Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

εγω ειμαι καλυτερα τισ τελαυταιες μερες απο θεμα αναγουλας αντε να τελειονει και αυτο..κατα τα αλλα τρεχω πισω απο την κορη μου ολη μερα μεγαλωνει το θυριακι μου!!!


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλως σας βρισκω!

ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου και μεχρι χτες ειχα ΠΗΤ 7/4/2012.

χτες καναμε την αυχενικη διαφανεια και μας ειπε η γιατρος πως βρισκει το μωρο 1 εβδομαδα μεγαλυτερο - εγινε μαλλον σχετικα νωρις η συλληψη γι'αυτο :P οποτε μου εγραψε ΠΗΤ 1/4/2012.

θα με δει κ ο γιατρουλης μου την αλλη εβδομαδα κ θα μου πει.

θα τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Ευα!!!Καλυτερα να το βρισκει μεγαλυτερο παρα μικροτερο ,μια χαρα!!

Εγω χθες κοριτσια πηγα για παντελονι εγκυμοσυνης,στα H&M, βρηκα και οικονομικα σχετικα,μια χαρα αλλα απο τωρα?????ΑΠΟ ΤΩΡΑ????Εχω ενα φουσκωμα,κοιλια στομαχι αλλο πραμα,μεσα σε 2 μερες , ισως ειναι παχος, πολυ φαγητο, ισως λογω δυσκοιλιοτητας και οχι εγκυμοσυνη,τι να πω...:(

Link to comment
Share on other sites

εγω ηδη φοραω τα ρουχα εγκυμοσυνης. η κοιλιτσα εχει φουσκωσει αρκετα, δεν κρυβεται πλεον. ειχα παρει παντελονια απο ζαρα + μπενετον στο πρωτο μου παιδακι και 2 φουστιτσες απο το λητω και βολευτηκα μια χαρα.

το φουσκωμα το εχω κ εγω που σε συνδυασμο με το χαλια στομαχι με κανει τουμπανο! αν εχεις κ δυσκοιλιοτητα τοτε θα πρηζεσαι ακομα περισσοτερο :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ελπιζω αυτη τη φορα να μη μπω στο παντελονι της πρωτης μου εγκυμοσυνης....;) ευτυχως χθες πηρα το νουμερο μου. Κι εγω με κολαν ειχα βολευτει κυριως τοτε αλλα δεν περασα πολυ χειμωνα εγκυος,ιουλιο ειχα γεννησει,τωρα θα φαμε πολυ κρυο!

Ποσο ειναι το παιδακι σου?

Link to comment
Share on other sites

ειναι 26 μηνων, ειχα γεννησει μαιο οποτε εφαγα ολο το χειμωνα - κ τωρα τα ιδια. αλλα φορουσα κ κολαν-μπλουζοφορεματα μια χαρα.

Κι εμενα 26 ειναι αλλα ειχα γεννησει τελος ιουλιου....πως γινεται?μαλλον 28 ειναι το δικο σου!

Link to comment
Share on other sites

διορθωση: 28 μηνων ειναι ο γιοκας μου.

ειμαι κ λιγο ξανθιααααα

Κοντα με τη δικια μου ειναι!

Καλε δεν πειραζει,κι εγω αφου εκλεισε τα 2 εχασα το λογαριασμο!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!με το καλο εβα και το δευτερο παιδακι σου.Αρχισατε τα ρουχα εγκυμοσηνησ ε?εγω ακομα την βγαζω με φορμες αλλα αρχισαν να με στενευουν λιγακι.Σε ποιο νοσοκομειο ειναι ο Ψαθας?


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Φουσκώνετε βλπεώ!!! Κι εγώ έχω ένα πρηξιματάκι και φοράω δυο-τρία συγκεκριμένα ρούχα που δε με πιέζουν!!!

Εύα με το καλό να έρθει το δεύτερο παιδάκι σου!!!

Από χθες πάλι είμαι μέσα στην αγωνία. Ενω την Πέμπτη ήταν όλα καλά ο γιατρός είδε αποκόλληση και μου πε ξεκούραση. Εγω δεν ήμουν και στο κρεβάτι συνέχεια, έβγαινα και για ενα καφέ το πρωι. Χθες το βράδυ λοιπον είχα αιμα κονονικό, όχι παρα πολυ αλλα λερώθηκε πολυ το εσωρουχο μου. Σταματησε αμέσως και απο εκεινη την ώρα, εννοείται δεν έχω σηκωθει απο το κρεβάτι και εχω σταγόνες καφέ σκουρου αίματος. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη και αισιοδοξη!!! Αυριο θα παω το πρωι στο νοσοκομείο΄να κάνουμε πάλι υπέρηχο και εύχομαι να είναι απο την αποκόλληση και να είναι όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Νικη οταν λεμε ξαπλα εννοουμε ξαπλα!!!Ξεχαν τους καφεδες μεχρι νεωτερας και θα πανε ολα καλα!!!

Εγω κοριτσια πρεπει σιγα σιγα να το ανακοινωσω στο αφεντικο μου, και θα αρχισει να φαινεται αλλα κυριως μου εδωσε ο γιατρος τις εξετασεις που πρεπει να κανω και θελω να παω στο ικα η σε νοσοκομειο να τις κανω, εξω ρωτησα χθες και εχουν 150 ευρω!Γιατι να μην τα φαω αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια,

Niki,πρόσεξε σε παρακαλώ,η ξάπλα κανέναν δεν έβλαψε!:P

Μετά από αιμορραγία έμεινα κι εγώ δυο βδομάδες σπίτι κι οσο κι αν τρελλάθηκα στην αρχή,το πήρα απόφαση για το μωράκι και για το δικό μου καλό.Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Κατερίνα,τι εξετάσεις θα κάνεις;Αυχενική διαφάνεια;Δεν γίνονται σε δημόσιο νοσοκομείο;

Κι εμένα με στενεύουν τα ρούχα,ειδικά το σουτιέν...μαρτύριο.

Χθες πήγα μια βόλτα από τα H&M,είχε παντελόνια με 30 ευρώ και τζην με 40,διάφορα ριχτά μπλουζάκια και πουκαμίσες από 20-40 ευρώ.

Θα πρέπει να ψωνίζει πολύς κόσμος από κει γιατί ήταν ψιλο-άδειο,έλειπαν νούμερα κλπ.Πάντως αυτό που με αγχώνει είναι ότι τα Χριστούγεννα θα χρειαστώ κάτι "καλό" και ίσως να μην αποφύγω και κάποιο μπουφάν χοντρό,γιατί εδώ δεν παίζουμε με το κρύο:shock:.

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...