Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Συγκοιμηση ναι η όχι ?


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Γέννησα πριν από 18μερες μια μπεμπουλα,η οποία κοιμάται στο πορτ μπεμπέ πάνω στο καρότσι,το οποίο έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας η δίπλα στον καναπέ,αναλόγως το που βρισκόμαστε. Ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν συμφωνεί με το πορτ μπεμπέ,διότι το μωρό δεν βλέπει τίποτα από τα πλαϊνά,παρά μόνο το ταβάνι. Μας πρότεινε να την βάζουμε στο ριλαξ η να της πάρουμε κούνια.Την βάζουμε στο ριλαξ,αλλά δεν της αρέσει για πολλή ωρα. Επίσης,αποφασισαμε να της πάρουμε κούνια σε 5μηνες που θα μεγαλώσει.

Θα ηθελα να κοιμάται κάποιες φορές στο κρεβάτι μαζί μου,όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά,θέλω να ξαπλώνω με τη μπεμπουλα,αλλά φοβάμαι μην την πλακωσω στον ύπνο μου,τρεμω στην ιδέα ότι μπορεί να συμβεί κάτι κακό.Διαβαζω τόσα πολλά,που έχω τρομοκρατηθεί. Εσείς τι προτείνετε? Μπορώ να την κοιμιζω με ασφαλεια στο κρεβάτι ? Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκίνησα να κάνω συγκοιμηση με το γιο μου από όταν ήταν λίγων εβδομαδων και μέχρι και σήμερα 5 χρόνια μετά κοιμόμαστε μαζί.

Υπάρχουν κάποιοι κανόνες που θα πρέπει να ακολουθείς αν τελικά το αποφασίσεις όπως για παράδειγμα απαγορεύεται να έχεις πιει αλκοόλ κτλ.

Για να σου πω την αλήθεια είχα και εγώ άγχος στην αρχή ότι θα τον πατήσω κτλ αλλά είμαι άνθρωπος που μπορώ να ελέγξω τον εαυτό μου στον ύπνο σε αντίθεση με τον άντρα μου.Με την παραμικρή κίνηση μέσα στον ύπνο μου είχα το μυαλό μου στο μωρό. Στην πολλή αρχή βέβαια που ήταν πολύ μικρός και η κούραση μου πολύ μεγαλύτερη χρησιμοποιουσα μια κουβερτα τυλιγμένη σαν ρόλο ανάμεσα μας (το χρησιμοποιούσα ως διαχωριστικο)και οταν μεγαλωσε αργοτερα και εγώ ξεκουράζομουν περισσότερο το έβγαλα από τη μέση. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Angela123 είπε:

Ξεκίνησα να κάνω συγκοιμηση με το γιο μου από όταν ήταν λίγων εβδομαδων και μέχρι και σήμερα 5 χρόνια μετά κοιμόμαστε μαζί.

Υπάρχουν κάποιοι κανόνες που θα πρέπει να ακολουθείς αν τελικά το αποφασίσεις όπως για παράδειγμα απαγορεύεται να έχεις πιει αλκοόλ κτλ.

Για να σου πω την αλήθεια είχα και εγώ άγχος στην αρχή ότι θα τον πατήσω κτλ αλλά είμαι άνθρωπος που μπορώ να ελέγξω τον εαυτό μου στον ύπνο σε αντίθεση με τον άντρα μου.Με την παραμικρή κίνηση μέσα στον ύπνο μου είχα το μυαλό μου στο μωρό. Στην πολλή αρχή βέβαια που ήταν πολύ μικρός και η κούραση μου πολύ μεγαλύτερη χρησιμοποιουσα μια κουβερτα τυλιγμένη σαν ρόλο ανάμεσα μας (το χρησιμοποιούσα ως διαχωριστικο)και οταν μεγαλωσε αργοτερα και εγώ ξεκουράζομουν περισσότερο το έβγαλα από τη μέση. 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ❤️ Έχω ένα μαξιλάρι θηλασμού το οποίο γίνεται σαν φωλιά κ σκέφτομαι να την βάλω μέσα η να έχω πίσω στην πλάτη της ένα μαξιλάρι για να μην πέσει. Φοβάμαι πολύ είναι η αλήθεια, αλλα βλέπω ότι τόσες μανούλες κάνουν συγκοιμηση κ λέω να το τολμήσω. Από ποσών εβδομάδων ξεκίνησες την συγκοιμηση? Η δικιά μου είναι 18ημερων,είναι λες πολύ νωρίς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Κι εμείς 13 μηνών σχεδόν,θηλάζουμε ακόμη και κάνουμε συγκοιμηση απο την πρώτη μερα. Τους πρώτους 2,5 μήνες την είχα μεσα στη φωλιά ύπνου δίπλα μου στο κρεβάτι. Εκείνη την περίοδο δεν θηλαζε ακόμα ξαπλωτή, αλλά σε μαξιλάρι θηλασμού. Μετά πήρα μαξιλάρι παλινδρομησης λόγω ΓΟΠ και την έχω ακόμα δίπλα μου πάνω σε αυτό το μαξιλάρι (λόγω της ΓΟΠ ήθελα να την έχω όσο γινόταν πιο κοντά μου για να μην κάνει καμία εισροφηση) . Από 3 μηνών και μετά θηλάζει ξαπλωτή, όμως μέχρι να γίνει 8-9 μηνών,μετά τον θηλασμό την σηκωνα αγκαλιά να ρευτει. Αν έχεις κάποιο μαξιλάρι για να το τοποθετησεις σαν τειχος,όπως για παράδειγμα αυτό του θηλασμού ή κάποιο μαξιλάρι κουνιας που είναι σαν σκουλήκι,νομίζω ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να γυρίσεις πάνω στο μωρό,ιδίως αν είσαι και ατομο που δεν κοιμάται βαριά. Υπάρχουν και μειονεκτηματα φυσικά,πχ εγώ τώρα δεν ξέρω πως θα την απομακρυνω από το κρεβάτι (για να επιστρέψει κ ο μπαμπάς επιτελους) κ να κοιμάται στην κουνια. Πάντως για ένα μωρό που θηλάζει και έχει συχνές βραδυνές αφυπνίσεις η συγκοιμηση είναι σωτήρια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σας,

Γέννησα πριν από 18μερες μια μπεμπουλα,η οποία κοιμάται στο πορτ μπεμπέ πάνω στο καρότσι,το οποίο έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας η δίπλα στον καναπέ,αναλόγως το που βρισκόμαστε. Ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν συμφωνεί με το πορτ μπεμπέ,διότι το μωρό δεν βλέπει τίποτα από τα πλαϊνά,παρά μόνο το ταβάνι. Μας πρότεινε να την βάζουμε στο ριλαξ η να της πάρουμε κούνια.Την βάζουμε στο ριλαξ,αλλά δεν της αρέσει για πολλή ωρα. Επίσης,αποφασισαμε να της πάρουμε κούνια σε 5μηνες που θα μεγαλώσει.

Θα ηθελα να κοιμάται κάποιες φορές στο κρεβάτι μαζί μου,όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά,θέλω να ξαπλώνω με τη μπεμπουλα,αλλά φοβάμαι μην την πλακωσω στον ύπνο μου,τρεμω στην ιδέα ότι μπορεί να συμβεί κάτι κακό.Διαβαζω τόσα πολλά,που έχω τρομοκρατηθεί. Εσείς τι προτείνετε? Μπορώ να την κοιμιζω με ασφαλεια στο κρεβάτι ? Ευχαριστώ πολύ 

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Η συγκοιμηση είναι το καλύτερο δώρο που μπορείς να κάνεις στο μωράκι σου ! Δες αν θέλεις στο ίντερνετ για το λικνο συγκοιμησης , που είναι προέκταση του κρεβατιου σου με αποτέλεσμα να θεωρείτε πιο ασφαλές απτό να κοιμάται το μωρό στο ίδιο κρεβάτι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φοβόμουν πολύ τη συγκοιμηση στο πρώτο παιδί από βρέφος. Τελικά καταληξαμε σ αυτό από τα 2 έτη μέχρι τα 8, για συναισθηματικούς λόγους.  Μείναμε οι δυο μας και είχε πολύ νόημα,  μέχρι που μετακομισαμε, φτιάξαμε εκ νέου το παιδικό δωμάτιο και το ίδιο το παιδί από μόνο του κοιμόταν εκεί από την πρώτη μέρα. 

Τώρα με το μωρό, πάλι ήμουν αντίθετη. Δεν ήθελα να έχω άλλο ένα παιδί στο κρεβάτι μου για άλλα οκτώ χρόνια. Τελικά, επέμενε ο άντρας μου, μιας και το μωρό ξυπνουσε οπουδήποτε κι αν το έβαζες, εκτός από το κρεβάτι μας. Τώρα, τρεις μήνες μετά, δε μπορώ να φανταστώ να μην κοιμόμαστε δίπλα δίπλα. Τζάμπα και το λίκνο που πήραμε. Τώρα βέβαια ο μπαμπάς διαμαρτυρεται και λέει ότι ώρα είναι να πάει στο κρεβάτι του και στο δωμάτιό του, αλλά δεν το βλέπω.  Πιο πιθανό βλέπω να διώχνω εκείνον ή να φύγουμε εμείς οι δυο πακέτο για δίπλα, μιας και το μωρό δε με ενοχλεί με το ροχαλητό του, σε αντίθεση με εκείνον,  χα χα! Πριν κοιμόμουν πρώτη και δεν είχα θέμα. Τώρα που ξυπνάω μέσα στην νύχτα, μου είναι αδύνατο να ξανακοιμηθω με όλη αυτή την κουστωδια. Τεσπα, μεγάλο θέμα αυτό...

Το καλύτερό μου πάντως είναι οταν έχει εφημερία και κοιμάμαι και με τα δυο παιδιά μαζί. Απλά ανάμεσά τους βάζω μια κουβέρτα τυλιγμενη ρολο για ασφάλεια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις συμβουλές ❤️ Έχω ένα μεγάλο μαξιλάρι θηλασμού,το οποίο γίνεται και φωλιά,θα βάλω μέσα ένα στρωματακι και σκέφτομαι να την κοιμιζω εκεί κάποιες φορές,έτσι ώστε να μην είναι τελείως εκτεθειμένη στο κρεβάτι.  Είναι τόσο όμορφο να κοιμάται το μωράκι δίπλα,που δεν θέλω να τις χάσω αυτές τις στιγμές ❤️ Ίσως όμως αγοράσω και φωλιά,κοστίζει γύρω στα 50ευρω και είναι μια καλή λύση,διότι το λίκνο παρόλο που είναι ωραίο σαν κρεβατάκι, είναι ακριβό και το μωράκι δεν θα κοιμάται μαζί μου ..

@Melieτα βάζεις σε κάποια φωλιά τα μωράκια η έχεις βολευτει με την κουβέρτα?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα σας,

Γέννησα πριν από 18μερες μια μπεμπουλα,η οποία κοιμάται στο πορτ μπεμπέ πάνω στο καρότσι,το οποίο έχουμε δίπλα στο κρεβάτι μας η δίπλα στον καναπέ,αναλόγως το που βρισκόμαστε. Ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν συμφωνεί με το πορτ μπεμπέ,διότι το μωρό δεν βλέπει τίποτα από τα πλαϊνά,παρά μόνο το ταβάνι. Μας πρότεινε να την βάζουμε στο ριλαξ η να της πάρουμε κούνια.Την βάζουμε στο ριλαξ,αλλά δεν της αρέσει για πολλή ωρα. Επίσης,αποφασισαμε να της πάρουμε κούνια σε 5μηνες που θα μεγαλώσει.

Θα ηθελα να κοιμάται κάποιες φορές στο κρεβάτι μαζί μου,όταν λείπει ο άντρας μου στη δουλειά,θέλω να ξαπλώνω με τη μπεμπουλα,αλλά φοβάμαι μην την πλακωσω στον ύπνο μου,τρεμω στην ιδέα ότι μπορεί να συμβεί κάτι κακό.Διαβαζω τόσα πολλά,που έχω τρομοκρατηθεί. Εσείς τι προτείνετε? Μπορώ να την κοιμιζω με ασφαλεια στο κρεβάτι ? Ευχαριστώ πολύ 

Καλημέρα κορίτσι μου!!και εγώ στο Πορτ μπεμπέ βάζω τον μικρό μου να κοιμηθεί, όταν έχει πονάκια όμως ησυχάζει μόνο στην αγκαλιά μου στο κρεβάτι μαζί μας και η αλήθεια είναι πως φοβάμαι και εγώ μην έχουμε ατύχημα..κ εγώ το σκεφτόμουν αυτό για το τι βλέπει μέσα στο Πορτ μπεμπέ απλα τον βάζω πλέον αφού έχει κοιμηθεί οπότε νομίζω δεν υπάρχει θέμα..μέσα στην ημέρα τον αφήνω στο ρηλαξ ή στη φωλιά όταν είναι ξύπνιος..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις συμβουλές ❤️ ❤️

@Melieτα βάζεις σε κάποια φωλιά τα μωράκια η έχεις βολευτει με την κουβέρτα?

Όχι, δεν χρησιμοποιώ τίποτα αναμεσά σε μένα και στο μωρό. Αλλά κοιμάται σε υπνόσακο για να μην ξεσκεπάζεται, οπότε έτσι κι αλλιώς είναι σαν μπάλα! Μόνο τα χεράκια του προσέχω, αλλά κοιμάμαι πολύ ελαφριά από τη φύση μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα πάρω φωλιά,βρήκα στο Σκρουτζ μεγάλη ποικιλία,απλά δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη,δεν έχω δει ποτέ από κοντά,παρά μόνο σε φωτογραφίες.Έχετε να προτείνετε κάποια καλή και οικονομική? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Τελικά θα πάρω φωλιά,βρήκα στο Σκρουτζ μεγάλη ποικιλία,απλά δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη,δεν έχω δει ποτέ από κοντά,παρά μόνο σε φωτογραφίες.Έχετε να προτείνετε κάποια καλή και οικονομική? 

Εγώ πήρα μεσω σκρουτζ την Bebe Stars Βρεφικό Μαξιλάρι Φωλιά Bunny 4 in 1. Αν εξαιρέσεις ότι το μαξιλάρι που έχει γύρω γύρω δεν έχει υφασμάτινη θήκη που να πλένεται, όπως γράφει και στα σχόλια του σκρουτζ (ωστόσο μπορεί να μπει ολόκληρο το μαξιλάρι στο πλυντηριο), κατά τα αλλά έμεινα super ευχαριστημενη. Έστρωνα πάντα ένα σεντόνι από πάνω και ούτε καν λερωνοταν. Είναι πολύ ευρύχωρη και όχι τόσο κλειστή όπως άλλες. Η μικρη μου είναι και μικροκαμωμενη και την είχα εκεί μέσα μέχρι να αρχίσει να γυρίζει εύκολα μπρούμυτα δηλαδή τουλάχιστον μέχρι 7-8 μηνών (αργήσαμε λιγο). 

Μιλάμε πάντα για οικονομική επιλογή. Όταν αγόρασα τη φωλιά,δεν ήξερα αν θα μου χρησιμεύσει,γι αυτό και πήρα μια οικονομική. Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω,νομίζω ότι θα προτιμούσα μια της La Millou,που είναι βέβαια πολύ πιο ακριβή,αλλά αν κρίνω από άλλο προϊόν της ίδιας εταιρίας που πήρα πρόσφατα,πρέπει να είναι πάρα πολύ ποιοτική. Μπορείς να την ζητήσεις ως δώρο από συγγενή που θέλει να πάρει ένα καλό δώρο στο μωρό κ σε ρωτάει τι χρειάζεσαι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rita1982 είπε:

Εγώ πήρα μεσω σκρουτζ την Bebe Stars Βρεφικό Μαξιλάρι Φωλιά Bunny 4 in 1. Αν εξαιρέσεις ότι το μαξιλάρι που έχει γύρω γύρω δεν έχει υφασμάτινη θήκη που να πλένεται, όπως γράφει και στα σχόλια του σκρουτζ (ωστόσο μπορεί να μπει ολόκληρο το μαξιλάρι στο πλυντηριο), κατά τα αλλά έμεινα super ευχαριστημενη. Έστρωνα πάντα ένα σεντόνι από πάνω και ούτε καν λερωνοταν. Είναι πολύ ευρύχωρη και όχι τόσο κλειστή όπως άλλες. Η μικρη μου είναι και μικροκαμωμενη και την είχα εκεί μέσα μέχρι να αρχίσει να γυρίζει εύκολα μπρούμυτα δηλαδή τουλάχιστον μέχρι 7-8 μηνών (αργήσαμε λιγο). 

Μιλάμε πάντα για οικονομική επιλογή. Όταν αγόρασα τη φωλιά,δεν ήξερα αν θα μου χρησιμεύσει,γι αυτό και πήρα μια οικονομική. Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω,νομίζω ότι θα προτιμούσα μια της La Millou,που είναι βέβαια πολύ πιο ακριβή,αλλά αν κρίνω από άλλο προϊόν της ίδιας εταιρίας που πήρα πρόσφατα,πρέπει να είναι πάρα πολύ ποιοτική. Μπορείς να την ζητήσεις ως δώρο από συγγενή που θέλει να πάρει ένα καλό δώρο στο μωρό κ σε ρωτάει τι χρειάζεσαι...

Είμαι ανάμεσα σε Lorelli και Βabycute,μου φαίνονται μια χαρά,ελπίζω να μην αγοράσω καμία επικίνδυνη βλακεία. Η φωλια της La Millou είναι όντως πολύ ωραία αλλά πανάκριβη, δυστυχώς δεν μπορούμε να την αγοράσουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είμαι ανάμεσα σε Lorelli και Βabycute,μου φαίνονται μια χαρά,ελπίζω να μην αγοράσω καμία επικίνδυνη βλακεία. Η φωλια της La Millou είναι όντως πολύ ωραία αλλά πανάκριβη, δυστυχώς δεν μπορούμε να την αγοράσουμε..

Όπως τα βλέπω,νομίζω ότι θα προτιμούσα της lorelli για δύο λόγους,1ον, γιατί είναι κατά 20 εκατοστά μεγαλύτερη από την άλλη,οπότε θα χωράει και μεγαλύτερο μωρο και 2ον, γιατί έχει περισσότερες κριτικές στο σκρουτζ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Blue Velvet η συγκοιμηση με θηλάζων βρέφος είναι σωτηρία όπως προείπαν και πιο πάνω..εγώ από δύο μηνων περίπου την έχω στο κρεβάτι μου(ο σύζυγος την βγάζει στο καναπέ,κάνει και πολύ ατσάλο ύπνο και τον φοβάμαι). Έχω και τη κούνια της κολλητά στο κρεβάτι μου αλλά είναι διακοσμητική...δεν θα άντεχα να σηκώνομαι πέντε,έξι φορές το βράδι να θηλάζω ,να τη βάζω κούνια και πάλι απ' την αρχή...τώρα κοιμισμένη όπως είμαι ανεβάζω τη μπλούζα,πιπιλαει ξανακοιμαται..να σημειώσω ότι είναι 21 μηνών!!! Εύχομαι όμως κάποια στιγμή που θα αποθηλασω,εύχομαι σύντομα, να τη βάλω άμεσα στο κρεβατάκι της και γενικά στο δικό της δωματιο γιατί έχω άσχημη εμπειρία απ' το μεγάλο μου παιδί....έφτασε 12 χρόνων και να θέλει να κοιμάται με τη μάνα του!!!!άσε βάσανο....κι ακόμα και τώρα που αναγκαστικά κοιμάται μόνος ,έχω και νυχτερινές επισκέψεις πολλές φορές..

Τα προϊόντα της millou είναι απαιχτα!!!είχα πάρει μαξιλάρι θηλασμού αυτό που είναι σαν κοκοράκι ,φοβερή ποιότητα !! Αλλά είναι κι ακριβά πως να το κάνουμε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , valentina23 είπε:

@Blue Velvet η συγκοιμηση με θηλάζων βρέφος είναι σωτηρία όπως προείπαν και πιο πάνω..εγώ από δύο μηνων περίπου την έχω στο κρεβάτι μου(ο σύζυγος την βγάζει στο καναπέ,κάνει και πολύ ατσάλο ύπνο και τον φοβάμαι). Έχω και τη κούνια της κολλητά στο κρεβάτι μου αλλά είναι διακοσμητική...δεν θα άντεχα να σηκώνομαι πέντε,έξι φορές το βράδι να θηλάζω ,να τη βάζω κούνια και πάλι απ' την αρχή...τώρα κοιμισμένη όπως είμαι ανεβάζω τη μπλούζα,πιπιλαει ξανακοιμαται..να σημειώσω ότι είναι 21 μηνών!!! Εύχομαι όμως κάποια στιγμή που θα αποθηλασω,εύχομαι σύντομα, να τη βάλω άμεσα στο κρεβατάκι της και γενικά στο δικό της δωματιο γιατί έχω άσχημη εμπειρία απ' το μεγάλο μου παιδί....έφτασε 12 χρόνων και να θέλει να κοιμάται με τη μάνα του!!!!άσε βάσανο....κι ακόμα και τώρα που αναγκαστικά κοιμάται μόνος ,έχω και νυχτερινές επισκέψεις πολλές φορές..

Τα προϊόντα της millou είναι απαιχτα!!!είχα πάρει μαξιλάρι θηλασμού αυτό που είναι σαν κοκοράκι ,φοβερή ποιότητα !! Αλλά είναι κι ακριβά πως να το κάνουμε..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου ❤️ Παρήγγειλα τη φωλιά της Lorelli,με τόσα θετικά.σχολια που διάβασα σχετικά με την συγκοιμηση,δεν άντεξα και την αγόρασα !Μακάρι να μπορούσα να αγοράσω της millou αλλά δυστυχώς είναι πανάκριβη..Θα κοιμάται η μπέμπα δίπλα μου όσο λείπει ο μπαμπάς της στη δουλειά και το βράδυ θα την βάζω στο πορτ μπεμπέ,γιατί φοβάμαι μην ξαπλώσει πάνω της μέσ' στον ύπνο του. Πιστεύω πως και η δικιά μου θα καλομαθει να κοιμάται δίπλα μου και μετά δεν θα θέλει το πορτ μπεμπέ,αλλά ελπίζω να τα καταφέρουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...