Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Εντόνος πονος στην ωορρηξία


Anar40

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια. θα ήθελα τα φώτα σας σε κάτι που μου συμβαίνει και δεν μπορώ να καταλάβω αν δημιουργώ πρόβλημα στην συλληψη ή είναι ιδέα μου. Προσπαθω για δεύτερο παιδάκι και είμαι 41 χρονών. ξέρω ακριβώς πότε έχω ωορρηξία και κάνω και πρόσφατα τεστ ωορρηξιας οποτε το επιβεβαιώνω.Το πρόβλημα είναι οταν σήκωσα το πρώτο μου παιδί στην ημέρα της ωορρηξιας πόνεσα πολύ για λίγη ώρα και μου πέρασε και μετά έβγαλα λίγα υγρά. Πιστεψα ότι δημιούργησα πρόβλημα στην σύλληψη..Δεν ημουν εγκυος τελικά. Ετυχε όμως σε άλλο κυκλο την ημερα της ωορρηξιας και ενώ δεν είχα καθόλου πονους,όταν τσακώθηκα έντονα και φώναξα δυνατα με κάποιο γνωστό μου,μετά για 5 λεπτά να ξεκινήσουν εντονοι πονοι και σταμάτησαν εφόσον ξαπλωσα ηρέμησα και έκανα αναπνοές. Φοβαμαι μήπως δημιούργησα πρόβλημα στην σύλληψη παλι. Μα είναι δυνατόν με τις φωνές να κάνω κακό και να πονάω τόσο πολύ μετά??? Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό Παναγία μου??😔 κορίτσια σας εχει συμβεί κάτι παρόμοιο??? Αυτοι οι πονοι εντωμεταξύ με είχαν πιάσει και σε μια παλινδρομη κύηση που είχα. Ντρεπομαι να ρωτήσω τον γιατρό μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη αλλά δεν νομίζω ότι στέκει το "έκανα κακό στην σύλληψη". 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι που να επηρεάσει θετικά 'η αρνητικά την σύλληψη.   Εσύ το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις ελεύθερες επαφές. Το τι θα γίνει μετά δεν είναι στο χέρι κανενός αλλά της τύχης. 

Το ότι πονάς σε τέτοιο βαθμό αν δεν είναι σύνηθες για τον οργανισμό σου, μιλά με τον γιατρό σου. Δεν υπάρχει ντρέπομαι για ο,τι αφορά την υγεία μας. Μπορεί είτε να είναι κάτι φυσιολογικό είτε κάποιο πρόβλημα. 

Αν το παρατηρείς μόνο την ημέρα της ωορρηξίας τότε ρωτα τον. 

Σίγουρα όμως ΔΕΝ επηρεάζεται η σύλληψη από φωνές, από το σήκωμα ενός μωρού κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, απλά ήθελα να μάθω αν έχει τύχει και σε άλλη κοπέλα. Και εμένα μου κάνει εντύπωση να πονάω τόσο πολύ από φωνές την ημέρα της ωορρηξιας ενώ λίγο πριν ήμουν καλά και μετά από 10 λεπτά είμαι μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anar40 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, απλά ήθελα να μάθω αν έχει τύχει και σε άλλη κοπέλα. Και εμένα μου κάνει εντύπωση να πονάω τόσο πολύ από φωνές την ημέρα της ωορρηξιας ενώ λίγο πριν ήμουν καλά και μετά από 10 λεπτά είμαι μια χαρά..

Mπορει να έτυχε. 

Αν σου έχει ξανά συμβεί μιλα με τον γιατρό σου. Εκείνος μπορεί να σε δει και υπερηχογραφικά και να σου απαντήσει σωστά για οτιδήποτε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Anar40 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, απλά ήθελα να μάθω αν έχει τύχει και σε άλλη κοπέλα. Και εμένα μου κάνει εντύπωση να πονάω τόσο πολύ από φωνές την ημέρα της ωορρηξιας ενώ λίγο πριν ήμουν καλά και μετά από 10 λεπτά είμαι μια χαρά..

Και εγω ποναγα καποιες φορες σε ωορηξια παρα πολυ ακομα και το μπούτι κ πισω πλατη.Δεννειναι κατι μου ειχανε πει οι γιατροι 2 που ειχα ρωτησει..δεν ειχα φωναξει ,δεν ειχα νευρα,ολα νορμαλ !!ερχοταννκ εφευγε ο πονος .τυχαινει.. δε δημιουργεις κανενα προβλημα στη συλληψη !!νευροσωματικο /μυικό ειναι .συνεχισε τις προσπαθειες..με το καλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Nephele78 είπε:

Και εγω ποναγα καποιες φορες σε ωορηξια παρα πολυ ακομα και το μπούτι κ πισω πλατη.Δεννειναι κατι μου ειχανε πει οι γιατροι 2 που ειχα ρωτησει..δεν ειχα φωναξει ,δεν ειχα νευρα,ολα νορμαλ !!ερχοταννκ εφευγε ο πονος .τυχαινει.. δε δημιουργεις κανενα προβλημα στη συλληψη !!νευροσωματικο /μυικό ειναι .συνεχισε τις προσπαθειες..με το καλο!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Εχω ένα παιδάκι 4 χρονών και είχα μια παλινδρομη κύηση πριν 1 χρονο και λόγω ηλικίας που πάω στα 42 εχω αγχωθεί. Αλλά όλα είναι στο χέρι του Θεού και αν θέλει θα μας το δώσει,αν όχι είμαστε και ευλογημένοι που μας έδωσε ήδη ένα 😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Anar40 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Εχω ένα παιδάκι 4 χρονών και είχα μια παλινδρομη κύηση πριν 1 χρονο και λόγω ηλικίας που πάω στα 42 εχω αγχωθεί. Αλλά όλα είναι στο χέρι του Θεού και αν θέλει θα μας το δώσει,αν όχι είμαστε και ευλογημένοι που μας έδωσε ήδη ένα 😊

Ακριβώς οπως τα λες! Λογικος ο φοβος κ λογω της παλινδρομης τυχαινει..αν το κηνυγας θα σου κατσει πιστευω πραγαμτικα . Και εγω 42 εμεινα εγκυος αλλα με εξωςωματικη .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...