάχιστον εσύ με τα όνειρα είναι σα να βλέπεις και ταινιουλα! Περνά και η ώρα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , LeneL είπε:

Αϋπνίες δε λες τίποτα... Έχω να κοιμηθώ μήνες σαν άνθρωπος. Με βρήκε πολύ νωρίς το σύμπτωμα, νομίζω γύρω στον 5ο. Στην αρχή ήταν κλασικά αϋπνία. Τον τελευταίο μήνα το έχει γυρίσει, δεν είναι ότι δεν έχω ύπνο, απλα κάθε 1 ώρα περίπου ξυπνάω, είτε για τουαλέτα, είτε γιατί πονάνε τα ισχύα, ή για κάποιο λόγο τέλος πάντων και μετά θέλω και κάποια ώρα για να κοιμηθώ. Γενικά κοιμάμαι σπαστό και λίγες ώρες συνολικά.. άστα, πίκρα!

Τουλάχιστον εσύ με τα όνειρα είναι σα να βλέπεις και ταινιουλα! Περνά και η ώρα σου!!!

Χαχα!!

Αφού πλέον κάνω τον σταυρό μου να μην δω κάτι... πολύ το τρέξιμο, σκοτεινή θσλασσα, τώρα τελευταία βλέπω φωτεινά τοπία.. πάει,χάζεψα χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , chara14 είπε:

Χαχα!!

Αφού πλέον κάνω τον σταυρό μου να μην δω κάτι... πολύ το τρέξιμο, σκοτεινή θσλασσα, τώρα τελευταία βλέπω φωτεινά τοπία.. πάει,χάζεψα χαχα

Θα γεννησουμε και θα επανέλθουμε ελπίζω!!!! Καλά, όχι ότι μας περιμένουν νύχτες τρελού ύπνου μπροστά μας, αλλά τουλάχιστον αν κοιμηθούμε μια ώρα να είναιθα ώρα!!! Όχι εφιάλτες, πόνοι στα ισχύα συχνοουρια!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Θα γεννησουμε και θα επανέλθουμε ελπίζω!!!! Καλά, όχι ότι μας περιμένουν νύχτες τρελού ύπνου μπροστά μας, αλλά τουλάχιστον αν κοιμηθούμε μια ώρα να είναιθα ώρα!!! Όχι εφιάλτες, πόνοι στα ισχύα συχνοουρια!!!

Ειδικά το τελευταίο!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@chara14να ακούς τον γυναικολόγο σου, κι άσε τον ενδοκρινολόγο να λέει! Για να στο λέει ο γιατρός θα έχει τους λόγους του, αλλιώς θα σε άφηνε και παραπάνω. Πάντως φίλη μου που έπρεπε λόγο επιπωματικου πλακούντα να της το πάρουν 34η δεν μπήκε καθόλου θερμοκ. Και ήταν γύρω στα 2500 κιλακια. Νομίζω ότι το μόνο που χρειάστηκε ήταν να κάνει ενεσουλες εκείνη πριν να γεννήσει για τα πνευμονια του μωρού και αφού γέννησε ήθελε για κάποιες μέρες ειδικό χειρισμό σχετικά με το τάισμα του γιατι αναπτύσσουν λίγο αργότερα τη θηλαστικη κίνηση; κάτι τέτοιο. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Geogi είπε:

@chara14να ακούς τον γυναικολόγο σου, κι άσε τον ενδοκρινολόγο να λέει! Για να στο λέει ο γιατρός θα έχει τους λόγους του, αλλιώς θα σε άφηνε και παραπάνω. Πάντως φίλη μου που έπρεπε λόγο επιπωματικου πλακούντα να της το πάρουν 34η δεν μπήκε καθόλου θερμοκ. Και ήταν γύρω στα 2500 κιλακια. Νομίζω ότι το μόνο που χρειάστηκε ήταν να κάνει ενεσουλες εκείνη πριν να γεννήσει για τα πνευμονια του μωρού και αφού γέννησε ήθελε για κάποιες μέρες ειδικό χειρισμό σχετικά με το τάισμα του γιατι αναπτύσσουν λίγο αργότερα τη θηλαστικη κίνηση; κάτι τέτοιο. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

Ευχαριστώ πολύ!!!! Όλα τα καλά και σε εσένα εύχομαι ολόψυχα!!

Ναι έχεις δίκιο. Οι γυναικολόγοι γνωρίζουν περισσότερες παραμέτρους, τις οποιες ένας αιματολόγος λόγω ειδικότητας αγνοεί. Έχω ήδη κάνει ενέσεις κορτιζόνης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Γεννησαμε 36 και 6. Σπάσανε τα νερά και είχε μηκωνιο άρα καισαρική

Όλα καλά, 2805

 

Κορίτσι μου να σας ζήσει το θαυματακι σας!!!!!είσαι η πρώτη στην παρέα!!!!!!οπότε θα μα δίνεις συμβουλές!!!!όλα τα καλά εύχομαι!!!!💐💐💐💐💮💮💮💮💮

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ από μανούλα Ιουλίου πάω σε μανούλα Ιουνίου.... Το ένα από τα δίδυμα έχει μπλοκάρει κάπου τον ομφάλιο λώρο, δε σιτίζεται καλά κι έχει μείνει λίγο πίσω στα κιλά του... Πάμε για γέννα λοιπόν την άλλη εβδομάδα ή Δευτέρα 19 ή Τετάρτη 21.... Μου έκανε ένεση κορτιζόνης σήμερα, θα κάνω άλλη μια δόση αύριο και Τετάρτη καρδιοτοκογραφος!

  • Ευχή 6
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

@mariaalexiou συγχαρητήρια !!! Να έχεις ένα υγιέστατο παιδάκι !!! 💖

@LeneL δε πειράζει, μια χαρά θα είναι τα μωράκια σου! Εύχομαι όλα με το καλό!! 
 

Και στα δικα μου νέα , βγήκαν τ αποτελέσματα κ απ τ αλλά σύνδρομα δεν έχει κανένα ! Όποτε περιμένουμε αύριο να δούμε τ θα μας πει κ ο παιδοχειρουργός και τ αποτελέσματα μιας ακόμη εξέταση που θα βγει σε 2-3 εβδομάδες!

Επίσης έχει κάποια άλλη κράμπες στη κοιλιά ;;;; Γιατί με αγχώνει! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...