Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Κι όμως την ενδιαφέρει πιο πολύ τι θα πει ο κόσμος παρα να έχουμε την υγειά μας.Κ να σκεφτείς ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ερχόταν στο σπίτι κ εκτός του ότι δεν είχε προσφερθεί να κάνει την παραμικρή δουλειά ζητούσε κ από πάνω να την σερβίρω και να την εξυπηρετώ.Τώρα δεν έρχεται σχεδόν καθόλου,αλλά κ όταν κάνει καμιά επίσκεψη μου λέει ότι είμαι τυχερή που ήρθε για να μου κρατήσει το παιδί κ να κάνω ελεύθερη τις δουλειές μου.Τι να πω?Σε καμιά να μην τύχει τέτοια πεθερά!!

Eντάξει..τι να πω...απαράδεκτη!!Δεν έχω λόγια...:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα,κουβεντα για ονοματα ανοιξατε.εμεις το μικρο τον ειχαμε ταμενο,τωρα εχω πει του αντρα μου να διαλεξει αυτος ονομα μιας και το ταξιμο ηταν δικη μου αιτηση.τα πεθερικα δεν εχουν πει ποτε για ονομα.τα αποτελεσματα της καμπυλης θα τα παρω σημερα το απογευμα


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πήγα το πρωί κ έγραψα την αντιβίωση που μου δώσανε απο το νοσοκομείο στο ΙΚΑ!Ευτυχώς δεν είχε καθόλου κόσμο!Γύρισα σπίτι έβαλα 2 πλυντήρια κ τώρα θέλουν άπλωμα!!Πώς βαριέμαι να τα βγάζω λίγα-λίγα έξω..

Σαββούλα μου αραχτό το μικρό σας ε??:D:D Μπράβο!Μόνο 1,5 κιλό έχεις βάλει?Ευτυχώς εμένα δεν μου λέει τίποτα για τα κιλά,προς το παρόν τουλάχιστον.Είπαμε 5 έχω πάρει κ ελπίζω να μην βάλω αλλο μέχρι τον Νοέμβρη!(Δύσκολο!!)

Όσο για το όνομα,το έχω τάξει απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη κιόλας στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου!Πήγα κ τις δυο φορές που έχασα τα μωράκια μου κ έκανα τάμα! Αν ήταν κορίτσι θα έπαιρνε το όνομα της πεθεράς μαζί με το τάμα ,Ευτυχία-Ειρήνη,τώρα που είναι αγοράκι θα πάρει του πεθερού Μιχαήλ-Χρυσοβαλάντης!

Τον μπαμπά μου τον λένε Μανώλη κ τον φωνάζουν Λάκη,τον πεθερό μου όπως σας είπα Μιχάλη αλλά κ αυτον Λάκη τον φωνάζουν..Ο μπαμπάς μου χαίρεται γιατί έχει την ψευδαίσθηση ότι θα το φωνάζει...Λάκη:shock::shock: Να νομίζουν λέει ότι έχει το δικό του όνομα :confused::confused:..Ας είναι γερό και θα δούμε για το όνομα..

Ιωάννα μου απαράδεκτη η πεθερά σου!

Εγώ είμαι καλύτερα,αν κ εχθες δεν τον ένιωσα πολύ τον μικρό κ αγχώθηκα αλλά ευτυχώς σήμερα απο το πρωί έχει δώσει το παρόν!Να φανταστείτε μέχρι κ ο άντρας μου το ένιωσε!!Αχ είναι τέλειο το συναίσθημα!!Μου είχε λείψει!!Σας αφήνω να πάω να μαγειρέψω κ θα επιστρεψω αργότερα..Φιλάκια σε όλες!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Χρυσα.πολλες δουλειες ακουω,ετσι και εγω το ειχα ταξει τον μικρο μου επειδη ειχα δυοι αποτυχημενες εγκυνοσυνες πριν τον κρατησω αγκαλια τον εταξα στους Αγιους Αναργυρους εκει στην Αθηνα και εκει τον βαφτισαμε.

Σεβη το 1,5 κιλο δεν ειναι τιποτα,μην αγχωνεσαι.απο τωρα αραχτο το μωρακι μι χαρα


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμάς αν είναι αγοράκι θα βγει Θοδωρής (στον πεθερό) ενώ αν είναι κορίτσι θα βγει στη μαμά μου (Ιωάννα)!:D

Δεν αγχώθηκα για το κιλό...δεν με πτοεί τίποτα κορίτσια πλέον!!Έχω μια αναισθησία άλλο πράγμα!!Το έχω παρατηρήσει κι εδώ στη δουλειά...από το ένα μου μπαίνουν, από το άλλο μου βγαίνουν αυτά που ακούω...;)

Σήμερα μου είπαν κ στη δουλειά ότι η κοιλιά μου πλέον φαίνεται για τα καλά και πολύ το χάρηκα!!:P:pΆχτι το είχα...:tongue::tongue:

Μιλήσαμε κ με το γιατρό περί πληρωμής χτες...2.000? μας είπε, είτε φυσιολογικά είτε καισαρική....και ό,τι δωμάτιο θέλουμε μπορούμε να επιλέξουμε...

Επίσης πολύ χάρηκα που μου είπε ότι η μυωπία μου δεν θα αποτρέψει τον φυσιολογικό τοκετό!!:D:D Αυτά! (ένα-ένα τα θυμάμαι...)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σας βρίσκω που δεν έχετε πεθεροπροβλήματα.Να φανταστείτε τι πλύση εγκεφάλου έχουν κάνει στον ανεγκέφαλο κατά τα άλλα αντρούλη μου,όταν μετά την πρώτη εγκυμοσύνη έμεινα ξανά έγκυος(που δυστυχώς το χάσαμε) το πρώτο πράγμα που μου είπε ο σύζυγος ήταν αν βγει αγόρι να το πούμε στον πατέρα του (βλέπετε είναι και η δυναστεία που πρέπει να συνεχιστεί!!) ενώ αν βγει κορίτσι στη μητέρα μου.Τι λες ρε κόπανε,μου ερχόταν να του πω!!Οι γονείς μου έχουν γίνει οι χαμάληδες μας κ εσύ θες να έχεις ευχαριστημένους τους δικούς σου ,τους τουρίστες?Ε τώρα ούτε κουβέντα για όνομα.

Σέβη πολύ καλά τα λεφτά που σου ζήτησε.

Εγώ βρε κορίτσια να σας πω την αλήθεια θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά παρόλο που εχω κάνει καισαρική όμως στον φυσιολογικό τοκετό δεν παίρνω αποζημίωση από την ασφάλεια ενώ στην καισαρική παίρνω πίσω 3.000.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σκεφτομαι καν να το επιχειρησω για φυσιολογικο μετα την καισαρικη.βεβαια και με το ζαχαρο δυσκολο

να σου πω ,κ εγώ με την καισαρική δεν είχα κανένα πρόβλημα οπότε δε με νοιάζει να ξανακάνω.Αν δεν ήταν το οικονομικό στη μέση θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά,έτσι για την εμπειρία!Καλά να πάνε όλα κ ας γεννήσω κ σε ταξί που λέει ο λόγος!!


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Κ γω εδώ..

Ο μεγάλος μου βγάζει τα πάνω δόντια και δε μας άφησε να κοιμηθούμε όλο το βράδυ.. Από την κούραση έχω λίγα νεύρα αλλά ελπίζω να μου περάσουν γτ το καημένο υποφέρει κ δε φταίει σε τπτ! Τώρα του έδωσα ντεπόν κ κοιμάται!

Σέβη κ μενα η κοιλιά μου ξεπετάχτηκε την τελευταία εβδομάδα.. Έχω πάρει κ γω 1.5 κιλο.. Θέλω να μην ξεπεράσω τα 10, στο προηγούμενο εβαλα 13 για να δούμε.. Δεν αγχωνόμαστε πάντως!

Ιωάννα τι να πω για τους ανθρώπους που κρατάνε μούτρα για τέτοια θέματα.. Μου φαίνεται τόσο χαζό να μουτρώνουν για το όνομα κ ποτέ δεν θα το καταλάβω.. Δεν πιστεύω να στεναχωριέσαι για την πεθερα??!!!??

Χρύσα τι μαγείρεψες??

Αρετή λόγω του ζαχάρου μάλλον δε γίνεται αλλά πως κ δε σκέφτεσαι καν το φυσιολογικό τοκετό?Φυσικά δεν είναι εύκολο κ δεν έχει σημασία απλά έτσι ρωτάω!Κ στο πρώτο έκανες καισαρική πάλι λόγω ζαχάρου?


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλοθέη δεν στενοχωριεμαι καθόλου για την κυρία.για τον άντρα μου στενοχωριεμαι που ενώ του λέω τα παράπονα μου που αφορούν τους δικούς του δεν τους βάζει στη θέση τους γιατί τον έχουν ευνουχισει!!κ αυτόν κ τους άδερφους του.

Περαστικουλια στο μωρο σου.υπομονή θέλουν τα δοντακια.δώσε του πράγματα να βάζει στο στόμα να ανακουφίζει τον πόνο κ θα ξεχνιέται.

Αρετή στην 35w διαπιστώθηκε ότι είχα αμνιακο στο κατώτατο όριο κ γερασμενο πλακουντα.πήγαινα κάθε εβδομάδα για υπερηχο κ στις 37+6 μετα απο επίσκεψη μπήκα κατευθείαν χειρουργείο.όμως έχω κάνει κ στα 18 μου ένα χειρουργείο γυναικολογικης φύσεως πάλι με καισαρικη.οπότε είμαι παλιά καραβανα.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

καλως την και τη Φιλοθεη.καισαρικη θα εκανα ουτως η αλλως λογω του ζαχαρου που ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη αν εφτανα τις 37-38 εβδομαδες χωρις να σπασουν τα νερα αλλα ο μπεμπης ηρθε εκτακτως στις 36 και 1 γιατι ειχε κανει κακα και επρεπε να τον βγαλουμε κατευθειαν.τυχαια το ανακαλυωε ο γιατρος γιατι τρυπησε λιγο ο σακος και ειδε κεχρωματισμενο υγρο.Ειχαμε αγιο που το προλαβαμε.Τωρα φοβαμαι για φυσιολογικο ασε που ο γιατρος μου δεν αναλαμβανει


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλό Σ/Κ.Πάω για μάθημα και θα δω το παιδάκι μου το απόγευμα(κλαψ κλαψ).Τα λέμε αργότερα λοιπόν.

Φιλάκια


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις ειμαστε καλα ευτυχως και εγω ειμαι καλα μονο λιγη καταροη εχω πελον...Μιλαμε τα ειδα ολα 3μερες με τον πυρετο..Την τριτη εχω γιατρο να κανονισουμε και για την β'επιπεδου...Οσο για τα ονοματα που λετε τον γιο μου τον μεγαλο ηταν να τον βγαλω στο ονομα του πεθερου αλλα δυστυχως εχασα τον μπαμπα μου τον νοεμβρη και ετσι τον εβγαλα στον μπαμπα μου,εννοειτε πως δεν ειπανε τιποτα αυτο ελειπε,γενικα εχω καλες σχεσεις με τα πεθερικα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...