Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Bonjour και σε σας κυρια μου. :D

Ευχαριστω πολυ. Αυτην ακριβως παρηγγειλα καθως και μια αλλη που ειχε προτεινει το καλαμαρακι και τις περιμενω.

σ'ευχαριστω που με σκεφτηκες και στο ανταποδιδω

http://www.iherb.com/Now-Foods-Vegetable-Glycerin-16-fl-oz-473-ml/962

:D:D καλά τι στραβωμάρα έχω αφού το γράφει :D:D σε ευχαριστώ βρε κοριτσάκι μου

ααααααααα αν παρήγγειλες αυτή της simply organic είναι πολύ καλή (όχι ότι είχα δοκιμάσει άλλη υγρή θα πάρω και κάποιες άλλες τώρα για να τις δοκιμάσω) αλλά η γεύση της ιδίως στα παγωτά είναι εξαιρετική, ο άντρας μου σχολίασε μάλιστα, ότι το παγωτό που έφτιαξα έμοιαζε με αυτά που αγοράζουμε από το ζαχαροπλαστείο :D:D η κόρη δε, μου ζητάει κάθε μέρα

και οφ τοπικ αλλά εδώ δεν τρώμε κάρτες :tongue::tongue:

δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε http://www.sintagespareas.gr/sintages/pagotoooo.html :D


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άννα αν διαβάσεις τη συνταγή που σου δίνει η αξες, θα δεις πως δεν χρειάζεται παγωτομηχανή. Το έφτιαξα και εγώ χθες και σήμερα θα το δοκιμάσω.

Θενκς που ψάξατε για λογαριασμό μου βρώσιμη γλυκερίνη. χοχοχοχο

Περιμένω δεματάκια σήμερα και αύριο(με την κοινή λογική) και θα ενημερώσω


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω :

Μπλουζάκια

Μαγιο

Μπλουζάκια αγόρι

Σορτσάκια αγόρι

Σύνολο 48 ευρώ τα 12 κομμάτια>>4 ευρώ το κομμάτι:P:p

Καλημέρα στη παρέα!!:P:p

Παρέλαβα τα παράπάνω και για μια ακόμα φορά εμεινα πολύ ευχαριστημένη από ποιότητα!Τα μπλουζάκια είναι πολύ ανώτερα από νεχτ!:rolleyes:Βεβαια δεν έχουν την ποικιλία του νεχτ στα σχέδια!

Επίσης παρέλαβα γυαλια για τη μικρή polaroid, είναι πολύ καλά και αυθεντικα με τις ταμπελιτσες τους, αν και είναι μικρούλικα και θα ατ φορέσει μόνο φέτος:| αλλά είναι δικό μου λάθος που δεν υπολόγισα σωστά το μέγεθος!

ο πωλητής είναι πολύ καλός και εξυπηρετικός, απαντάει γρήγορα στα μνμ και τα έστειλε με συστημένο!

Ομως πήρα από τον ίδιο και αυτή τη μασκαρα, η οποία δεν είχε ταινία ασφαλέιας πάνω μου φάνηκε μη αυθεντικη και μέσα ήταν κάπως στεγνή:?!

Τι να κάνω?να του στείλω μνμ ή να τα αφήσω να πάει το παλιάμπελο:confused::confused:

Εχετε πάρει μασκαρα χωρίς ταινία ασφαλείας πάνω?

Link to comment
Share on other sites

:D:D καλά τι στραβωμάρα έχω αφού το γράφει :D:D σε ευχαριστώ βρε κοριτσάκι μου

ααααααααα αν παρήγγειλες αυτή της simply organic είναι πολύ καλή (όχι ότι είχα δοκιμάσει άλλη υγρή θα πάρω και κάποιες άλλες τώρα για να τις δοκιμάσω) αλλά η γεύση της ιδίως στα παγωτά είναι εξαιρετική, ο άντρας μου σχολίασε μάλιστα, ότι το παγωτό που έφτιαξα έμοιαζε με αυτά που αγοράζουμε από το ζαχαροπλαστείο :D:D η κόρη δε, μου ζητάει κάθε μέρα

και οφ τοπικ αλλά εδώ δεν τρώμε κάρτες :tongue::tongue:

δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε http://www.sintagespareas.gr/sintages/pagotoooo.html :D

το φτιαχνω και εγω με τη διαφορα οτι αντι να κανω σαντιγυ με κρεμα γαλακτος και ζαχαρη κανβ με φακελακια γκαρνι και γαλα και στο μειγμα βαζω σταγονες κουβερτουρας και σπασμενα μπισκοτα oreo φυσικα προσθετω και λιγο σιροπι σοκολατας (οπως καταλαβατε διαιτητικο:tongue:)


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

accessaki και ψαχνομουν για συνταγη παγωτου :D

εχεις παγωτομηχανη?

Αν ναι, τα βαζεις σε κανονικη θερμοκρασια ψυγειου?

ναι είχα πάρει πέρσι από το άμαζον της kenwood κάποια στιγμή την είχε ρίξει στις 20 λίρες :D και μπορώ να πώ ότι τα έβγαλε τα λεφτά της και με το παραπάνω, μόνο που αν περιμένεις να σου κάνει κόκαλο το παγωτό η μηχανή θα απογοητευτείς, πρέπει να μπεί και καμιά ωρίτσα στην κατάψυξη

για τις κρέμες τουλάχιστόν, τα παγωτά που έχουν γιαούρτι είναι αρκετά παγωμένα και έτσι (κατά την γνώμη μου και αυτά θέλουν κατάψυξη βέβαια)

ακολουθώ κανονικά την συνταγή, βάζω λιγότερη ζάχαρη την μισή περίπου και όλα τα σκεύη πρέπει να είναι καλά παγωμένα στην κατάψυξη και αυτά που θα τα χτυπήσεις και αυτό που θα τα βάλεις και θέλει γρήγορες κινήσεις να μην μείνει πολύ ώρα έξω

συνήθως βάζω την μεγαλύτερη ποσότητα στην μηχανή (καλά βγαίνει τέλειο εκεί) και ότι περισσέψει σε μεταλλικό μπολ στην κατάψυξη

Άννα αν διαβάσεις τη συνταγή που σου δίνει η αξες, θα δεις πως δεν χρειάζεται παγωτομηχανή. Το έφτιαξα και εγώ χθες και σήμερα θα το δοκιμάσω.

Θενκς που ψάξατε για λογαριασμό μου βρώσιμη γλυκερίνη. χοχοχοχο

Περιμένω δεματάκια σήμερα και αύριο(με την κοινή λογική) και θα ενημερώσω

:D:D τα μεγάλα πνεύματα συναντούνται

πράγματι δεν θέλει μηχανή και επίσης το έχω δοκιμάσει και με λαιτ νουνού δεν έχει καμιά διαφορά ;)

το φτιαχνω και εγω με τη διαφορα οτι αντι να κανω σαντιγυ με κρεμα γαλακτος και ζαχαρη κανβ με φακελακια γκαρνι και γαλα και στο μειγμα βαζω σταγονες κουβερτουρας και σπασμενα μπισκοτα oreo φυσικα προσθετω και λιγο σιροπι σοκολατας (οπως καταλαβατε διαιτητικο:tongue:)

ναι τα διαιτητικά μας αρέσουν και εμάς :tongue::tongue:

έχω κάνει και εγώ μία παρόμοια με γκαρνί και κάποια άλλη με γκαρνί και μόρφατ άλλα λόγο του παιδιού (για το παιδί το φτιάχνω βρεεεεε ναι :D:D:D) ήθελα κάτι χωρίς σκόνες, ντάξ τώρα για το εβαπορέ ....ναι ....οκ

καλλίτερα να επιλέγεις το κακό από το χειρότερο (που είπε και ο....φίλος μας ο βενιζέλος) :evil:

edit

Καλημέραααααααα!!!!

Για πείτε και σε μένα την ακαμάτρα τι την κάνουμε την βρώσιμη γλυκερίνη...

εγώ την θέλω για να φτιάξω ζαχαρόπαστα Μαράκι μου δεν ξέρω άλλη χρήση της εκτός του ότι οι διαβητικοί την χρησιμοποιούν σαν υποκατάστατο ζάχαρης


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οκ και ένα κουφό...

είχα κάνει μια παραγγελία από απο-ροτ και πλήρωσα μεσω παυπαλ...

πριν λίγα λεπτά έλαβα ένα μαιλ όπου με ενημέρωναν ότι ένα προϊόν δεν το έχουν (σόρρυ κοριτσάκι, δεν έχει το δειγματάκι της κρέμας) και να τους δώσω το συντομότερο δυνατό τα στοιχεία του τραπεζικού μου λογαριασμού να μου επιστρέψουν αυτό το μικροποσό γιατί έχουν τραβήξει ήδη τα χρήματα...

και απορώ...γιατί δεν τα επέστρεψαν μόνοι τους στο παυπαλ;;;

Link to comment
Share on other sites

Οκ και ένα κουφό...

είχα κάνει μια παραγγελία από απο-ροτ και πλήρωσα μεσω παυπαλ...

πριν λίγα λεπτά έλαβα ένα μαιλ όπου με ενημέρωναν ότι ένα προϊόν δεν το έχουν (σόρρυ κοριτσάκι, δεν έχει το δειγματάκι της κρέμας) και να τους δώσω το συντομότερο δυνατό τα στοιχεία του τραπεζικού μου λογαριασμού να μου επιστρέψουν αυτό το μικροποσό γιατί έχουν τραβήξει ήδη τα χρήματα...

και απορώ...γιατί δεν τα επέστρεψαν μόνοι τους στο παυπαλ;;;

Ζητησε να τα βαλουν στο paypal.

Εκει κανουν refund.

Γιατι θελουν λογαριασμο???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Οκ και ένα κουφό...

είχα κάνει μια παραγγελία από απο-ροτ και πλήρωσα μεσω παυπαλ...

πριν λίγα λεπτά έλαβα ένα μαιλ όπου με ενημέρωναν ότι ένα προϊόν δεν το έχουν (σόρρυ κοριτσάκι, δεν έχει το δειγματάκι της κρέμας) και να τους δώσω το συντομότερο δυνατό τα στοιχεία του τραπεζικού μου λογαριασμού να μου επιστρέψουν αυτό το μικροποσό γιατί έχουν τραβήξει ήδη τα χρήματα...

και απορώ...γιατί δεν τα επέστρεψαν μόνοι τους στο παυπαλ;;;

δεν πειράζει βρε παιδί μου καλλίτερα μην κακομαθαίνω :D:D

και μένα κουφό μου κάνει, μια υπόθεση κάνω ίσως γιατί το paypal για να στείλεις λεφτά σου κρατάει κάποια ως fee το ίδιο όμως και η τράπεζα για το web banking εκτός και αν για τους Γερμανους είναι δωρεάν με αυτό τον τρόπο

τι να πω ρώτησες τους γιατί δεν τα επιστρέφουν στο paypal και βλέπεις


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έκανα χθες μια αγορά στο ebay 0.72 λύρες η αξία κ ενώ πλήρωσα κανονικά κ αμέσως μετά τη λήξη της δημοπρασίας, αντί να έχει το σήμα της λύρας που λέει paid, έχει μια κλεψύδρα που λέει payment is being processed through paypal και όταν μπαίνω στο paypal αντι να λέει completed όπως όλες οι υπόλοιπες συναλλαγές, λέει Unclaimed.

Γιατί? Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε καμιά κοπέλα?

Αυτό αγόρασα:http://www.ebay.co.uk/itm/140748838339?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1244wt_1154


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

έκανα χθες μια αγορά στο ebay 0.72 λύρες η αξία κ ενώ πλήρωσα κανονικά κ αμέσως μετά τη λήξη της δημοπρασίας, αντί να έχει το σήμα της λύρας που λέει paid, έχει μια κλεψύδρα που λέει payment is being processed through paypal και όταν μπαίνω στο paypal αντι να λέει completed όπως όλες οι υπόλοιπες συναλλαγές, λέει Unclaimed.

Γιατί? Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε καμιά κοπέλα?

Αυτό αγόρασα:http://www.ebay.co.uk/itm/140748838339?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1244wt_1154

μου εχει τυχει δις με Κινεζους.

Δεν τα εχει παρει ακομα. Μολις τα παρει θα φανει "completed"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Παρηγγειλα απο ebay μαρσιπο στις 30/4.

Δεν μου τον ειχε στειλει μεχρι τις 4/5 κ τους εστειλα μυνημα ρωτωντας ποτε θα μου το στειλουνε.

Απαντησαν στις 6/5, λεγοντας συγνωμη για την καθηστερηση στην απαντηση, κ οτι το εχουν στειλει απο τις 1/5 κ το ebay θα επρεπε να μου εχει στειλει μειλ λεγοντας οτι εφυγε κ το tracking no.

Μετα απο λιγο μου στελνει το ebay οτι εφυγε η παραγγελια, 6/5! κ χωρις tracking no.

Τι λετε εγινε? Εγω πιστευω οτι ο πωλητης λεει βλακειες, κ οτι το στειλε οταν πηρε το μνμα μου!

Τι να κανω? Να του στειλω να μου δωσει το Tracking κ να του πω οτι δεν τον πιστευω? η να μη πω τιποτα ακομα, να ερθει πρωτα η παραγγελεια?

Απο Σιγκαπουρη ειναι...

Για πειτε οι πιο εμπειρες???? Κ σιγα μη του βαλω καλο feeδback μετα απο αυτο! Αυτο να του το πω? Θα κερδισω κατι?

Ειμαι καινουργια στο ebay, δωστε μια βοηθεια!:)


i0967wbvenhz372s.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...