Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μικρή αύξηση χοριακής


Domi

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι κορίτσια μου !! Επειδή είμαι καινούργια και δεν ξέρω ποιες τα βλέπετε και αν φαίνεται τι είχα γράψει και πριν λίγες μέρες θέλω να μου πείτε εκ νέου αν είχατε κάτι παρόμοιο .. κάνω χοριακη  5μέρες πριν την καθυστέρηση και μου βγαίνει 13μοναδες ,επαναλαμβάνω 2 μέρες μετά και μου βγαίνει 28.. επανέλαβα και σήμερα που τυπικά περίμενα περίοδο ( δηλαδή 2 μέρες πάλι έπειτα από την μέρα που μου βγήκε το 28 ) και μου βγήκε 42 ..έχω απογοητευτεί ..ο γιατρός λέει να ξανά κανω σε λίγες μέρες αλλά εγώ βλέπω τα επίπεδα πολύ χαμηλά ..έχει συμβεί σε κάποια παρόμοια εξέλιξη χοριακής και πήγε καλά ;; ( Να αναφέρω ότι είχα μια βιοχημική πριν 6 μήνες ..)  Συγνώμη για το μακροσκελές μνμνα .. αναμένω τις απαντήσεις σας 😕

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Domi είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια μου !! Επειδή είμαι καινούργια και δεν ξέρω ποιες τα βλέπετε και αν φαίνεται τι είχα γράψει και πριν λίγες μέρες θέλω να μου πείτε εκ νέου αν είχατε κάτι παρόμοιο .. κάνω χοριακη  5μέρες πριν την καθυστέρηση και μου βγαίνει 13μοναδες ,επαναλαμβάνω 2 μέρες μετά και μου βγαίνει 28.. επανέλαβα και σήμερα που τυπικά περίμενα περίοδο ( δηλαδή 2 μέρες πάλι έπειτα από την μέρα που μου βγήκε το 28 ) και μου βγήκε 42 ..έχω απογοητευτεί ..ο γιατρός λέει να ξανά κανω σε λίγες μέρες αλλά εγώ βλέπω τα επίπεδα πολύ χαμηλά ..έχει συμβεί σε κάποια παρόμοια εξέλιξη χοριακής και πήγε καλά ;; ( Να αναφέρω ότι είχα μια βιοχημική πριν 6 μήνες ..)  Συγνώμη για το μακροσκελές μνμνα .. αναμένω τις απαντήσεις σας 😕

 

 

Κοριτσι μου εγω το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι πολλες γυναικες εχουν  βιοχημικες απλα δε το καταλαβαινουν καν διοτι δεν κανουν τεστ τοσο νωρις κ απλα ερχεται η περιοδος κανονικα αλλα κ ισως να καθυστερησει. Η χοριακη πρεπει να εχει αυξηση τουλαχιστον 60% σε 48 ωρες οποτε στην επομενη χοριακη σου θα φανει κ εγω απλα ευχομαι να σου πανε ολα καλα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nephele78 είπε:

Κοριτσι μου εγω το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι πολλες γυναικες εχουν  βιοχημικες απλα δε το καταλαβαινουν καν διοτι δεν κανουν τεστ τοσο νωρις κ απλα ερχεται η περιοδος κανονικα αλλα κ ισως να καθυστερησει. Η χοριακη πρεπει να εχει αυξηση τουλαχιστον 60% σε 48 ωρες οποτε στην επομενη χοριακη σου θα φανει κ εγω απλα ευχομαι να σου πανε ολα καλα ! 

Δεν είχα οπότε 60% καν σωστά ;; Νομίζω 60% θα έπρεπε να είχα τουλάχιστον 44 ..θέλω να δω απλά μήπως έχει κάποια παρόμοια εμπειρία αλλά εν τέλη να πήγανε όλα καλά …

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domi είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια μου !! Επειδή είμαι καινούργια και δεν ξέρω ποιες τα βλέπετε και αν φαίνεται τι είχα γράψει και πριν λίγες μέρες θέλω να μου πείτε εκ νέου αν είχατε κάτι παρόμοιο .. κάνω χοριακη  5μέρες πριν την καθυστέρηση και μου βγαίνει 13μοναδες ,επαναλαμβάνω 2 μέρες μετά και μου βγαίνει 28.. επανέλαβα και σήμερα που τυπικά περίμενα περίοδο ( δηλαδή 2 μέρες πάλι έπειτα από την μέρα που μου βγήκε το 28 ) και μου βγήκε 42 ..έχω απογοητευτεί ..ο γιατρός λέει να ξανά κανω σε λίγες μέρες αλλά εγώ βλέπω τα επίπεδα πολύ χαμηλά ..έχει συμβεί σε κάποια παρόμοια εξέλιξη χοριακής και πήγε καλά ;; ( Να αναφέρω ότι είχα μια βιοχημική πριν 6 μήνες ..)  Συγνώμη για το μακροσκελές μνμνα .. αναμένω τις απαντήσεις σας 😕

 

 

Καλησπέρα! Δυστυχώς το θέμα με τις μονάδες είναι πέρα από τα νούμερα και ο ρυθμός αύξησης. Μπορεί το εύρος να είναι από ένα 60 70 % αύξησης αλλά δεν το θέλουμε στις πρώτες μετρήσεις γιατί είναι πτωτικό κατά 95%. Θέλουμε ένα τριπλασιασμό τετραπλασιασμό σε τόσο μικρές τιμές για να πούμε ότι δείχνει δυναμική. Δε θέλουμε δλδ ένα 10 να γίνεται 16 ούτε καν 20, θέλουμε ένα 10 να γίνεται 40 50 ώστε σε μεγαλύτερα νούμερα 200+ και πέφτοντας ο ρυθμός αύξησης να μιλάμε για διπλασιασμό+  ώστε να φτάσει το 1000+ προς το τέλος της 4ης εβδομάδας. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή. Αν το 28 έγινε 42 το 42 δύσκολα θα γίνει διπλό τριπλό καθώς ήδη δείχνει πτώση ρυθμού αύξησης από το 13 στο 28. Παρ'όλα αυτά , επειδή όλα είναι πιθανά , όσο αυξάνεται κάνουμε τις μετρήσεις μας κανονικά και δίνουμε χρόνο. Η επόμενη μέτρηση θα είναι εντελώς ξεκάθαρη. Εύχομαι τα καλύτερα και να είμαι εγώ λάθος! Πότε θα κάνεις την επόμενη; 

  • Μου αρέσει 3

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...