Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μήπως είναι νωρίς βρε μανουλες;


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!! Καλώς σας βρήκα μανουλες!! Είμαι η Βαλλέρια και από τον Ιανουάριο ξεκινήσαμε προσπαθειες με τον άντρα μου για ένα πλασματακι. Τον προηγούμενο μήνα δυστυχώς δεν σταθήκαμε τυχεροί και η περίοδος ήρθε κανονικά. Αυτόν τον μήνα μας πετύχαμε τις θεωρητικά γόνιμες μέρες γιατί έχουμε βάλει και σαν υποσχεση να μην αγχωθουμε ή προγραμματίζουμε το πότε. Κάνουμε έρωτα γιατί θέλουμε να κάνουμε κι αν προκύψει καλώς μας έρθει!  Εγώ πάλι είμαι αγχωμενη και ανυπόμονη! Από λαχτάρα και τρέλα κυρίως! Θέλω πολύ ένα πλασματακι. Πιστεύω κατανοείτε απόλυτα. Αυτό τον μήνα λοιπόν ήρθαμε σε επαφή στις θεωρητικά γόνιμες μέρες όπως είπα δηλαδή στις 28-29 Ιανουαρίου και 2 του μήνα. Περιμένω περίοδο στις 17 του μήνα. Οι ακριβείς γόνιμες ήταν απ' τις 29/01 με 4/02 . Τρεις μέρες τώρα με πιάνουν κρυαδες το βράδυ. Όχι ότι το σπίτι είναι φούρνος αλλά δεν παθαινα αυτό το πραγμα. Επίσης με δυσαρεστεί η οσμή της καπνιστής γαλοπούλας για το τοστ. Χαχαχχαχα αλήθεια λέω. Δεν θέλω να την μυρίζω. Γενικά έχω μια έντονη οσμή αυτές τις μέρες. Και σήμερα το πρωί πήγα να φάω ένα κέικ καρότου που φτιάχνω και μασησα αλλά κάτι με αηδιασε και σταμάτησα. Στήθος τίποτα κοιλιά τίποτα. Συχνή ούρηση τσου! Και λέω εγώ τώρα... Είναι νωρίς να κάνω ένα τεστακι;;; Έχω 6 μέρες ακόμα για την περίοδο αλλά δεν μπορώ να περιμένω! Ή είναι πάρα πολύ νωρίς με οποιαδήποτε φορά κι αν έπιασα για να πιάσει την ορμόνη;

Χοριακη δεν θέλω να πάω να κάνω γιατί είναι και 35€ είναι και μακριά γιατί είμαι σε χωριό αλλά θέλω να είναι και έκπληξη αν είμαι! 

Σας τρέλανα!!! Περιμένω τις απόψεις σας ! Ευχαριστώ που με ακούσατε! 🙏

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας. Τα συμπτώματα μάλλον είναι της φαντασίας σας λόγω της έντονης επιθυμίας. Σε καμία περίπτωση δεν είναι εγκυμοσύνης πριν καν έρθει η καθυστέρηση. Όσο για το τέστ να μην κάνετε γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να δείξει τίποτα χωρίς καθυστέρηση. Και με καθυστέρηση είναι αμφισβήτησα τα αποτελέσματα του. Χαλαρώστε, πιείτε το καφεδάκι σας κι όλα θα πάνε μια χαρά. Θα έρθει το μικρουλι τη καλύτερη δυνατή στιγμή! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Valleria είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!! Καλώς σας βρήκα μανουλες!! Είμαι η Βαλλέρια και από τον Ιανουάριο ξεκινήσαμε προσπαθειες με τον άντρα μου για ένα πλασματακι. Τον προηγούμενο μήνα δυστυχώς δεν σταθήκαμε τυχεροί και η περίοδος ήρθε κανονικά. Αυτόν τον μήνα μας πετύχαμε τις θεωρητικά γόνιμες μέρες γιατί έχουμε βάλει και σαν υποσχεση να μην αγχωθουμε ή προγραμματίζουμε το πότε. Κάνουμε έρωτα γιατί θέλουμε να κάνουμε κι αν προκύψει καλώς μας έρθει!  Εγώ πάλι είμαι αγχωμενη και ανυπόμονη! Από λαχτάρα και τρέλα κυρίως! Θέλω πολύ ένα πλασματακι. Πιστεύω κατανοείτε απόλυτα. Αυτό τον μήνα λοιπόν ήρθαμε σε επαφή στις θεωρητικά γόνιμες μέρες όπως είπα δηλαδή στις 28-29 Ιανουαρίου και 2 του μήνα. Περιμένω περίοδο στις 17 του μήνα. Οι ακριβείς γόνιμες ήταν απ' τις 29/01 με 4/02 . Τρεις μέρες τώρα με πιάνουν κρυαδες το βράδυ. Όχι ότι το σπίτι είναι φούρνος αλλά δεν παθαινα αυτό το πραγμα. Επίσης με δυσαρεστεί η οσμή της καπνιστής γαλοπούλας για το τοστ. Χαχαχχαχα αλήθεια λέω. Δεν θέλω να την μυρίζω. Γενικά έχω μια έντονη οσμή αυτές τις μέρες. Και σήμερα το πρωί πήγα να φάω ένα κέικ καρότου που φτιάχνω και μασησα αλλά κάτι με αηδιασε και σταμάτησα. Στήθος τίποτα κοιλιά τίποτα. Συχνή ούρηση τσου! Και λέω εγώ τώρα... Είναι νωρίς να κάνω ένα τεστακι;;; Έχω 6 μέρες ακόμα για την περίοδο αλλά δεν μπορώ να περιμένω! Ή είναι πάρα πολύ νωρίς με οποιαδήποτε φορά κι αν έπιασα για να πιάσει την ορμόνη;

Χοριακη δεν θέλω να πάω να κάνω γιατί είναι και 35€ είναι και μακριά γιατί είμαι σε χωριό αλλά θέλω να είναι και έκπληξη αν είμαι! 

Σας τρέλανα!!! Περιμένω τις απόψεις σας ! Ευχαριστώ που με ακούσατε! 🙏

Καταρχας, καλως ηρθες.

Οι γονιμες πως επιβεβαιωθηκαν? Με τεστ, υπερηχο ή θερμοκρασια? 

Το να ερθει συντομα ειναι ευτυχημα αλλα απο προσωπικη εμπειρια σε συμβουλευω να μη τρελαθεις. Εμεις παλευαμε πανω απο 1 χρονο,, υγιεστατοι με φουλ επαφες κ παλι δεν ερχοταν. Μακαρι να εισαι τυχερη. 

Για μενα τα τοσο προωρα σημαδια δεν σημαινουν τιποτα. Τιποτα ομως. Ειναι απειρα νωρις να εχεις συμπτωματα εκτος κ αν εγινε συλληψη κ εμφυτευση νωριτερα απ οτι υπολογιζεις. Καθε μηνα κατι μου μυριζε, κατι με πονουσε, κατι με αηδιαζε, και ποτε δεν ημουν εγκυος. Τον μηνα που δεν ειχα απολυτως τιποτα, μαντεψε! Ημουν εγκυος. Οποτε μη βασιζεσαι σε αυτα .μπορει να ειναι τυχαια, ψυχολογικα ή απλα περιοδου. 

Τεστ επισης θα σου προτεινα να περιμενεις λιγες μερες ακομα να κανεις. Αλλα που εχει 35€ χοριακη? Πανω απο 15 δεν εχω ακουσει πουθενα. Επισης γραφεται απο τον γιατρο σου κ πληρωνεις συμμετοχη...

Κανε λιγο υπομονη κ σου ευχομαι συντομα τα ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Valleria είπε:

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!! Καλώς σας βρήκα μανουλες!! Είμαι η Βαλλέρια και από τον Ιανουάριο ξεκινήσαμε προσπαθειες με τον άντρα μου για ένα πλασματακι. Τον προηγούμενο μήνα δυστυχώς δεν σταθήκαμε τυχεροί και η περίοδος ήρθε κανονικά. Αυτόν τον μήνα μας πετύχαμε τις θεωρητικά γόνιμες μέρες γιατί έχουμε βάλει και σαν υποσχεση να μην αγχωθουμε ή προγραμματίζουμε το πότε. Κάνουμε έρωτα γιατί θέλουμε να κάνουμε κι αν προκύψει καλώς μας έρθει!  Εγώ πάλι είμαι αγχωμενη και ανυπόμονη! Από λαχτάρα και τρέλα κυρίως! Θέλω πολύ ένα πλασματακι. Πιστεύω κατανοείτε απόλυτα. Αυτό τον μήνα λοιπόν ήρθαμε σε επαφή στις θεωρητικά γόνιμες μέρες όπως είπα δηλαδή στις 28-29 Ιανουαρίου και 2 του μήνα. Περιμένω περίοδο στις 17 του μήνα. Οι ακριβείς γόνιμες ήταν απ' τις 29/01 με 4/02 . Τρεις μέρες τώρα με πιάνουν κρυαδες το βράδυ. Όχι ότι το σπίτι είναι φούρνος αλλά δεν παθαινα αυτό το πραγμα. Επίσης με δυσαρεστεί η οσμή της καπνιστής γαλοπούλας για το τοστ. Χαχαχχαχα αλήθεια λέω. Δεν θέλω να την μυρίζω. Γενικά έχω μια έντονη οσμή αυτές τις μέρες. Και σήμερα το πρωί πήγα να φάω ένα κέικ καρότου που φτιάχνω και μασησα αλλά κάτι με αηδιασε και σταμάτησα. Στήθος τίποτα κοιλιά τίποτα. Συχνή ούρηση τσου! Και λέω εγώ τώρα... Είναι νωρίς να κάνω ένα τεστακι;;; Έχω 6 μέρες ακόμα για την περίοδο αλλά δεν μπορώ να περιμένω! Ή είναι πάρα πολύ νωρίς με οποιαδήποτε φορά κι αν έπιασα για να πιάσει την ορμόνη;

Χοριακη δεν θέλω να πάω να κάνω γιατί είναι και 35€ είναι και μακριά γιατί είμαι σε χωριό αλλά θέλω να είναι και έκπληξη αν είμαι! 

Σας τρέλανα!!! Περιμένω τις απόψεις σας ! Ευχαριστώ που με ακούσατε! 🙏

Καλημέρα σου κ σένα, κατανοώ ιδιαίτερα την αγωνία σου αλλά δεδομένου ότι προσπαθείτε μόνο ένα μήνα , θα σου έλεγα μη σε πιάνει τρελα. Αφενός μεν υπάρχουν στο εμπόριο τεστ που δείχνουν και νωρίτερα αλλά γιατί να αγχωθείς ; 
Επισης συχνή ούρηση δε θα σε πιάσει αμέσως με το που μείνεις έγκυος ούτε η κοιλιτσα σου θα μεγαλώσει αμέσως. 
Η κάθε μαμά έχει αλλά συμπτώματα και πολλές φορές σε κάθε εγκυμοσύνη είναι επίσης αλλιώς. Το κρυάδες που λες με τις μυρωδιές με προβληματίζει βέβαια γιατί αυτά είναι τα συμπτώματα που είχα και εγώ στις αρχές και στις δυο εγκυμοσύνες μου. Στην πρώτη είχα κρυάδες και με ενοχλούσαν μυρωδιές οπωσ Τσιγάρο πχ και στη δεύτερη πάλι κρυάδες και μέρα που έτρωγε ο άντρας μου καρμπονάρα , του λέω παρτην θα κάνω εμετό. Πολύ πριν μάθουμε ότι είμαι εγκυος και το μάθαμε νωρις. Και τις δυο φορές όμως ειχα πολύ πρησμένο στήθος.. Εγώ πάλι θα σου ευχηθω καλά αποτελέσματα και ακόμα και να μην γίνει τώρα , εφόσον πατε χαλαρά θα γίνει πιο εύκολα έτσι.. θέλει υπομονή και θετική σκέψη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ έχω μια απορία ! τελευταία περίοδος  13 Φεβρουαρίου και τώρα περιμένω 19 Μαρτίου έχω γύρω στις 35 μέρες κύκλο!  Την Παρακολουθώ με ημερολόγιο και χθες ήταν η πιο γόνιμη μέρα το κάνουμε όλο το μήνα  μέρα παράμερα και αυτές τις μέρες καθημερινά από χθες έχω δει ροζ με βλέννα σκέφτηκα ότι θα είναι λόγο ωορρηξιας  απλά αυτό συμβαίνει και σήμερα και μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχει καμία σχέση με την περίοδο αλλά νομίζω είναι πολύ δύο μέρες για ωορρηξία ! Παίζει να είναι εμφύτευση η είναι νωρίς ?

Link to comment
Share on other sites

@Katvθα μπορούσε να είναι και εμφύτευση, δεν αποκλείεται! Παρ’ αυτά μην αγχώνεσαι, έχεις μερούλες ακόμα! Γενικά μην μπαίνεις στην παγίδα να περιμένεις κάθε μέρα από την πρώτη μερα επαφης και να κανεις τεστ εκατό μέρες νωρίτερα. Μετά θα απογοητεύεσαι και θα αγχώνεσαι. Άστο λίγο καιρό εφόσον ξεκινήσατε τώρα και θα έρθει φυσικα αν δεν συντρέχει άλλος λόγος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

@Katvθα μπορούσε να είναι και εμφύτευση, δεν αποκλείεται! Παρ’ αυτά μην αγχώνεσαι, έχεις μερούλες ακόμα! Γενικά μην μπαίνεις στην παγίδα να περιμένεις κάθε μέρα από την πρώτη μερα επαφης και να κανεις τεστ εκατό μέρες νωρίτερα. Μετά θα απογοητεύεσαι και θα αγχώνεσαι. Άστο λίγο καιρό εφόσον ξεκινήσατε τώρα και θα έρθει φυσικα αν δεν συντρέχει άλλος λόγος. 

Όχι δεν αγχώνομαι πολύ  ούτε τεστ κάνω ούτε τίποτα απλά όταν βλέπω ότι κάτι διαφέρει από ότι κάθε μήνα τότε απλά αναρωτιέμαι είναι ο δεύτερος μήνας κανονικής προσπάθειας οπότε ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς!!αλλά εννοείται ότι κάθε μήνα ελπίζω να είναι ο τυχερος !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...