Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την διαφώτισή σας!

Τελικά θα καταλήξω στο ipad με αγορά από ebay.de που είναι πολύ πιο φθηνά και έχουν και εγγύηση...γιατί αν το πάρω από εδώ και μου πάθει κάτι άντε να πληρώνω μεταφορικά Ελλάδα-Γερμανία...δε λέει...

Για το αεροπλάνο κάτι θα σκεφτώ....χαχαχα

Να είστε καλά!!!

Δηλαδή μπορουμε κ εμεις να παραγγειλουμε (από ελλαδα,

στο eBay.de ?) παραδίδουν κ δεν υπαρχει καποιο προβλημα στην λειτουργίας τους εδω;

Κ σε τι τιμή ; (ασχετη κ εγώ)

Καλημερα κ ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδή μπορουμε κ εμεις να παραγγειλουμε (από ελλαδα,

στο eBay.de ?) παραδίδουν κ δεν υπαρχει καποιο προβλημα στην λειτουργίας τους εδω;

Κ σε τι τιμή ; (ασχετη κ εγώ)

Καλημερα κ ευχαριστώ πολύ !!!

Ίσως κάποιοι πωλητές να στέλνουν, δεν ξέρω...

Εμένα ο άντρας μου είναι ήδη Γερμανία, θα πάμε κι εμείς σύντομα οπότε θα το πάρει αυτός!

Άντε κορίτσια, βλέπω να σας εξυπηρετώ με το καλό όταν πάω ε;:tongue::P:p


Ny7xp3.pngqDFsp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

NepRp3.png Είμαι το ίδιο άτομο με την marilyn!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποιοι πωλητές να στέλνουν, δεν ξέρω...

Εμένα ο άντρας μου είναι ήδη Γερμανία, θα πάμε κι εμείς σύντομα οπότε θα το πάρει αυτός!

Άντε κορίτσια, βλέπω να σας εξυπηρετώ με το καλό όταν πάω ε;:tongue::P:p

Καλέ, ναιιιι ! Ανυπομονώ να πας.... χαχαχαχα

Σε τι τιμή μπορειτε να το αγοράσετε εσεις από εκεί, αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά στα καινούργια...;) Έχουν και μεταχειρισμενα...

http://www.ebay.de/sch/iPads-Tablets-eBookReader-/171485/i.html?_from=R40&_nkw=ipad%2032gb&_dcat=171485&rt=nc&LH_ItemCondition=1000&_udlo&_udhi=250


Ny7xp3.pngqDFsp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

NepRp3.png Είμαι το ίδιο άτομο με την marilyn!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να πάρω crocs για τις μικρές μου και θα ήθελα αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει! Λοιπόν η μικρή φοράει σε παπούτσι 24, η δεύτερη 29-30 και η μεγάλη 33-34 (αλλά δεν θέλει το κλασσικό crocs - ποιο προτείνετε;) Να πάρω τα νούμερά τους ή ένα μεγαλύτερο; Εχετε πάρει από ιντερνετικό Ελλάδας; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Θα ήθελα να πάρω crocs για τις μικρές μου και θα ήθελα αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει! Λοιπόν η μικρή φοράει σε παπούτσι 24, η δεύτερη 29-30 και η μεγάλη 33-34 (αλλά δεν θέλει το κλασσικό crocs - ποιο προτείνετε;) Να πάρω τα νούμερά τους ή ένα μεγαλύτερο; Εχετε πάρει από ιντερνετικό Ελλάδας; Ευχαριστώ πολύ!

ειδικα στα κροκς λογω περιεργης και διαφορετικης φορμας ανα σχεδιο πρεπει πρωτα να τα δοκιμασουν και μετα να τα παραγγειλεις απο ιντερνετ :rolleyes:


373234kxspip9z8o.gif693480a4hl3y389h.gif

You don't scare me. I have boys.
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα.. ευχαριστώ για την απάντηση.. ήλπιζα να γλίτωνα την ταλαιπωρία της δοκιμής.. ακόμα και στο κλασσικό πρέπει να δοκιμάσουν;;)

Η μικρή μου φοράει 25 νούμερο (στα αθλητικά 26) και της πήρα το 8-9 νούμερο σε αυτό το σχέδιο, αν σε βοηθάει αυτό

http://img2.babyoye.com/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/B/P/BPCRO00106_2_1.jpg


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα να πάρω crocs για τις μικρές μου και θα ήθελα αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει! Λοιπόν η μικρή φοράει σε παπούτσι 24, η δεύτερη 29-30 και η μεγάλη 33-34 (αλλά δεν θέλει το κλασσικό crocs - ποιο προτείνετε;) Να πάρω τα νούμερά τους ή ένα μεγαλύτερο; Εχετε πάρει από ιντερνετικό Ελλάδας; Ευχαριστώ πολύ!

Πραγματικά τα crocs είναι περίεργα και καλύτερα να δοκιμάσετε σε φυσικό κατάστημα για να είσαι σίγουρη για το νούμερο. Πήρα τελευταία αυτά για την μικρή μου http://www.crocs.eu/Crocs%E2%84%A2-Crocband%E2%84%A2-Sandal-Kids/12856,en_ES,pd.html?cid=6O4&cgid=girls-footwear-flipflopsSandals . Φοράει κανονικά 25 και της πήρα το 26 λόγω στενής γραμμής! Πάντως τα έχουμε καταευχαριστηθεί, με ένα πλυσιματάκι είναι πάλι σαν καινούργια και φορεμένα είναι ακόμη πιο όμορφα!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τα crocs είναι περίεργα και καλύτερα να δοκιμάσετε σε φυσικό κατάστημα για να είσαι σίγουρη για το νούμερο. Πήρα τελευταία αυτά για την μικρή μου http://www.crocs.eu/Crocs%E2%84%A2-Crocband%E2%84%A2-Sandal-Kids/12856,en_ES,pd.html?cid=6O4&cgid=girls-footwear-flipflopsSandals . Φοράει κανονικά 25 και της πήρα το 26 λόγω στενής γραμμής! Πάντως τα έχουμε καταευχαριστηθεί, με ένα πλυσιματάκι είναι πάλι σαν καινούργια και φορεμένα είναι ακόμη πιο όμορφα!

Κι εμείς σ' αυτά ένα νούμερο μεγαλύτερο φοράμε. Και ναι! Είναι τέλεια!


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό μου έμεινε γενικά σαν εντύπωση στα crocs, ότι παίρνουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο! Μόλις πάρουμε θα σας πω.. Απλά είναι ακριβά και x 3 που θέλουμε μας βγαίνει 100 ? ! Για αυτό έλεγα μήπως έπαιρνα από έξω...

Link to comment
Share on other sites

αχ.. ας πω κι εγω το πόνο μου για τα crocs.. είχα αγοράσει από το amazon πέρσι ένα ζευγάρι νούμερο 24 και του ήταν μεγάλα. Ξαναέκανα σύντομα παραγγελία και λέω ας του πάρω το 23 και το 24 το κρατάω για αργότερα.

Έρχεται το 23 και ήταν μικρό!!!!!

Έκανα κ τη βλακεία να μην το επιστρέψω κ τώρα τα έχω και τα βλέπω ολοκαίνουργα όπως ήταν. σκέφτηκα να τα δώσω σε καμιά γνωστή μου όσο τα είχα πάρει αλλά δεν έχω βρει κανένα παιδάκι που να φοράει 23!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου έμεινε γενικά σαν εντύπωση στα crocs, ότι παίρνουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο! Μόλις πάρουμε θα σας πω.. Απλά είναι ακριβά και x 3 που θέλουμε μας βγαίνει 100 ? ! Για αυτό έλεγα μήπως έπαιρνα από έξω...

Όχι δεν είναι απόλυτο αυτό. Ανάλογα το σχέδιο είναι το νούμερο που πρέπει να πάρεις, γι΄αυτό και θεωρώ απαραίτητη μια δοκιμή σε φυσικό κατάστημα.

Να σας παραθέσω και την εμπειρία μου από ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο από το οποίο δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη και με ταλαιπώρησαν: http://www.ofarmakopoiosmou.gr/


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απόλυτο αυτό. Ανάλογα το σχέδιο είναι το νούμερο που πρέπει να πάρεις, γι΄αυτό και θεωρώ απαραίτητη μια δοκιμή σε φυσικό κατάστημα.

Να σας παραθέσω και την εμπειρία μου από ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο από το οποίο δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη και με ταλαιπώρησαν: http://www.ofarmakopoiosmou.gr/

evi γιατι? εχω ψωνισει απο αυτο καναδυο φορες και δεν ειχα κανενα προβλημα...μηπως ετυχε?


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Κροκς δεν έχει τύχει να ψωνίσω, αλλά τους πήρα πέρσι "τύπου κροκς" από σούπερ μάρκετ σε παραλιακό θέρετρο 5 ευρώ. Μια χαρά ήταν για τη δουλειά που τα ήθελα (παραλία). Τα αυθεντικά κροκς τι διαφορές έχουν και είναι τόσο ακριβά?


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...