Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Αν κάνετε έστω 2 μεγάλα ταξίδια τον χρόνο, για τη μικρή πρέπει να βρεις ανακλινόμενο κάθισμα. Δεν θα μπορεί να κοιμηθεί. Εδώ η κόρη μου και πέρυσι 5 ετών στο cybex palas (χωρίς το πάνω καθισματάκι εννοείται) δεν κατάφερε να κοιμηθεί όσο κι αν προσπαθούσε λόγω της όρθιας θέσης


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν κάνετε έστω 2 μεγάλα ταξίδια τον χρόνο, για τη μικρή πρέπει να βρεις ανακλινόμενο κάθισμα. Δεν θα μπορεί να κοιμηθεί. Εδώ η κόρη μου και πέρυσι 5 ετών στο cybex palas (χωρίς το πάνω καθισματάκι εννοείται) δεν κατάφερε να κοιμηθεί όσο κι αν προσπαθούσε λόγω της όρθιας θέσης

Θέλουμε να κάνουμε φέτος, καλά να είμαστε! Θα πάμε σίγουρα στην πόλη του άντρα μου (Πρέβεζα και μένουμε Θράκη) οπότε σίγουρα η μικρή θα κοιμηθεί!Η μεγάλη δεν είναι γενικά του ύπνου αλλά και πάλι δεν την έχουμε πάει τόσο μακριά ποτέ!Γενικά το καλοκαίρι σκοπεύουμε εξορμήσεις έστω ΣΚ οπότε με απασχολεί πολύ να αλλάξω τα καρεκλάκια που τα έχω τον περισσότερο καιρό στο δικό μου μικρό αυτοκίνητο!

Βρήκα αυτό για το μωρό http://www.amazon.it/gp/product/B00IJBODG4/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A11IL2PNWYJU7H

Τι λέτε;Είναι ανακλινόμενο αλλά η εταιρεία μου είναι παντελώς άγνωστη!

Female το maxi cosi δεν μπορώ να το βρω αυτό ακριβώς! Έχω ήδη ένα, το maxi cosi opal στο δικό μου αυτοκίνητο και όντως είμαι ευχαριστημένη αλλά τώρα θέλω isofix οπότε δεν μου κάνει!

Ουφ.....


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

H τελευταία εμπειρία μου από ebay...

Έψαχνα μία φόρμα ζαχαροπλαστικής συγκεκριμένη για δώρο, καθότι εδώ πανάκριβα. Μέσω του ebay.com και με αναζήτηση σε συγκεκριμένο όνομα βρίσκω μία στα 25ε (από 50 που είχε εδώ, γράφω είχε γιατί μόλις αυτές τις μέρες την έβαλε προσφορά ο Αλιπράντης στα 20ε). όνομα προϊόντος του αυθεντικού, φωτογραφίες από το επίσημο σάιτ,επιλογή από γερμανία, οτιδήποτε να αποφύγω Κίνα δηλαδή.

Φτάνει η φόρμα....μαϊμού! Ναι μεν το σχέδιο γενικά ίδιο αλά αντιγραφή, με μικρότερο βάθος κι έχανε στη λεπτομέρεια (έχω το αυθεντικό οπότε την γνωρίζω πολύ καλά).

Στέλνω μήνυμα στον πωλητή πως δεν είναι το αυθεντικό, μου απαντά με έναν απαράδεκτο τρόπο κοινώς άμα δεν ξέρω να ψωνίζω ας μην αγόραζα,δεν με νοιάζει,φάτο.

Του βάζω μετά από αυτό αρνητικο feedback και μου απαντά τα κάτωθι

"It has not hurt me ! I have 99.2% I do not take back the mat . Give my people , send your country money so you do not go bankrupt . It is our money ! My tax money . It is a pity that I pay for you ! I do not want it ! I will choose politicians who do not want to give the Greeks money . I hope my country will send Greeks soon run out of money !

I do not love the Greeks !"

Φυσικά ζήτησα να το επιστρέψω με δική του χρέωση μεταφορικών, άνοιξα κέις όπου ανέφερα την μη αυθεντικότητα και τη χρήση του ονόματος και φωτογραφιών του αυθεντικού ενώ στέλνει απλώς ένα αντίγραφο/μια κόπια. Ο πωλητής αρνήθηκε δύο φορές να μου επιστρέψει τα χρήματα και να πάρει πίσω το αντικείμενο,όμως το ebay αποφάσισε υπερ μου. Πήρα πλήρη επιστροφή. Το ερώτημα είναι τώρα το επιστρέφω εκείνο το πράγμα ή το πετάω? Γιατί φαντάζομαι με δική μου χρέωση θα γίνει η επιστροφή. Στο ebay δεν ανέφεραν κάτι για επιστροφή απλώς μου έστειλαν ολα τα χρήματα πίσω.

Φυσικά ο πωλητής άλλαξε την περιγραφή του αντικειμένου, απέσυρε το αυθεντικό όνομα και τις φωτο από το σάιτ και έβαλε απλώς δικές του.

Έχετε το νου σας υπάρχουν και τέτοιοι.

(επί τη ευκαιρία η Chatziko με βοήθησε να βγάλω άκρη και ο πωλητής αποδείχθηκε-κατά τα γραφόμενά του-Ρώσσος που ζει στη Γερμανία)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το στείλω αλλά δεν το έπαιρνε (ίσως λόγω έκτασης του κειμένου) μου έβγαζε internal error. Οπότε τα συμμάζεψα σε βασικά σημεία για την αυθεντικότητα και την εξαπάτηση με εικόνες και όνομα αυθεντικού. Διαβάζοντας την πολιτική του ebay, που το έψαξα,δεν τους ενδιαφέρει τι γίνεται στα προσωπικά μηνύματα, μόνο τι γράφεται επίσημα στις αγγελίες τους και στα φόρουμ.

Προσωπικά δεν σκοπεύω να το επιστρέψω, προτιμώ να το πετάξω ή να το χαρίσω ή ακόμα και να το κόψω κομμάτια, το ερώτημα είναι θα μου το ζητήσουν πίσω? Αν ναι, να το πληρώσει εκείνος τα έξοδα επιστροφής για την μαϊμουδιά,γίνεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα έστελνα και αυτό το κείμενο που σου εστειλε στο ebay κατηγορώντας τον για ρατσισμό! Έτσι για την πλάκα μου!

Εχω παθει πλακα!!!

Θα ζητουσα τη διαγραφη του αμεσα με αυτο το μηνυμα!!!

Απιστευτο τομαρι!

Γαμ@ τη μερκελ τους μεσα! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το στείλω αλλά δεν υπάρχει πουθενά τέτοια επιλογή, επιπροσθέτως στο case που άνοιξα δεν δεχόταν μεγάλο κείμενο να χωρέσω και αυτό μέσα (έγραψα και ξανάγραψα σεντόνι ολόκληρο αναφοράς αλλά όταν πάταγα να σταλεί έβγαζε internal error). Αυτός πάντως συνεχίζει να πουλάει κανονικότατα τις κόπιες του,με άλλο όνομα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Χα! Ο τύπος προσπάθησε να αλλάξει το θετικό feedback που μου είχε δώσει, ανεπιτυχώς και πρόσθεσε σχόλιο για μένα από το αρχικό του σχόλιο "CAUTION CAUTION! not normal."

Και ρατσιστής,και μαϊμούδες και παραπονεμένος.

Φταίω να επικοινωνήσω με την εταιρεία που πουλάει τα συγκεκριμένα (και να σημειώσω κανείς άλλος δεν διακινεί από τη συγκεκριμένη αντίγραφα στο ebay το έψαξα πολύ) και να τον δώσω στεγνά?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

επανήλθα μετά από κάμποσο καιρό...

θα ήθελα να ρωτήσω από πού αγοράζετε παπουτσάκια σε καλές τιμές;

Έχετε κάποια πρόταση;

Είχα βολευτεί με τα javari...


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα,

επανήλθα μετά από κάμποσο καιρό...

θα ήθελα να ρωτήσω από πού αγοράζετε παπουτσάκια σε καλές τιμές;

Έχετε κάποια πρόταση;

Είχα βολευτεί με τα javari...

Κοιτά αν θέλεις στο next πολύ καλές τιμές και όμορφα παπουτσακια

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛησπέρα, μηπως ξερετε πως με συμφερει να πληρωσω στο αμαζον αγγλικο σε λλιρες ή ευρω?ευχαριστω

σε λίρες καλύτερα


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολύ θέλω να χτυπήσω τον ατμοκαθαριστη vax sf 86 cc.το χει 70

%εκπτωση

Μήπως ξέρεις κανέναν τροπο να περιορίσω τα μεταφορικά?υπαρχουν εκπτωτικοι κωδικοί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...