Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Γένεσις ή άγιος λουκάς


Spring_girl

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Συζητούσαμε με το γιατρό μου σχετικά με την κλινική που θα γεννήσω και μου πρότεινε Γένεσις ή άγιο λουκά ως τις καλύτερες επιλογές στη θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια σχετική εμπειρία ως προς τις παροχές, τη συμπεριφορά του προσωπικού, τη βοήθεια στο θηλασμό και το κόστος! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Συζητούσαμε με το γιατρό μου σχετικά με την κλινική που θα γεννήσω και μου πρότεινε Γένεσις ή άγιο λουκά ως τις καλύτερες επιλογές στη θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια σχετική εμπειρία ως προς τις παροχές, τη συμπεριφορά του προσωπικού, τη βοήθεια στο θηλασμό και το κόστος! 

Καλησπέρα κορίτσι μου...έχω την εντύπωση ότι οι καλύτερες επιλογές είναι Γένεσις κ διαβαλκανικό... Εμενα οι δικές μου μου πρότειναν Γένεσις κ βιοκλινικη γιατί βάζουν τα περισσότερα περιστατικά τους συγκεντρωμένα εκεί...αλλά αν ήθελα κ αλλού δεν είχαν θέμα... Παρόλα αυτά μου είπαν ότι το Γένεσις είχε κ μονάδα εντατικής αν χρειαστεί το βρέφος...οπότε για εμένα είναι συν αυτό..μιας και τελειομηνα βρέφη μπορεί να χρειαστούν... Οπότε δε  θα ήθελα αν χρειαστεί το μωρό δύο μέρες εντατική να το αλλάζουν κλινική ή νοσοκομείο! Επίσης κριτήριο μου είναι κ ότι το Γένεσις είναι από περιφερειακό κ έχει κυρίως μαιευτικα περιστατικά...κ βιοκλινικη είναι κέντρο οπότε αν γίνει κάτι επείγον μπορεί να καθυστερήσεις... Βέβαια έχω την εντύπωση ότι το Γένεσις είναι το πιο τσιμπημενο σε τιμές... Ο άγιος Λουκάς έχει μονάδα εντατικής νεογνών?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , WomensPower είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...έχω την εντύπωση ότι οι καλύτερες επιλογές είναι Γένεσις κ διαβαλκανικό... Εμενα οι δικές μου μου πρότειναν Γένεσις κ βιοκλινικη γιατί βάζουν τα περισσότερα περιστατικά τους συγκεντρωμένα εκεί...αλλά αν ήθελα κ αλλού δεν είχαν θέμα... Παρόλα αυτά μου είπαν ότι το Γένεσις είχε κ μονάδα εντατικής αν χρειαστεί το βρέφος...οπότε για εμένα είναι συν αυτό..μιας και τελειομηνα βρέφη μπορεί να χρειαστούν... Οπότε δε  θα ήθελα αν χρειαστεί το μωρό δύο μέρες εντατική να το αλλάζουν κλινική ή νοσοκομείο! Επίσης κριτήριο μου είναι κ ότι το Γένεσις είναι από περιφερειακό κ έχει κυρίως μαιευτικα περιστατικά...κ βιοκλινικη είναι κέντρο οπότε αν γίνει κάτι επείγον μπορεί να καθυστερήσεις... Βέβαια έχω την εντύπωση ότι το Γένεσις είναι το πιο τσιμπημενο σε τιμές... Ο άγιος Λουκάς έχει μονάδα εντατικής νεογνών?

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Βιοκλινικη δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια η αλήθεια είναι.. Γένεσις σίγουρα είναι το πιο τσιμπημενο, για άγιο Λουκά δεν ξέρω αν έχει μονάδα εντατικής νεογνών. Για πρόωρα σίγουρα είναι καλύτερα στο Γένεσις πάντως, για τελειομηνα μου είπε είναι το ίδιο και στις 2. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Spring_girl είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Βιοκλινικη δεν έχω ακούσει πολύ καλά λόγια η αλήθεια είναι.. Γένεσις σίγουρα είναι το πιο τσιμπημενο, για άγιο Λουκά δεν ξέρω αν έχει μονάδα εντατικής νεογνών. Για πρόωρα σίγουρα είναι καλύτερα στο Γένεσις πάντως, για τελειομηνα μου είπε είναι το ίδιο και στις 2. 

Απλά υπάρχουν τελειομηνα που κάνουν ίκτερο..δεν παίρνουν καλές αναπνοές..κλπ... Οπότε και μια μέρα ακόμα να χρειαστεί να μπουν...σε ποια εβδομάδα είσαι? Εμείς καταλήξαμε στο Γένεσις για λόγους εντατικής και περιφερειακού για πιο γρήγορα.. Τώρα όλες οι κλινικές ιδιωτικές είναι..μια χαρά φαγητό θα έχουν...μαίες κλπ να σε προσέχουν... Άλλες πάνε κ σε νοσοκομεια... Οπότε μάλλον το αναλύουμε πολύ :-P

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , WomensPower είπε:

Απλά υπάρχουν τελειομηνα που κάνουν ίκτερο..δεν παίρνουν καλές αναπνοές..κλπ... Οπότε και μια μέρα ακόμα να χρειαστεί να μπουν...σε ποια εβδομάδα είσαι? Εμείς καταλήξαμε στο Γένεσις για λόγους εντατικής και περιφερειακού για πιο γρήγορα.. Τώρα όλες οι κλινικές ιδιωτικές είναι..μια χαρά φαγητό θα έχουν...μαίες κλπ να σε προσέχουν... Άλλες πάνε κ σε νοσοκομεια... Οπότε μάλλον το αναλύουμε πολύ :-P

 

Καλά από ανάλυση αυτό τον καιρό έχει πέσει πολύ δε ξέρω από πού να αρχίσω 😅 Είμαι στην 25 απλά είπα να το ψάξω από τώρα για να κάνω και τα μαθήματα τοκετού σε όποια επιλέξουμε! Εσύ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Spring_girl είπε:

Καλά από ανάλυση αυτό τον καιρό έχει πέσει πολύ δε ξέρω από πού να αρχίσω 😅 Είμαι στην 25 απλά είπα να το ψάξω από τώρα για να κάνω και τα μαθήματα τοκετού σε όποια επιλέξουμε! Εσύ;;

29+4... Αλλά δεν έχω ασχοληθεί με σεμινάρια κ μαθήματα τοκετού...νομίζω θα αγχωθω περισσότερο!!!! Δηλαδη ούτε κάτι βρεφικό έχω πάρει... Ρούχα κλπ..Όλα τελευταία στιγμή... Αν μάθεις για τον άγιο Λουκά αν έχει εντατική νεογνών ενημέρωσε απλά για να ξέρουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, WomensPower είπε:

29+4... Αλλά δεν έχω ασχοληθεί με σεμινάρια κ μαθήματα τοκετού...νομίζω θα αγχωθω περισσότερο!!!! Δηλαδη ούτε κάτι βρεφικό έχω πάρει... Ρούχα κλπ..Όλα τελευταία στιγμή... Αν μάθεις για τον άγιο Λουκά αν έχει εντατική νεογνών ενημέρωσε απλά για να ξέρουμε!!!! 

Ναι από βδομάδα θα το ψάξω και θα σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 12/1/2023 at 11:30 ΜΜ, Spring_girl είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Συζητούσαμε με το γιατρό μου σχετικά με την κλινική που θα γεννήσω και μου πρότεινε Γένεσις ή άγιο λουκά ως τις καλύτερες επιλογές στη θεσσαλονίκη. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια σχετική εμπειρία ως προς τις παροχές, τη συμπεριφορά του προσωπικού, τη βοήθεια στο θηλασμό και το κόστος! 

Kαλησπέρα και καλή χρονιά! Εγώ τα διδυμάκια μου στο γένεσις τα έφερα στον κόσμο ... ακριβή κλινική αλλα θα εχεις το κεφάλι σου ήσυχο, όλη η ομαδα εκει ειναι εξυπηρετική και ανθρωπινη... Αυτη η Ζερβακάκου ειδικά σπουδαία γιατρός ελπίζω να είναι ακομη στην ομαδα να ναι καλα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...