Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Κρύο συντήρηση ωαριων


Ουράνιο τοξο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και στην ομάδα. Λοιπόν δεν είμαι εγκυμονούσα όμως μπήκα στην ομάδα γιατί σε λίγο καιρό θα κάνω κρύο συντήρηση ωαρίων. Εννοείται αυτο είναι διαδικασία εξωσωματικής. Όμως επειδή ειμαι χωρις σύντροφο θα τα κρατήσω για αργότερα μήπως βρω άνδρα ή αλλιώς με δότη. Άραγε έχω ελπίδες να κρατήσω παιδιά στην αγκαλιά;;;Βοηθήστε με παρακαλώ. Δέχομαι απόψεις.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ουράνιο τοξο είπε:

Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στο φόρουμ και στην ομάδα. Λοιπόν δεν είμαι εγκυμονούσα όμως μπήκα στην ομάδα γιατί σε λίγο καιρό θα κάνω κρύο συντήρηση ωαρίων. Εννοείται αυτο είναι διαδικασία εξωσωματικής. Όμως επειδή ειμαι χωρις σύντροφο θα τα κρατήσω για αργότερα μήπως βρω άνδρα ή αλλιώς με δότη. Άραγε έχω ελπίδες να κρατήσω παιδιά στην αγκαλιά;;;Βοηθήστε με παρακαλώ. Δέχομαι απόψεις.

 

Φυσικά κ έχεις γιατί να μην έχεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα χτες ιστορία από ένα κέντρο εξωσωματικής που γυναίκα 39 χρονών κατέψυξε πέρσι τα ωάρια της και τα χρησιμοποίησε τώρα (με τον άντρα της) και μόλις έμαθε ότι είναι έγκυος.
Όπως δεν πετυχαίνει μια εξωσωματική με την πρώτη, μπορεί να μην μείνει κάποια έγκυος με τα ωάρια που έχει καταψύξει. Αλλά πετυχαίνουν και αρκετές εξωσωματικές με την πρώτη. Ελπίδες υπάρχουν πολλές, αν δεν υπήρχαν δεν θα το κάναμε, χαχα!
Τι ηλικία έχεις; 

Καλή επιτυχία να έχεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου ...εγώ κρυοσυντηρηση ωάρια μου πέρυσι σε ηλικία 36 ... τον άλλον μήνα πρώτα ο Θεός λέμε με τον άντρα μου να τα χρησιμοποιήσουμε με το καλό κ να πάμε για την πρώτη μας εμβρυομεταφορα...

Επειδή δεν γινόταν πέρυσι να γίνει γονιμοποίηση σε εμάς λόγο ενός θέματος υγείας του άντρα μου κάναμε μόνο κρυοσυντηρηση ωαρίων κ εμείς...δεν το έχω μετανοιωσεις στιγμή....οποία κ να είναι η έκβαση μας χαίρομαι που έκανα κάτι για εμάς ...που προσπάθησα όσο μπορούσα να κάνω κάτι καλό για το κοινό μας μέλλον...

Θέλω να πω κ εσύ μην σκέφτεσαι τα αρνητικά...πολλά θα ακουσεις κ πολλά θα διαβάσεις...να θυμάσαι κάθε γυναίκα είναι κάτι το διαφορετικό να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κ φυσικά να έχεις ψάξει να είναι ένα πολύ καλό κέντρο .

Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα! Αχ μόλις είδα το θέμα και θέλω να πω πως με αφορά άμεσα. Ανησυχώ λιγάκι. Είμαι 39 και θέλω να κάνω κρυοσυντήρηση. Όμως πάσχω από πολλαπλή σκλήρυνση και χασιμότο. Ποια είναι η διαδικασία, πού μπορώ να απευθυνθώ με ασφάλεια; Υπάρχουν γυναικολόγοι με γνώση των νευρολογικών..; Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη κι ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...