Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Ηλιάννα χαίρομαι που είσαι καλά.

Και η μικρή μου είναι πολύ καλά πλέον κ εγώ μια ευτυχισμένη μαμά!!!

Διάβαζα σε ένα άλλο φόρουμ για κάτι δωρεάν βαλιτσάκια που σου στέλνουν εταιρείες με δείγματα για το μωρό.Ξέρει καμιά κοπέλα πως λειτουργεί αυτό?Πως δηλαδή τα παραγγέλνουμε?Πρώτη φορά το είδα κ θα με ενδιέφερε.

Τα λέμε αργότερα.Πολλά φιλιά!!


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Τώρα σας ανακάλυψα!

Είμαι και εγώ μαμα του Μάρτη. Έχω ΠΗΤ 20/03/2012!

Με το καλό όλες μας!

Καλημέρα Vertigo!!!Με το καλό το μωράκι σου!!Θα σε βάλω στη λίστα μας!!Ξέρεις που θα γεννήσεις ή το φύλο?


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή εβδομάδα!!!

Άλλαξε το σκηνικό του καιρού!Πολύ κρύο κ πολύ βροχή..

vertigo καλώς μας ήρθες με το καλό να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειάς σας!!

Είδα που λέγατε για καισαρικές κ ΦΤ.Εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να γεννήσω με ΦΤ γιατί φοβάμαι πολύ το μαχαίρι πλέον!!! Όπως κ να γεννήσουμε όμως ένα είναι το πιο σημαντικό να είναι καλά τα μωράκια μας!!

Έκατσα σήμερα σπίτι,αύριο λέω να πάω στην δουλειά!Ο καιρός είναι τόσο χειμωνιάτικος με βροχή απο το πρωί δεν ήθελα να σηκωθώ απο το κρεβάτι:oops:

Ιωάννα μου εγώ τέτοιο κουτί είχα πάρει πέρισυ,το είχα ζητήσει απο το babyspace.gr αν θυμάμαι καλά.Νομίζω όμως στέλνουν κ οι μάρκες με τις πάνες.Εμένα μου είχαν στείλει απο τα limpero.Θα ψάξω να τα βρώ μήπως κ λέει τίποτα γιατί δεν θυμάμαι πως το είχα ζητήσει..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,τι κανετε.Εδω ολο το Σκ πολυ βροχη και κρυο.Βαλαμε μακριες φορμες και καλτσες.Vertigo καλως μας ηρθες.Με το καλο το μωρακι σου.Για τα κουτακια που λετε εμενα μου ειχαν δωσει ενα εκι που ειχα κανει τη β επιπεδου και μετα μου εδωσαν και αλλα στο μαιευτηριο


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για τη θερμή υποδοχή κορίτσια! Λοιπόν, εγώ θα γεννήσω Θεσσαλονίκη στο Γένεσις και το μωράκι μου είναι κατα 90% κοριτσάκι.

Εδώ στη Βόρεια Ελλάδα το κρύο έχει πιάσει για τα καλά. Χθες ανάψαμε και τζάκι. Οπότε, Καλό Χειμώνα!!!

Τι ακριβώς είναι αυτά τα βαλιτσάκια που λέτε? Δείγματα? Εγώ ξέρω ότι στα ιδιωτικά μαιευτήρια σου δίνουν τέτοια και όσο πιο υψηλό το budget που διαθέτεις για να γεννήσεις, τόσο πιο πολλά είναι τα πράγματα.

Και κάτι άλλο...πότε ξεκινάμε να ψωνίζουμε για τα ζουζούνια μας? Εγώ δεν κρατιέμαι, ανυπομονώ αλλά όλοι μου λένε είναι νωρίς και να περιμένω κλπ κλπ.


Thvkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο Μητέρα όταν γέννησα μόνο η Pampers μας είχε δώσει κάποια δείγματα, μόνο σε πάνες εννοείται!!Εγώ λέω για κάποια κιτ που σου στέλνουν οι εταιρείες πριν γεννήσεις που περιέχουν κ άλλα πραγματάκια.Αυτά αν μπορεί κάποια κοπέλα να μου πει πως τα παραγγέλνουν.

Χρύσα πέρασε το θέμα με το νεφρό?Είσαι έτοιμη να πας για δουλειά?Μπράβο θηρίο!!!Εγώ δυσανασχετώ κάθε μέρα που πάω στη δουλειά!(όσο περνάει ο καιρός γίνομαι όλο κ περισσότερο τεμπελίτσα!!)

Vertigo κάνε μια έρευνα αγοράς,δες τι πραγματάκια σου αρέσουν,σημείωσέ τα έτσι ώστε κ να μη μπορείς να πας εσύ η ίδια να τα παραγγέιλεις, να μπορείς να στείλεις κάποιον άλλο.Σχετικά είναι νωρίς για ψώνια όμως μπορείς να αρχίσεις να διαμορφώνεις το χώρο του σπιτιού,και να κάνεις βαψίματα αν έχεις από τώρα.Επίσης μην παρασύρεστε σε ότι θα σας παρουσιάσουν ότι έχετε ανάγκη στα καταστήματα γιατί θα πρέπει να πάρετε όλο το μαγαζί κ τα περισσότερα θα μείνουν αχρησιμοποίητα.(ομοιοπαθούσα βλέπετε).

Το πιο σημαντικό που θα πρέπει να έχουμε έτοιμο είναι το βαλιτσάκι του μαιευτηρίου που επίσης είναι πολύ νωρίς ακόμα να φτιαχτεί.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω στην δουλεια σημερα μεχρι της 5,ευτυχως ειμαι καλα περασε τελειως η παλιοιωση Vertigo καλως ηρθες εγω ειμαι η Ηλιαννα...Ιωαννα εχω τα τηλεφωνα στο σπιτι ειχα παρει τα δειγματακια που λες στον πρωτο μου γιο τωρα δεν εχω ξαναπαρει τηλ...Θα τα κοιταξω και θα σου πω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!εγω εχω ΠΗΤ 16/03/2012.εντος των ημερων θα παμε στην γιατρο να δουμε το νινι μας.δεν εχουμε δει το φυλο ακομα,αλλα ουτε κι εχω αποφασισει σε ποιο απο τα 5 μαιευτηρια που ειναι η γιατρος μου θα παω.επειδη ειμαστε πολυ δυσκολα οικονομικα μιας και δεν δουλευω εγω περιμενω να μου πει η γιατρος τιμες απο τα μαιευτηρια για να δουμε που θα καταληξουμε τελικα,αν και την προηγουμενη φορα που το συζητησαμε μου ειχε πει για το λητω οτι ειναι φθηνοτερο απο τα αλλα,οποτε μαλλον εκει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!!!Εδώ έχει ήλιοοοοο!!!

Amnintas καταλαβαίνω πως είναι να δουλεύει μόνο ο ένας στην οικογένεια.Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα.Κ εμείς στην οικογένεια μόνο εγώ δουλεύω.Υπομονή κοριτσάκι μου κ εύχομαι τα μωράκια μας να μας φέρουν τύχη στον εργασιακό τομέα.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες!!:D

Εγώ χτες είχα ρεπό από τη δουλειά...και το ευχαριστήθηκα..έμεινα στο κρεβατάκι μου το πρωί όσο ήθελα...!!Σήμερα που βγήκα έξω διαπίστωσα πόσο έπεσε η θερμοκρασία...;)Μ'αρέσει πολύ το κρύο...:D:D

Κατά τα άλλα όλα μια χαρά...το μπεμπέ μου μια χαρά...(από προχτές δεν έχω κάνει ούτε πρωί εμετό, οπότε πιστεύω ότι ηρέμησα!!)

amnintas εφόσον έχεις 5 επιλογές, να επιλέξεις το πιο οικονομικό...εμείς δεν είχαμε καν επιλογή...:|

vertigo καλώς μας ήρθες!!με το καλό!!

IOANNA_1981 δεν ήξερα ότι δίνουν τέτοια κιτ...άμα ξέρει καμιά κοπέλα να μας πει!!;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

Είχα γράψει ένα κατεβατό αλλά άργησα να το δημοσιεύσω κ με πέταξε!

Τί κάνετε?Σήμερα είναι κάπως καλύτερος ο καιρός..Κ εγώ αναψα το τζάκι εχθές πάλι,δεν γινόταν..vertigo Θεσσαλονικιά κ εσύ?κατέληξες στο Γέννεσις?Μόνο εκεί είναι ο γιατρός σου?

Εψαξα στο σπίτι αλλά δεν βρήκα τα τηλέφωνα για τα δείγματα,μαλλον το είχα πετάξει το χαρτί.Σίγουρα όμως το ένα το κουτί το είχα πάρει απο το babyspace.gr k to allo apo to limpero!

Δίνουν κ οι γυναικολόγοι απ'ότι ξέρω προς το τέλος!

Για τα ψώνια να πω ότι κ εγώ με το ζόρυ κρατιέμαι αλλά την πάτησα μια φορά κ δεν την ξαναπατάω!!Είναι πολύ δύσκολο μετά.Την προηγούμενη φορά τα είχα κλείσει όλα απο την 21η εβδομάδα (κρεβάτι-καρότσι-προίκα-μπανάκι κλπ) και μετά είχα τον πόνο μου κ έτρεχα να ακυρώνω παραγγελίες!Ευτυχώς οι άνθρωποι καταλαβαν κ μου δωσανε πίσω την προκαταβολή!Ρούχα ΄κ κουκλάκια έχω μια βαλιτσούλα!!!

Αυτην την φορά θα περιμένω να μπω στον 7ο κ μετά θα αρχίσω τα ψώνια!!

Ιωάννα μου ευτυχώς δεν πονάω κ ήρθα σήμερα στην δουλειά,γινόταν χαμός κ μέχρι να βάλω μια τάξη πέρασε αρκετή ώρα!

Κ ο δικός μου ο άντρας άνεργος είναι κάθε μέρα πάει σε 4-5 εταιρείες κ εργοστασια κ αφήνει βιογραφικά!! Δύσκολα τα πράγματα..Μακάρι να μας φέρουν τύχη τα μωράκια μας!!

Σαββούλα μου εύχομαι να μην ξανακάνεις εμετό!Φτάνει πια,ηρεμία τώρα..Απόλαυσε το!!!

Σας αφήνω να τελειώσω με κάτι εκκρεμότητες που έχω,θα τα πούμε αργότερα!

Φιλιά σε όλες!!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες.Καλα ειστε απο οτι διαβαζω και εγω καλα στο περιμενε για τα σχολεια.ρουχα και εγω πηρα στον 7.Το πρωτο φορμακι το ειχα παρει μετα τη β επιπεδου και τα υπολοιπα μετα.Την κουνια την παραγγειλαμε στον 8 και την πηρα σπιτι αφου γεννησα.Τωρα θελουμε να παρουμε κουκετα γιατι εχουμε ενα παιδικο δωματιο και πρεπει να μην καλυψουμε ολο το χωρο με τα κρεβατια.Φιλακια


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πολύ ησυχία έπεσε σήμερα!

Τί κάνετε?Εγώ είμαι στην δουλειά κ μόλις βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο να σερφάρω..

Εχθές κουράστηκα λίγο κ μόλις πήγα σπίτι έπιασα τον καναπέ!Δεν έκανα τίποτα!Έχω κάτι ψιλοδουλίτσες να δω πότε θα τις κάνω.Το μόνο σίγουρο είναι πως θα πάω το απόγευμα για ψώνια στο σούπερ μαρκετ γιατί έχει αδειάσει το ψυγείο.Ευκαιρία για περπάτημα ;)..

Εχω παρατηρήσει πως ο μικρός όσο είμαι στην δουλειά δεν πολύ κουνιέται.Όταν πάω σπίτι κάνει πάρτυ!!! Δεν του αρέσει μάλλον η δουλειά..:D:D


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!!:D

Έχουμε "πέσει" τώρα τελευταία ή μου φαίνεται;Έλα να μιλάμε περισσότερο!;)

Εγώ το πρωί έκανα εμετό..και νόμιζα ότι είχα ξεμπερδέψει κι από τους πρωινούς...τι να κάνω, υπομονή!:D Δεν το έχω νιώσει ακόμη...:(και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν θα το καταλάβω κιόλας...:rolleyes:

Εμείς σήμερα θα πάμε σινεμαδάκι...:D

chrisy κάτι ξέρει το παιδί σου και βαριέται στη δουλειά...;)Έξυπνο παιδί!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...