Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Καλημέρα και απο εμενα, καποια μανουλα ρωταει για γονικη αδεια, εγω λοιπόν την κανω χρήση κυριως οταν ανοιγουν τα σχολεια ή πρεπει να βρεθω σε καποια συναντηση με τους δασκαλους, μεχρι τωρα απο τη δουλεια μου δεν μου εχουν ζητησει ειδικό χαρτί απλα συμπληρωνω γονικη αδεια και τελος. Δικαιουμαστε 4 μερες/χρονο ετσι τουλαχιστον μου εχουν πει.


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και απο εμενα, καποια μανουλα ρωταει για γονικη αδεια, εγω λοιπόν την κανω χρήση κυριως οταν ανοιγουν τα σχολεια ή πρεπει να βρεθω σε καποια συναντηση με τους δασκαλους, μεχρι τωρα απο τη δουλεια μου δεν μου εχουν ζητησει ειδικό χαρτί απλα συμπληρωνω γονικη αδεια και τελος. Δικαιουμαστε 4 μερες/χρονο ετσι τουλαχιστον μου εχουν πει.

Αυτό μου το είπανε κ εμένα στο γραφείο προσωπικού.Όμως η κορούλα μου δεν πάει ακόμα σχολείο και ότι η γονική άδεια είναι για ανήλικα που πάνε σχολείο.Στην ασθένεια τι κάνουμε?Πάντως βρε κορίτσια όσες φορές έχει χρειαστεί να πάω στο γιατρό πάντα κανονική άδεια παίρνω.Δεν υπάρχει λογική σε τίποτα.Μερικές φορές θα ήθελα κ εγώ να δουλεύω στο δημόσιο μόνο κ μόνο για τις άδειες κ τις διευκολύνσεις που παρέχουν.

Σέβη μου περαστικά.Κ εγώ έχω που κ που κ επίσης παίρνω ντεπόν.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε;

Εμείς λόγω απεργιών πάλι έχουμε ξυπνήσει από τις 06.30 για να με φέρει ο αντρούλης δουλειά και να πάει κι εκείνος στη δική του...

Χτες βγήκε με τους φίλους του, γύρισε αργά...εγώ είχα την ευκαιρία να μαγειρέψω (έκανα μακαρόνια με κιμά) και μετά μπήκα για ένα μπανάκι που το είχα τόση ανάγκη!;)Ίσιωσα κ το μαλλάκι μου που τις τελευταίες μέρες το άφηνα όπως κι όπως...και σήμερα είμαι με άλλη διάθεση!:D

Ελπίζω να είστε όλες καλά...

Η Χρύσα βρε κορίτσια που είναι;;Έχει μέρες να φανεί...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια ειμαι απο χτες σπιτι με πυρετο μπουκωμα και πονο στα κοκκαλα...Δεν μπορω ουτε να κουνηθω,ευτυχως σημερα εχω μεχρι στιγμης μονο δεκατα,αυτο που με πειραζει πιο πολυ ειναι οτι πηρε η μαμα μου τον αγγελουκο σπιτι της για να μην τον κολλησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ειμαι απο χτες σπιτι με πυρετο μπουκωμα και πονο στα κοκκαλα...Δεν μπορω ουτε να κουνηθω,ευτυχως σημερα εχω μεχρι στιγμης μονο δεκατα,αυτο που με πειραζει πιο πολυ ειναι οτι πηρε η μαμα μου τον αγγελουκο σπιτι της για να μην τον κολλησω.

Hλιάννα μου...καλή σου μέρα και περαστικά!

Κάτι τέτοιο είχε κ το αφεντικό μου τις προάλλες που σας έλεγα...πρέπει να είναι ίωση τελικά...

Τώρα τι μπορείς να παίρνεις (εκτός από depon?)

Όσο για τον μικρό, από το να κολλήσει...καλύτερα που τον πήρε η μαμά σου...;)

Να είναι γρήγορα περαστικά κοριτσάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ηλιάννα μου περαστικά!καλα έκανες κ τον εστειλες στη μαμά τον κουκλο σου.

Εμείς χειρότερα απο το Σ/Κ.η μικρή μου με πυρετο απο χθες το μεσημέρι.38,5 ευτυχώς Όχι παραπάνω.επίσης δεν μπορεί να αναπνεύσει καθόλου απο τη μύτη.ο γιατρός μας είπε αν συνεχιστεί ο πυρετός να την πάμε σε νοσοκομείο.αχ βρε κορίτσια είναι η πρώτη φορά που κάνει πυρετο κ έχω αγχωθει.όλο το βράδυ πάνω απο το κεφάλι της το έβγαλα.με πονάει να τη βλέπω έτσι.θα τα πούμε αργότερα αν μπορέσω να ξαναμπω.πολλα φιλια


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Πυρετουλη σε μαμαδες και μωρα διαβαζω.πολλα περαστικα.ετσι χαλια με μπουκωμα ημουν την προηγουμενη βδομαδα και εγω και ο μικρος.περαστικα στη μικρουλα σου Ιωαννα.Τησ δινεις ντεπον?εμενα πρωτη φορα αρρωσησε ο μικρος με 39 μετα τη βαφτιση οταν ηταν 6,5 μηνων.πολυ αγχος.τα λυπαμαι τα καημενα που δεν μπορουν να αναπνευσουν απο τη μυτουλα.αληθεια τη Χρυσα τη χασαμε.μερες εχει να μπει


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Χαίρομαι πολύ που είμαι πάλι κοντά σας!Την Παρασκευή τελικά δεν άντεξα τον πόνο κ έφυγα νωρίς απο την δουλειά,πήγα στο σπίτι κ δεν μπορούσα να σταθώ!Αφού μίλησα με την γιατρό μου αποφάσισα να πάω στο νοσοκομείο γιατί όπως φαινόταν ήταν απο το νεφρό μου!Τελικά με κρατήσανε μέσα μου κάνανε εξετάσεις κ μου είπαν πως όντως ήταν το νεφρό,εδειξε μια ευαισθησία και μάλλον είχα κολικούς!Δεν φαινόταν να έχει πέτρα ούτε το νεφρό ούτε η κύστη,βέβαια στην κύστη δεν μπορούσαμε να δούμε καθαρά γιατί το μικρό μου έμπαινε μπροστά!!Είναι υπερκινητικό μπορώ να πώ!!Τώρα πλέον το νιώθω συνέχεια!Ευτυχώς δεν επηρρεάστηκε απο όλη αυτη την κατάσταση!Με είχανε με ορούς παυσίπονα κ αντιβιώσεις!!Όσο δεν τα ήθελα..αλλά τί να κάνω!!

Ακούγαμε την καρδούλα του 3 φορές την ημέρα κ η αλήθεια είναι πως γι αυτον τον λόγο δεν ήθελα να φύγω απο το νοσοκομείο!Ο πόνος σταμάτησε επιτέλους εχθές κ ήρθα σήμερα σπιτάκι μου!Εύχομαι να μην με ξαναπιάσει!Μου δώσανε 30 ημέρες άδεια(!!!!!!!!!!!!!!) αλλά δεν νομίζω να κάτσω τόσο,αν είμαι καλά την άλλη εβδομάδα θα επιστρέψω στην δουλειά!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα,θα πάω να κάνω ένα μπανάκι και μετά θα πάω στην γιατρό μου!Μόλις επιστρέψω θα μπω να διαβάσω τα νέα σας!

Φιλάκια πολλά..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες!:D

Εγώ χτες είχα το ρεπό μου...το πέρασα με ένα κεφάλι καζάνι...έχω πονοκεφάλους ρε κορίτσια...είναι φυσιολογικοί;:?:Ευτυχώς που μπορώ κ παίρνω depon κ κάπως το παλεύω...

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες! Χτεσ το βράδυ είχα κ εγώ τρομερό πονοκέφαλο, τόσο που δεν μπορούσα να κοιμηθω... Και δεν ηθελα να παρω ντεπον γιατί δεν ήθελα να το μπλέξω με το σίδηρο, δεν ξέρω αν έχει σχεση.. Επίσης δε νιώθω το μωρό δε θα έπρεπε στο μήνα που είμαι να νιώθω τις κινήσεις του? Θυμάμαι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη το ένιωθα σ αυτο το μηνα καθαρά..


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Chrifili καλησπερα.περαστικα για τον πονοκεφαλο.για το το οτι δεν νιωθεις το μωρο δεν χρειαζεται να αχγωνεσαι.Απο στιγμη σε στιγμη θα το νιωσεις.Η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.λες οτι στην πρωτη το ειχες ηδη νιωσει.Εγω το μικρο μου τον ενιωσα πρωτη φορα 17 με 18 εβδομαδα.Αληθεια ποιο ειναι το ονομα σου


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Chrifili καλησπερα.περαστικα για τον πονοκεφαλο.για το το οτι δεν νιωθεις το μωρο δεν χρειαζεται να αχγωνεσαι.Απο στιγμη σε στιγμη θα το νιωσεις.Η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.λες οτι στην πρωτη το ειχες ηδη νιωσει.Εγω το μικρο μου τον ενιωσα πρωτη φορα 17 με 18 εβδομαδα.Αληθεια ποιο ειναι το ονομα σου

Γεια σου aretim! Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Ρωτάω γιατί με κυριεύει ένας φόβος που τον είχα κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.. Δε θα ήθελα να τον αναφέρω γιατί είναι άσχημος! Θέλω τόσο πολύ να το νιώσω!..

Με λένε Φιλοθέη:P


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Αρετή της δίνω ντεπόν 6ml ανα 6ωρο.Ακόμα συνεχίζει ο πυρετός.

Χρύσα μου περαστικά καλή μου.Καλά έκανες κ πήγες νοσοκομείο για να έχεις μεγαλύτερη φροντίδα.Όσο για τη δουλειά εγώ στη θέση σου δεν θα πήγαινα,εσύ όμως ξέρεις τον εαυτό σου κ τις δυνάμεις σου κ θα κάνεις το καλύτερο για σένα.

Φιλοθέη,(ωραίο όνομα!!)περαστικά κ σε σένα κ πάρε κανένα ντεπονάκι.Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το μωρό το άκουσα μετά τις 17 εβδομάδες.Κ τώρα στην αναμονή είμαι.

Μάλλον αυτή η εβδομάδα δεν μας πάει και πολύ καλά.Φτου φτου μας, να φύγει το κακό το μάτι!!!


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...