Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

4 hours ago, Psaxnwfos said:

Τρίτη μερα με δέκατα κ έντονο βήχα … τελικά κρύωμα είναι αποτι φαίνεται κ όχι κάποιο σύμπτωμα. Υπάρχει περίπτωση να πάει στράφι η εμβρυομεταφορα;; Το Σάββατο είναι να κάνω την χοριακη.
Ηπια προχθές σιρόπι για τον βήχα αλλά μετά διάβασα στις οδηγιες ότι απαγορευεται, Ε από εκείνη την μέρα δεν έχω πάρει τπτ ούτε ντεπόν για τον πυρετό … 

Εγώ ήμουν άρρωστη με πονόλαιμο, κλειστή μύτη κλπ τη μέρα που πήρα τη θετική χοριακή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, dec-e είπε:

Εγώ ήμουν άρρωστη με πονόλαιμο, κλειστή μύτη κλπ τη μέρα που πήρα τη θετική χοριακή 

Συγχαρητήρια! Αναμένω μέχρι το Σάββατο κ ελπίζω κ εγώ σε θετική χοριακη! 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

Εγώ ξεκίνησα προετοιμασία για έμβρυομεταφορά κορίτσια. Ελπίζω ν πάνε καλά αυτή τη φορά όλα

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα να πάνε τελεια εύχομαι !!!

Πως ξεκινάς εσυ πρώτη μέρα του κύκλου  ή 21η μέρα του κύκλου ;;

Συγνωμη αν γίνομαι αδιάκριτη  αλλά από βδομάδα θα ξεκινησω και εγώ και θα ήθελα να μάθω 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου όλα να πάνε τελεια εύχομαι !!!

Πως ξεκινάς εσυ πρώτη μέρα του κύκλου  ή 21η μέρα του κύκλου ;;

Συγνωμη αν γίνομαι αδιάκριτη  αλλά από βδομάδα θα ξεκινησω και εγώ και θα ήθελα να μάθω 

Την πρώτη μέρα της περιόδου πήρα στην κλινικη το γιατρό μου τους ειδοποίησα και μου είπαν οδηγίες. Αρχικά παίρνω folidex  ένα το πρωί και cyclacur ένα πρωί κ ένα βράδυ. Μετά θ πάω folidex και 2 cyclaur το πρωί και 2 το βράδυ (μόνο τα λευκά). Κ μετά θ μπουν στο παιχνίδι τα υπόθετα cyclogest πάλι πρωί βράδυ κ ενέσεις prolutex. Κ μετά κ αντιβίωση μου δίνουν το βράδυ πριν την έμβρυομεταφορά, το πρωί κ το βράδυ πάλι της έμβρυομεταφοράς. 12 τ μήνα θ πάω γ υπέρηχο και θ Μ πουν πότε θ γίνει η έμβρυομεταφορά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Antonia_ είπε:

Την πρώτη μέρα της περιόδου πήρα στην κλινικη το γιατρό μου τους ειδοποίησα και μου είπαν οδηγίες. Αρχικά παίρνω folidex  ένα το πρωί και cyclacur ένα πρωί κ ένα βράδυ. Μετά θ πάω folidex και 2 cyclaur το πρωί και 2 το βράδυ (μόνο τα λευκά). Κ μετά θ μπουν στο παιχνίδι τα υπόθετα cyclogest πάλι πρωί βράδυ κ ενέσεις prolutex. Κ μετά κ αντιβίωση μου δίνουν το βράδυ πριν την έμβρυομεταφορά, το πρωί κ το βράδυ πάλι της έμβρυομεταφοράς. 12 τ μήνα θ πάω γ υπέρηχο και θ Μ πουν πότε θ γίνει η έμβρυομεταφορά

Ευχαριστώ πολύ καλή επιτυχία με μεγάλη χοριακηηη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι να πω...βγήκε το μοριακό μου και είναι αρνητικό. Είναι δυνατόν να βγήκε αρνητικό το μοριακό τεστ, ενώ μόλις μια μέρα πριν είχα αχνό θετικό? Τελοσπάντων τον κύκλο τον έχασα τώρα. Ας πούμε ότι δεν πειράζει γιατί θα πηγαίναμε με φυσικό κύκλο, οπότε δεν είναι ότι πήρα τζάμπα φάρμακα. Παρόλα αυτά με αναστάτωσε όλο αυτό με τον ηλίθιο covid. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Soho24 είπε:

Κορίτσια τι να πω...βγήκε το μοριακό μου και είναι αρνητικό. Είναι δυνατόν να βγήκε αρνητικό το μοριακό τεστ, ενώ μόλις μια μέρα πριν είχα αχνό θετικό? Τελοσπάντων τον κύκλο τον έχασα τώρα. Ας πούμε ότι δεν πειράζει γιατί θα πηγαίναμε με φυσικό κύκλο, οπότε δεν είναι ότι πήρα τζάμπα φάρμακα. Παρόλα αυτά με αναστάτωσε όλο αυτό με τον ηλίθιο covid. 

Προφανώς το τεστ ανιχνευσε κάποιο άλλο κρύωμα. Έχει ξανασυμβεί. Δεν πειράζει, ας είσαι 100% σίγουρη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Κορίτσια τι να πω...βγήκε το μοριακό μου και είναι αρνητικό. Είναι δυνατόν να βγήκε αρνητικό το μοριακό τεστ, ενώ μόλις μια μέρα πριν είχα αχνό θετικό? Τελοσπάντων τον κύκλο τον έχασα τώρα. Ας πούμε ότι δεν πειράζει γιατί θα πηγαίναμε με φυσικό κύκλο, οπότε δεν είναι ότι πήρα τζάμπα φάρμακα. Παρόλα αυτά με αναστάτωσε όλο αυτό με τον ηλίθιο covid. 

Τι μέρα του κύκλου εισαι και είναι σίγουρο ότι ακυρώθηκε ο κύκλος; Στους φυσικούς έχουμε συχνα εκπλήξεις, είσαι σίγουρη ότι έχεις κάνει ωορρηξία;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Προφανώς το τεστ ανιχνευσε κάποιο άλλο κρύωμα. Έχει ξανασυμβεί. Δεν πειράζει, ας είσαι 100% σίγουρη! 

Έτσι φαίνεται να έγινε. Ναι δεν πειράζει, ας είμαστε σίγουροι.

13 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Τι μέρα του κύκλου εισαι και είναι σίγουρο ότι ακυρώθηκε ο κύκλος; Στους φυσικούς έχουμε συχνα εκπλήξεις, είσαι σίγουρη ότι έχεις κάνει ωορρηξία;

Σήμερα είμαι 12η μέρα του κύκλου. Δεν νομίζω να έγινε ακόμη η ωορηξία. Ωστόσο συζητήσαμε με τη μαία πριν βγει το μοριακό, και μου μετέφερε την άποψη του γιατρού να το αναβάλλουμε για τον επόμενο κύκλο, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, έστω γι'αυτά τα συμπτώματα ίωσης που είχα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

Έτσι φαίνεται να έγινε. Ναι δεν πειράζει, ας είμαστε σίγουροι.

Σήμερα είμαι 12η μέρα του κύκλου. Δεν νομίζω να έγινε ακόμη η ωορηξία. Ωστόσο συζητήσαμε με τη μαία πριν βγει το μοριακό, και μου μετέφερε την άποψη του γιατρού να το αναβάλλουμε για τον επόμενο κύκλο, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, έστω γι'αυτά τα συμπτώματα ίωσης που είχα. 

Πιστεύω πως άδικα έχασες τον κύκλο. Ένα κρύωμα δεν επηρεάζει την διαδικασία. Κάθε εμπόδιο για καλό όμως!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κορίτσια , βγήκε η καλλιέργεια μπυ! μύκητες !!!μου είπε και να βάλω 1 κανεστρν υπόθετο! χθες μπήκα στον 3ο μήνα! εσείς έχετε κάνει θεραπεία πριν κλείσετε το 3 μηνο; επισης να πω ότι δεν εχω συμπτώματα , αραιά και που μια μικρή ενόχληση λες και έχει μπουκώσει λίγο το σύστημα! 

επισης από την προηγούμενη βδομάδα μου έχουν σταματήσει τα πολλα πονάκια και πονάει μόνο το στήθος μου! εχω 19 την αυχενικη οποτε εχω καιρό ακόμα για να παω γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , βγήκε η καλλιέργεια μπυ! μύκητες !!!μου είπε και να βάλω 1 κανεστρν υπόθετο! χθες μπήκα στον 3ο μήνα! εσείς έχετε κάνει θεραπεία πριν κλείσετε το 3 μηνο; επισης να πω ότι δεν εχω συμπτώματα , αραιά και που μια μικρή ενόχληση λες και έχει μπουκώσει λίγο το σύστημα! 

επισης από την προηγούμενη βδομάδα μου έχουν σταματήσει τα πολλα πονάκια και πονάει μόνο το στήθος μου! εχω 19 την αυχενικη οποτε εχω καιρό ακόμα για να παω γιατρό 

Καλημέρα!! Το ίδιο κ εγώ.. Δεν ένιωθα τιποτα κ όμως η καλλιέργεια έδειξε μυκητες..δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..νομιζω ήμουν στην 10η- 11η βδομάδα.. 

Πρόσεξε μίνι αν βάζεις κολπική κρέμα προγεστερονης, πρεπεινα είναι καθαρός ο κόλπος σου για να βάλεις το υπόθετο


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...