Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Πριν γεννηθεί ακόμη η μικρή πήρα αυτά http://www.amazon.co.uk/Sistema-Klip-Storage-Container-Pack/dp/B0001MQGXW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1367138902&sr=8-1&keywords=sistema+clip+it+boxes γιατί ήθελα να είναι bpa free.Είμαι πολύ ευχαριστημένη και από όσο ξέρω έχει διάφορα μεγέθη και σχέδια η συγκεκριμένη εταιρεία!

Ψάχνω για pba Free πλαστικά δοχεία φαγητού και θα ήθελα να μάθω αν τα συγκεκριμένα είναι στιβαρά όπως τα tupperware ή πολύ ελαφρά και λεπτά?

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση περιμένω ....!!!Ευχαριστώ!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια το ali express είναι το παλιό ali mpampa σε μορφή λιανικής πώλησης. Υπήρχε λόγος που το λέγανε "Αλή Μπαμπά" !!! Κι αυτό γιατί δεν μπορούσανε να το πούνε κατευθείαν "40 κλέφτες" Τα έχουμε πει και παλιότερα αυτά! Το εξπρές είναι κατ' ευφημισμόν αφού τα κινέζικα μπορεί να κάνουν και πάνω από 40 μέρες να φτάσουν! (εκ πείρας πάντα μιλώ!)

ΜΗΝ αγοράζετε από αυτό το site. Θα χάσετε χρόνο τζάμπα και βερεσέ.

Τα χαζογκατζετάκια οκ. Το καταλαβαίνω και πάντα εις γνώσιν μας ότι παίζει να είναι και σκέτη απογοήτευση. Αλλά ρούχα και ειδικά παπούτσια, ποτέ των ποτών και των τσιγάρων!

Καλα εννοειται οτι σχεδον ολα απο Κινα ειναι καραμαιμουδες.Και απο ebay που ψωνιζω το ιδιο συμβαινει.Εγω μονο βλακειουλες παιρνω απο Κινα πλεον.Μια φορα πηρα ενα παλτο και ηταν χωρις φοδρα.Και μια φιλη που αγορασε παιχνιδια της lamage σε δημοπρασια παμφτηνα μαιμουδες ηταν.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για pba Free πλαστικά δοχεία φαγητού και θα ήθελα να μάθω αν τα συγκεκριμένα είναι στιβαρά όπως τα tupperware ή πολύ ελαφρά και λεπτά?

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση περιμένω ....!!!Ευχαριστώ!!!

Τα έχω σχεδόν 4 χρόνια και δεν έχουν πάθει τίποτα.Τα θεωρώ πολύ καλά.Έχω πολλά της tupperware που μου έχει πάρει η μαμά μου αλλά δεν τα χρησιμοποιώ για τα παιδιά.Σου τα συνιστώ πάντως τα συγκεκριμένα, εμένα με έχουν βολέψει πολύ.


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω σχεδόν 4 χρόνια και δεν έχουν πάθει τίποτα.Τα θεωρώ πολύ καλά.Έχω πολλά της tupperware που μου έχει πάρει η μαμά μου αλλά δεν τα χρησιμοποιώ για τα παιδιά.Σου τα συνιστώ πάντως τα συγκεκριμένα, εμένα με έχουν βολέψει πολύ.

Ευχαριστώ για την πληροφορία!!!

Πάντως ψάχνοντας λίγο διαπίστωσα ότι και σε κάποιες σειρές πλαστικών δοχείων του ΙΚΕΑ αναφέρει ότι είναι pba Free .....σκέφτομαι να πάρω να εφοδιάσω και τις γιαγιάδες που στέλνουν ταπεράκια αμφιβόλου ποιότητας με ζεστό φαγητό!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία!!!

Πάντως ψάχνοντας λίγο διαπίστωσα ότι και σε κάποιες σειρές πλαστικών δοχείων του ΙΚΕΑ αναφέρει ότι είναι pba Free .....σκέφτομαι να πάρω να εφοδιάσω και τις γιαγιάδες που στέλνουν ταπεράκια αμφιβόλου ποιότητας με ζεστό φαγητό!!!

Μπορεί να είναι pba Free αλλά νομίζω ότι σημασία έχει το νούμερο που πρέπει να έχει από κάτω το πλαστικό.

Εγώ πάντως δεν θα έβαζα ζεστό φαγητό σε κανένα πλαστικό.

Θυμάμαι είχα πάρει κάτι γυάλινα μπωλάκια με μπλε καπάκι από το σουπερ μάρκετ και τα ζεστά τα έβαζα εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί να είναι pba Free αλλά νομίζω ότι σημασία έχει το νούμερο που πρέπει να έχει από κάτω το πλαστικό.

Εγώ πάντως δεν θα έβαζα ζεστό φαγητό σε κανένα πλαστικό.

Θυμάμαι είχα πάρει κάτι γυάλινα μπωλάκια με μπλε καπάκι από το σουπερ μάρκετ και τα ζεστά τα έβαζα εκεί μέσα.

Έχω τέτοια γυάλινα 4-5.Τα είχα πάρει από το σούπερ μάρκετ αλλά τα έχω δει και στα τζάμπο.Αν θυμάμαι καλά η μάρκα είναι bormiolli rocco .Το καπάκι γράφει bpafree. Το φαγητό του μωρού για την επόμενη μέρα στο ψυγείο το φυλάω εκεί.

Αχ αυτές οι γιαγιάδες που μας στέλνουν φαγητό είναι σωτηρία αλλά κι εγώ τα τάπερ τα φοβάμαι κι ας με λένε υποχόνδρια.

Έχω σκεφτεί να τα αντικαταστήσω όλα με γυάλινα αλλά δεν είναι πολύ πρακτικά (έχω σπάσει κάνα δυο και μάζευα γυαλιά)!:?


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω τέτοια γυάλινα 4-5.Τα είχα πάρει από το σούπερ μάρκετ αλλά τα έχω δει και στα τζάμπο.Αν θυμάμαι καλά η μάρκα είναι bormiolli rocco .Το καπάκι γράφει bpafree. Το φαγητό του μωρού για την επόμενη μέρα στο ψυγείο το φυλάω εκεί.

Αχ αυτές οι γιαγιάδες που μας στέλνουν φαγητό είναι σωτηρία αλλά κι εγώ τα τάπερ τα φοβάμαι κι ας με λένε υποχόνδρια.

Έχω σκεφτεί να τα αντικαταστήσω όλα με γυάλινα αλλά δεν είναι πολύ πρακτικά (έχω σπάσει κάνα δυο και μάζευα γυαλιά)!:?

Συνεχίζω την αναζήτηση και θα ήθελα την γνώμη σας για τα

φαγητοδοχεία PAL αναφέρει ότι το γυαλί είναι αντοχής και σχεδόν άθραυστο και επίσης καλή ιδέα μου φαίνονται και τα ανοξείδωτα ...

τιμές σχετικά νορμάλ σε μια πρώτη ματιά στο buldoza .... :)

Μια φίλη μου έβαλε ιδεες που τα πέταξε όλα και πήρε tupperware....έτσι ξεκίνησα να το ψάξω και εγώ!!!


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω την αναζήτηση και θα ήθελα την γνώμη σας για τα

φαγητοδοχεία PAL αναφέρει ότι το γυαλί είναι αντοχής και σχεδόν άθραυστο και επίσης καλή ιδέα μου φαίνονται και τα ανοξείδωτα ...

τιμές σχετικά νορμάλ σε μια πρώτη ματιά στο buldoza .... :)

Μια φίλη μου έβαλε ιδεες που τα πέταξε όλα και πήρε tupperware....έτσι ξεκίνησα να το ψάξω και εγώ!!!

Φαίνονται ωραία αλλά η μόνη μου ένσταση είναι πως τα καπάκια δεν διευκρινίζεται αν είναι bpafree. Ενώ στην μάρκα που ανέφερα το λέει καθαρά.

Όσο για τα tupperware έχω πάρα πολλά αλλά δεν τα χρησιμοποιώ για τα παιδιά γιατί δεν ξέρω αν είναι bpafree.Άσε που είναι και πανάκριβα και δεν συμφέρει. Πάντως ζεστό φαγητό βάζω μόνο στα γυάλινα.


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας: θέλω να πάρω καθισματάκια αυτοκινήτου isofix και για τα δύο παιδιά.Έχω πελαγώσει ψάχνοντας.Τι προτείνετε;Για την μικρή δεν θέλω το 0-18 κιλά αφού είναι ήδη 11 κιλά.Σκεφτόμουν το 9-36.Τι λέτε;


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα φώτα σας: θέλω να πάρω καθισματάκια αυτοκινήτου isofix και για τα δύο παιδιά.Έχω πελαγώσει ψάχνοντας.Τι προτείνετε;Για την μικρή δεν θέλω το 0-18 κιλά αφού είναι ήδη 11 κιλά.Σκεφτόμουν το 9-36.Τι λέτε;

ΚΑλησπερα,

μηπως μου ειχες στειλει εσυ ενα μηνυμα σχετικα με ενα καρεκλακι;

Κατα λάθος το εσβησα και δε θυμαμαι ποια κοπελα ηταν! :? (εχω και μια ηλικια! Αστα να πανε! :D )

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα,

μηπως μου ειχες στειλει εσυ ενα μηνυμα σχετικα με ενα καρεκλακι;

Κατα λάθος το εσβησα και δε θυμαμαι ποια κοπελα ηταν! :? (εχω και μια ηλικια! Αστα να πανε! :D )

Όχι από όσο θυμάμαι τουλάχιστον!:P

Σκέφτομαι για την μεγάλη μου το cybex solution x2-fix.Το έχει κάποιος;:confused:


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι από όσο θυμάμαι τουλάχιστον!:P

Σκέφτομαι για την μεγάλη μου το cybex solution x2-fix.Το έχει κάποιος;:confused:

Καλησπέρα!!! Από τα 11 έως τα 18 κιλά μπορεί να μεσολαβήσουν 3 χρόνια για να φτάσει ωστόσο δεν είναι μόνο τα κιλά μα και το ύψος του παιδιού και σαφώς και η ηλικία του. Σε cybex έχω αυτό http://www.amazon.co.uk/Cybex-Silver-Pallas-Fix-Combination-Cobblestone/dp/B005XASDY2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1429979670&sr=8-1&keywords=cybex και είμαι πολύ ικανοποιημένη ωστόσο το μοντέλο που δείχνεις εσύ δεν νομίζω να κάνει για την ηλικία που το θέλεις. Πολύ εύκολα τα μικρά βγάζουν την ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου και σε όλη την διαδρομή μένουν χωρίς ασφάλεια. Κοίταξέ το λίγο...Επίσης έχει όρθια θέση και αν σκοπεύετε να κάνετε μεγάλα ταξίδια, δεν βολεύει για ύπνο.

Έχω επίσης και αυτό εδώ http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-PrioriFix-Group-Black-Reflection/dp/B000RO2I3G/ref=sr_1_23?ie=UTF8&qid=1429979868&sr=8-23&keywords=maxi+cosi και από τα δύο αυτά που έχω υπερτερεί σαφώς το maxicosi. Είναι πιο σταθερό, με καλύτερα κρατήματα και με πιο καλό δέσιμο.

Ξέρω ανεβαίνεις σε τιμή ωστόσο σε όποια και αν καταλήξεις ψάξε σε όλα τα άμαζον. Το cybex το είχα βρει με 200 Ευρώ από το Γερμανικό άμαζον την ίδια στιγμή που το Αγγλικό το είχε 330 Ευρώ.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Από τα 11 έως τα 18 κιλά μπορεί να μεσολαβήσουν 3 χρόνια για να φτάσει ωστόσο δεν είναι μόνο τα κιλά μα και το ύψος του παιδιού και σαφώς και η ηλικία του. Σε cybex έχω αυτό http://www.amazon.co.uk/Cybex-Silver-Pallas-Fix-Combination-Cobblestone/dp/B005XASDY2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1429979670&sr=8-1&keywords=cybex και είμαι πολύ ικανοποιημένη ωστόσο το μοντέλο που δείχνεις εσύ δεν νομίζω να κάνει για την ηλικία που το θέλεις. Πολύ εύκολα τα μικρά βγάζουν την ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου και σε όλη την διαδρομή μένουν χωρίς ασφάλεια. Κοίταξέ το λίγο...Επίσης έχει όρθια θέση και αν σκοπεύετε να κάνετε μεγάλα ταξίδια, δεν βολεύει για ύπνο.

Έχω επίσης και αυτό εδώ http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-PrioriFix-Group-Black-Reflection/dp/B000RO2I3G/ref=sr_1_23?ie=UTF8&qid=1429979868&sr=8-23&keywords=maxi+cosi και από τα δύο αυτά που έχω υπερτερεί σαφώς το maxicosi. Είναι πιο σταθερό, με καλύτερα κρατήματα και με πιο καλό δέσιμο.

Ξέρω ανεβαίνεις σε τιμή ωστόσο σε όποια και αν καταλήξεις ψάξε σε όλα τα άμαζον. Το cybex το είχα βρει με 200 Ευρώ από το Γερμανικό άμαζον την ίδια στιγμή που το Αγγλικό το είχε 330 Ευρώ.

Αχ σε ευχαριστώ για την απάντηση!Πραγματικά έχω πελαγώσει!

Το cybex που έβαλα το σκέφτομαι για την μεγάλη μου κόρη!Και το cybex pallas έλεγα για την μικρή αλλά με προβληματίζει το μαξιλάρι μπροστά μήπως είναι κλειστοφοβικό και δεν κάθεται το παιδί!

Το maxi cosi θα το ψάξω.

Έχεις δίκιο πως θα κάνει 3 χρόνια να γίνει 18 κιλά αφού τόσο είναι η μεγάλη μου που είναι σχεδόν 4.

Θα συνεχίσω την αναζήτηση λοιπόν!:)


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...