Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Εμεις θα γινουμε γονεις ποτε?????


Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την  ομορφη παρεα. Ειμαι 30 χρονων. Λογω σοβαρου προβληματος με το σπερμα του συζυγου μου εχουμε καταφυγει στην εξωσωματικη. Ηδη απο τον μαρτιο του 2021 εχουμε ξεκινησει τις διαδικασιες ,εχοντας κανει 3 ωοληψιες και 5 ετ με αποτελεσμα :

1η προσπαθεια με το σπερμα του συζυγου(μοναδικη με δικο του σπερμα) μετα απο βιοψια ορχεως -βιοχιμικη κυση.

η 2προσπαθεια με σπερμα δοτη -αρνητικη χοριακη,

3η προσπαθεια ξανα βιοχημικη κυηση,

4η προσπαθεια (αλλαγη γιατρου ομως με εμβρυα απο τον πρωτο γιατρο) -παλινδομη κυηση στην 6η εμβδομαδα,

5η προσπαθεια με εμβρυα 3ης μερας απο σπερμα δοτη απο νεο γιατρο και εμβρυολογο χοριακη 0.

Οι 4 πρωτες προσπαθειες εγιναν με βλαστοκυστες 5 ημερων. Η τελευταια με 3ων ημερων (8 διαιρεσεων). Η μοναδικη φορα που βρεθηκε κατι ηταν οταν πλεον αλλαξα γιατρο και καναμε  εξεταση για μικροβιωμα στο οποιο βρεθηκε 2% γαλακτοβακιλλοι και 98% enterobacteriaceae. Το φτιαξαμε προχωρησαμε σε ετ με εμβρυα απο την προηγουμενη κλινικη ,προχωρησε αρκετα αλλα παλινδρομησε. Εχω κανει τα παντα απο εξετασεις, εχω κανει 1 υστεροσκοπηση η οποια εδειξε καποιες συμφυσεις που αφαιρεθηκαν αλλα συμφωνα με τον τοτε γιατρο μου δεν ηταν αυτα λογος μη εμφυτευσης η αποβολης. Τωρα ετοιμαζομαι ξανα για υστεροσκοπηση με το νεο μου γιατρο . Εχω χασει την ελπιδα μου, πιστευω πως δεν θα τα καταφερουμε ποτε μα ποτε να κανουμε παιδι, και πιο πολυ απο ολα αναρωτιεμαι πως αφου ξεκινησαμε σας δεδομενο οτι εγω ειμαι σχετικα μικρη και χωρις καποιο προβλημα , να εχουμε καταληξει σε τοσες ετ χωρις κανενα αποτελεσμα. Δεν αντεχω αλλο, εχω ξεπερασει τις αντοχες και την υπομονη μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , maraki1992 είπε:

Καλημερα σε ολη την  ομορφη παρεα. Ειμαι 30 χρονων. Λογω σοβαρου προβληματος με το σπερμα του συζυγου μου εχουμε καταφυγει στην εξωσωματικη. Ηδη απο τον μαρτιο του 2021 εχουμε ξεκινησει τις διαδικασιες ,εχοντας κανει 3 ωοληψιες και 5 ετ με αποτελεσμα :

1η προσπαθεια με το σπερμα του συζυγου(μοναδικη με δικο του σπερμα) μετα απο βιοψια ορχεως -βιοχιμικη κυση.

η 2προσπαθεια με σπερμα δοτη -αρνητικη χοριακη,

3η προσπαθεια ξανα βιοχημικη κυηση,

4η προσπαθεια (αλλαγη γιατρου ομως με εμβρυα απο τον πρωτο γιατρο) -παλινδομη κυηση στην 6η εμβδομαδα,

5η προσπαθεια με εμβρυα 3ης μερας απο σπερμα δοτη απο νεο γιατρο και εμβρυολογο χοριακη 0.

Οι 4 πρωτες προσπαθειες εγιναν με βλαστοκυστες 5 ημερων. Η τελευταια με 3ων ημερων (8 διαιρεσεων). Η μοναδικη φορα που βρεθηκε κατι ηταν οταν πλεον αλλαξα γιατρο και καναμε  εξεταση για μικροβιωμα στο οποιο βρεθηκε 2% γαλακτοβακιλλοι και 98% enterobacteriaceae. Το φτιαξαμε προχωρησαμε σε ετ με εμβρυα απο την προηγουμενη κλινικη ,προχωρησε αρκετα αλλα παλινδρομησε. Εχω κανει τα παντα απο εξετασεις, εχω κανει 1 υστεροσκοπηση η οποια εδειξε καποιες συμφυσεις που αφαιρεθηκαν αλλα συμφωνα με τον τοτε γιατρο μου δεν ηταν αυτα λογος μη εμφυτευσης η αποβολης. Τωρα ετοιμαζομαι ξανα για υστεροσκοπηση με το νεο μου γιατρο . Εχω χασει την ελπιδα μου, πιστευω πως δεν θα τα καταφερουμε ποτε μα ποτε να κανουμε παιδι, και πιο πολυ απο ολα αναρωτιεμαι πως αφου ξεκινησαμε σας δεδομενο οτι εγω ειμαι σχετικα μικρη και χωρις καποιο προβλημα , να εχουμε καταληξει σε τοσες ετ χωρις κανενα αποτελεσμα. Δεν αντεχω αλλο, εχω ξεπερασει τις αντοχες και την υπομονη μου.

Καλημέρα! Λυπάμαι πολύ για όλες αυτές τις δυσκολίες! Δεν ξέρω αν είσαι Αθήνα η Θεσσαλονίκη .. αλλά μάλλον θα πρέπει να ψάξεις έναν καλό εξωσωματικό κ κέντρο ώστε να ξεκινήσεις διέγερση απ την αρχή..σίγουρα το οικονομικό είναι θέμα γιατί έχετε ξοδέψει ήδη μια περιουσία! Εγώ έκανα τη πρώτη μ εξωσωματική στο Γενεσις με τον Στ@υρακη.. πέτυχα μ τη πρώτη κ αυτή τη στιγμή είμαι 13ων εβδομάδων σε δίδυμα … υπήρχε θέμα μ το σπερμα του συζύγου κ είμαι κ γώ 27 πλέον! Πιστεύω έχεις πολλές πιθανότητες κ είμαι σίγουρη πως μανούλα θα γίνεις σίγουρα!!! Εάν θέλεις μπορείς να γράψεις κ στο καφέ εξωσωματικής 2022 που υπάρχουν κορίτσια πιο έμπειρα απ μένα κ θα σε βοηθήσουν ! Καλή επιτυχία εύχομαι , μη το βάζεις κάτω !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

minnie26 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. σου ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα υπεροχα και να εχεις μια τελειομανη εγκυμοσυνη. Μενω Ηρακλειο Κρητης, εχω κανει εδω ολες τις προσπαθειες μου, τα ποσοστα των γιατρων ειναι ισαξια με αυτων σε αθηνα και θεσσαλονικη . Δεν ειμαι σιγουρη οτι οι γιατροι μπορουν να κανουν κατι παραπανω και δεν το κανουν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , maraki1992 είπε:

minnie26 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. σου ευχομαι απο καρδιας να σου πανε ολα υπεροχα και να εχεις μια τελειομανη εγκυμοσυνη. Μενω Ηρακλειο Κρητης, εχω κανει εδω ολες τις προσπαθειες μου, τα ποσοστα των γιατρων ειναι ισαξια με αυτων σε αθηνα και θεσσαλονικη . Δεν ειμαι σιγουρη οτι οι γιατροι μπορουν να κανουν κατι παραπανω και δεν το κανουν. 

Όπως νομίζεις εσυ.. εσυ ξέρεις καλύτερα! Εγώ απλά πρότεινα γιατί νομίζω πως παίζει τεράστιο ρόλο κ ο γιατρός κ η κλινική! Εύχομαι γρήγορα να εκπληρωθεί το όνειρο σας κ να γίνετε γονείς! 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,το ξέρω πως μου το λες για καλό . Απλά έχοντας ψάξει αρκετά το θέμα , θεωρώ σίγουρα αυτό που λες ότι τεράστια σημασία έχει και ο γιατρός και ο εμβρυολογος , έχω καταλήξει ότι το θέμα τύχης έχει σημαντικότερο ρόλο. Σου εύχομαι ότι καλύτερο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, maraki1992 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ,το ξέρω πως μου το λες για καλό . Απλά έχοντας ψάξει αρκετά το θέμα , θεωρώ σίγουρα αυτό που λες ότι τεράστια σημασία έχει και ο γιατρός και ο εμβρυολογος , έχω καταλήξει ότι το θέμα τύχης έχει σημαντικότερο ρόλο. Σου εύχομαι ότι καλύτερο. 

Δε νομίζω πως είναι θέμα τύχης! Σίγουρα όχι … δεν είναι μόνο αυτό θέλω να πω! Είναι πολλοί οι παράγοντες που έχουν κυρίαρχο λόγο στην επιτυχία ! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως , να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...