Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Καφέ υγρά προγεστερόνη


Recommended Posts

Χθες 03/01 πήγα για τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε τον σάκο 5 βδομάδα κύησης.Μου είπε να πάω σε 2 βδομάδες για να ακούσουμε καρδούλα.Ηθεκα να ρωτήσω η προγεστερόνη είναι τιμη 40 με τιμες 11-44 .Αλλά μου δίνει προληπτικά ενέσιμη prolutex.Επισης εδώ και λίγες μέρες έχω καφέ υγρά σταματάνε για λίγο αλλά ξαναέρχονται κυρίως όταν πάω τουαλέτα.Μου είπε ότι δεν τον ανησυχούν ιδιαίτερα αλλά δεν θα μου δώσει salospir προς το παρόν διότι έχω καφέ υγρά και μπορεί να προκληθεί αιμορραγία.Αφου η τιμή της προγεστερόνης είναι καλή γιατί πρέπει να κάνω την ένεση;τα καφέ υγρά μπορεί να είναι σημάδι αποβολής ακόμη και αν η χοριακη και η προγεστερόνη είναι καλές;επίσης οι εξετάσεις πήξης αίματος και το πακέτο θρομβοφιλιας μπορούν να καθορίσουν την έναρξη αντιπηκτικών η δε λαμβάνονται υπόψιν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Vivivi είπε:

Χθες 03/01 πήγα για τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε τον σάκο 5 βδομάδα κύησης.Μου είπε να πάω σε 2 βδομάδες για να ακούσουμε καρδούλα.Ηθεκα να ρωτήσω η προγεστερόνη είναι τιμη 40 με τιμες 11-44 .Αλλά μου δίνει προληπτικά ενέσιμη prolutex.Επισης εδώ και λίγες μέρες έχω καφέ υγρά σταματάνε για λίγο αλλά ξαναέρχονται κυρίως όταν πάω τουαλέτα.Μου είπε ότι δεν τον ανησυχούν ιδιαίτερα αλλά δεν θα μου δώσει salospir προς το παρόν διότι έχω καφέ υγρά και μπορεί να προκληθεί αιμορραγία.Αφου η τιμή της προγεστερόνης είναι καλή γιατί πρέπει να κάνω την ένεση;τα καφέ υγρά μπορεί να είναι σημάδι αποβολής ακόμη και αν η χοριακη και η προγεστερόνη είναι καλές;επίσης οι εξετάσεις πήξης αίματος και το πακέτο θρομβοφιλιας μπορούν να καθορίσουν την έναρξη αντιπηκτικών η δε λαμβάνονται υπόψιν;

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου. Και στις δύο εγκυμοσύνες μου είχα καφέ υγρά στην αρχή,μέχρι να ακούσουμε καρδούλα κ έπαιρνα τρεις φορές τηνερα υπόθετο ουτρο. Η τιμή της προγεστερόνης σου είναι τέλεια. Είσαι από εξωσωματική; Πολλοί γιατροί δίνουν προληπτικά προγεστερόνη είτε για το καφέ αίμα,είτε για να είναι ξεκούραστη η μήτρα κ να μην κάνει συσπάσεις. Μέχρι την 12η εβδομάδα και αν δεν υπάρχει άλλο θέμα,την κόβουν. Ίσως περιμένει να ακούσετε καρδούλα και να στην σταματήσει ή να στο γύρισε σε ουτροτζεσαν και όχι ενέσιμη. Πακέτο θρομβοφιλιας είχα κάνει εγώ μετά τις δύο παλινδρομες μου κ δεν βρέθηκε τίποτα ,οπότε και στις επόμενες δύο εγκυμοσύνες μου δεν χρειάστηκα σαλοσπιρ ή κάτι άλλο. Οπότε με τις εξετάσεις αυτές έχει ξεκάθαρη εικόνα. Επίσης πολλοί γιατροί δίνουν σαλοσπιρ ή παιδική ασπιρίνη προληπτικά,ειδικά σε γυναίκες από εξωσωματική. (Να σου πω ότι στις παλινδρομες μου δεν είχα καθόλου αίμα ή καφέ,και τα έχασα,οπότε να μην αγχώνεσαι,πολλές γυναίκες έχουν στην αρχή της εγκυμοσύνης του χωρίς να σημαίνει κάτι.)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...