Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

1 hour ago, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα σ ολη την παρεουλα .. εχετε κλεισει ημερομηνια για Β επιπεδου ; Οσες εχετε κλεισει σε ποια εβδομαδα της εγκυμοσυνης την βαλατε ; 

Γεια σου κορίτσι! Εγώ έκλεισα την ημέρα που έκανα κ την αυχενική όταν θα κάνω τη β επιπέδου θα είμαι 23ων εβδομάδων … το τράβηξα όσο γίνεται περισσότερο για να είναι κ ο άντρας μου εδώ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα σ ολη την παρεουλα .. εχετε κλεισει ημερομηνια για Β επιπεδου ; Οσες εχετε κλεισει σε ποια εβδομαδα της εγκυμοσυνης την βαλατε ; 

Χρύσα μου εμένα 21 εβδομάδα αλλά μου είπε ότι το βάζει όσο πιο νωρίς λόγω του θέματος με την αυξημένη τιμή στην αυχενική έτσι ώστε αν δούμε κάτι να κάνω αμνιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ninarelita είπε:

Χρύσα μου εμένα 21 εβδομάδα αλλά μου είπε ότι το βάζει όσο πιο νωρίς λόγω του θέματος με την αυξημένη τιμή στην αυχενική έτσι ώστε αν δούμε κάτι να κάνω αμνιο..

Μας ευχομαι να εχουμε υπεροχα νεακια και να μη χρειαστει τιποτα επιπλεον απο εξετασεις 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες! Θα γίνω και εγώ μανούλα για πρώτη φορά σύμφωνα με την ΠΗΤ 23/7. Είχα το '22 δύο παλινδρομες και η τρίτη φορά που έμεινα έγκυος ήταν και η τυχερή μου. Εμένα το μόνο που με αγχώνει είναι η ηλικία μου. Είμαι 42(άργησα να βρω τον άντρα μου 😁. Είχα κάνει αυχενική στις 11/1 και η εμβρυολογος μου είχε βρει ανεπάρκεια τριγλωχινας βαλβίδας στο εμβρυακι μου και με είχε αγχώσει πάρα πάρα πολύ για σύνδρομο down. Έκανα nipt για όλα τα χρωμοσώματα που μπορούν να βρεθούν μέσω αυτού και σήμερα μου ήρθαν τα αποτελέσματα Δόξα τον Θεό αρνητικά όλα και περιμένω αγοράκι!! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα σ ολη την παρεουλα .. εχετε κλεισει ημερομηνια για Β επιπεδου ; Οσες εχετε κλεισει σε ποια εβδομαδα της εγκυμοσυνης την βαλατε ; 

Εμένα τα αναλαμβάνει ο γυναικολόγος αυτά και την αυχενική δηλαδή από το ιατρείο του την κανόνισαν. Για τη β επιπέδου μου έχουν πει ότι θα την κάνω 22η εβδομάδα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Κι εγώ μαγνήσιο θα έλεγα. Με είχε βοηθήσει πολύ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Ρωτά το γιατρό σου. Το δίνουν πολύ συχνά.

Σ ευχαριστώ για την απάντηση κοπελα μου. Ναι θα το αναφερω στη γυναικολόγο να μου δωσει αν ειναι...

3 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

@Tintin @Aria konsta συγχαρητηρια για το νιπτ και την αυχενικη αντιστοιχα .. πολυ ωραια τα νεακια σας ...  Αντε ενα μεγαλο βαρος εφυγε ..🙂

 

@Maria Ad Κοριτσι μου ,εχω ακουσει κατι σχετικο με ισχία κι εγκυμοσυνη ..αλλα μην το λαβεις και πολυ υποψιν σου ,γιατι την κοπελα που μου το ειπε την γνωρισα την προηγουμενη εβδομαδα στο νοσοκομειο που πηγα να ανοιξω φακελο και δεν την ξερω καλα ..απλα πιασαμε συζητηση .. αυτη ειναι εγκυος στο 3ο παιδι της και ηθελε να συνεννοηθει με εναν απο του γυναικολογους του δημοσιου νοσοκομειου ετσι ωστε να κανονισουν να φερουν εναν αναισθησιολογο να της κανει επισκληριδιο ,γιατι εχει προβλημα με τα ισχια κι επειδη στην 1η της εγκυμοσυνη δε γνωριζε οτι εχει προβλημα με τα ισχια της (νομιζε οτι πονουσε απο το βαρος που πηρε στην εγκυμοσυνη ,αλλα προυπηρχε το προβλημα κ δεν το γνωριζε)και γέννησε σε δημοσιο νοσοκομειο οπου δεν γινεται επισκληριδιος στον φυσιολογικο τοκετο,της δημιουργηθηκε μετα τη γεννα μεγαλυτερο προβλημα στα ισχια ..δε μπορουσε να περπατησει τον πρωτο καιρο.. στη 2η εγκυμοσυνη πηγε σε ιδιωτικη κλινικη να γεννησει για τον λογο αυτο .. απλα τωρα,στην 3η εγκυμοσυνη της ,επειδη δε θελει να πληρωσει χρηματα σε ιδιωτικη κλινικη ,ηθελε να συνεννοηθει αν μπορει να κανει την επισκληριδιο στο δημοσιο νοσοκομειο (πραγμα το οποιο γινεται ).Αυτη μου ειπε οτι στην 1η της εγκυμοσυνη απο τον 3ο μηνα δε μπορουσε να περπατησει καλα..εγω τωρα που την ειδα στην 3η της εγκυμοσυνη κ ηταν 33η εβδομαδα ,την ειδα οτι περπατουσε καλα,αλλα δεν ξερω αν πονουσε κατα βαθος κ δεν της φαινοτανε .. απλα τα ορθοπαιδικα προβληματα εχουν την ιδιαιτεροτητα οτι στον καθενα βγαινουν εντελως διαφορετικα .. ελπιζω να μη σε αγχωσα ..απλα ειναι το μονο που εχω ακουσει σχετικο και ειπα να στο αναψερω 🙂

Όχι μην ανησυχείς δεν με άγχωσες και σ ευχαριστώ που το ειπες.. Να ρωτήσω και εγω τη γυναικολόγο γιατί κ εγω νοσοκομείο πηγαίνω και για γεννα εκει θα παω, να ειμαι σίγουρη απο πριν. Μην πάθουμε τίποτα τελευταία στιγμή ποτέ δεν ξέρεις. Όσο για το αν εχω κατι αλλο και μου βγαινει τωρα το σκεφτηκα κ εγω. Γιατι ειχα θεμα με την μεση και προτίμησα να κανω μαγνητική μετα την εξωσωματικη. Και μου ειπαν οτι οι κυλες στη μεση φερνουν πόνο στα ισχία. Οπότε μπορεί να ειναι κ κατι άλλο κ να μην φταιει απλά η εγκυμοσύνη όντως. Το κακό είναι ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορουμε να κάνουμε καμία εξέταση. Οπότε υπομονή κ ο Θεός βοηθός!!Μόνο σε χειροπράκτη σκεφτηκα οτι ίσως ακουσω μια καλυτερη άποψη, αν βεβαια συνεχιστεί τοσο πολυ στους επόμενους μηνες... 

3 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα σ ολη την παρεουλα .. εχετε κλεισει ημερομηνια για Β επιπεδου ; Οσες εχετε κλεισει σε ποια εβδομαδα της εγκυμοσυνης την βαλατε ; 

Καλησπέρα Χρύσα! Εμενα η εμβρυολόγος που πήγα και για την αυχενική μου την εκλεισε τη μερα που κλεινω την 22η βδομάδα. 

1 ώρα πρίν, Despina 1359 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες! Θα γίνω και εγώ μανούλα για πρώτη φορά σύμφωνα με την ΠΗΤ 23/7. Είχα το '22 δύο παλινδρομες και η τρίτη φορά που έμεινα έγκυος ήταν και η τυχερή μου. Εμένα το μόνο που με αγχώνει είναι η ηλικία μου. Είμαι 42(άργησα να βρω τον άντρα μου 😁. Είχα κάνει αυχενική στις 11/1 και η εμβρυολογος μου είχε βρει ανεπάρκεια τριγλωχινας βαλβίδας στο εμβρυακι μου και με είχε αγχώσει πάρα πάρα πολύ για σύνδρομο down. Έκανα nipt για όλα τα χρωμοσώματα που μπορούν να βρεθούν μέσω αυτού και σήμερα μου ήρθαν τα αποτελέσματα Δόξα τον Θεό αρνητικά όλα και περιμένω αγοράκι!! 

Καλως ήρθες στην ομάδα!! Με το καλό το αγορακι σας!!Να εχεις μια καλή κ ανεφελη εγκυμοσυνη!! Συγχαρητήρια για τις εξετάσεις σας!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Despina 1359 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες! Θα γίνω και εγώ μανούλα για πρώτη φορά σύμφωνα με την ΠΗΤ 23/7. Είχα το '22 δύο παλινδρομες και η τρίτη φορά που έμεινα έγκυος ήταν και η τυχερή μου. Εμένα το μόνο που με αγχώνει είναι η ηλικία μου. Είμαι 42(άργησα να βρω τον άντρα μου 😁. Είχα κάνει αυχενική στις 11/1 και η εμβρυολογος μου είχε βρει ανεπάρκεια τριγλωχινας βαλβίδας στο εμβρυακι μου και με είχε αγχώσει πάρα πάρα πολύ για σύνδρομο down. Έκανα nipt για όλα τα χρωμοσώματα που μπορούν να βρεθούν μέσω αυτού και σήμερα μου ήρθαν τα αποτελέσματα Δόξα τον Θεό αρνητικά όλα και περιμένω αγοράκι!! 

Καλως ορισες στην παρεούλα μας .. με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα και να εχεις μια ομορφη και ξεγνοιαστη εγκυμοσυνη.. να μην αγχωνεσαι για την ηλικια οσο μπορεις ..το λεω και για τον εαυτο μου ( 3 χρονια εχουμε διαφορα)..γιατι μονο "κακο" μας κανει αυτο το αγχος ..ολα θα πανε καλα με τη βοηθεια του Θεου 🥰

@Maria Ad κοριτσι μου ,ευχομαι να μη χρειαστει ουτε χειροπρακτης ,ουτε καμια εξετασουλα και να ειναι ολα σε υποφερτο βαθμο και να ερθει ευκολα το νινακι  χωρις καμια δυσκολια και μ εναν πονο που λενε 🥰

6 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Εμένα τα αναλαμβάνει ο γυναικολόγος αυτά και την αυχενική δηλαδή από το ιατρείο του την κανόνισαν. Για τη β επιπέδου μου έχουν πει ότι θα την κάνω 22η εβδομάδα!

Μια χαρα... Καλη επιτυχια σ ολες μας 🥰

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Θα σας πω κάτι που ένιωσα εχθές , δεν ξέρω αν είναι αυτό που νομίζω η όχι! Εχθές ξάπλωνα στο καναπε και ξαφνικά ένιωσα διπκα απ τον αφαλό στη δεξιά πλευρά κάτι σαν όχι τσίμπημα … αλλά κάτι ! Αυτό κράτησε για 2 λεπτά ! Ερχόταν κ έφευγε κ σκέφτηκα πως είναι αυτό το φτερούγισμα που λένε!!! Έγινε πρώτη φορά φορά κ είμαι 14ων εβδομάδων …

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλως ορισες στην παρεούλα μας .. με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα και να εχεις μια ομορφη και ξεγνοιαστη εγκυμοσυνη.. να μην αγχωνεσαι για την ηλικια οσο μπορεις ..το λεω και για τον εαυτο μου ( 3 χρονια εχουμε διαφορα)..γιατι μονο "κακο" μας κανει αυτο το αγχος ..ολα θα πανε καλα με τη βοηθεια του Θεου 🥰

@Maria Ad κοριτσι μου ,ευχομαι να μη χρειαστει ουτε χειροπρακτης ,ουτε καμια εξετασουλα και να ειναι ολα σε υποφερτο βαθμο και να ερθει ευκολα το νινακι  χωρις καμια δυσκολια και μ εναν πονο που λενε 🥰

Μια χαρα... Καλη επιτυχια σ ολες μας 🥰

Σ ευχαριστώ πολυ Χρυσα μου!Να σαι καλά! Μακαρι για ολες μας να ειναι μια ηρεμη εμπειρία χωρις δυσκολίες ❤️

Κοριτσια?!!! Να σας πω και εγω το ευχάριστο που νιωθω τις τελευταίες μερες. Ενιωθα ακομα και οταν ημουν καθιστη μετα το φαγητό και σε αλλες στιγμες, κατι σαν χτυπηματακια χαμηλα. Αλλα δεν έδινα κ πολυ σημασία ελεγα το έντερο θα ειναι ή κατι τύπου μικρος σπασμος μήτρας, εντέρου που το πάθαινα κάποιες φορές... Αλλα απο προχθες αρχισα να δινω περισσότερο σημασια και ξαπλωσα λιγο πισω καποιες φορές κ χθες κ σημερα όταν αρχισαν τα χτυπηματακια και όντως σηκωνεται και το δερμα μου!!! Εχω πάθει σοκ! Περίμενα και εγω αυτο το φτερουγισμα ή γουργουρισμα που λενε ολες να νιωσω για αρχή και ειχα επικεντρωθεί σε κατι τετοιο στο μυαλο μου, αλλα δεν ενιωσα κατι τετοιο ποτέ, κατευθείαν χτυπηματάκια! Και γίνονται καθε μερα συνέχεια αυτά και εχω ηρεμήσει λιγο να πω την αληθεια μιας και εχει περάσει καιρος απο τον τελευταίο υπέρηχο. Μολις αρχισα καπως περισσότερο να συνειδητοποιω οτι υπάρχει ανθρωπάκι εκεί μέσα!!! 

Αυτά!!! Μακρυγορησα συγνώμη αλλα είναι απ την χαρά και την έκπληξη μου!!! Θα περιμενω να μαθω και τις δικες σας εμπειρίες σιγα σιγα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Maria Ad και @minnie26 τι ωραια τα νεακια σας .. αντε ευχομαι ολο τετοια χαρουμενα νεακια να εχουμε απο ' δω και στο εξης .. κι εγω ολο και κατι αισθανομαι ενιοτε ..στην 1η μου εγκυμοσυνη ελαχιστα καταλαβαινα πριν την 20η εβδομαδα ..τωρα περισσοτερα .. 🙂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

@Maria Ad και @minnie26 τι ωραια τα νεακια σας .. αντε ευχομαι ολο τετοια χαρουμενα νεακια να εχουμε απο ' δω και στο εξης .. κι εγω ολο και κατι αισθανομαι ενιοτε ..στην 1η μου εγκυμοσυνη ελαχιστα καταλαβαινα πριν την 20η εβδομαδα ..τωρα περισσοτερα .. 🙂

Aχ, πες το βρε κορίτσι αυτό γιατί εγώ ειμαι 16η εβδομάδα και δεν έχω καταλάβει τίποτα ακόμα κι ενοιωθα περίεργα.. κι έχω και δύο δλδ, πόσα έπρεπε να έχω μέσα στην κοιλιά για να καταλάβω κάτι;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , LeneL είπε:

Aχ, πες το βρε κορίτσι αυτό γιατί εγώ ειμαι 16η εβδομάδα και δεν έχω καταλάβει τίποτα ακόμα κι ενοιωθα περίεργα.. κι έχω και δύο δλδ, πόσα έπρεπε να έχω μέσα στην κοιλιά για να καταλάβω κάτι;

Χαχα τι γλυκουλα 🙂..κι εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη ελεγα στην γιατρο ανησυχωντας οτι δεν καταλαβαινω τιποτα "τι γινεται ; Γιατι δεν το αισθανομαι ; " Και μου λεγε ,συνηθως οι πρωτοτοκες το αισθανονται γυρω στην 20εβδομαδα ..νωριτερα αν κατι αισθανθουν ,πιθανοτατα ειναι το εντερο ..οι δευτεροτοκες μου ειπε ,γυρω στην 16 εβδομαδα ...αλλα ολα ειναι σχετικα ..σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις .. εμενα παντως απο τη στιγμη που αρχισα να αισθανομαι το μωρο στην 1η εγκυμοσυνη ,παρατηρησα οτι ειχε κινητικοτητα τις ωρες που εγω χαλαρωνα και ξαπλωνα ..εσυ παντως σε λιγο καιρο θα τα αισθανεσαι φουλ ..παρτι θα κανουν μιας και ειναι δυο 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 4:57 ΜΜ, minnie26 είπε:

Γεια σου κορίτσι! Εγώ έκλεισα την ημέρα που έκανα κ την αυχενική όταν θα κάνω τη β επιπέδου θα είμαι 23ων εβδομάδων … το τράβηξα όσο γίνεται περισσότερο για να είναι κ ο άντρας μου εδώ! 

καλησπέραααα κι εγώ για τους ίδιους λόγους το έβαλα στις 21και1, στις 20/2!

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Aχ, πες το βρε κορίτσι αυτό γιατί εγώ ειμαι 16η εβδομάδα και δεν έχω καταλάβει τίποτα ακόμα κι ενοιωθα περίεργα.. κι έχω και δύο δλδ, πόσα έπρεπε να έχω μέσα στην κοιλιά για να καταλάβω κάτι;

έχω νιώσει φτερουγισματάκια, είναι σαν ήχος από έντερο αλλά διαφορετικός, θα το καταλάβεις, το πρώτο φτερουγισματάκι το ένιωσα στις 16 και χτες 18+1 με ζάλισε στα φτερουγισματάκια

είναι τόσο απαλά που το πιο κοντινό σε περιγραφή είναι το σαν ένα χτύπημα από το μικρό σου δαχτυλάκι στην παλάμη σου

On 31/1/2023 at 5:22 ΜΜ, Despina 1359 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες! Θα γίνω και εγώ μανούλα για πρώτη φορά σύμφωνα με την ΠΗΤ 23/7. Είχα το '22 δύο παλινδρομες και η τρίτη φορά που έμεινα έγκυος ήταν και η τυχερή μου. Εμένα το μόνο που με αγχώνει είναι η ηλικία μου. Είμαι 42(άργησα να βρω τον άντρα μου 😁. Είχα κάνει αυχενική στις 11/1 και η εμβρυολογος μου είχε βρει ανεπάρκεια τριγλωχινας βαλβίδας στο εμβρυακι μου και με είχε αγχώσει πάρα πάρα πολύ για σύνδρομο down. Έκανα nipt για όλα τα χρωμοσώματα που μπορούν να βρεθούν μέσω αυτού και σήμερα μου ήρθαν τα αποτελέσματα Δόξα τον Θεό αρνητικά όλα και περιμένω αγοράκι!! 

καλως ήρθες! με το καλό και το δικό σου αγοράκι! δεν έχει σημασία πόσο είσαι αλλά πόσο αισθάνεσαι, όλες μπορούμε να φέρουμε στον κόσμο υγιέστατα μωράκια ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Χαχα τι γλυκουλα 🙂..κι εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη ελεγα στην γιατρο ανησυχωντας οτι δεν καταλαβαινω τιποτα "τι γινεται ; Γιατι δεν το αισθανομαι ; " Και μου λεγε ,συνηθως οι πρωτοτοκες το αισθανονται γυρω στην 20εβδομαδα ..νωριτερα αν κατι αισθανθουν ,πιθανοτατα ειναι το εντερο ..οι δευτεροτοκες μου ειπε ,γυρω στην 16 εβδομαδα ...αλλα ολα ειναι σχετικα ..σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις .. εμενα παντως απο τη στιγμη που αρχισα να αισθανομαι το μωρο στην 1η εγκυμοσυνη ,παρατηρησα οτι ειχε κινητικοτητα τις ωρες που εγω χαλαρωνα και ξαπλωνα ..εσυ παντως σε λιγο καιρο θα τα αισθανεσαι φουλ ..παρτι θα κανουν μιας και ειναι δυο 🥰

Εγώ θέλω επίσης να πιστεύω ότι τα παιδιά μου είναι πολύ ήσυχα και πολύ διακριτικά και δεν θέλουν να κάνουν φασαρία!!!! ( 😀😀😀) ❤️

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...