Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Προσπαθω να κανω ονειρα αλλα φοβαμαι..γτ ολες τις φορες ονειρεύτηκα..

      Στην πρωτη αφου ακουσαμε καρδια την επομενη μερα ξεκινησε ηπια αιμορραγια..εμεινα κρεβατι με εξτρα προγεστερονη (ενα ΣΚ).. κυριακη βραδυ κ ενω κοιμαμαι πετάχτηκα απο έναν πόνο..πηγα τουαλετα κ ειχα ενα πηγμα υποθετω το εμβρυο (δεν ανοιξα ποτε το φως & χαιρομαι γι αυτο)..ειχαμε δυο σάκους εναν π αναπτυσσοταν κ εναν μικρο στασιμο π περιμεναμε ή να αποβληθει ή να συρρικνωθεί.. μαντεψτε ποιος εμεινε??ο αδειος! Αποξεση Μ. Τριτη!

      Στην τριτη προσπαθεια παλι θετικη χοριακη σχεδον 100- νομιζω την 10η μερα.. ο τοτε γυναικολογος απαισιοδοξος με το νουμερο..γι αυτο κ ειμαι ετσι σημερα.. κακες αυξησεις σχεδον τις μισες φορες καθε δυο μέρες..πραγματικα ουτε π θυμαμαι ποσες χοριακες εκανα..αλλα ηλπιζα γτ αναπτυσσοταν μεχρι π σταματησε..χαρακτηριστηκε ως κενος σακος αλλα μαζι με την αποξεση καναμε καρυοτυπο εμβρυου (ο εξωσωματικος μ ειπε πως αυτο δεν γινεται αλλα πως δεν αμφισβητει την γυναικολογο που μ εκενε υπερηχο)..κοινως απαντηση μηδεν.. ο καρυοτυπος έδειξε πως ηταν αγορι (αρα δεν υπάρχει περιπτωση να εχει μπλεχτει με δικα μ κυτταρα το δειγμα) κ υγιες.. οι απαντησεις π πηρα  προφανως κ δε με καλυψαν..τα ερωτηματικά απο εκει υπάρχουν ακομα.. η αιματολογος μ λεει πως οτι κ να εγινε εφοσον σταμάτησε η ανάπτυξη τ θα ειχε καποιο θεμα π δεν ηταν χρωμοσωμικο..προφανως μετα απο αυτο αλλαξα κ γυναικολογο κ εξωσωματικο..

      Εκανα λοιπον διαλειμμα ενα χρονο.. ενω ειχα ηδη διαλεξει νεο γιατρο απο περσι τον ιουνιο..περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τα ειχα σπιτι κ το ανεβαλλα καθε μηνα.. να σημειωσω επισης πως στην επισκεψη στον νεο εξωσωματικο κ στον νεο γυναικολογο κ οι δυο ειδαν στο dvd οτι η υστεροσκοπηση τ διαφραγματος που ειχα δεν ειχε γινει σωστα (1ο χειρουργειο).. κ απλα αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα γτ το dvd ηταν πριν την τριτη εμβρυομεταφορα π με εβαλαν για scratching κ ειχαν την ευκαιρια να το διορθώσουν.. απλα εισεπρατταν απο τη μια απο εμενα κ απο την αλλη απο την ασφαλιστική μ.. αυτο ενιωσα.. οποτε τωρα χρειάστηκε να μπω τριτη φορα χειρουργειο πριν τη διεγερση κ την εμβρυομεταφορα!

      Αυταααα!

      Εχεις περάσει πολλά κορίτσι μου.....έχουμε περάσει πολλές μας πολλά...έχω κάνει πολλές ετ, έχω δει πολλούς γιατρούς και έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις και πόσα άλλα...σε καταλαβαίνω....όταν οι άνθρωποι και οι γιατροί κάνουν οσα μπορούν (ή δε μπορουν) μετά είναι θέμα του Θεου ποτέ θα στείλει το μωράκι. Οταν το πιστεψα αυτο και χαλαρωσα και ειπα οτι γινει πια....και αν δε γινει δεν εγινε.. σε εκεινη την ετ εγινε το θαυμα! Αυτή λοιπόν τη "μικρή" χοριακη σου πίστεψε την ότι θα είναι το μωράκι σου!!!! Κάνε θετικές σκέψεις και ας φοβάσαι λίγο,προσευχήσου αν πιστεύεις και να είσαι αισιόδοξη και ας εχεις και δευτερες σκεψεις! Θα περιμένουμε την Τετάρτη το διπλασιασμό σου!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

      6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Μπραβο!!! Ήρθε η ώρα! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Οι ευχές μας και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου!!! 🙏

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ Σαββούλα μου!

Σας βαζω αλλη μια που έβγαλα κ φαινεται το μυτερο το σχήμα..χαχαχα;)

Κ εμένα γυρνάει κ πατάει κ κάτι τεντώματα κ πονάω!!Ο αφαλός μου ειναι έτοιμος να γυρίσει κ όσο πάει κ τεντώνεται εκεί με πονάει!!

post-30168-1482544081576_thumb.jpg


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σ'ευχαριστώ Σαββούλα μου!

Σας βαζω αλλη μια που έβγαλα κ φαινεται το μυτερο το σχήμα..χαχαχα;)

Κ εμένα γυρνάει κ πατάει κ κάτι τεντώματα κ πονάω!!Ο αφαλός μου ειναι έτοιμος να γυρίσει κ όσο πάει κ τεντώνεται εκεί με πονάει!!

Το μυτερό σχήμα είναι των αγοριών λένε,ε??

Με το καλό Χρύσα μου...είμαι περίεργη να μας πεις πόσο θα γεννηθεί!!!:lol::lol:

Όταν λες ότι ο αφαλός σου είναι έτοιμος να γυρίσει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Να κι εμένα μία πιο πρόσφατη...την έβγαλα χτες!!!;)

Δε ξέρω πως να τη βάζω όπως εσείς...οπότε πάτα πάνω στο link....

http://imageshack.us/photo/my-images/856/img1877a.jpg/

Μυτερή και η δική μου,ε;;;;:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το μυτερό σχήμα είναι των αγοριών λένε,ε??

Με το καλό Χρύσα μου...είμαι περίεργη να μας πεις πόσο θα γεννηθεί!!!:lol::lol:

Όταν λες ότι ο αφαλός σου είναι έτοιμος να γυρίσει;:confused:

Ναι έτσι λένε πως μυτερη κοιλιά έχουν όσες περιμένουν αγόρι!μα ειναι να μην τα πιστεύεις μετά??:lol::lol:

Ο αφαλός μου έχει τεντώσει!!Δεν είναι πια όπως παλιά!Δεν εχεις δει καποιες έγκυες που στο σημείο του αφαλού πετάγεται κάτι?Εμένα της ξαδέρφης μου είχε πεταχτει προς τα έξω..Φαντάζομαι έτσι θα γινει κ εμένα!Εχθες το πρόσεξα!

Να κι εμένα μία πιο πρόσφατη...την έβγαλα χτες!!!;)

Δε ξέρω πως να τη βάζω όπως εσείς...οπότε πάτα πάνω στο link....

http://imageshack.us/photo/my-images/856/img1877a.jpg/

Μυτερή και η δική μου,ε;;;;:D:D

Ναι μυτερη κ η δική σου κ πολύ γλυκιά!!Συμμαζεμένη!Όχι σαν κ εμένα..χαχαχ


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στα γρηγορα για μια καλημερα.ολα καλα χτες με την πριγκιοισσα μου.Ζωηρηρ πολυ και εχει φτασει το 1 κιλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα σας βαλω και εγω φωτο μετα αλλα μην τρομαξετε.Φευγω σημερα για τραπεζες και πληρωμες.Φιλακια


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρααααααα!!!!

Ναι έτσι λένε πως μυτερη κοιλιά έχουν όσες περιμένουν αγόρι!μα ειναι να μην τα πιστεύεις μετά??:lol::lol:

Ο αφαλός μου έχει τεντώσει!!Δεν είναι πια όπως παλιά!Δεν εχεις δει καποιες έγκυες που στο σημείο του αφαλού πετάγεται κάτι?Εμένα της ξαδέρφης μου είχε πεταχτει προς τα έξω..Φαντάζομαι έτσι θα γινει κ εμένα!Εχθες το πρόσεξα!

Αααα...ναι, κι ο δικός μου έχει τεντώσει πλέον! Αλλά δεν ήξερα ότι πετάγεται μετά...χεχεχε

μπαινω στα γρηγορα για μια καλημερα.ολα καλα χτες με την πριγκιοισσα μου.Ζωηρηρ πολυ και εχει φτασει το 1 κιλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Θα σας βαλω και εγω φωτο μετα αλλα μην τρομαξετε.Φευγω σημερα για τραπεζες και πληρωμες.Φιλακια

Καλημέρα Αρετούλα!!! 1 κιλό η μπεμπούλα σου;;;; Μπράβοοοοο!!! Περιμένουμε φωτό σου!!;)

Εγώ έβλεπα πάλι κάτι σκατοόνειρα....cool.gifΞύπνησα πάλι έντρομη....Πάλι ήμουν λέει μέσα στα αίματα και είχα αποβάλει...cool.gifΜόνο όταν γεννήσω θα ξε-αγχωθώ μου φαίνεται...

Κατά τα άλλα, μια χαρά....άντε να περάσει και η ημέρα σήμερα!!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα, τελευταία μερα στη δουλειά , μετα ξεκιναει η αδεια μου, επιστρεφω στης 4.1.2012.

Τέλειες οι κοιλιτσες, ευχομαι να πανε ολα καλα για όλες μας.

Όσο για τους εφιαλτες με αποβολες και τα σχετικα τους ειχα και εγω στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου αλλα ολα καλα.

Σας εύχομαι να περάσετε Καλά Χριστούγεννα οτι επιθυμει η καθεμια σας να πραγματοποιηθεί και κυρίως υγεία για όλους


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σήμερα ευχαριστήθηκα ύπνο!Ξυπνησα καναδυο φορες το βραδυ για τουαλέτα και στις 07:30 το πρωί έβαλα ωτοασπίδες (έχω θεμα με τους θορύβους) μηπως κ καταφερω να κοιμηθώ..10:00 σηκώθηκα!! Ούτε στο ΙΚΑ πήγα,ούτε τίποτα δεν έκανα!Ξαπλωμένη στον καναπέ βλέπω τηλεόραση!Μου έφερε κ ο αντρούλης μου για πρωινό μια μπουγάτσα με κρεμα...μμμμμ Κόλαση!!!(να πως μπαίνουν τα κιλά ;))

Τώρα πίνω ένα καφεδάκι κ μετά λέω να συμμαζεψω λίγο κ να βαλω κ κανενα πλυντηριο!

Τελικά δεν μας χιόνισε κ όπως φαίνεται δεν θα μας χιονίσει!γυρω-γυρω όλα ειναι χιονισμένα!!

Σαββούλα μου τέεοια όνειρα βλέπω κ εγω που κ που κ αυτα φυσιολογικά είναι!

Κατερίνα καλή άδεια κ καλή Ξεκούραση!Καλά να περάσεις στις γιορτές!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!!!

Χρόνια Πολλά και Καλά και τουχρόνου με Πολλά Μωρά!!!

αλλαλαλαλαλααλαλαλαααα

Χρυσα τέλεια η κοιλούμπα! Κι εμενα ειναι μυτερη! αγορια μωρέ, φαινεται τελικά!

Σαβη έταιρο μονΔέλο!

Αρετη και Κατερίνα περιμένουμε κι απο εσας!

Πρεπει να κλεισω, ειμαι μονη στο γραφειο και εχουν τρελαθει τα τηλ σημερα! γκρρρρρρρρρρ

Χρύσα μπουγατσουλα με τυρι;;;;; αχχχ μανα μου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!!!

Χρόνια Πολλά και Καλά και τουχρόνου με Πολλά Μωρά!!!

αλλαλαλαλαλααλαλαλαααα

Χρυσα τέλεια η κοιλούμπα! Κι εμενα ειναι μυτερη! αγορια μωρέ, φαινεται τελικά!

Σαβη έταιρο μονΔέλο!

Αρετη και Κατερίνα περιμένουμε κι απο εσας!

Πρεπει να κλεισω, ειμαι μονη στο γραφειο και εχουν τρελαθει τα τηλ σημερα! γκρρρρρρρρρρ

Χρύσα μπουγατσουλα με τυρι;;;;; αχχχ μανα μου!

Καλώς το κορίτσι!

καλό κουράγιο σήμερα!

Η μπουγατσούλα ήταν με κρέμα...ακόμα καλύτερη...Άσε κόλαση σε λέω..χαχαχα


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με κρεμα ήθελα να πω! αχχχχ τι μΕ κάνεις τωρα! τι με κάνεις! κολαση!

πολλά φιλιά, αυριο δεν νομίζω να προλάβω να μπω!

να περάσετε πολύ όμορφα, προσοχή μην κουραστείτε

και το δωράκι μας φέτος ειναι εντος!!!!!!!!!!!

Baby-Christmas-sweety-babies-8191498-1280-1024.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα .Χρονια Πολλα σε ολες σας να ειστε παντα ευτυχισμενες με τις οικογενειες σας και με το καλο να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια.

Χρυσα να εισαι παντα ευτυχισμενη να σε χαιρονται οι αντρες σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ Κ ΚΑΘΕ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!

Χρύσα μου πολύχρονη και με το καλό να έρθει το αντράκι σου!!!

Έχω φάει μέχρι σκασμού....αποτοξίνωση από σήμερα.

Ελπίζω να μη βρίσκεστε στην ίδια κατάσταση με μενα!!!:P:p:p

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ πιο μετά να διαβάσω κ τα παραπάνω.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Χρόνια πολλά κ απο εμένα με ΥΓΕΙΑ πάνω απ'όλα!!

Εύχομαι του χρόνου να είμαστε γερές κ να έχουμε κ τα ζουζούνια μας να μπουσουλάνε γύρω απο το τραπέζι!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Μαζευτηκαμε σε εμένα τελικά εχθές κ γινόταν ένας χαμός.Ευτυχώς όμως με βοήθησαν οι μαμάδες κ συμμαζεψαμε!

Ιωάννα μου μια απο τα ίδια!Έφαγα μέχρι σκασμού εχθες!!Δυστυχώς κ σήμερα θα πάω σε τραπέζι ,οπότε απο αύριο αποτοξίνωση ;)..Γιορτάζει ο μπαμπάκας μου σήμερα!

ΣΑς αφήνω κ εγώ να πάω να κάνω κανενα τσαγάκι στον άρρωστο (πάλι..) αντρούλη μου!!

Θα μπω κ αργότερα!!Φιλιά σε όλες κ στις κοιλιτσες!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι χρονια πολλα με υγεια και χαρα.Ιωαννα και Χρυσα καλα κανατε και φαγατε μεχρι σκασμου.Εκανα και εγω την υπερβαση και εφαγα κουραμπιε και τι ζαχαρο μια χαρα!!!!!!!!!Χρυσα να χαιρεσαι το μπαμπα σου.καλα να περασετε αποψε.Φιλακια


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...